Ulaş Utku Bozdoğan: Yeterli Talih için Kristal Şifa Terapisi, Taşlar, Yüzük, Bileklik ve Kolye Takıları Kullanın 1

Yeterli Talih için Kristal Şifa Terapisi, Taşlar, Yüzük, Bileklik ve Kolye Takıları Kullanın

Ev ortamımızda ve iş yerimizde kristal şifanın kullanımını Onedio okuyucuları ile paylaştım. Ömür stilinizi kolaylaştırmaktan nihayet hayat veren ögelerden yararlanmaya kadar, kristal şifanın her gün sunabileceği sayısız yararı vardır. Burada kristal terapi hakkında bilgi sağlayan makalelerin bir listesine sahibiz. Kristal terapisine ve astrolojideki kullanımlarına ilginiz varsa aşağıda belirtilen makaleleri okuyabilirsiniz.

Kristal şifa nedir?

Ulaş Utku Bozdoğan: Yeterli Talih için Kristal Şifa Terapisi, Taşlar, Yüzük, Bileklik ve Kolye Takıları Kullanın 3

İyi Talih için Kristal Şifa Terapisi, Taşlar ve Kolye Takıları Kullanın. Kristal şifa, çeşitli rahatsızlıkları ve hastalıkları düzgünleştirmek için kristallerin enerjik gücünü kullanan bütünsel bir yaklaşımdır. Titreşimsel güce dayalı bir sistem olarak bilinen Kristal terapi, vücudu, zihni ve ruhu tekrar ahenk içine getirmek ve cihanla iç barışı tekrar sağlamak manasına gelir.

Kullanılacak en âlâ güzelleştirici kristaller nelerdir?

Kristallere büyük bir ilginiz varsa ve onların güçlerinin bir kısmını konutunuzdaki alanınızda ve iş yerinizde nasıl kullanabileceğiniz konusunda telaşlı hissediyorsanız? Hayatınıza daha fazla sevgi, sevinç ve memnunluk çekmek için kristallerin gücünden nasıl yararlanacağınızı öğrenin.

Binlerce yıldır, antik uygarlık kristalleri fizikî, ruhsal ve zihinsel çöküntüleri tedavi etmek için kullanıyor. Hepimizin bildiği üzere, kristaller toprak anadan gelir, fizikî vücudunuza yerleştirildiklerinde, yalnızca gezegenlerin güzelleştirici gücüne bağlanmanıza yardımcı olmakla kalmaz, birebir vakitte rahatlamış ve gençleşmiş hissetmenize yardımcı olurlar. Her kristal, hayatınızın farklı taraflarını güzelleştirmek için kendi özelliklerini ve güçlerini stantlar.

Para ve zenginlik için kristal terapi

Bu materyalist zevk dünyasında zenginlik, toplumda maddi refah ve finansal statü elde etmenize yardımcı olur. Zenginlik durumuna ulaşmak, yeni fırsatlar ve yararlı içgörüler manasına gelir. Bol zenginlik elde etmenize yardımcı olması için zenginlik ve para kıymetli taşlarının potansiyelini kullanabilirsiniz.

Sitrin

Parayla ilgili olumsuz fikirlerden kurtulmak istiyorsanız, dikkat edilmesi gereken en âlâ kristal sitrindir. Bir ışık üreticisi olarak hareket edin, Sitrin tezahür için sonuncu zenginlik kristalidir. Hayatınızda parayı tezahür ettirmek istiyorsanız, zihninizi sitrin ışığına çevirin. Yalnızca daha olumlu bir zihniyeti benimsemenize yardımcı olmakla kalmaz, birebir vakitte en düzgün refah kristali vazifesi görür. Hayallerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olmaktan nihayet daha fazla refah getirmeye kadar, bu kristal işletme sahiplerinin kullanması gereken her şeydir.

Kaplan gözü

Algınızı şekillendirmek istiyorsanız Kaplan Gözü’nden öteki bir yere bakmayın. Bu, işlerin gerçek yapılmasına yardımcı olan çok boyutlu bir taştır. Bir şeye çok uzun müddet takılırsak, geleceğin vizyonunu alamayız. Bu taş, yanlışsız enerjiyi almanıza ve durumu göz merceğinden filtrelemenize yardımcı olur. Hayatta finansal muvaffakiyete ulaşmanın bir avuç yolu olduğunu fark etmenizi sağlar. Bu bir muvaffakiyet taşıdır ve size hayatınızda değerli adımlar atmanız için çok gereksinim duyduğunuz itimadı, iradeyi ve motivasyonu verir. Sizi güç durumlarda bile sakin ve sakin biri yapacak, gelecekte güçlü bir kişiliğe sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Aventurin

Mali bahisleriniz kelam konusu olduğunda ruh halinizi hafifletmek ve inançlı oynamak ister misiniz? Green Aventurine kullanın ve cümbüş ve macera dolu güce yer açın. Size eğlenceli bir ruh hali vermekten nihayet bakış açınızı değiştirmenize yardımcı olmaya kadar, bu taş ceplerinizi doldurmak için gereksiniminiz olan her şey. Kumarhanelere yahut ikramiyeli bir oyun gecesine her gittiğinizde bu kristali yanınızda bulundurduğunuzdan emin olun. Bu taş size onu hafif, kolay ve eğlenceyi seven tutmanızı hatırlatır. Bu taş, hayatlarında zenginlik elde etmek isteyenler için şanslı kabul edilir. Bu, açık orta en âlâ para kristalleridir zira tıpkı vakitte fırsat taşı olarak da bilinir ve yeni vuruşlara kapı açar. Yalnızca 8 aventurin taşı taşımanız gerekiyor, zira 8 para sayısıdır.

Yeşil yeşim

Yeni bir projeye başlamayı yahut finansal güvenlik planı yapmayı düşünüyorsanız, düşünmeniz gereken kristal Jade’dir. Jade, servet elde etmek için süratli bir tahlil değildir. Akıllı, sakin kalmanıza ve refah amaçlarınıza gerçek motive olmanıza yardımcı olan kristallerden biridir. Çok uzun vakitten beri Jade, barış, refah ve bilgelik için en çok aranan kristal terapi taşlarından biri olmuştur. Şanslı taşlardan biri olarak bilinen Jade, bol ölçüde nakit girişi elde etmenize yardımcı olabilir. Yeşil Jade’i öteki yeşil taşlarla birleştirirseniz, hayatınızdaki refahı ikiye katlayabilirsiniz.

Pirit

Kendinizi her şeye layık görmüyorsanız, sizin için en âlâ alternatif Pirittir. Pirit, bilgeliğin altın külçelerinden biridir ve kıymetli ölçüde altına emsal. Tıpkı vakitte hayattaki amaçlarınıza ulaşmanıza yardımcı olan parlak ayna kalitesini de gösterir. Tanınan para kristali olarak bilinen Pirit taşı, omurunuzdaki sıhhati, zenginliği ve memnunluğu ikiye katlamanın en yeterli çarelerinden biridir. Hayatınızda büyük finansal kararlar alma konusunda size itimat verir. Bu tıp niteliklere sahip olan Pyrite, servetinizi hem ince hem de daha büyük biçimlerde ikiye katlar.

Zihinsel berraklık için kristal terapi

Ulaş Utku Bozdoğan: Yeterli Talih için Kristal Şifa Terapisi, Taşlar, Yüzük, Bileklik ve Kolye Takıları Kullanın 5

Bir bireyin pahalı bir ömür sürmesine yardım etmede zihinsel netlik çok kıymetlidir. Kolektif bir düşünme seviyesine ulaştığımızda, evrimsel bir şuur etabından geçeriz. Hudutlu temelli bir şuurdan daha liberal bir odaklanma, bilgelik ve düşünme biçimine geçiyoruz. Hepimiz nezaket ve şefkat dolu bir hayat yaşamayı özlüyoruz.

Bu toplu değişimle, biz beşerler olarak daha uygun bir gelecek için çabalayacağız. Zihinsel huzuru sağlamayı sıkıntı bulan varlıklardan biriyseniz, endişelenmeyin, taşlar zihinsel netliği daha kesin bir formda elde etmenize yardımcı olmak için oradalar. Zihninizi meşgul etmek ve en yararlı taşlarla desteklenen zihinsel netliğe ulaşmak istiyorsanız, zihinsel netliğe ulaşmanıza yardımcı olacak kristallerin bir listesi burada.

Safir

Safir’in asil ve harika gücü, zihninizi uyumlu hale getirmeye ve onu sonsuz bir memnunluk dünyasına uyumlamaya yardımcı olur. Kişinin en yüksek gerçeğini ve içsel bilgeliğini kanalize etmesine yardımcı olur. Dağınık fikirleri organize etmekten nihayet stratejik kararlar almanıza yardımcı olmaya kadar Safir, irade gücünü, öz disiplini yöneten ve size yapılandırılmış bir kişilik kazandıran Satürn gezegeniyle ilişki kurmanıza yardımcı olan taşlardan biridir. Bu güç, kişinin zihnini yüksek benliğe bağlamasına yardımcı olur. Safir, psişik yetenekler kazanmanızı sağlayan ve tüm olayların kaydını almanıza yardımcı olan taştır. Sezgisel gözle taranacak yüzeysel bilgileri kolaylıkla tahlil edebilir. Safir, sabır ve şefkatle kendimiz olmamızı sağlar.

Fiziksel: Vertigo, Baş Ağrıları Görme bozukluğuna yardımcı olur

Çakralar – Boğaz, Üçüncü Göz, Taç

Kaplan gözü

Kaplan Gözü’nün yumuşak ve nazik titreşimleri, kutupsal şuur durumları ile hakikat hareket ortasındaki dengeyi takviyeler. Sadece tesirli kararlar vermenizi sağlamakla kalmaz, tıpkı vakitte bir durumu yanlışsız bir formda ele almanıza yardımcı olur. Sıkıntı vakitlerde çalışma yeteneğinizi test eder. Kaplan Gözü kristal taşı, gelişmiş bir konsantrasyon, özgüven, bütünlük, cüret, zarafet ve irade gücü sağlamaktan dehşet ve tasa problemlerinizle başa çıkmanıza yardımcı olmaktan, hayatınızı kolay ve kıymetli kılmak için gereksiniminiz olan her şeydir. Hayatınızda barış ve ahenk geliştirmek için yanılsama ve gerçeklik ortasındaki farkı belirlemenize yardımcı olur. Bu kristal, şahsî açgözlülük ve şahsî gücün berbata kullanımı ile uğraş etmenize yardımcı olur. Ayrıyeten ruh hali değişimlerinizi de tedavi edebilir.

Çakralar – Solar Plexus, Sacral Plexus Çakra,

Fiziksel: Kanı güçlendirir, canlılığı artırır ve bedenin istikrarlı durumunu geri kazandırır.

Florit

Size gelişmiş bir zihinsel durum sağlamaktan nihayet karar verme gücünde size yardımcı olmaya kadar, Florit kristal terapi taşı, güçlerinizi kanalize etmek için gereksiniminiz olan her şeydir. Beyin ve hudut sistemi ile ilgili zihinsel tıkanıklıkları, karışıklıkları giderir. Kıymetli taş piyasasında bulunan son derece esirgeyici kristallerden biridir, sırf psişik manipülasyonu değil, tıpkı vakitte çok zihinsel tesirleri de kapatır. Etrafınızda bir aura yaratmak için içsel benliğinizi kanalize eden bir paklık unsuru misyonu görür. Eleştirel düşünmeyi ve yüksek konsantrasyonu teşvik eden bilgileri özümsemek için kullanılır. İstikrarlı bir durumun değerini öğretir. Tıpkı vakitte hayatınızdaki düzensizliğin üstesinden gelmek için de kullanılır.

Beyaz (berrak) Florit, ruhlarla ilişki kurmanıza yardımcı olmak için saflığı ve birliği temsil eder.

Yeşil Florit, duygusal benliğin arınması için kullanılır. Ayrıyeten kalp ile ilgili hususları ele almak için kullanılır.

Sarı Florit, karar verme gücü için kullanılır ve inanç ve irade gücünü artırır.

Mor Florit zihinsel tıkanıklıkları, zihinsel huzuru ve ruhlarla ilişkiyi tedavi etmek için kullanılır.

Mavi Florit, uygun artikülasyon biçimi için kullanılır.

Negatif enerjiyi emme özelliğinden ötürü florit kullanılmadan evvel hep temizlenmelidir.

Çakralar – Kalp, Boğaz, Taç

Fiziksel: Boyun, dişler, vertigo, kemikler,

Ametist

Ulaş Utku Bozdoğan: Yeterli Talih için Kristal Şifa Terapisi, Taşlar, Yüzük, Bileklik ve Kolye Takıları Kullanın 7

Ametist kristal şifa taşı, yararlı içgörüler vermekten nihayet tek bir melek tabiatını gözetlemeye kadar, dini ve manevi ideolojiye sahip beşerler için ülküdür. Bilgelik kanısına erişim sağlar, taç çakrayı teşvik eder, zekayı ve yüksek düşünmeyi artırırken zihinsel netliği artırır. Bu, sizi ‘ruhsal beyaz bir ışıkla’ çevreleyen kristaldir. Negatif enerjiyi ve sıhhatsiz duygusal bağlantıları engellemenize yardımcı olur. Çok müsamahadan kaçınmak için kullanılabilir ve yalnızca sorunun temel nedenini belirleyerek makus alışkanlıklardan vazgeçmenize yardımcı olur. Bu kristal etrafınızda olumlu bir titreşimi özgür bırakır. Ametist kristal şifalı kolyeyi boynunuza takabilirsiniz.

Çakralar – Üçüncü Göz, Taç

Fiziksel: Sinir bozuklukları, kulak çınlaması, beyin dengesizlikleri ve öteki bağımlılıkların semptomlarına yardımcı olur.

Aktörler ve aktrisler için âlâ talih taşları

Aktörler ve aktrisler uygun bahta çok muhtaçlık duyarlar. İstenen sonuçları elde etmek için yanlarında Kırmızı Jasper ve Carnelian taşları taşımaları gerekir. Red Jasper’ın harika yaratıcı yeteneğinden ötürü aktörler ve aktrisler için uğurlu bir taş olduğuna inanıldığı söylenir. Carnelian, inanç getirmek ve bilinmeyen potansiyeli ortaya çıkarmak için kullanılan bir taştır. Sinema seçmelerinde ve röportajlarda yanınızda taşımak yahut takmak için aranan taşlardan biridir.

Şans için en güçlü kristaller

Servetinizi ikiye katlamak ve bol ölçüde maddi çıkar elde etmek istiyorsanız, turmalin takmanız gereken şanslı taştır. Turmalinli Kuvars, hem Turmalin Kristalinin hem de Kuvars Kristalinin müspet gücüne sahip olduğu için şanslı bir taştır. Tüm ‘olumsuz titreşimleri’ maniler. Hayatınıza daha fazla sevgi, sevinç ve memnunluk çekmenize yardımcı olur.

Parasal muvaffakiyet için şanslı kristaller

Hayatınızda nakdî büyüme arıyorsanız, o vakit Garnet dört gözle beklemeniz gereken o şanslı taştır. Güçlü bir bedelli taş vazifesi görür, meslek başarısı, iş bağları geliştirmek ve öteki insanların sizinle işbirliği yapma dileğini teşvik etmek için kullanılır. Tanınma yahut meslek gelişiminizde yüksek bir pozisyon ararken yanınızda garnet taşı taşıyın.

İşletmeler için güzel baht kristalleri

Güçlü iş ilgileri kurmak istiyorsanız, Malakit ve Sitrin çabucak satın almanız gereken şanslı taşlardır. ‘Şanslı Tüccar Taşı’ olarak da bilinen sitrin, hayatınıza refah ve zenginlik getirmek için güçlü bir taştır. Bir telekom şirketi işletiyorsanız yahut bir satış profilinde çalışıyorsanız, iş mesleğinizde istediğiniz sonuçları elde etmek için sitrin taşlarını para çekmecenize yerleştirin. Malakitin sizi makûs talihsizliklerden ve olumsuz iş irtibatlarından koruduğu söylenir ve iş hayatında muvaffakiyet getirmek için de kullanılabilir.

Hayallerinizi gerçekleştirmek için şanslı taşlar

Şansını denemek ve hayallerini gerçekleştirmek istiyorsan Amazonit taşı taşı ya da tak. Halk ortasında ‘şanslı umut taşı’ olarak bilinen Amazonit taşı, hayalleri için yaşayanlar için şanslı olduğunu kanıtlıyor. Zihinsel netlik getirmeye yardımcı olur ve hayalinizi gerçeğe dönüştürür, sizi hayalleriniz için yaşamanız için motive eder.

Mutluluk için uygun bahtlar bedelli taş

Aventurin, hayatınıza talih, sevinç ve memnunluk getiren en güçlü kristallerden biridir. Bilhassa sonucun şimdi belirlenmediği şartlarda, yeni fırsatlar kazanma talihinizi artırdığı söylenir. Bugün mücevher sanayisinde bulunan en çok tercih edilen kristallerden biridir.

İyi talihler aşk taşları

Ulaş Utku Bozdoğan: Yeterli Talih için Kristal Şifa Terapisi, Taşlar, Yüzük, Bileklik ve Kolye Takıları Kullanın 9

Birinin size aşık olmasını istiyorsanız yahut birini etkilemek istiyorsanız, Rose Kuvars tüm aşk sorunlarında en çok tercih edilen taşlardan biridir. İster bir bağlantıda aşkı çekmek, ister evlilik hayatına itimat ve memnunluk aşılamak olsun, Pembe Kuvars bağlantınızı beslemek için muhtaçlık duyduğunuz taştır. Pembe Kuvarsın aşk taşı olduğu söylenir, kalp çakranızı açmaya yardımcı olur. Aşkı çekmek için en güçlü taştır ve mevcut evliliğinize biraz ateş katmak için de kullanılabilir.

Dayanıklılık için yeterli talihler taşı

Sporda bahtınızı denemek istiyorsanız yahut öteki bir mevzuda diyelim ki, atletlerin yaptığı üzere, kristal Bloodstone’u kullanmayı deneyin. Antik Yunan gladyatörlerinin savaşa çıkarken ekseriyetle korunmak ve uygun talihler getirmek için kan taşları taşıdıkları söylenir. Fizikî benliğiniz ve içsel ruhunuz için fizikî, zihinsel ve ruhsal dayanıklılık getirmek için kullanılır.

Koruma ve güzelleşme için kristal terapi

Zafer yahut mağlubiyet durumlarında talih arıyorsanız Akik, müdafaa ve güvenlik için taşımanız gereken bir baht taşıdır. Herkesin güç vakitlerde yanında taşıması gereken pahalı taştır. Bugün tarihin en eski pahalı taşlarından biridir. Eski vakitlerde, yürekli savaşçıların göğüs zırhlarına güç ve müdafaa sağlamak için akik taşları yerleştirildi.

Büyüme, bilgelik ve memnunluk için şifalı kristal kolye

Zümrüt

Canlandırıcı zümrütler şefkati teşvik eder, her vakit tarafınızın en düzgününü göstermeniz gerekir. Ekseriyetle tüm vakitlerin en başarılı taşlarından biri olarak anılır. Tanrıça Venüs ile ilişkilendirilir ve yüksek bir inanç ve benlik hürmeti durumuna ulaşmak için nezaket ve şartsız sevgiyi temsil eder. Etrafınızdaki istenmeyen enerjiyi dönüştürmek için Zümrüt şifalı kristal kolye takabilirsiniz.

Kalp çakrası güzelleşmesi için onları son derece kıymetli kılan yeşil ışının en saf formuna sahip oldukları düşünülür. Şayet çabuk sonlanan biriyseniz, kendinizi sakinleştirmek için bir zümrüt taşı tutmanız tavsiye edilir. Ayrıyeten içsel benliğinize yaklaşmak için bir zümrüt taşı tutarak meditasyon yapabilirsiniz. Bilhassa aşk hususlarında kıskançlık, açgözlülük hislerini yok etmek için yastığınızın altına bir zümrüt koyun. Ayrıyeten uyku alanınızın (yatağınızın) altına bir zümrüt taşı koymanın doğurganlığı artırmaya yardımcı olabileceği söylenir.

Yeşim taşı

Yeşim taşının, sizi her türlü olumsuz güçten koruyan ve hayatınızı bahtla dolduran, bilgeliği artıran yeşil bir taş olduğu söylenir. Şifalı Kristal Kolye olarak da bilinen Muse modülü, kırmızı iple bağlanmış yeşil yeşim boncuklardan yapılmıştır. Yeşim taşlarının tüm sıkıntılarınızı çözmek için kullanıldığına inanılır, bu nedenle bir sıkıntıyla karşılaştığınızda onları tutmanız önerilir. İç huzuru ve bilgeliği getirmek için bu yeşil kristalleri boynunuza yahut elinize takarak meditasyon yapabilirsiniz. Daha fazla zenginlik çekmek yahut kalp çakrasını uygunlaştırmak için yeşim taşlarını da kullanabilirsiniz. Bir çocuğa yeşim taşı armağan etmenin yahut teklif etmenin hayatı boyunca sıhhat, zenginlik ve memnunluk getirdiği söylenir.

Kristallerinizi temizlemek için 4 kolay yöntem

Şüpheye düştüğünüzde, Dumanı Söndürün

Defne ve Okaliptüs yapraklarını yakarsanız, yalnızca konutunuzun mükemmel kokmasını sağlamazsınız, tıpkı vakitte kristallerinizin de kusursuz hissetmesini sağlarsınız. Gücü dönüşene kadar kristallerinizi Defne ve Okaliptüs tüsünün dumanına tutmanız gerekir. Dumanı kristalin üzerinde ve etrafında tutmanız kâfi.

Ayışığı yahut Güneş Işığı 

Değerli kristallerinizin biraz matlaşmaya başladığını ve parlaklığını kaybettiğini fark ederseniz, onları tabiata geri döndürmenin tam vakti. Kristallerinizi en az 5 saat güneş yahut ay ışığında dışarıda bırakın. Konutunuzda büyük kristaller varsa, bunları ayda en az bir defa temizleyip tekrar şarj ettiğinizden emin olun.

Doğaya dönüş

Hepimiz tabiat anadaki bir varlığı kullanabiliriz. Kristalinize canlandırıcı bir çekicilik katmak için park ya da bahçeniz konutunuzun çiçeğin toprağının içine gömün yahut 24 saatten fazla toprakta tutun. Yakınlarda pak bir gölet, ırmak yahut rastgele bir su kütlesi varsa, kristalinizi akan suya daldırın, yalnızca fikrin zihninizi, vücudunuzu ve ruhunuzu arındırmak olduğundan emin olun.

Gökler rehberimiz yolumuz ışık olsun

Facebook

Web

Instagram 

YouTube

Bu makalede öne sürülen fikir ve yaklaşımlar külliyen muharrirlerinin özgün fikirleridir ve Onedio’nun editöryal siyasetini yansıtmayabilir. ©Onedio


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir