Ulaş Utku Bozdoğan: Venüs Retrosu 24 Temmuz- 5 Eylül 1

Venüs Retrosu 24 Temmuz- 5 Eylül

Bizi, dünyayı hoşluğun kurtaracağına inandıran Afroditimiz en optimist gezegenimiz Venüs retroya başladı. Bu süreçte bize bedelimizi, sevgimizi, açıdan tuzağa, tuzaklardan telaşlara düşe kalka sorgulatacak. Umudumuzu kıran ne varsa ‘’Al işte toparlaman için sana bir fırsat veriyorum.’’ diyecek. Takıntı yaptıklarımız, heveslerimiz, yarım kalmış öykülerimiz, ayak bağlarımız, kursakta takılı kalmış ahlarımız tabansız kuyulardan çıkıp tek dermanın değişim olduğunu ve ertelemememiz gerektiğini hatırlatacak.

Geçmişi paka çekmenin tam zamanı

Ulaş Utku Bozdoğan: Venüs Retrosu 24 Temmuz- 5 Eylül 3

Cesaret, feraset, çaba kıymetli olacak. Retro sürecinde gerçeklerle yüzleşmek değerli. Yeni bir alakaya başlamak yerine mevcut münasebetleri şifalandırmayı ya da noktalamayı seçebiliriz. Takdir görmediğiniz, değerinizin bilinmediği bağlardan uzaklaşmak hakkınızdır.

Hepimiz sezgilerimize inanç duymayı, hürmet duymayı, hak ettiğimiz pahası görmeyi seçmeliyiz. Venüs’ün bize istediğimizi verebilmesi için korkmadan hamasetle ilerlemeliyiz. Paha yargılarımızı ve önceliklerimizi belirlemeliyiz. Kısa vadeli olanın yarattığı yanılsamalara değil, kalıcı olanın sağladığı inanca ve sağduyuya gereksinimimiz var.

Retro bitiminde birtakım kayıplar yaşansa da bize kalacak olan hazine öz hürmetimiz olacaktır.

Instagram

Twitter

‘Bu makalede öne sürülen fikir ve yaklaşımlar külliyen muharrirlerinin özgün fikirleridir ve Onedio’nun editöryal siyasetini yansıtmayabilir. ©Onedio’


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir