Ulaş Utku Bozdoğan: Vedik Astrolojide Gezegenler ve Vücutta Temsil Ettiği Organlar 1

Vedik Astrolojide Gezegenler ve Vücutta Temsil Ettiği Organlar

Rahu’nun neden olduğu hastalıklar üzere hastalıklardan hangi gezegen sorumludur? Hangi gezegen sıhhat sıkıntılarına neden oluyor?

Vedik tıbbi astrolojide gezegen, insan bedeninin bir kısmını yahut başka kısmını temsil eder. Olumsuz gezegensel geçiş yahut ashubh graha-dasha sırasında, kişi bir yahut daha fazla hastalıktan muzdarip olmalıdır.

Güneş gezegeni

Ulaş Utku Bozdoğan: Vedik Astrolojide Gezegenler ve Vücutta Temsil Ettiği Organlar 3

Bedende temsil ettiği organlar: Mide, kemik, sağ göz, kalp,deri, göbek, baş bedenin yapısı.

Sağlık meseleleri: Göz sıkıntıları, yüksek ateş, kalphastalığı, mide hastalığı, cilt hastalığı, kemik kırılması, cüzzam, akılhastalığı, beyin meseleleri ve geçmiş hastalıkların nüksetmesi.

Ay gezegeni

Bedende temsil ettiği organlar: Akıl, kalp, akciğerler, göz,beyin, kan, göğüs, beden sıvıları, bağırsaklar, böbrek kanalları, lenfatikkanal ve arter.

Sağlık problemleri: Uykusuzluk, astım, kan problemleri, şekerhastalığı, akciğer rahatsızlıkları, öksürük, boğaz sıkıntıları, diz zayıflığı vesolunum sıkıntıları.

Mars gezegeni

Bedende temsil ettiği organlar: Kan, kemik iliği, güç,boyun, damarlar, cinsel organlar, boyun, kırmızı kan hücreleri, anal, dişiorganlar ve beden gücü.

Sağlık meseleleri: Kan ve damarlarla ilgili sıkıntılar, beyinrahatsızlıkları, fizikî yaralanmalar, gözlerde ağrı, kan problemleri, cinselorgan hastalıkları, kemiklerde zayıflama, basur ve diz meseleleri.

Merkür gezegeni

Bedende temsil ettiği organlar: Beyin, saç, yüz, göğüs,sinir sistemi, deri, burun, safra kesesi, akciğerler, lisan ve kollar.

Sağlık meseleleri: Cilt hastalıkları, kas hastalıkları, göğüsağrısı, tifo, felç, kolera, saç dökülmesi ve kol yaralanmaları.

Jüpiter gezegeni

Bedende temsil ettiği organlar: Jüpiter uylukların, yağın,beynin, karaciğerin, böbreklerin, akciğerlerin, kulakların, lisanın, hafızanın,dalağın vb. karakasıdır.

Sağlık meseleleri: Diyabet, böbrekler ve akciğerlerle ilgiliciddi sıhhat komplikasyonları. Ayrıyeten kulak, pankreas, akciğer, uyluk ve hafızakaybıyla ilgili hastalıklar.

Venüs gezegeni

Bedende temsil ettiği organlar: Genel fizikî görünüm, yüz,yüz sözleri, gözler, cinsel organlar, idrar, üreme organları, boğaz vebezler.

Sağlık meseleleri: Yüz ve gözlerde yaralanmalar. Üremebozuklukları ve genital hastalıklar. Boğaz rahatsızlıkları ve kan kaybı.

Satürn gezegeni

Bedende temsil ettiği organlar: Vücudun alt kısımları,bacaklar, kemikler, diz, kemik eklemleri, kaslar, dişler, cilt, saç vekulaklar.

Sağlık sıkıntıları: Vücudun alt kısmı, kemikler ve kaslarlailgili tüm sıhhat komplikasyonları. Ayrıyeten mide ağrısı, kas ağrısı, sağırlık,deri hastalığı, eklem ağrısı, körlük, saç dökülmesi ve felce de neden olur.

Rahu gezegeni

Bedende temsil ettiği organlar: Bacaklar, boyun, akciğerlerve nefes alma.

Sağlık problemleri: Teneffüs problemleri, teneffüs hastalıkları,akciğer meseleleri, ülser, katarakt, kekemelik, dalak problemleri ve kanser.

Ketu gezegeni

Bedende temsil ettiği organlar: Göbek (mide), ayaklar vepençeler.

Sağlık sıkıntıları: Ketu ani gizemli hastalıklar ve sağlıkrahatsızlıklarıyla ilişkilendirilir. Mide hastalığına, ateşe, bağırsaksorunlarına, kulak problemlerine, mide ağrısına ve fizikî zayıflığa neden olur.

Hint astrolojisinde 6. konut hastalık ve rahatsızlıkların eviolarak anılır.

Gökler rehberimiz yolumuz ışık olsun.

Facebook

Web

Instagram 

YouTube

Bu makalede öne sürülen fikir ve yaklaşımlar büsbütün müelliflerinin özgün fikirleridir ve Onedio’nun editöryal siyasetini yansıtmayabilir. ©Onedio


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir