Ulaş Utku Bozdoğan: Toprak Burçları Hangileridir? Toprak Kümesi Burçları ve Özellikleri Hakkında Tüm Ayrıntılar 1

Toprak Burçları Hangileridir? Toprak Kümesi Burçları ve Özellikleri Hakkında Tüm Ayrıntılar

Burçlar toplam 4 farklı kümeye ayrılmıştır. Her bir kümede ise 3 farklı burç bulunur. Burçlar, ilişkin oldukları kümenin öteki burçlarıyla misal özellikler gösterirler. Ayrıyeten farklı kümelerdeki burçların anlaşıp anlaşamayacağı da çoğunlukla bu kümelerle ilgilidir. Örneğin hava ve toprak kümeleri pek düzgün anlaşamazken toprak ve su alakası harika bir ahenk içerir. Pekala toprak kümesi burçları hangileridir?

Gelin birlikte toprak kümesi burçları ve özelliklerine bakalım…

Toprak Burçları Hangileridir?

Ulaş Utku Bozdoğan: Toprak Burçları Hangileridir? Toprak Kümesi Burçları ve Özellikleri Hakkında Tüm Ayrıntılar 3

Astroloji haritasında toplamda 12 burç bulunur. Burçlar ise temelde Hava, Toprak, Ateş ve Su olmak üzere 4 farklı kümeye ayrılır. Hangi burçların hangi kümeden burçlarla daha düzgün anlaştığı ise büsbütün kümelerle ilgilidir. 

Siz de burcunuzun ve sevdiğiniz kişinin burcunun hangi kümeye ilişkin olduğunu öğrenerek aranızdaki ahengi daha ayrıntılı bir formda inceleyebilirsiniz.

Toprak kümesi burçları ise aşağıdaki üzeredir:

 • Başak

 • Boğa

 • Oğlak

Gelin artık de toprak burçlarının özelliklerine bakalım. 👇🏻

Toprak Burçlarının Özellikleri

Ulaş Utku Bozdoğan: Toprak Burçları Hangileridir? Toprak Kümesi Burçları ve Özellikleri Hakkında Tüm Ayrıntılar 5

Toprak kümesine ilişkin burçlar bilhassa aşkta muteber olmalarıyla dikkat çekerler. Yalnızca fizikî görünüme değil tıpkı vakitte bireylerle paylaşılan ortak noktalara da dikkat ederler. Toprak burçları güvenliği seven ve risk almaktan kaçınan burçlardır. Her şeyin denetim altında olmasını isterler. Bu yüzden her vakit sorumlulukları üstlenirler. 

Toprak burçları sorumluluk aldıkları vakit onu yerine getirmeden rahat edemezler. Bir iş olduğunda en pak sonucu toprak burçlarından alabilirsiniz. Onların ayakları her vakit yere sağlam basar.

Bu kümeye ilişkin olan burçlar hayallerin peşinden koşmazlar. Onlar her vakit gerçekçi olmayı yeğlerler. Hayatın ne yalnızca negatif ne de yalnızca müspet taraflarına odaklanırlar. Hayatı bir bütün olarak kabul ederler. 

Topraklar hoş şeylere hayran olurlar. Kimi durumlarda maddiyata çok düşkün olduklarını söyleyebiliriz. Ama bu durum onları savurganlık yapmaktan alıkoyar. Bir toprak burcu parasını boş yere harcamaz, her vakit temkinlidir.

Boğa, Başak ve Oğlak’ın bir başka ortak tarafı de düşünmeden harekete geçmemeleridir. Onlar her vakit niyete, bilime kıymet verirler. Ağır başlı ve saygılı insanlardır. Çalışmalarında da bunu benimserler ve disiplinli, tertipli bir çalışma sergilerler. Toprak kümeleri her ne kadar maddiyata kıymet verse de gösterişten her vakit uzak durur. 

Toprak kümeleri için değişim sancılıdır. Bilhassa ani değişimlerden hiç hoşlanmaz, gerilime girerler. Nasıl ki toprak naziktir, değişime açık değildir, mütevazidir, burçlar da hayatlarında bu ideolojiyi benimsemişlerdir.

Toprak Burçlarının Anlaştığı Burç Grupları

Ulaş Utku Bozdoğan: Toprak Burçları Hangileridir? Toprak Kümesi Burçları ve Özellikleri Hakkında Tüm Ayrıntılar 7

Ateş kümesi burçlarıyla düzenli bir bağ kurmak toprak burçları için zorlayıcı olabilir. Topraklar geleneklere bağlıdır, ateşler ise yeniliklere açıktır. Bilhassa bu husus iki küme ortasında çatışmaya yol açabilir. Ama zıt kutupların da her vakit birbirini çektiği unutmamak gerek.

Bir örnek verecek olursak toprak kümesi burcu Başak ile ateş kümesi burcu Yayı ele alabiliriz. Başağın pratikliği, mantıksallığı, tahlil üretebilmesi yay için hayli caziptir. Başaklar, yayların hayatını kolaylaştırır. Yayların anı yaşama isteği, özgürlüğüne düşkün olması ve daha rahat bir hayatı benimsemesi de başaklar için son derece etkileyici olabilir.

Hava burçlarıyla anlaşmak da en az ateş burçlarıyla anlaşmak kadar zordur. Hava, toprak için olmazsa olmazdır ama fazlası da ziyanlıdır. Toprak, hava için ziyadesiyle tutucu olabilir. Hava ise toprak için çok savurgan ve vurdumduymaz. Hal bu türlü olunca ortak paydada buluşmak bu iki farklı bakış açısı için güç olacaktır. 

Toprak ayakları yere basan ve realist bir ömrü benimserken hava hayallerin peşinden koşar. Onun gerçeklerle yüzleşmesini sağlayan toprak ise havanın hayallerine ket vuruyormuş üzere anlaşılabilir. Ayrıyeten romantizme bakış açıları farklı olan bu iki küme ortasında orta yol bulmak zorlayıcı olabilir.

Su burçları ve toprak burçları en âlâ anlaşan burç gruplarındandır. Toprak ve su adeta birbirisi için yaratılmıştır. Toprak, öbür hiç kimsede bulamadığı dinginliği suda bulacaktır. Su, istikrarsız ve savunmasız olabilir. Toprak ise bunu dengeleyecek, suyu denetimi altında tutacaktır. 

Bazı durumlarda toprak, suyun davranışlarından rahatsız olabilir. Ancak bu durumlarda orta yolu bulmak bu iki küme için sıkıntı olmayacaktır. Bu ikili ortasında kurulacak alaka, iki kümesi da her manadan tatmin edecektir.

Başak Burcu Özellikleri

Ulaş Utku Bozdoğan: Toprak Burçları Hangileridir? Toprak Kümesi Burçları ve Özellikleri Hakkında Tüm Ayrıntılar 9

Başak burçları 23 Ağustos ile 22 Eylül tarihleri ortasında dünyaya gelen bireylerin burcudur. Genel özelliklerini ise aşağıdaki üzere özetleyebiliriz:

 • Titizlik: Başak burcu insanları yaptıkları her işte ayrıntılara kıymet verir. Titizlik yalnızca paklık olarak değil, her manada titizlik olarak ele alınmalıdır. Başak burcu, yaptığı bir işin kusursuz olması için uğraşlar.

 • Pratiklik: Başak burçları öteki burçlara göre pratiktir. Problemlere pratik tahliller bulur, gerçekçi yaklaşır ve o sorunu ortadan kaldırırlar.

 • Mükemmellik: Başak burcu insanları mükemmeliyetçi bir yapıya sahiptir. Bu yüzden de kendileri de dahil olmak üzere her şeyi basitçe eleştirirler.

 • Çalışkanlık: Başaklar çoklukla çalışkan ve sorumluluk sahibidir. İşlerinde onlardan daha uygun birisini bulmak zordur. Gayelerine ulaşmak için uğraş harcamaktan kaçınmaz, gerçekli plan yaparak emin adımlarla geleceğe yanlışsız ilerlerler.

 • Duyarlılık: Başak burçları etraflarındaki beşerler için son derece hassastır. Herkesin yardımına koşmaya çalışan, elinden gelenin fazlasını yapan bir burçtur.

Boğa Burcu Özellikleri

Ulaş Utku Bozdoğan: Toprak Burçları Hangileridir? Toprak Kümesi Burçları ve Özellikleri Hakkında Tüm Ayrıntılar 11

Boğa burçları 21 Nisan ile 20 Mayıs tarihleri ortasında dünyaya gelen bireylerin burcudur. Genel özelliklerini ise aşağıdaki üzere özetleyebiliriz:

 • Sabırlı: Boğa burcu insanları sabırlı ve sağlamdır. Hem başlarına gelen berbat olaylarda dirayetli olurlar hem de geleceğe dair sabırlıdırlar.

 • Güvenilir: Boğa burcu insanları en emniyetli ve sadık insanlardır. Kelam verdikleri vakit bilhassa sevdiklerine karşı bu kelamı meblağlar.

 • Zevklere düşkünlük: Boğalar, hoş ve lüks şeylerden hoşlanırlar. Estetik zevklerine ehemmiyet verirler. Ayrıyeten konforlarına düşkün olurlar.

 • İnatçı: Bu özellik Boğa burcu insanlarının karakteristik özelliklerinden birisidir. Bu durum bazen etrafındakilere ziyan verecek seviyeye gelebilir.

 • Doğa severlik: Doğayı ve doğal hayatı sevmeleriyle bilinirler. Bahçe işleriyle uğraşmak, tabiatta vakit geçirmek onlar için gerilim atmanın en hoş yoludur.

Oğlak Burcu Özellikleri

Ulaş Utku Bozdoğan: Toprak Burçları Hangileridir? Toprak Kümesi Burçları ve Özellikleri Hakkında Tüm Ayrıntılar 13

Oğlak burçları 22 Aralık ile 19 Ocak tarihleri ortasında dünyaya gelen şahısların burcudur. Genel özelliklerini ise aşağıdaki üzere özetleyebiliriz:

 • Sorumluluk sahibi: Oğlak burçları da toprak kümesinin sorumluluk duygusu yüksek burçlarından birisidir. Verilen vazifeleri yerine getirmek onlar için son derece kıymetlidir.

 • Disiplinli: Oğlak burcu insanları disiplinlidir. Yalnızca iş hayatında değil özel hayatında da tertipli bir hayat sürerler. Planlı olmayı tercih ederler. 

 • Bağımsızlık: Oğlak burcu insanları bağımsızlıklarına düşkündür. Ama bu bağımsızlık, kendi kararlarına bağlı olmak istediklerinden kaynaklanır. 

 • İş odaklılık: Oğlak burçları için meslek en kıymetli şeylerdendir. Çalıştıkları alanın en uygunu olma yolunda ilerlerler. 

 • Güvenilirlik: Muteber olmak Oğlak burcu insanlarında ön plana çıkar. Sadık bir dost, eş olurlar. Verdikleri kelamları yerine getirmekte hiç zorlanmazlar.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir