Ulaş Utku Bozdoğan: Sporda Meslek İçin Astrolojide Gezegen Kombinasyonlarının Değeri 1

Sporda Meslek İçin Astrolojide Gezegen Kombinasyonlarının Değeri

Bir meslek (Gelir kaynağı) olarak sporu seçmek, çok para ve ilgi odağı ile küçük çocuklar için şahane bir seçenektir. Spor yapmak birebir vakitte kendinizi sağlıklı tutmanın kusursuz bir yoludur ve birebir vakitte izleyicilere bol bol ün ve cümbüş sağlar.

Ancak sportmen olmak herkesin harcı değildir ve şu nitelikleri gerektirir:

Ulaş Utku Bozdoğan: Sporda Meslek İçin Astrolojide Gezegen Kombinasyonlarının Değeri 3

• Fizikî gücü

• Fit vücut

• Yaralanmaların üstesinden gelmek için doğal yetenek.

• Mizaç

• Düşmanlara karşı başarı

• Kendinden emin

• Analitik yetenekler

• Sabır.

Yukarıdaki noktaları incelerseniz, içinde aşağıdaki gezegenlerin ve meskenlerin rolünü bulacaksınız.

1. Güneş- Gezegen Güneş doğal Atmakaraka’dır ve birinci meskenin göstergesidir. Burçtaki güçlü bir Güneş, güçlü bir beden ve fizikî güç verecektir.

2. Mars – Bir savaş ve yürek gezegeni olarak Mars, burçlara güzel bir biçimde yerleştirilmelidir. Mars birebir vakitte rekabetçi çizgimizi temsil eder ve insanı oyununa tutkulu yapar, zira tutku olmadan hiçbir sporda başarılı olamazsınız.

3. Ay – Sakatlıklar her sporda olur fakat daima sakatlıklar bir atlet olarak başarıyı engelleyebilir. Ay, kişiyi fizikî yaralanmalardan korumak için güçlü olmalıdır. Ay birebir vakitte bedenimizde hormonu temsil eder ve sporda muvaffakiyet için testosteron üzere hormonun çok özel bir rolü vardır.

4. Merkür – Mantığımızı ve analitik yeteneklerimizi temsil eder zira spor birçok analitik yetenek kullanmanızı gerektirir. Halbuki satranç üzere sporlar yalnızca Merkür gezegeninin etrafında döner.

5. Rahu – Kulağa biraz garip gelebilir ancak Rahu, bilhassa atletin çok fazla ihtişam ve şöhrete sahip olduğu bu çağda, sporda muvaffakiyet için çok kıymetlidir. Rahu, bir atletin etrafında bir aura yaratmaya ve ondan büyük bir servet kazanmalarına yardımcı olur.

6. Satürn – Sporda muvaffakiyet elde etmek bir gecelik bir olgu değil, doğal yetenekle birlikte kişinin hünerlerini geliştirmek için her saat pratik yapması gereken bir süreçtir ve burada Satürn gezegeni çok kıymetli hale gelir. Satürn sizi zorlar ve en üst düzeyde oynamak için kâfi azme sahip olmanızı sağlar.

Astrolojiye nazaran, sporda muvaffakiyet için aşağıdaki yoga ve gezegen yerleşimleri gereklidir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Sporda Meslek İçin Astrolojide Gezegen Kombinasyonlarının Değeri 5

1. Gajakesri Yoga :  Jüpiter’in Ay gezegeni üzerindeki tesirinin onu güçlendirdiği ve yaralanmaları önlediği uğurlu bir yogadır. Atletin üst seviyede şöhret kazanmasına da yardımcı olur.

2. Veepret Rajyoga : Bu yoga tenis, boks, yüzme vs.

3. Neechbhanga Rajyoga : Vakit zaman bu yoga, birçok büyük atletin doğum haritasında açıkça görülen aktifliğini kanıtlamıştır. Bu yoga, kişiyi hayatta büyük şeyler başarmak için motive eder.

4. Güçlü yükselen ve yöneticisi sporda muvaffakiyet için çok kıymetlidir zira yükselen vücudumuzu temsil eder ve tutulduğu vakit sık sık yaralanmalara, makûs davranışlara ve tutku eksikliğine neden olabilir. Burada yeterli bağlı bir gezegen Mars merak uyandırabilir ve Mars gezegeninin görünümü bile rastgele bir sporda mükemmelleşmek için doğal bir yetenek vermek için kafidir.

5. Güçlü bir 3. mesken: Astrolojide 3. mesken yüreği, silahların gücünü, yiğitliği ve eller ile beyin ortasındaki uyumu temsil eder. Güçlü bir 3. mesken ve efendisi, kişiyi son derece rekabetçi kılar ve sonuna kadar savaşırlar.

6. Güçlü bir 6. konut: sporda muvaffakiyet, büsbütün rakibinizi yahut düşmanlarınızı yenmekle ilgilidir. Phaladeepika’ya nazaran 6. mesken düşmanlarımızı temsil eder ve bir burçta, güçlü ve düzgün bağlantılı bir 6. mesken rakiplere karşı kolay galibiyet sağlayabilir.

7. Güçlü bir 10. konut: Sporda bir meslek olarak muvaffakiyetten bahsettiğimize nazaran, kişinin güçlü ve güzel ilişkilendirilmiş bir 10. konuta sahip olması gerekir zira bu durumda rastgele bir muvaffakiyet olmaz ve motivasyon eksikliği nedeniyle meslek yarıda kalabilir. .

Genel olarak bir atlet olabilmek için, bir doğum haritasında 1., 3., 6. ve 10. konut güçlü olmalı ve birbiriyle ilişkili olmalı ve bu uğurlu dasha ile birlikte faal olmalıdır.

Takip eden başarılı atletlerin burçlarında bu kuralları uygulayalım:

1. Mahendra Sign Dhoni

Doğum tarihi: 7-7-1981.

Doğum saati: 11:15.

Doğum yeri: Ranchi.

Burçlarında yükselen, Gajakesari Yoga’yı yaratan faydalı Jüpiter ve Ay tarafından işgal edilmiş durumda ve 5. konutun lordunun varlığı onu daha da güçlendiriyor. Mars 3. konutun yöneticisidir ve 9. konutta yer alır. Yükselen lordu Merkür 10. meskende âlâ bir pozisyonda ve Bhadra yoga yaratıyor . Tüm bu gezegensel yerleşimler onu başarılı bir atlet yaptı ve Kriket tarihindeki en tehlikeli topa vuran oyunculardan biri olarak kabul ediliyor. Birebir vakitte Rahu, onun için büyük bir zenginlik ve şöhretle sonuçlanan uğurlu Venüs ile 11. konuta yerleştirildi.

2. Roger Federer

Doğum tarihi: 8-8-1981.

Doğum saati: 08:40.

Doğum yeri: Basel.

Roger Federer, Tenis tarihinin En Büyük oyuncusu ve burcu da tıpkı şeyi gösteriyor. Yükselen üçüncü konut lordu Venüs tarafından işgal edilmiştir, bu ona elleri üzerinde harika bir denetim sağlamıştır ve bu onu rakiplerinden daha uygun yapmıştır. Birebir vakitte, 6. meskeni üç gezegenle açı yapıyor, yani Güneş, Merkür ve Rahu, 6. meskenin lordu ise uğurlu 5. mesken lordu Jüpiter ile. Yıldız haritası, en üst seviyede spor yapmak için çok kıymetli olan güçlü ve düzgün konumlanmış 3. ve 6. mesken lordlarının değerini gösteriyor.

Gökler rehberimiz yolumuz ışık olsun.

Instagram 

YouTube

Bu makalede öne sürülen fikir ve yaklaşımlar külliyen muharrirlerinin özgün fikirleridir ve Onedio’nun editöryal siyasetini yansıtmayabilir. ©Onedio


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir