Ulaş Utku Bozdoğan: MHP'liler Sinan Oğan'a Karşı Taarruza Geçti! 1

MHP’liler Sinan Oğan’a Karşı Taarruza Geçti!

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin basın danışmanı Eyyup Yıldız ‘ın akabinde MHP Genel Lider Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter ve Bahçeli’nin basın danışmanı Yıldıray Çiçek de Sinan Oğan’ı amaç alan paylaşımlarda bulundu. 

Ulaş Utku Bozdoğan: MHP'liler Sinan Oğan'a Karşı Taarruza Geçti! 3

14 Mayıs’ta yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 5.2 oy alan CET İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’ın ikinci çeşitte hangi adaya takviye vereceği merak edilirken, MHP’lilerden peş peşe Oğan’ı gaye alan açıklamalar geliyor.

Sinan Oğan, seçimlerin akabinde oy sayım süreçleri sürerken sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ‘Yurtdışı oy sayım süreçlerinde birtakım manipülasyonların yapıldığı duyumunu alıyoruz. Oy sayım süreçleri sağlıklı bir ortamda yapılmıyor. YSK’yı uyarıyorum. Derhal gerekli önlemleri alın ve oy sayım süreçlerinin süratli bir biçimde yapılmasını sağlayın. Ayrıyeten yurt dışı oylarda yapılacak bir manipülasyon ile bir oldu bittiye müsaade etmeyiz. Ortamı germeyin. Bu iş ikinci tipe kalmıştır’ demişti.

Sinan Oğan’ın paylaşımını alıntılayan MHP lideri Bahçeli’nin Başdanışmanı Eyyup Yıldız, ‘Pazarlık hissenin kalmadı öteki kapıya. 1 tıpta biter bu iş. Mezar soyguncuları sizi’ tabirlerini kullandı.

MHP’li Yönter ve Çiçek de maksat aldı

Ulaş Utku Bozdoğan: MHP'liler Sinan Oğan'a Karşı Taarruza Geçti! 5

MHP Genel Lider Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter 

MHP Genel Lider Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter de isim vermeden Sinan Oğan’ı maksat aldı. 

Yönter, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda ‘Türk milliyetçiliğinin siyasi adresi Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Türk milliyetçiliğinin siyasi, fikri ve ahlaki yolbaşçısı da Devlet Bahçeli’dir…Onun bunun mahallemize gece kondu yapmasına müsaade etmeyiz…’ dedi.

Ulaş Utku Bozdoğan: MHP'liler Sinan Oğan'a Karşı Taarruza Geçti! 7

Yönter’in akabinde MHP Genel Lideri Bahçeli’nin basın danışmanı Yıldıray Çiçek de isim vermeden Oğan’ı eleştirdi. Çiçek, şu tabirleri kullandı:

‘Gençliğinde Marksizm-Leninizm yoldaşı, 2004 yılında kapatılan FETÖ gazetesi Zaman’ın tam sayfa müellifi, sonra DYP gençlik kollarında, sonra MHP’de..Tam Zübük öyküsü üzere. Hayata daima menfaat penceresinden bakan tipleme. Esasen ondan seçimi görmeden ‘Pazarlıklarımız olacak’ demişti.’

Ulaş Utku Bozdoğan: MHP'liler Sinan Oğan'a Karşı Taarruza Geçti! 9

Yönter’in ayrıyeten Çiçek’in paylaşımını da retweet etmesi dikkat çekti.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir