Ulaş Utku Bozdoğan: Merkabah Yantra ile Anka Kuşu Üzere Küllerinizden Yine Doğun! 1

Merkabah Yantra ile Anka Kuşu Üzere Küllerinizden Yine Doğun!

Mısır lisanında; MER: Işık, KA: Ruh, BAH: Vücut manasına gelmektedir. (Yıldız Üçgen Prizma) bizim doğal manyetik alanımız ile istikrarlı bir etkileşim yaratımını sağlayan, meditasyon yapmamıza yarayan ve istikamet veren bir araçtır.

Merkaba gücü; vücudu, ışığı ve ruhu temsil eder.

Ulaş Utku Bozdoğan: Merkabah Yantra ile Anka Kuşu Üzere Küllerinizden Yine Doğun! 3

Antik Mısır’a dayanan bu sözcük, daha derin bir mana için 3 bileşene ayrılabilir: 

Mer: Belli nefes alma kalıplarıyla meşgul olduğunuzda oluşan, içinizde dönen iki ışık alanını söz eder. Ka: Kişinin ruhunu temsil eder. Yantranızı kullanmaya başladıktan itibaren kendinizi daha güçlü kararlı ve başarılı olmaya odaklı hissedeceksiniz.

Not: Güç akışının gerçek yansımasını istiyorsanız “doğum haritanıza” nazaran kullanmanız gereken uygun yantra belirlendikten sonra oniks, gümüş altın ya da bakır üzerine hazırlanarak kullanılması gereklidir.

Haftanın kristali Kedigözü ile tehlikelerden, negatif güçlerden korunun! 

Ünlü jeolog Abraham Gottlob Werner tarafından 1789 yılında keşfedilen krizoberil, orjinal kedi gözü taşı olarak kabul edilir ve basitçe ‘kedigözü’ olarak ticareti yapılabilecek tek mücevherdir. Öteki tüm çeşitler kedigözü kuvars yahut kedi gözü apatit olarak belirtilmelidir.

Romalı müellif, tabiat bilimci, tabiat filozofu ve erken Roma İmparatorluğu’nun askeri kumandanı Pliny, yaklaşık 2000 yıl evvel, kuvars kristallerinin dağlardaki karanlık yarıklarda ve mağaralarda buzdan oluştuğunu yazmıştı. Kedigözü kuvars binlerce yıldır bedelli taşlar ve öbür dini nesneler olarak kullanılmış ve her vakit kullanıcıya uygun talih getireceği düşünülmüştür. Kedigözü, 19. yüzyılın sonlarında Connaught Dükü tarafından nişan nişanı olarak verildiğinde tanınan hale geldi.

Kedigözü kuvars metafiziksel özellikleri

Ulaş Utku Bozdoğan: Merkabah Yantra ile Anka Kuşu Üzere Küllerinizden Yine Doğun! 5

Çarpıcı görünümünün yanı sıra kedigözü taşı tıpkı vakitte güçlü metafizik güçleri ve özellikleri nedeniyle de ödüllendirilmektedir. Kedigözü takmanın berbatlıktan korunmaya yardımcı olduğuna ve öngörülemeyen tehlikelere karşı korunmak için bir tılsım misyonu gördüğüne inanılıyor. Bu taşın ekseriyetle zenginlik ve refah getirdiği ve/veya insanların kaybedilen serveti yine kazanmalarına yardımcı olduğu bilinmektedir.

Kedi gözü kuvarsının ayrıyeten göz bozukluklarına, travma sonrası rahatsızlıkların güzelleşmesine, kanseri düzgünleştirmeye, gece görüşünü artırmaya, kan şekerini düzenlemeye ve hareketliliği artırmaya yardımcı olduğuna inanılıyor. Kedigözü kuvarsının güzel muhakeme sağladığı ve daha derin bir anlayış sağladığı söylenir. Ayrıyeten sezgiyi güçlendirdiğine ve kişinin psişik yeteneklerini ve konsantrasyon güçlerini arttırdığına inanılıyor.

Kedigözü kuvars jeolojik özellikleri

Kedigözü kuvars, yeryüzünde en bol bulunan tek mineral olan mineral kuvarsın makrokristalin bir çeşididir. Kimi kuvarslarda görülen chatoyant yahut kedi gözü tesiri ekseriyetle asbestiform (lifli) mineral kalıntılarının yahut kuvars içerisinde paralel tarafta tüp gibisi boşlukların varlığından kaynaklanmaktadır.

En ünlü ve bedelli kedigözü taşı krizoberil kedi gözüdür. Mücevher ticaretinde kedi gözü terimi tek başına kullanıldığında her vakit krizoberil kedigözünü söz eder. Öteki tüm kedi gözü mücevher cinsleri, kedigözü kuvars yahut kedigözü apatit üzere ek bir çeşit tarifi gerektirir. Krizoberil kedigözü Sri Lanka, Brezilya, Hindistan, Çin ve Zimbabve’de bulunur. Öbür birtakım değerli kaynaklar ortasında Hindistan, Pakistan, Rusya, Tanzanya, Madagaskar ve Amerika Birleşik Devletleri bulunmaktadır.

Kedi gözü bedelli taşları, Fransızca’da kedi gözü için kullanılan deyişten (‘oeil de chat’) türetilen, chatoyancy olarak bilinen özel optik fenomenleriyle ayırt edilir. Bu tesir bir kedinin yarık gözüne benzemektedir ve ışığın kıymetli taştaki paralel lifler, iğneler yahut kanallar tarafından yansıtılmasından kaynaklanmaktadır. Tipik olarak bu bedelli taş, bu tesirin tam olarak sergilenmesi için tabanı elyaflara paralel olacak formda kabaşon üzere küre yahut oval bir biçimde kesilmelidir.

Gökler Rehberimiz Yolumuz Işık Olsun.

Facebook

Web

Instagram 

YouTube

Bu makalede öne sürülen fikir ve yaklaşımlar büsbütün muharrirlerinin özgün niyetleridir ve Onedio’nun editöryal siyasetini yansıtmayabilir. ©Onedio


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir