Ulaş Utku Bozdoğan: Kova Burcunun Özellikleri (2023) 1

Kova Burcunun Özellikleri (2023)

Kova burcu insanı genel olarak ileriyi düşünen ve bağımsız hareket etmeyi seven yapısıyla dikkat çeker. Bir diğer ifadeyle idealist yaklaşımlara sahiptir. Kova burcunun özellikleri incelendiğinde net bir nitelendirme yapabilmek zordur. Çünkü içsel dünyası çok farklıdır.

Kova burcu insanı garip davranışlara sahip olabilir. Etrafındaki insanları iyileştirmek için yoğun çaba göstermekten çekinmez. Zihinsel anlamda sürekli kendini iyi hissetmek ister. Kova burcu özellikleri gereği çok sıkılgandır. Beklediği heyecanı yakalayamazsa hemen vazgeçer.

Genel Olarak Kova Burcunun Özellikleri

Kova burcu insanı geleceğe dönük biri olarak bilinir. Kendi geleceği kadar çevresindeki insanların geleceğini düşünür. Dünyanın tüm sorunlarıyla ilgilenebilir ama çözüm bulamazsa hayal kırıklığına uğraması çok kolaydır. Bazen inançlar açısından aşırı takıntılı olabilir.

Kova burcu pragmatik olmaya çalışır ama zaman zaman bunu başaramaz. Bazen karşısındaki kişiyi küçümser. Kova burcunun özellikleri düşünüldüğünde bu büyük bir problemdir. Çünkü gerçek ile sahte arasındaki ayrımı yapmakta epey zorlanabilir.

Kova Burcunun Elementi: Hava

Hava, Kova burcunun elementidir ve onun düşüncelerini etki altında bırakabilir. Hava elementi açık fikirliliği ve sosyalliği ön planda tutar. Kova burcunun duygularıyla daima temas halinde olmasını sağlar. Bu sebeple bazı kişilere karşı aşırı mesafeli olduğu kolaylıkla görülebilir.

Kova burcunun özelliklerinde yer alan yeni fikirler üretebilme becerisi Hava elementinin etkisiyle mümkün hale gelir. Belirli bir kişinin peşinden gitmekten pek hoşlanmaz. Bu sebeple iyi bir takipçi değildir. Hava elementi onun diğer insanlardan soyutlanmasını sağlar.

Kova Burcunun Niteliği: Sabit

Kova burcunun dengeli yapısının arkasındaki güç Sabit niteliğidir. Belirli bir yolda nasıl gidileceğini iyi bilir. Zaman zaman çok katı tutumlar sergileyebilir. Başkalarına meydan okuma eğilimi vardır. Ancak çevresindeki insanların kendisine ayak uydurmasını istemez.

Kova burcu insanı Sabit niteliğin etkisiyle sürekli gelişime odaklanmaktan uzak durabilir. Ancak iş fikir geliştirmeye geldiğinde onu durdurmak kolay değildir. Sabit niteliğinin etkisiyle insanlara yardım etmek için ekstra çaba gösterir ve genelde insanlarla yakın ilişkiler kurabilir.

Kova Burcunun Yönetici Gezegeni: Satürn

Satürn, Kova burcunun yönetici gezegenidir ve insanın çıplak gözle görebileceği en uzaktaki gezegendir. Kova burcu insanının bilinen ve bilinmeyen yönleri arasındaki farkı anlamak kolay değildir. Bu ufak detay aynı zamanda Kova burcunun özelliklerini daha detaylı hale getirir.

Satürn, Kova burcunun bilge yönünü temsil eder. Kova hareket halinde olmayı sever ama en önemlisi etrafındaki kişileri gözlemlemek için çaba gösterir. Bir noktada müdahale etmesi gerekliyse müdahale eder. Satürn tarafından sunulan enerjiyi iyi şekilde kullanır.

Kova Burcunun Zodyak Sembolü: Su Taşıyıcısı

Hava elementinin etkisinde olsa bile Kova burcu sudan daha çok etkilenir. Su taşıyıcısı sembolü açık bir şekilde onun fikirleri farklı noktalara taşıma yaklaşımına bir atıftır. Kova burcu insanı kendinden sonra gelecek herkesi doğru noktaya yönlendirmek için çaba gösterir.

Su taşıyıcısı ruhani enerjinin kaynağıdır ve aynı zamanda bir şifacıdır. Kova burcunun insanlığa odaklanmış yönünü temsil eder. Enerjisi uçsuz bucaksız noktalara ulaşabilecek kadar fazladır. Bu sayede su taşıyıcısı Kova burcunun özelliklerini şekillendirmeyi başarır.

Ulaş Utku Bozdoğan: Kova Burcunun Özellikleri (2023) 3

Kova Burcunun Karakteristik Özellikleri

Kova burcu insanı hemen hemen herkesin karşılaşabileceği en açık fikirli insanlardan biridir. Onun düşünme biçimini anlamak çok kolay değildir. Zekası çok keskin olduğundan dilediği adımları atmakta zorlanmaz. Kova burcu özellikleri sayesinde her zaman iyimser kalabilir.

Kova burcunun karakteristik özellikleri onun ileriye dönük düşünme biçimiyle bağlantılıdır. Kendi felsefesini yansıttığı sürece ondan iyisi yoktur. Herkesin dikkatini çekmek hoşuna gidebilir. Kova burcu özelliklerini güçlendirmek için zaman zaman kendi köşesine çekilebilir.

Kova Burcunun Olumlu Özellikleri

Kova burcunun olumlu özellikleri onun açık fikirli doğasıyla bağlantılıdır. Hemen hemen her şey hakkında bir fikri vardır. Diğerlerine göre daha insancıl bir yaklaşıma sahiptir. Fikirlerini daha yaratıcı adımlar atabilmek için kullanabilir ve bağımsızlık en önemli yönlerinden biridir.

Kova burcunun olumlu özelliklerinden birisi entelektüelliktir. Fikirlerini savunmaktan asla çekinmez. Zihninde belirli kavramlar oluşturduktan sonra onlara bağlı kalabilir. Ayrıca sürekli kendine özgü bir alan yaratma çabası Kova burcunun olumlu özellikleri arasındadır.

Kova Burcunun Olumsuz Özellikleri

Kova burcunun olumsuz özellikleri sınır tanımayan yönüyle bağlantılıdır. Bir şeylere öfke duyduğunda dahi harekete geçmekte hiç zorlanmaz. Duygularının değişimi çok yoğundur. Bazen ise insanlara olan bağlılığı başına çeşitli işler açabilir.

Değişmeyi sevmemesi Kova burcunun olumsuz özelliklerinden biridir. Değişmemek için yoğun çaba sarf eder. Belirlediği fikirlerin ötesine geçmekten hoşlanmaz. Sabit tavırlar ve tehlikeyi fark edememe Kova burcunun olumsuz özelliklerinden en dikkat çekici olanlardır.

Kova Burcunun Cinsiyetlere Göre Özellikleri

Kova burcunun özellikleri cinsiyetlere göre farklılık gösterebilir. Bunun en büyük etkisi sosyalleşmede görülebilir. Kova burcu erkeği biraz bireysel hareket eder. Sahip olduğu özgürlüğün tadını çıkarmaya odaklanır. Kova kadını ise çok daha sosyal bir yapıya sahiptir.

Kova burcu erkeği benzersiz bir yaşam tarzına odaklanmak ister. Görünüşüne çok dikkat eder ve onun sayesinde kişiliğini yansıtır. Kova burcu kadını ise trendlere uyum konusunda ısrarcı olabilir. Bir yandan zarif olmak için çabalarken diğer yandan modaya uyum sağlar.

Kova Burcu Erkeği Özellikleri

Kova burcunun özelliklerinden en değerlisi bağımsız düşünme alışkanlığıdır. Düşünceleri her zaman yenilikçidir. Kova burcu erkeği bitmek bilmeyen bir meraka sahiptir. Çeşitli farklı kavramları keşfetmekten her zaman keyif alır. Bu sebeple hayatı meydan okumalarla doludur.

 • Evlilik: Evlilik çok ciddi bir adım olsa bile Kova erkeği bağımsız düşünmekten bir adım geri atmaz. Bağımsızlık, Kova burcunun özelliklerinden en kökleşmiş olanıdır. Bu sebeple yeni bakış açılarına yatkınlık söz konusudur. Yeni fikirler daima ilişkiye heyecan getirirler.
 • Aile: Kova erkeği insancıl hareket etme bilincine sahiptir. Ailesini ve çevresindeki insanları herkesten fazla önemser. Onlarla benzer değerleri taşıyabilmek için çaba gösterir. Adalete değer verdiğinden aile bireyleri arasında eşitlik gözetir.
 • Sağlık: Sağlık söz konusu olduğunda Kova erkeğinden beklenilmesi gereken davranışlar belirgindir. Sağlığını geri kazanmak için yenilikçi çözümlerin peşinden gidebilir. Ancak bireysel hareket etme fikrine fazla bağlı kaldığından bazen stresle boğuşabilir.
 • Aşk: Aşk meselelerinde Kova erkeği için en önemli faktör zihinsel uyumluluktur. Partneriyle sürekli fikir alışverişlerinde bulunmak ister. Onunla belirli konular tartışırken entelektüel yanının keşfedilmesine değer verir. İlişkisini ayakta tutmak için buna ihtiyacı vardır.
 • Karakter: Kova burcu erkeği için her zaman bireysellik ön plandadır. Kendine özgü en uygun stili bulabilmek için çaba gösterir. Alışılmadık denemeler yapmaktan asla çekinmez. Benzersiz ilgi alanlarına sahiptir ve hayatını daima canlı tutar.
 • Arkadaşlık: Kova burcunun özellikleri Kova erkeği üzerinde büyük bir etkiye sahiptirler. Onu daima açık sözlü olmaya yönlendirir. Açık sözlülük ve sosyal gelişim merakı onun belirgin değerler doğrultusunda arkadaşları arasında takdir toplamasını sağlar.
 • Para: Çok güçlü bir sosyal bilince sahip olan Kova erkeği para konularında standartların dışına çıkar. Yatırımlarını harcama seçenekleri üzerinden belirler. Aynı zamanda çeşitli kurumlara bağış yapmaktan çekinmez. Her zaman olumlu değişimin takipçisidir.
 • Kariyer: Kova erkeği için en iyi iş fırsatları zihnini doğru kullanabildiği alanlardır. Toplumun ilerlemesi adına tüm katkıları önemser. Belirli bir kariyer seçimine yöneldiğinde aklında her zaman duygusallıktan uzak seçenekler bulunur.

Kova erkeği diğerlerine nazaran biraz daha arkadaş canlısıdır. Girişken yapısı daima takdir edilir. Arkadaşlığa çok fazla değer verir ve açık fikirleriyle bir tür lokomotif görevi görür. Kova burcunun özellikleri onu daima öğrenmeye istekli yapar ve gelişimine katkıda bulunur.

Kova Burcu Kadını Özellikleri

Kova burcu kadını her zaman arkadaş canlısıdır. Doğası gereği girişken olma eğilimindedir. Arkadaşlarıyla ve çevresiyle sohbet etme eğilimine sahiptir. Entelektüel açıdan meraklıdır ve hiç ilgisi olmasa bile belirli konular üzerinde konuşmaktan memnuniyet duyabilir.

 • Karakter: Spontane yaşamayı seven Kova kadını oldukça dürüsttür. Bir yerde girişimciliğe ihtiyaç varsa sorumluluk alabilir. Bazen ise gizemli kalmayı tercih eder ama yeri geldiğinde çevresindeki insanlar için fedakarlık yapmaktan asla çekinmez.
 • Evlilik: Evlilik içerisinde Kova burcu kadını gerçekçi davranan taraftır. Sosyalliğe önem verir ama çoğu zaman gergin bir ruh hali vardır. İlişkisinde her zaman kendini güvende hissetmek ister. Eşini pek dinlemez ama bu becerisini geliştirmek için çabalayabilir.
 • Aile: Kova burcu kadını her zaman sevdiklerine yakın olmak ister. Davranışlarını özverili bir şekilde belirleme eğilimi vardır. Ailesinde herkese ilgiyle yaklaşır ve sorumluluk bilincine sahip olmaları için çabalar. Zaman zaman bu konuda başkalarından destek ister.
 • Sağlık: Kova burcu kadını için sağlık önemli bir hayat problemidir. Hayatında çok fazla stres ve endişe vardır. Bu sebeple kendini rahatlatmak için çeşitli adımlar atmak ister. Kişisel sorunlarını çözemezse onlar çok daha ciddi problemlere dönüşebilirler.
 • Para: Parasal konularda Kova kadını biraz farklı bir yaşam anlayışına sahiptir. Etrafında yardıma ihtiyacı olan herkese yardım etmek ister. Kişisel refahından çok etrafındaki insanlara odaklanmaya çalışır. Finansal adımlarda organize hareket etmesi gerekir.
 • Kariyer: Kariyer ve iş odaklı işlemlerde Kova burcu kadını dikkat çekmeyi sever. Kova burcunun özelliklerini tamamen yansıtır. Çevresine karşı duyarlıdır ve başarının sosyallikle bağlantılı olduğuna inanır. Maddi arayışları her zaman bu yöndedir.
 • Arkadaşlık: Kova burcunun özellikleri Kova kadınını her zaman enerji dolu olmaya teşvik eder. Arkadaşlık ilişkileri söz konusu olduğunda ortamdaki havaya kolayca kapılabilir. Bir an nerede olduğunu unutabilir ve bu sebeple iletişim sorunu yaşayabilir.
 • Aşk: Kova burcu kadını çok duygusal değildir. Duygusal durumlar söz konusu olduğunda tam olarak ne yapacağını bilemez. Bu sebeple zaman zaman ilişkileri çok uzun sürmez. Kova burcunun özelliklerinde yer alan çevresini düşünme yaklaşımı her zaman etkilidir.

Kova burcu kadını sosyal açıdan sorumluluklar almak ister. Dünyevi duyuların insanları etkilediğini düşünür. Bununla birlikte çevresindekileri farklı şekilde düşünmeye ikna eder. Kova burcunun özellikleri onu başkalarının hakları için dahi savaşmaya teşvik edebilirler.

Daha fazlası için Astrolog Ulaş Utku Bozdoğan’ı LinkedinTwitter ve Pinterest’ten takip edebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir