Ulaş Utku Bozdoğan: Koç Burcu Erkeği: Özellikleri ve Davranışları 1

Koç Burcu Erkeği: Özellikleri ve Davranışları

Koç burcu ateş elementinin etkisindedir. Bu sebeple Koç burcu erkeği enerji dolu bir yapıya sahiptir. Hayatı tutkulu ve cesaret dolu yaşamak için sürekli bir arayış içerisindedir. Arayışlarında umduğunu bulamadığı anlarda çoğunlukla fevri davranışlar gösterir.

Koç burcu özellikleri gereği doğal bir liderdir. Liderlik vasfı sayesinde kariyeri her zaman başarılarla doludur. Belirli bir yere bağlanmakta zorluk yaşayabilir. Zihni sakin olduğu sürece etrafında olup biten her şeyi doğru yorumlar ve çevresindekilere sadık kalabilir.

Koç Burcu Erkeği Özellikleri

Koç burcu erkeği özelliklerinde yer alan doğal liderlik onun hayatını baştan sona etkiler. Her zaman harekete geçmek için çeşitli fırsatlar kollar. Risk almaktan korkan bir yapısı yoktur. En yoğun zorluklara bile meydan okumak için çaba gösterir ve bağımsız hareket etmeye çalışır.

Koç burcu erkeğini çoğu zaman yeni fırsatlar ararken görebilirsiniz. Etrafında yer alan herkesi en iyi şekilde dinler. Zekasını kullanarak edindiği her türlü bilgiyi işlemeye hazırdır. Düşündüğü her şeyi dile getirmek istediğinden açık sözlü yaklaşımlarından asla taviz vermez.

Koç Burcu Erkeğinin Fiziksel Özellikleri

Koç burcu erkeği fiziksel özellikleriyle dikkat çekmese bile derli toplu bir duruşa sahiptir. Genellikle uzun boyludur ve vücut geliştirmeye odaklanabilir. Kendine güvendiğinden fiziksel görünümünü ön plana çıkartarak karakterini kusursuzca yansıtmaya çalışır.

Koç burcu erkeği fiziksel özellikleri açısından koyu renkli saçlara sahiptir. Saçlarına bakıldığında biraz kaba bir görünümle karşılaşılabilir. Omuzları geniştir ve vücudu orantılıdır. Koç burcu erkeği fiziksel özelliklerine dikkat ettiğinden genelde bakımlıdır.

Koç Burcu Erkeğinin Zihinsel Özellikleri

Koç burcu erkeği zihinsel özellikleri gereği cesur ve kendinden emin hareket eder. Nitelikleri sayesinde belirsizliklerle başa çıkabilir. Bilinmeyeni keşfetmekten asla korkmaz. Kendine olan güveni sayesinde etrafındaki kişilere en iyi şekilde liderlik etmeyi başarabilir.

Koç burcu erkeği zihinsel özelliklerinin getirileri sebebiyle biraz bencildir. Kendisine aşırı bağlı olduğundan bazen etrafındaki kişileri göremez. Büyük resmi çizebilecek bir yapısı yoktur. Koç burcu erkeği zihinsel özellikleri sayesinde kendi hedeflerini daha kolay tamamlayabilir.

Koç Burcu Erkeğinin Yaşam Tarzı

Koç erkeği yaşantısında daima dürüst ve açık sözlü olmaya çalışır. Doğal liderlerden biri olduğundan sorumluluk almaktan asla çekinmez. Ahlaki değerler işin içerisine girdiğinde Koç erkeği daima doğruyu bulmak için siyah ve beyaz gibi ayrıştırmalar yapabilir.

Diğer taraftan Koç burcu erkeğinin daima iddialı bir yapıda olduğuna dikkat edilmelidir. Bağımsızlığını bir fırsat olarak kullanarak yeni keşifler yapabilir. Hayatına yön verebilmek için büyümeye ihtiyacı vardır. Ancak doğru partneri bulduğunda hayatını kolaylaştırmış olur.

Aşkta Koç Erkeği

Koç burcu erkeği aşk açısından herkesin arzu nesnesi konumundadır. Tutkulu ve yoğun bir aşk yaşar. Partneriyle her zaman iyi vakit geçirmeye çalışır. Bu sebeple Koç burcuyla ilişki içerisinde olan kişiler genelde mutludurlar ve her zaman çeşitli sürprizlere açıktırlar.

Koç burcu erkeği aşk ilişkisine katkı sağlarken onun hareketli doğasına dikkat etmek gerekir. İletişime her zamankinden fazla izin verir. Hiçbir zaman duygularını ifade etmekten korkmaz ama özgür olmaya ihtiyacı vardır. Koç burcu erkeği aşkta uzun süreli planlar yapmayabilir.

Kariyerde Koç Erkeği

Koç burcu erkeği kariyer alanındaki hırsıyla tanınır. Eğer kariyer açısından bir seçim yapılacaksa genel olarak hırslarından yararlanır. Liderlik becerilerini kullanarak hızlı ve tempolu hareket eder. Risk almaktan asla çekinmez çünkü risk almak hayatına renk katar.

Koç burcu erkeği kariyerinde dışa dönük yapısına güvenir. Hızlı düşünebildiğinden girişimcilik gibi alanlarda iyidir. Finansal hizmetler hayatına yön verebileceği ideal alanlardandır. Koç burcu erkeği kariyerinde doğru alanı seçerse basamakları hızlı bir şekilde çıkabilir.

Cinsellikte Koç Erkeği

Koç erkeği bir ateş burcudur ve bu sebeple cinsellik onun için çok önemlidir. Hayatının belirli dönemlerinde Koç burcu erkeği cinsellik için yoğun bir arayış içerisine girebilir. Fiziksel yaklaşımları sever ve genel olarak libidosu yüksek bir şekilde yaşamaktan hoşlanır.

Koç burcu erkeği cinsellik açısından iletişime önem verir. Dolaylı yollardan ilerlemekten hoşlanmaz. Genel olarak isteklerini dile getirmek için beden dilini kullanabilir. Koç burcu erkeği cinsellik hisleri açısından bazen bencil davranışlar sergileyebilir.

Koç Erkeğinin Diğer Burçlarla Uyumu

Koç erkeğinin son derece tutkulu bir burç olduğu unutulmamalıdır. Yaşam tarzı diğer burçlarla olan uyumunu etkiler. Güçlü durmaya ve bağımsız yaşamaya yönelik arzusu vardır. Bununla birlikte benlik duygusunu her zaman ön planda tutarak hareket edebilmeyi bekler.

 • Koç kadını uyumu: Koç erkeği ile Koç kadını arasındaki ilişki heyecan verici olabilir. Enerjileri çok yuğundur ve maceraya doğru yelken açmaktan asla çekinmezler. İkisinin inatçı yapısı anlaşmazlıklar yaratabilir ama uzlaşma sonradan öğrenilebilen bir şeydir.
 • Boğa kadını uyumu: Koç erkeğinin Boğa kadınıyla uyumlu olabilmesi bir mucizedir. Sürekli anlaşmazlıklarla uğraşırlar. Koç erkeğinin hırslı ve agresif tavırları Boğa kadınına pek uymaz. Çünkü Boğa kadını daima sabırlı bir şekilde hareket etmeye çalışır.
 • İkizler kadını uyumu: Koç erkeği ile İkizler kadını arasındaki uyum doğal bir merakla şekillenir. Onlar sayesinde harika arkadaşlığın tanımını yapmak oldukça basittir. İlişkileri oldukça keyiflidir. Koç erkeği genellikle zekasıyla İkizler kadınını etkilemeye çalışır.
 • Yengeç kadını uyumu: Koç erkeği, Yengeç kadınını oldukça çekici bulur. Onun duygusal hayatındaki derinlikleri keşfetmek ister. Şefkatli doğasında yer alarak Yengeç kadınının cesaret dolu adımlarına tanıklık ederek onunla bağını güçlendirir.
 • Aslan kadını uyumu: Koç erkeği ile Aslan kadını arasındaki uyumun kaynağı yaşam tutkusudur. Ego çatışması yaşansa bile belirli bir gayretle her şeyin üstesinden gelirler. Koç erkeği ile Aslan kadını arasındaki fiziksel çekim detayını ise ihmal etmemek gerekir.
 • Başak kadını uyumu: Koç erkeği ile Başak kadını arasındaki uyumun kaynağı kariyere yönelik planlamalardır. Başak kadını kontrolü elinde bulundurmak ister. Çatışmalar ortaya çıktığında onları doğru şekilde ele almak gerekir.
 • Terazi kadını uyumu: Koç erkeği ile Terazi kadınının ortak noktası sosyalleşmektir. Bu sebeple genel olarak iyi bir eşleşme olarak kabul edilir. Hayata yaklaşımları çeşitli çatışmaları beraberinde getirir ama ikisinin uyumu neredeyse rakipsizdir.
 • Akrep kadını uyumu: Koç erkeği ile Akrep kadını arasındaki uyumluluk yaşam tutkularıyla özdeştir. Birbirlerine karşı doğal bir çekime sahiptirler. Belirli noktalarda çatışmalarla karşılaşabilirler ama anlaştıklarında çok güçlü bir çift olabilirler.
 • Yay kadını uyumu: Koç erkeği ile Yay kadını arasında aşk açısından olumlu paylaşımlar vardır. Sürekli birbirlerinin çekim alanlarında yer alırlar. Hayata dair farklı görüşleri olsa bile istemeleri durumunda anlaşmazlıkları kolayca çözebilirler.
 • Oğlak kadını uyumu: Koç erkeği ile Oğlak kadınının iş ahlakı yaklaşımları birbirine benzerler. Oğlak kadını her zaman istikrar ihtiyacına sahiptir. Bu sebeple genel olarak dürtülerine güvenerek hareket edebilir. Koç erkeği ona uyum sağlamakta zorlanmaz.
 • Kova kadını uyumu: Koç erkeği ile Kova kadını mükemmel bir şekilde uyum içerisinde olabilirler. Arkadaşlıkları oldukça iyi ilerler ve partnere dönüştüklerinde tüm uyumu sürdürürler. İletişim tarzları farklı olduğundan bazen yanlış anlaşılmalar yaşanır.
 • Balık kadını uyumu: Koç erkeği ile Balık kadını farklı yaşam tarzlarına sahiptirler. Koç erkeğinin bağımsızlık talebi her zaman karşılık bulmaz. Balık kadını nazik davransa bile Koç erkeği bu tutumu fazla yılışık olarak değerlendirebilir.

Koç burcu erkeği özellikleri gereği daima olduğu gibi davranmaktan korkmayan kadınlara ilgi duyar. Etrafında sürekli olarak tedirgin davranan bir kadın istemez. Yıldızının barıştığı kişiler genellikle liderliğini kabul eden ve ona ayak uydurmayı başarabilen kişilerdirler.

Koç Burcu Erkeğinin Davranışları

Koç Burcu Erkeğinin Davranışları

Koç erkeğinin davranışlarını anlamak için onun cömert yapısına dikkat edilmelidir. Onunla iletişim kurmak çok zor değildir. Arkadaş olmak veya sevgili olmak için onun huyuna gitmeniz gerekebilir. Cana yakın kişiliği sebebiyle sosyalleşmekten daima keyif alır.

Koç erkeğinin ilişkilerde romantik olmasını beklemek doğru değildir. Tutku ve heyecanı aynı anda yaşama arzusu her zaman ağır basar. Bu sebeple onu aşık ettirmek kolay değildir. Ancak Koç erkeği sevdikten sonra sevgisinden kolay kolay vazgeçme eğiliminde olmaz.

Koç burcu erkeği nasıl kadınlardan hoşlanır?

Koç erkeğinin enerji dolu yapısını desteklemek kolay değildir. Buna rağmen kendisini tamamlayacak kişilere daha sıcak davranır. Kendine güvenen ve bağımsız hareket etmeyi seven kadınlardan hoşlanır. Sevdiği kadının kararlı bir şekilde hedeflerini takip etmesini ister.

Koç erkeği hoşlandığı kadının güçlü ve iddialı olmasını bekler. Fikirlerini söylemekten asla çekinmez. Tartışmalardan kaçınan ve çözüm odaklı olmayan kişilerden her zaman uzak durur. Hoşlandığı kadının her türlü tartışmada kendisine hakim olmasını bekler.

Koç burcu erkeği hoşlandığını nasıl belli eder?

Koç erkeği birinden hoşlandıysa hemen açık iletişime geçmeye çalışır. İlgisini doğrudan ifade ederek karşısındaki kişiyi etkilemeye çalışır. Sürekli sohbet etmek ister ve hızlı davranmak isterse hemen çıkma teklif eder. Karşısındaki kişiyi daha iyi tanımak için çaba gösterir.

Koç burcu erkeği birinden hoşlandıysa onun peşinden koşar. Karşısındaki kişiyi sürekli takip eder ve onunla vakit geçirmek için her fırsata başvurur. Tutkularını paylaşmaya başladığında hoşlanma durumunu netleştirir ve aşk macerasına doğru yelken açmaya başlar.

Koç burcu erkeği nasıl kadınlara aşık olur?

Koç erkeği bir kadından hoşlandığında aşka yelken açmak için doğru zamanı bekler. Bağımsız doğasına benzer birisini bulmak en önemli beklentileri arasındadır. Eğer kendisine en zorlu dönemlerde dahi destek olabilecek birilerini bulursa hemen aşık olduğunu açıklar.

Koç erkeğinin aşık olacağı kadın onun peşinden gitmeyi kabul etmelidir. Hedefleri olan kişilere ulaşmak için çabalar. Çünkü çalışkan kadınlar ilgisini daha fazla çeker. Hırslı doğasına belirli düzeyde karşılık alabildiğinde aşkına sahip çıkmak için tüm sorumluluğu kabullenebilir.

Koç burcu erkeği nasıl aşık edilir?

Koç erkeğini kendinize aşık etmek istiyorsanız kendinize güvenmelisiniz. Olumlu bir imaja sahip olduğunuz sürece onun ilgisini çekebilirsiniz. Güçlü yönlerinizi ön planda tutmalısınız. Ona yakınlaşabilmek için her fırsatı değerlendirmeli ve etkileşimlere dikkat etmelisiniz.

Koç erkeğinin bağımsız kadınlardan hoşlandığını unutmamalısınız. Sosyal hayatınız yeteri kadar canlı değilse ve tutkularınız yoksa ona hitap edemezsiniz. Onun ilgisini çekmek istiyorsanız oyunu kuralına göre oynamalı ve sosyalleşme fırsatlarını değerlendirmelisiniz.

Koç burcu erkeği hangi burçla evlenmeli?

Koç erkeği çok farklı burçlarla uyumlu bir yaşam sürebilir. Ancak bazıları karakteristik özellikleri gereği diğerlerinden bir adım öndedir. İkizler, Aslan, Yay ve Kova kadınları Koç erkeğiyle daha iyi anlaşırlar. Bu burçlar Koç erkeğiyle potansiyel olarak en uyumlu burçlardırlar.

Her insanın benzersiz olduğu asla unutulmamalıdır. Bu sebeple Koç erkeği iyi anlaştığı burçlarla dahi zaman zaman sorun yaşayabilir. Ancak enerjik yapısı, heyecan anlayışı ve entelektüel yaklaşımları sebebiyle Koç erkeği genelde İkizler burcuyla çok daha iyi anlaşabilir.

Koç burcu erkeği sevdiğinden vazgeçer mi?

Tüm insanlar gibi Koç erkeği yeri geldiğinde sevdiğinden vazgeçebilir. Vazgeçmesinin en büyük sebebi uyumluluk problemidir. Zaman içerisinde ilerleyen ilişkide hedefler ve amaçlar değişmeye başladığında Koç erkeği aşk macerasını sürdürmede epey sorun yaşayabilir.

Koç erkeği ilişkide her zaman eşit çabaya önem verir. Eğer bir ilişkiye partnerinden daha fazla önem verdiğini hissederse aşkının karşılıksız olduğunu düşünmeye başlar. Çünkü herhangi bir ilişkide kayıtsızlık ve ilgisizlik tahammül edemediği durumlardandır.

Koç burcu erkeği kıskandığını nasıl belli eder?

Koç erkeği attığınız adımları izlemeye başlamışsa sizi kıskanıyor olabilir. Potansiyel tehdit olarak gördüğü kişilere karşı yaklaşımlarınıza bakar ve davranışlarınızı sezmeye çabalar. Sosyal çevrenizi merak içerisinde takip ederek kendi yerini güvence altına almaya çalışır.

Koç erkeği kıskanmaya başladığında sahiplenici davranmaya çalışır. Zamanınızı kontrol etmeye çabalar. Ayrıca başkalarıyla olan etkileşimlerinizi kafaya takar. Sahiplenici davranışların planlamasını sonradan herhangi bir sorun yaşamayacak şekilde gerçekleştirir.

Koç burcu erkeği neden soğuk davranır?

Koç erkeği çoğu zaman özgürlüğünün peşindedir. Kişisel alanında azalma hissederse karşısındaki kişiye soğuk davranmaya başlar. Bazı durumlarda mesafeli davranmayı tercih eder. Böylece kendi ihtiyaçlarına odaklanabileceği önemli bir zaman kazanımı elde edebilir.

Koç erkeğinin enerji dolu yapısına saygı göstermek gerekir. Eğer saygı görmezse kolayca kendini baskı altında hissetmeye başlar. Duygusal bunalımdan kurtulabilmek için partnerinden uzaklaşır. Bu onun geliştirdiği tipik savunma mekanizmalarından biridir.

Koç burcu erkeği küserse nasıl barışır?

Koç erkeği küstüğünde ona belirli bir alan tanımanız gerekir. Duygularını kontrol edebilmesi ve değerlendirmesi için zamana ihtiyacı vardır. Bağımsızlık arzusuna saygı duymalısınız. Eğer saygı duymazsanız onun güvenini yeniden kazanmakta epey bir zorlanabilirsiniz.

Koç erkeği karşısında yeniden güven inşa etmek çok kolay değildir. İlk olarak güvenilir olduğunuzu ona göstermelisiniz. Tutarlı davranışlar sergilemeli ve verdiğiniz sözleri tutmalısınız. Sadakatinizi ispat edebilmek için durumu düzeltme sorumluluğunu almalısınız.

Daha fazlası için Astrolog Ulaş Utku Bozdoğan’ı LinkedinTwitter ve Pinterest’ten takip edebilirsiniz.

Yorumlar

“Koç Burcu Erkeği: Özellikleri ve Davranışları” için bir cevap

 1. […] Koç burcu erkeği güçlü ve iddialı bir kişiliğe sahiptir. Sorumluluk almaktan çekinmez. Doğal lider olabilmek için her fırsatı değerlendirmeye çalışır. Kendinden emin hareket ettiğinden genelde etrafındaki insanların hayranlıklarıyla karşı karşıya kalması şaşırtıcı değildir. […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir