Ulaş Utku Bozdoğan: Jüpiter Retrosunda Gökyüzünden Bildiriniz Var! 1

Jüpiter Retrosunda Gökyüzünden Bildiriniz Var!

Bir şeyi gerçekten istersen, onu gerçekleştirmek için bütün cihan senin için işbirliği yapar.

– Paulo Coelho

Bu hafta aşk acısıyla kalpleri sarsılanlar, üçüncü şahısların neden olduğu olay ve haksızlıklardan, aşk aile ve mesleksel mevzularda çok emek verip maddi manevi haklarını alamayanlar için mucizeler gerçek olabilir. Hafta boyunca ne düşündüğümüze, ne konuştuğumuza, nasıl dua ettiğimize çok dikkat etmemiz gereken güçler ile karşı karşıyayız. Telaffuz ve niyetlerimizi yaşarken bulabiliriz kendimizi. Cihan neyi büyütürsek, neye odaklanırsak onu çıkartır karşımıza. Hafta boyunca bu yüksek şuurdan uzaklaşmamız kıymet taşıyor her birimiz için. Yarım olanı tamamlamak muvaffakiyete, mutluluğa, sıhhate, aşka, maddi manevi huzura ulaşmak için. Ayrıyeten bu hafta büyük güzellik Jüpiter R geri hareketine başlıyor.

Jüpiter retrosunu ne biçimde değerlendirmeliyiz?

Ulaş Utku Bozdoğan: Jüpiter Retrosunda Gökyüzünden Bildiriniz Var! 3

Şu anda atacağınız küçük adımlar dünyayı değiştirebilir…

Ancak büyük değişiklikler yapabilmek için ışığınızı dünyaya nasıl yansıtmanız gerektiğini anlamak çok kıymetlidir.

Kendinizi keşfetmeye ve kim olduğunuzu anlamanın neden bu kadar kıymetli olduğuna bir göz atma vakti. Böylelikle ışığınızı dünyayla paylaşabilirsiniz…

Hayatımı daima hayaller diyarının kenarında yaşadım. Görünenle görünmeyen ortasında dans eden küçük bir çocuk ruhu. Etrafımızda fark etmemiz için ışığımızı özgürleştirme vakti derinlerde kök salmış. Çoğumuz bu doğuştan gelen güçten korkarız. Lakin Tabir arayışı, dünyayla paylaşılma isteği.

Anlama yolunda güç bulmak

Kendinize sorun öfkeli ya da kırgın mısınız?

“Günlük ömrün yükünden etkilenmeden yaşamak için yola çıkarken, gücün toplanabileceği bir alana sahip olursunuz. Dünyayla savaşmak yerine, içinde ilerlemeye başlarsınız. Bu büyük fırtınanın gözünde dans etmek. Zira dünya etrafınızda öfkelenmeye devam edecek. İçine kapanarak dünyadan kaçamazsın… Sonunda boğulacaksın. Elinizi uzatın ve tabiatın ham gücüne, kaos sarmalına dokunun . Bunu, kendi iç vizyonunuza daha çok benzeyen bir şeyi boyamak için aracınız olarak kullanın.”

Bir an için kendi vücudunuzu düşünün. Tabiatın ne kadar hoş bir gücü. Sizi  ayakta fiyat. Siz bedeninizsiniz ve tekrar de onun ötesinde yaşıyorsunuz. Hayaller, maksatlar ve varsayımsal tabirlerle konuşuyoruz. Bu şeyler fizikî manada hiçbir yerde yoktur lakin fizikî aracılığıyla onlar hakkında konuşabilir, söz edebilir ve yaratmaya başlayabiliriz!

Aromatik mumlarla aydınlatılmış bir odada kaç sefer oturdunuz ve kendinizi değişmiş hissettiniz? Mumlar, mum ve ateşten diğer bir şey değildir. Onlar fizikî yaratımlardır. Fakat yalnızca rahatlamak, ambiyans yahut dua için bir mum yakmak, vakit ve yeri aşmamızı sağlar. Mistik zihinle açıklanamaz bir formda konuşur.

Anlatmaya çalıştığım nokta, dış dünyada olmakla aslında içsel olana giden bir yol inşa ediyorsun. Ya da iç dünyada çalışırken, dıştaki değişiklikleri görürsünüz. Günlük ömürde sihri bulun, sonra daha fazla sihir yaratırsınız.

Yani hayatınızdaki tıkanmış noktalar, acılar, aksilikler, zorluklar harekete geçme davetidir. Yalnızca hayatınızdaki sıkışmış noktaları ve genel olarak dünyayı gözlemlerseniz, o vakit değişim yaratmıyorsunuz demektir. Bu blokların size değişiklik yapmak için bir güç noktanızı dönüşmesine müsaade verin.

Eski bir kelam vardır: Üstte nasılsa aşağıda da öyledir. Yani iç dünyada yaptığınız değişiklikler dış dünyayı değiştirir. Birçok büyük manevi başkan, dünyada görmek istediğimiz değişim olmamız için bize rehberlik etti. Hareketler kelamlardan daha yüksek sesle konuşur!

Zorla değil, empatiyle değişim yaratın.

Ulaş Utku Bozdoğan: Jüpiter Retrosunda Gökyüzünden Bildiriniz Var! 5

Zorla değil, empati yoluyla değişim yaratın. Dikkatinizi çeken şey, sezginizden gelen bir iletidir… Hey, bu hususta bir şeyler yapabilirsiniz… Büyük ya da küçük!

Sen eşsizsin, dramatiksin, güzelsin ve özelsin. Sen cihanın ışığından, yıldızların tozu sensin 

Ay, derinizin astarında yaşar ve gözlerinizdeki parıltı. Onu dünyaya ver. Kendine sor:

Kendimi dünyada nasıl tabir ediyorum?

Gerçeğimi mi söylüyorum?

Gücümü nerede kaybediyorum?

Eğer başınızı aşağıda tutuyorsanız ve etrafınızda olup bitenlerle göz temasından kaçınıyorsanız… O vakit ışığınızı unutuyorsunuz. Buraya ışık olmaya geldin! Kendinize karşı anlayışlı olun… Bu öz bakım etrafınızdaki dünyaya akacaktır.

Sakinlik için biraz vakit ayırın. Bir hafta boyunca her akşam ruhunuzun seyahatine yanlışsız gidin. Bu, uykudan evvel yatakta yattığınız günün sonunda olabilir. Gün uzunluğu duş alırken. Ya da kutsal alanınızdaki bir mumun sıcak parıltısında. Nerede olursanız olun, kendinizi inançta ve açık hissettiğiniz her yerde.

Bu vakitte hislerinizi dinlemeye ve fikirlerinizi gözlemlemeye başlayın. Neye takıldın? Fiyatı zahmetten çıkaran nedir? Hayatında yanlış olduğunu düşündüğün şey nedir? Sizce dünyada yanlış olan nedir?

Şimdi kendinize sorun: Neyi yapılandırılmaya çağrıldığımı hissediyorum?

Bir sistemin başlangıç bilgilerindeki küçük değişikliklerin büyük ve öngörülemez sonuçlar doğurabilmesi için kelebek tesirini hayatlarınıza taşıyın. 

Bir karşılığın var mı?

Gerçekten kalbinize bakın. Onlar hakkında hayal kurun. Yaratıcı isteğinizi hayal edin. Bunu zihninizde görün. Vücudunuzda hissedin.

Az evvel yol gösterici ışığınızı buldunuz. O ışığı takip ederseniz, dünyada büyük bir değişiklik yapacaksınız. Merakınızı dinleyecek kadar cesaretli olmak, dünyada bir ışık olmanızı sağlar! Akışınızı bularak, şahsî yahut diğer türlü badirelerin üstesinden gelebilirsiniz. Akışınız, hayatınızı yaşamanızın ve ruhunuzla bağlantı kurmanızın eşsiz yoludur.

Gökler rehberimiz yolumuz ışık olsun.

Facebook

Web

Instagram 

YouTube

Bu makalede öne sürülen fikir ve yaklaşımlar külliyen muharrirlerinin özgün fikirleridir ve Onedio’nun editöryal siyasetini yansıtmayabilir. ©Onedio


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir