Ulaş Utku Bozdoğan: Haftanın Yantrası Vashikaran ve Akuamarin Taşının Özellikleri 1

Haftanın Yantrası Vashikaran ve Akuamarin Taşının Özellikleri

Vashikaran yantra, gücü sevgiyi ömrünüze çekmeye yardımcı bir yantradır. Aşk alakaları ve evliliğin daim olması sevginin artması için son derece tesirlidir. Bilhassa yeni evli çiftlerin kullandığı bir yantradır. Evlilik bağının güçlenmesi bağa dışarıdan gelecek müdahalelere karşı müdafaa sağlayan gözetici bir yardımcıdır. Doğum haritalarında Venüs ve Ay ziyanlı pozisyonda ise ve kişi ikili münasebetlerinde mutsuzluk yarım kalmışlıklar yaşıyorsa Ay’ın Boğa burcunda olduğu günde kullanılmaya başlamalıdır. 90 gün boyunca kullanılmalıdır.

Haftanın kristali: Akuamarin

Ulaş Utku Bozdoğan: Haftanın Yantrası Vashikaran ve Akuamarin Taşının Özellikleri 3

Akuamarin, kristal suların saflığını ve denizin canlılığını ve rahatlamasını çağrıştırır. Sakinleştirici, yatıştırıcı ve temizleyicidir ve gerçeğe, inanca ve salıvermeye ilham verir. Antik çağda, Akuamarin’in deniz kızlarının hazinesi olduğuna inanılıyordu ve denizciler tarafından yeterli baht, korkusuzluk ve muhafaza tılsımı olarak kullanılıyordu. Tıpkı vakitte ebedi gençlik ve memnunluk taşı olarak kabul edildi. Bugün, su üzerinde yahut yakınında seyahat eden herkesi koruyor ve açık ve içten irtibat kanallarını açıyor.

Akuamarine ismi, ‘denizin suyu’ manasına gelen Latince aqua marinus’tan gelir ve okyanus gibisi parlak rengine atıfta bulunur. Soluk mavi, şeffaf kristal, Beryl ailesinin bir üyesidir. Bazen mavimsi yeşil olan rengi, taşın kimyasal yapısındaki demir oksitlerden kaynaklanır. Eski kâhin, onun çok büyük bir manyetik tesir uygulayan bir küre olan ayın tesiri altında olduğunu düşündü. Günümüzün kristal müşahede destekçileri, yaklaşan olayları görüntülemek için bir Akuamarin kullanırken, bunu ay yükselirken yapmanızı önerir. Ayın içerdiği demir oksitler üzerindeki manyetizması, taşın öngörü yeteneğini güçlendirecektir.

Akuamarin, denizle kontaklı her şeyin yanı sıra, suyun yüzeyinde yansıyan cennet ile ilgili şeyleri de bünyesinde barındırır. Kendini sonsuza kadar yansıtan, gerçekliğin kapalı manalarını keşfetmeyi mümkün kılan bir ayna olur. Bir simetri taşı olarak meditasyon ve vahiy için elverişli, peygamberlerin, şamanların, şifacıların ve mistiklerin taşıdır. Tıpkı vakitte, kendimizle ve diğerleriyle yüz yüze, ruhumuzun en karanlık derinliklerini keşfetmemizi sağlar.

Derin mavi Akuamarin kristali

Boğaz çakrasıyla bağlantılı olan Akuamarin, konuşma kaygısının üstesinden gelmeye yardımcı olur ve her cinsten öğretmenler ve sunum yapan şahıslar için eksiksiz bir taştır. Konuşmacıları, kendi hakikatlerinin, bilgeliklerinin ve hislerinin büsbütün farkında oldukları ve bunları netlik ve inançla söz edebildikleri bir şuur basamağına rahatlatır. Sıkıntı durumlarda net ve öfkelenmeden konuşmanızı da sağlar.

Akuamarin, entelektüel muhakeme süreçlerini hızlandırır ve süratli karşılık verme yeteneğini geliştirir. Yalnızca fizikî dünya hakkında değil, kendisi hakkında da öğrenme yoluyla kişiyi yenilmez kılar. Azim, disiplin ve kaygısızlık verir.

Akuamarine, dünyaya hizmet mefkuresini ve güzelleşmeye uyumlanmış bir insanlığın gelişimini teşvik eder. Nazik ve şefkatli bir güç yayar, hareketleriniz için ılımlılığı ve sorumluluğu teşvik eder. Yargılayıcı insanlara daha hoşgörülü olmaları için ilham verir ve sorumluluktan bunalmış olanların tertibi bulmasına yardımcı olur.

Bir doğal adalet taşı olan Akuamarine, uzlaşma ve müzakereyi kullanır. Çatışma durumlarında sessiz bir cüret ve dikkatlice gerekçelendirilmiş kelamlar verir. Akuamarine’i aldığınız rastgele bir yazılı şikayetin üzerine yahut göndermeden evvel iletin. Bir şikayet nedeniyle uğraş verirken  yahut iş ya da özel hayatla ilgili uyuşmazlıklarını çözerken Akuamarin taşıyın.

Bir seyahat kristali olarak, yeşilimsi mavi Akuamarin deniz yoluyla seyahat edenleri korur, su korkusunu azaltır ve uzun aralıklı uçuşlar yahut uzun aralıklar sürmek üzere uzun aralıklı seyahatlerde bulunanları korur. Yüzmeyi öğrenmek için düzgün bir taştır.

Bir aşk kristali olan uçuk mavi Akuamarin, sevgiliyi geri dönmeye teşvik eder, farklı hayat stillerine sahip iki kişinin bir ortada ahenk içinde yaşamasına yardımcı olur ve arbedelere neden olan hassas bahislerin tesirini azaltır.

Akuamarin çoklukla bir aşk simgesi yahut sonsuzluk yüzüğü olarak verilir ve ‘dünyanın suları aktığı sürece’ bağlılığı ve sadakati artırır.

Akuamarin şifa özellikleri 

Akuamarin uygunlaştırıcı özellikleri, fizikî, duygusal ve ruhsal istikrar ve sıkıntılara yardımcı olabilir. Fizikî rahatsızlıklara ve duygusal sıkıntılara yardımcı olacak düzgünleştirici güçleri vardır. Güç Şifasında ve Çakra dengelemede de kullanılır. Akuamarin şifalı kristal terapileri, duygusal vücudu temizlemeyi, bağlantısı açmayı ve hormonları ve büyümeyi düzenlemeyi içerir. Akuamarin’in terapötik kullanımları uzun ve güzel belgelenmiş bir geçmişe sahiptir. Akuamarin ile meditasyon da şiddetle tavsiye edilir.

Fiziksel Akuamarin uygunlaştırma özellikleri

Ulaş Utku Bozdoğan: Haftanın Yantrası Vashikaran ve Akuamarin Taşının Özellikleri 5

Fiziksel sağlık

Akuamarin bir nefes taşı, teneffüs yolu ve akciğerlerdir. Sinüs rahatsızlıklarını ve sık öksürüğü güzelleştirebilir ve saman nezlesi ve öteki kronik alerjiler için tesirlidir. Soğuk algınlığı ve bronşiti giderir.

Akuamarin bir soğutma taşıdır; enfeksiyonlara karşı koyar ve larenjit, strep boğaz yahut boğaz ağrısı için faydalıdır. Hipofiz ve tiroid bezlerini uyumlu hale getirerek hormonları ve büyümeyi düzenler. Diş ve diş eti sorunlarına yararlıdır.

Her türlü iltihabi hastalıkların güzelleşmesine dayanak olur. Egzama, kurdeşen,  ve sedef hastalığı için yatıştırıcıdır. Ayrıyeten herpes salgınlarını önlemeye yardımcı olabilir. Alerjilerin neden olduğu birtakım cilt hastalıkları Akuamarine tarafından hafifletilebilir ve zona tedavisini tamamlayabilir.

Her gece 20 dakika göz kapaklarına Akuamarine sürülürse yorgun gözler ve birtakım görme sıkıntıları giderilebilir. Solar pleksusa yerleştirildiğinde hudut spazmlarını yatıştırır.

Duygusal sağlık

Akuamarin, duygusal vücudu temizlemek ve irtibatı açmak için güçlü bir Su elementi taşıdır. Nazik gücü, duygusal kalıpları yüzeye çıkarır ve ileriye gerçek hareketi sınırlayan eski kanılara yahut kalıplara tutunmanın nedenini anlamaya yardımcı olur. Ayrıyeten, egonun kişinin çok reaksiyon vermesine, kurban/istismarcı rolü üstlenmesine, diğerlerini manipüle etmesine yahut kendini şehit etmesine neden olduğunu da tanımlar. Bu kalıpları şuurlu olarak salıvererek daha uygun bağlantılara, sevgiye ve şefkate müsaade verir.

Akuamarin, çok öfke yahut endişeyi dengelemeye yardımcı olur. Ayrıyeten geçmişteki duygusal, fizikî yahut kelamlı tacizi temizlemeye yardımcı olabilir. Travmatik durumlar yaşayan ve agresif davranışlar sergileyen ya da duygusal vücutlarından kopmuş çocuklar için kusursuz bir taştır. İmkansız standartlar koyan çok yargılayıcı ebeveynlerin ve suçluluk ve yetersizlikten yetişkinliğe kadar devam eden panik atakların tesirlerini düzgünleştirir.

Akuamarin, geçiş ve değişimde ilerlemek için kullanışlıdır. Arındırıcı gücü, direnci ortadan kaldırır ve bilinmeyenin korkusunu yenmenize yardımcı olur. Yalnızca duygusal bagajın salınmasına değil, tıpkı vakitte fizikî eşyaların ve dağınıklığın temizlenmesine de yardımcı olur.

Çakra dengeleyici akuamarin şifa özellikleri

Akuamarin, boğaz çakrasını temizlemek ve harekete geçirmek için tahminen de en güçlü taştır. Kalpten gırtlağa kadar olan enerjiyi harekete geçirerek, kişinin en derin ve samimi gerçeğinin iletilmesini sağlar.

Boğaz çakrası bedenin sesidir, başka çakralardan gelen gücün söz edilmesini sağlayan bir basınç valfidir. Engellenirse yahut istikrarı bozulursa, öteki çakraların sıhhatini etkileyebilir.

Denge içinde, ne düşündüğümüzü ve ne hissettiğimizi söz etmemizi sağlar. Fikirlerimizi, inançlarımızı ve hislerimizi iletebiliriz. Boğaz çakrası istikrarda ve açık olduğunda, şahsî gerçeğimizi dünyaya getirebiliriz. Vücut ve ruh içinde kolay bir güç akışına sahibiz. Alt çakralardan üst gerçek fışkıran güç, özgür söz ve doğal salıverme sağlayarak yoluna devam edebilir. 

Akuamarin’in maneviyat için faydaları

Akuamarin hem erkekler hem de bayanlar için bir güçlendirme taşıdır. Tüm gücün kuvvetten gelmediğinin farkına varılmasına yardımcı olur. Hayatın boyun eğen, esnek canlılığıyla ahenk sağlamada ve gerçek ve şefkatli bağlantısı teşvik etmede de güç vardır. Bayanlara içsel bilgilerini söz etme hamasetini verir, sezgisel yeteneklerini geliştirir ve erkeklerin bazen hislerini iletmede yaşadıkları duygusal uyuşukluk ve zorlukları ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Akuamarin, hem benliğin içinde hem de O’nun dış tezahürlerinde İlahi Dişil’e bir geçit kristali olarak kullanılabilir.

Gökler rehberimiz yolumuz ışık olsun.

Facebook

Web

Instagram 

YouTube

Bu makalede öne sürülen fikir ve yaklaşımlar büsbütün muharrirlerinin özgün niyetleridir ve Onedio’nun editöryal siyasetini yansıtmayabilir. ©Onedio


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir