Ulaş Utku Bozdoğan: Haftanın Yantrası Ülgen Yantra ve Haftanın Kristali Ametist 1

Haftanın Yantrası Ülgen Yantra ve Haftanın Kristali Ametist

Ateş elementinin gücünü hayatlarınıza taşıyın!

Ulaş Utku Bozdoğan: Haftanın Yantrası Ülgen Yantra ve Haftanın Kristali Ametist 3

Ülgen yantra Türk mitolojisinde Güneş ile alakalıdır. Doğum haritalarınızda ateş elementi eksik bireyler için yararlıdır. Nazar arka niyet ve kıskançlık güçlerine karşı aynalık misyonu görür ve bu güçleri yansıtan her şeyi mühürleyerek etkisiz kılar.  Ateş elementinin sembolleri ve şaman sayı kodları ile korunma ışık kaynağını hayatlarımızda aktif kılar.

Haftanın kristali Ametist

Ulaş Utku Bozdoğan: Haftanın Yantrası Ülgen Yantra ve Haftanın Kristali Ametist 5

Hızlı güzelleşmeye gereksiniminiz varsa ​“her şeyin şifacısı” olarak isimlendirilen Ametist, insanları, bitkileri ve hayvanları düzgünleştirmek için en tesirli kristallerden biridir. Ametist bilhassa duygusal vücudu dayanaklar, çok çalışan, çok gerilimli yahut bunalmış bireyleri merkezlerine geri getirir. Fizikî gerginliğe ve baş ağrısına yol açan zihinsel tasaları hafifletir ve çabuk öfkelenen ve çabuk öfkelenen bireyleri sakinleştirmek için mükemmel bir kristaldir.

Meditasyonda kullanım alanları: Ametist meditasyon için en yeterli kristallerden biridir. Ametist rengi “Göksel Göz”ün en yüksek titreşimini uyarır ve direkt bu alanın üzerine bir Ametist taşı yerleştirmek, şuurlu kanıyı susturan ve zihni daha derin anlayışa yönlendiren sakin bir meditasyon durumuna yol açar.

Çakra dengelemesi için: Ametist, bilhassa Üçüncü Göz, Taç ve Eterik Çakraları uyaran yüksek, tatlı bir güç taşır. Ametist ile meditasyon her türlü tıkanıklığı temizlemek ve hem Üçüncü Göz hem de Taç Çakraları dengelemek için mükemmeller yaratabilir. Ayrıyeten Yüksek Taç, Ruh Yıldızı ve Yıldız Geçidi Çakraları ile de bağlıdırlar.

Kristal renk Eenerjisi: Ametist, eski yıl sona ererken ve yeni yıl gelmek üzereyken, hem vakti hem de rengi, başlangıçları ve bitişleri birbirine bağlayan kırmızı-mor ışını bünyesinde barındırır. Ateşli kırmızı ışını mor ışının sezgisiyle yumuşatır, tutku ve hayal gücünü, his ve mantığı getirir. Yaratıcılığı teşvik eder ve bilhassa sanatsal eforlarda yararlıdır. Taç çakrayı hizalamak için kullanılır ve Üçüncü Gözün bir kristalidir. Onun “Ruh Taşı” ve karmaşık bir dünyada barış kaynağı olduğunu göreceksiniz. Melek Alemi ile derin irtibatları vardır. Bilhassa Melek Mikail ile bağlıdır.

Eski çağlarda sarhoşluğu önleyecek kadehlerin imalinde kullanılıyordu. Doğu ibadet alanlarında sakin bir ortam yaratmak için kullanılır. Ametist bir iffet taşıdır. Birebir vakitte Perşembe taşıdır; “Thor’un Taşı”dır.

Gökler rehberimiz yolumuz ışık olsun.

Facebook

Web

Instagram 

YouTube

Bu makalede öne sürülen fikir ve yaklaşımlar külliyen muharrirlerinin özgün niyetleridir ve Onedio’nun editöryal siyasetini yansıtmayabilir. ©Onedio


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir