Ulaş Utku Bozdoğan: Haftalık Genel Bakış 14 - 20 Ağustos 2023 Gökyüzü Güçleri ve Burç Yorumlarım 1

Haftalık Genel Bakış 14 – 20 Ağustos 2023 Gökyüzü Güçleri ve Burç Yorumlarım

Aslan burcundaki bu haftaki harika kozmik konfigürasyonların kanıtladığı üzere, Aslan mevsiminde İlerliyoruz. Birinci olarak, Salı günü Güneş ve Uranüs ortasında, huzursuz, arayan bir enerjiyi yansıtan, her vakit çok heyecan verici bir karemiz var. Artık, açıkça söylemek gerekirse, karelerin temelde blokları temsil ettiğini unutmayın. Lakin berbat olmak zorundalar mı? Koşul değil. Aslında, astrolojideki kareler büyüme için fırsatlardır. Bu tarafların gerginliğine sahip olmasaydı, muhtemelen konfor alanlarımızdan asla çıkamazdık. Biz beşerler istikrara çok bağlıyız, anlıyor musun? İçinde birden çok gezegeni olan insanlardan biri değilseniz, değişim korkutucudur. Değişken işaretler Geri kalanımız için, işe yaradığını düşündüğümüz bir şeyi sallamaktansa tebeşir yemeyi tercih ederiz.

Uranüs’ün devreye girdiği yer burasıdır. Sembolik gök rabbi olarak şimşeklerini yere fırlatır ve bizi hayal üzere bir pusun içinden şok eder. Birinci başta kırgınız. Sonra aniden özgür olduğumuzu fark ederiz; prangalarımızdan kurtulduk. Otantik benliğimiz uyandı ve geri dönüş yok. Bu elektrik şokunun akabinde Aslan burcunda gururlu ve harika bir Yeni Ay var. Haftanın ortasında, Çarşamba günü ortaya çıkan bu Yeni Ay, büsbütün kalptir. Bizi tekrar merkezimize çağırıyor ve hayatlarımızla ne yaptığımızı soruyor. Kendimizi tabir ediyor muyuz? Aşık mıyız? İçimizdeki çocuğu onurlandırıyor muyuz? Sevildiğimizi hissetmek için neye gereksinimimiz var? Venüs bu lunasyona nazaran yapılandırılmıştır ve geri gitmesine karşın hala verecek armağanları vardır. Beklenmeyeni bekleyin sevgililer. Çarşamba günü de Mars’ın Uranüs’le hizalanmasına sahibiz (bu hafta meşgul bir arı!), hareketlerimize güç veriyor ve bilhassa yaptığımız iş ve sürdürdüğümüz ilgiler kelam konusu olduğunda alışılmadık olanı aramaya teşvik ediyor. HAREKETE Geçin.

Koç

Ulaş Utku Bozdoğan: Haftalık Genel Bakış 14 - 20 Ağustos 2023 Gökyüzü Güçleri ve Burç Yorumlarım 3

Bu hafta, Salı günü kaynaklar bölgenizdeki Güneş’in Uranüs’le kare açı yapması ve akabinde Çarşamba günü Yeni Ay ile doğum haritanızın cümbüş ve sevinç alanınıza dokunuluyor. Bu hafta sıra dışı olana ulaşın;  kışkırtıcı, teşvik edici. Son vakitlerde rutinleriniz ve sorumluluklarınız konusunda çok güzeldiniz, fakat artık biraz özgürleşme ve yeni ufuklar keşfetme vakti. Kaynaklarınızı artırmak için zekice bir fikriniz varsa, devam edin ve kendinize bir talih verin. Ne de olsa, tam olarak riskten kaçınmıyorsun, değil mi? Aslında tam aykırısı. Bu hafta, yalnızca somut olarak değil, birebir vakitte size içinizde sıcak, bulanık bir his verecek halde, riske girdiğiniz için ödüllendirildiğinizi görüyor.

Boğa

Peki, huzursuz olan sen değil misin? Uranüs şu anda burcunuzda büsbütün etkin olduğundan, bundan sonra ne yapacağınızı söylemek mümkün değil. Bu ekseriyetle senin için karakter dışı olurdu, ancak gerçek şu ki, bir müddettir öngörülemez olan tarafa sapıyorsun ve gerçek şu ki, muhtemelen bundan zevk almaya geldiniz. Bu özgürleştirici gezegenin getirdiği ani, süratli ve beklenmedik değişikliklere alıştınız. Bu hafta, bu değişimlerin hepsi iç kesiminizde oluyor. Bilhassa Salı günü Güneş ve Uranüs Boğa Burcunda karesi ile ve Çarşamba günü Yeni Ay ile yeni başlangıçlar ve süratli sarsıntılar içindesiniz. Bu eski temellerden kurtulmanın vakti geldi.

İkizler

Salı günü, Uranüs ve Güneş, ruhsal ve bağlantı bölgelerinize dokunarak karşı karşıya geliyor. Çarşamba Yeni Ay bağlantı bölgenizden de parlar. Yeni fikirler şu anda sizin için yüzeyin çabucak altına sızıyor. Büyük ifşayı yapmanızın neredeyse vakti geldi ve heyecanınızı zar güç zapt edebiliyorsunuz. Sahiden. Aslında, fasulyeleri hakikat vakitten evvel dökmek konusunda çok dikkatli olun. Daha sonra şikâyet edeceğiniz bir şey söyleyebilirsiniz ve biz bunu istemiyoruz, değil mi? Tabiatta yürüyüş yaparak ve ayaklarınızı toprağa derinlemesine kazarak temelinizi sakinleştirin. Topraklama gücünün tüm bedeninizde yükseldiğini hissedin ve sizin için açılan yeni ufukların heyecanını büsbütün somutlaştırmanıza müsaade verin.

Yengeç

Çarşamba günü Yeni Ay’ın sizin için ne sakladığını merak ediyor olabilirsiniz. Pekâlâ, muhtemelen bir hoşluk olacak. Finansal, ferdî marifetlerinizi ve öz-değer bölümünüzü aydınlatarak, tüm bu alanlarda tekrar doğuş vakti. Tahminen bu temaları birbirine bağlamayı bile düşünebilirsiniz. Örneğin, zati sahip olduğunuz, gelirinizi artırmak ve size itimat ve muvaffakiyet duygusu vermek için kullanılabilecek muhakkak bir yetenekle karşılaşabilirsiniz. Hepimizin, bilhassa yaratıcı ve çılgın ruhunuzla sizin verecek eşsiz bir şeyimiz var. Ruhunuzu müzik söyleten lakin tıpkı vakitte banka hesabınızı dolduran nedir? Bunu bu hafta düşünün.

Aslan

Ulaş Utku Bozdoğan: Haftalık Genel Bakış 14 - 20 Ağustos 2023 Gökyüzü Güçleri ve Burç Yorumlarım 5

Pekâlâ, merhaba Yeni Ay! Bu sizin için Çarşamba günü ikinci bir doğum günü üzere, o yüzden devam edin; şampanyayı (veya kombucha’yı, teknenizde ne varsa) açın ve siz olan eşsiz kutsamayı kutlayın. Bilhassa mesleğinizin alanında süratli, beklenmedik değişikliklere hazır olun. Yeni bir yol izlemenin vakti geldi. Farklı bir yol. Sabit bir işaret olarak, denetiminiz dışındaki değişiklikleri pek sevmiyorsunuz, lakin buna alışmanız gerekecek. Kozmosun ardınızda olduğuna inancın; getirilen değişiklikler ne olursa olsun, sizin en yüksek hayrınız için. Buna sahipsin. Özel hayatınızda kusurlarınızı ve tesir altında kalarak yaptığınız yanılgıları dönüştürmeniz mümkün bir diğerinin takviyesini beklemeden harekete geçin. 

Başak

Çarşamba günü Başak’taki Mars’ın Uranüs’le yaptığı üçgen açıyla güç kazanmasıyla, tüm sistemleriniz gidin, gidin, gidin! Uranüs, macera ve öğrenme bölgenizde oturuyor. Heyecan, haftanın hissini tanım etmeye bile başlamıyor. Yeni ufuklar sizi çağırıyor ve çantalarınızı toplayıp maceraya atılmamak için yapabileceğiniz tek şey bu. Yapabildin mi? Oh evet. Bu, dürtü ne kadar zorlayıcı olursa olsun, konutta oturup her ayrıntıyı planlayarak vakit kaybetmenin vakti değil. O kaşıntıyı takip et. Değişimi başlat. Heyecan verici aktivitelerle kendinizi heyecanlandırın ve bu yeni keşfedilen özgürlüğü kucaklayın. Salı gününden çabucak evvel, manevi bölgenizdeki Yeni Ay, tüm yarım kalmış işleri tamamlamanıza yardımcı olur – eksiksiz bir halde vaktinde, değil mi?

Terazi

Bir hava burcu olarak, toplumsal bağlantılar varlığınızın temelidir. Çok sayıda beşere gereksiniminiz yok – birkaç, çok yakın irtibat size güzel gelecektir. Salı günkü Yeni Ay, topluluğunuzu ve potansiyel olarak dışarı çıkıp yeni kontaklar kurma gereksinimini vurgular. Ayrıyeten çabucak bir şey yapmanıza gerek yok, bu yüzden endişelenmeyin. Yeni Aylar (minimum) altı aylık bir taahhüttür. Tohumları artık ekin. Artık sizinle tıpkı hizada olmayan temasları bırakmaya hazır olun yahut tahminen de dikkatinizi biraz değiştirmeye hazır olun. Birebir şey, bedel verdiğiniz tüm maksatlar için de geçerli. Tahminen de değişim vakti gelmiştir, değil mi?

Akrep

Ah, zahmet et. İşte yeniden değişim geliyor. Dünyanızdaki beşerler -yine- oyuncaklarını fırlatıyor ve hatta tahminen de daha fazla özgürlük, daha fazla alan istiyor, daha fazla özgürlük istiyor üzere görünüyor. Onlara istediklerini vermeli misin? Bu senin kararın. Şayet kelam konusu bağlantı sizin kaygılı ve inançsız hissetmenize neden oluyorsa, onu iptal etmek için her türlü hakkınız var. Seni onurlandırıyorsun. Ayrıyeten, Çarşamba günü Yeni Ay bu dalda çiçek açarken ve sizi heyecan verici, beklenmedik değişimler yapmaya davet ederken, konsantre olmanız gereken bir mesleğiniz var üzere görünüyor. Endişelenmeyin, fişler lehinize sonuçlanacak.

Yay

Ulaş Utku Bozdoğan: Haftalık Genel Bakış 14 - 20 Ağustos 2023 Gökyüzü Güçleri ve Burç Yorumlarım 7

Ateşli bir Yeni Ay, tam istediğiniz gibi! Çarşamba günü bu özel Yeni Ay’ın sizin için seyahat, macera, keşif ve genişleme ile ilişkili dalda geliştiğinden bahsetmiyorum bile. Bunlar, tüm dünyada en sevdiğiniz şeyler olmalı. Tüm bu heyecan verici yeni güçle ne yapacaksın? Ufkunuzu genişletmeyi muhakkak düşüneceksiniz, orası kesin! Bu ister bir risk alıp bir uçak bileti ayırtmak (fazla düşünmeden hareket etmemeye çalışmak!), ne de almak için can attığınız bir kursa kaydolmak üzere görünse de, adımlarınızı hızlandıracak. İşlerin tam olarak beklediğiniz üzere gitmeyebileceğini unutmayın, fakat bu yalnızca maceranın bir kesimi, değil mi?

Oğlak 

Çarşamba günü macera ve keşif bölgenizdeki Mars, cümbüş ve sevinç bölgenizdeki Uranüs ile üçgen açı yapıyor. Bu hafta havada heyecan dorukta, bu yüzden oturup dikkat etmeniz en güzeli. Hangi heyecan verici yeni şey, tutku ya da kişi sizi sinirlendiriyor? Buna bir baht vermeye ne dersiniz? Elbette, temkinli ve dikkatlisiniz, lakin bir değişiklik olsun diye önlemi bir yana bırakıp sıçradığınızda ne olacağını görmek şahane olmaz mıydı? Ayrıyeten, asla hakikaten plan yapmayacaksın. Her vakit seninle küçük bir yapı olacak. Kendine itimat. Bilgeliğine inanç. Maceranın önünüzde olduğuna itimadın. Hiç beklemediğin bir halde olsa bile. Çok sıkı tutma canım.

Kova

İlişki kesiminizde Çarşamba günü Yeni Ay, ne getirebilir? Yanıt elbette kolay. Yeni aşk, yeni temaslar arıyorsanız, daha fazla kendinizi yormayın. Önümüzdeki birkaç ay, kalbinizi ısıtacak ve inanamayacağınız kadar kıymetli hissetmenizi sağlayacak birini getirebilir. Artık, bu romantik olmak zorunda değil. Samimiyet ve aşk birçok halde, biçimde ve boyutta gelir. Ayrıyeten, kozmik güç o denli bir şeydir ki, varsayım edilemez olmaya mahkumdur. Beklenmedik durumlara hazırlıklı olun. Şu anda size yanlışsız geliyor üzere görünen yeni keşfedilen özgürlüğü kucaklayın.

Balık

Yeni Ay rutin bölgenize girerken, Çarşamba gününden itibaren kendinizi söz etmenin yeni yollarını bulun. İvedi etmeyin. İvedisi yok. Her gün neyin size memnunluk getirdiğini anlayın ve bundan daha fazlasını yapmaya çalışın. Bunun spor salonuna yahut sabah yogasına kaydolmak, yaratıcı bir mesken işiyle uğraşmak yahut yeni bir profesyonel projeye imza atmak üzere görünmesi fark etmez. Değişime gereksinimin var. Rutininizi sallamanız gerekiyor. Çok fazla rahatlık alanı ve asla büyümeyeceksin. Kuşkunuz varsa endişelenmeyin – dünyanızda size çok yakın biri var ve bu, gücünüzün akmasını sağlamak için kusursuz bir ilham kaynağı olabilir.

Gökler rehberimiz yolumuz ışık olsun.

Facebook

Web

Instagram 

YouTube

Bu makalede öne sürülen fikir ve yaklaşımlar külliyen muharrirlerinin özgün fikirleridir ve Onedio’nun editöryal siyasetini yansıtmayabilir. ©Onedio


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir