Finansal Piyasalara Yıldız Yorumu: 8-14 Mayıs Haftası Altın, Dolar ve Borsa’da Astrolojik Beklentiler

Finansal astroloji, astrolojik pozisyonların ve gezegen hareketlerinin finansal piyasalara tesirlerini inceleyen bir disiplindir.

Seçimlere geri sayım haftasına girerken, belirsizliğin tavan yaptığı 8-14 Mayıs tarihlerinde piyasalarda beklenen hareketleri ve Borsa, altın, dolarda istikameti yıldızlara sorduk. Bakalım ne demişler?

Finansal astroloji, astrolojik bilgileri kullanarak finansal piyasaların gelecekteki performansını iddia etmek maksadıyla yapılan bir uygulamadır.

Yıldızların ve gezegenlerin konumlarını, hareketlerini ve etkileşimlerini kullanarak gelecekteki finansal piyasaların tarafı, volatilitesi ve fiyat hareketleri iddia edilmeye çalışılır. Bu iddialar, pay senedi, tahvil, döviz ve emtia piyasalarında yatırım yapmak isteyen yatırımcılar, brokerlar ve finansal kuruluşlar tarafından kullanılabilir. Lakin, finansal kararlar almak için tek başına kullanılması önerilmez.

“Bu hafta taraf ne olabilir?” gelin birlikte bakalım. Lakin yatırım ve risk tercihlerinize uygun olmayabilir ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir, uyaralım!

8-14 Mayıs haftasında ons altında astrolojik olarak neler bekleniyor?

8-14 Mayıs haftasında astrolojik olarak, Merkür’ün İkizler burcuna geçişi, altın tarafında daha fazla hareketlilik ve volatiliteye yol açabilir. Jüpiter’in Balık burcuna geçişi, yatırımcılar ortasında risk iştahı artabilir ve altın talebi azalabilir. Güneş’in Boğa burcundaki seyri de altın üzere inançlı liman varlıklarına olan talep artabilir. Bu ikisi birbirini nötrleyebilirken, oynaklığı da artırabilir. Plüton’un seyri de altın piyasalarında bu periyotta riskler ve belirsizlikleri artırabilir. 2 bin dolar üzerinde seyreden altın fiyatlarında ABD enflasyon dataları ve dolar temel faktörler olarak etkileyici pozisyonda olacak.

Gümüş fiyatlarında 8-14 Mayıs haftasında astrolojik beklentiler neler?

Merkür’ün İkizler burcuna geçişi, gümüş piyasalarında daha fazla hareketlilik ve volatiliteye yol açabilir. Jüpiter’in Balık burcuna geçişi, risk iştahının artması, gümüş üzere bedelli metallerin talebini etkileyebilir. Plüton’un retro hareketi de gümüşte risk ve belirsizlikleri artırabilir. Altın ile rasyosu da öne çıkan gümüşte bu hafta ABD enflasyonu ve sakinlik emareleri dikkatlice izlenecektir.

Borsa İstanbul BİST 100 endeksi, 8-14 Mayıs haftasında astrolojik olarak nasıl etkilenebilir?

Bu hafta Borsa İstanbul’da ve pay piyasalarında daha fazla haber akışı ve ticari faaliyet olabilir. Seçim gündemi ana başlık olurken, seçim riskini almak istemeyenler hafta ortasından sonra satışa geçebilir. Geçen haftalarda süren satışların da yatırımcıların psikolojisi üzerinde tesiri sürerken, kimi yatırımcılar ortasında risk iştahı artabilir ve pay piyasalarında genel olarak bir yükseliş eğilimi de görülebilir. Bu da bir bakış açısına nazaran anket sonuçlarını kıymetlendirmek olarak görülebilir. Borsa İstanbul ve pay piyasalarında riskler ve belirsizlikler artabilir, bu da volatiliteye ve dalgalanmalara neden olabilir.

8-14 Mayıs haftasında ABD Doları astrolojik olarak global piyasalarda nelerden etkilenecek?

Merkür’ün İkizler burcuna geçişi, dolar üzerinde haber akışının artması ve öne çıkması kelam konusu olabilir. ABD’den gelecek enflasyon verisiyle oynaklık dalga uzunluğu artabilir. Jüpiter’in Balık burcuna geçişi, duygusal ve sezgisel güçlerin yükselmesine neden olabilir. Bu da doların kıymetine tesir edebilecek ekonomik ve finansal haberlerde artış görülebileceği olarak kıymetlendirebilir. 

Güneş’in Boğa burcundaki seyri dolar üzerinde güçlenme eğilimini artırırken, Plüton’un geri hareketi, dolarda belirsizlik ve dalgalanmaları etkileyebilir.

Euro/dolar paritesinde bu hafta beklenenler neler?

Bu hafta euro/dolar paritesi üzerinde haber akışının artması, yükseliş ve güçlenme eğilimiyle, belirsizlikler ve dalgalanmalar görülebilir.

Dolar/TL’de finansal astrolojinin tesirleri neler olabilir?

Zaten içerideki seçim ortamı ve geçen haftalardaki çoklu kur düzeylerinin görülmesi, seçim sonrasına yönelik talebi artırabilir. Merkür’ün İkizler burcuna geçişi, Jüpiter’in Balık burcuna geçişi, Güneş’in Boğa burcundaki seyri ve Plüton retrosu, yükseliş, oynaklık ve belirsizlik gündemini  öne çıkarıyor.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir