Ulaş Utku Bozdoğan: Finansal Piyasalara Yıldız Yorumu: 19-25 Haziran Haftası Altın, Dolar ve Borsa'da Astrolojik Beklentiler 1

Finansal Piyasalara Yıldız Yorumu: 19-25 Haziran Haftası Altın, Dolar ve Borsa’da Astrolojik Beklentiler

Ekonomi idaresinin atılımları beklenirken, başlayan görüşmelerden çıkan telaffuzlar bir yandan bir yandan da datalar fiyatlamalara istikamet veriyor. Piyasalar bu hafta neler bekleyecek ve nelere, ne reaksiyon verecek? Yıldızlar soralım, bize söylesinler. 

19-25 Haziran tarihlerinde piyasalarda beklenen hareketleri ve Borsa, altın, dolarda taraf için bakalım ne demişler?

Önce uyaralım! Finansal astroloji, astrolojik pozisyonların ve gezegen hareketlerinin finansal piyasalara tesirlerini inceleyen bir disiplindir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Finansal Piyasalara Yıldız Yorumu: 19-25 Haziran Haftası Altın, Dolar ve Borsa'da Astrolojik Beklentiler 3

Yıldızların ve gezegenlerin durumlarını, hareketlerini ve etkileşimlerini kullanarak gelecekteki finansal piyasaların istikameti, volatilitesi ve fiyat hareketleri varsayım edilmeye çalışılır. Bu iddialar, pay senedi, tahvil, döviz ve emtia piyasalarında yatırım yapmak isteyen yatırımcılar, brokerlar ve finansal kuruluşlar tarafından kullanılabilir. Lakin, finansal kararlar almak için tek başına kullanılması önerilmez.

“Bu hafta taraf ne olabilir?” diyenler, buyursun. Fakat yatırım ve risk tercihlerinize uygun olmayabilir ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir, uyaralım!

Ulaş Utku Bozdoğan: Finansal Piyasalara Yıldız Yorumu: 19-25 Haziran Haftası Altın, Dolar ve Borsa'da Astrolojik Beklentiler 5

18 Haziran Pazar günü yeni ay tesiriyle yeni haftaya başlıyoruz. Güneş, İkizler burcunda Venüs ile kavuşum yapacak. Bu kavuşum, bağlantı, toplumsal etkileşim ve bağlar mevzularında vurgu yapabilir. Kendinizi tabir etmek, toplumsal irtibatlar kurmak ve etkileşimlerde bulunmak için uygun bir vakittir. Tıpkı vakitte sanatsal ve yaratıcı faaliyetler için de ilham verici bir tesir yaratabilir.

20 Haziran Salı Güneş, Yengeç burcuna geçiş yapacak. Bu geçiş, aile, konut ve duygusal itimat mevzularında odaklanmayı teşvik edebilir.

21 Haziran Çarşamba Yengeç Yeni Ayı yani Güneş ve Ay birebir burçta kavuşuyor. Yengeç burcundaki bu Yeni Ay, duygusal dengeyi yine sağlama ve içsel itimadı güçlendirme fırsatı sunabilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Finansal Piyasalara Yıldız Yorumu: 19-25 Haziran Haftası Altın, Dolar ve Borsa'da Astrolojik Beklentiler 7

23 Haziran Cuma da Jüpiter, Balık burcundan Kova burcuna geçiş yapacak. Jüpiter’in burç değiştirmesi, büyüme, genişleme ve fırsatlar mevzularında değişimlere işaret eder. Kova burcundaki Jüpiter, toplumsal bahislere, yeniliklere ve insanlığa hizmet etmeye odaklanmayı teşvik edebilir. Yeni fikirler keşfetmek, toplumsal kontakları güçlendirmek ve kolektif amaçlara yönelik adımlar atmak için bir fırsat sunabilir.

19-25 Haziran haftasında ons altında astrolojik olarak neler bekleniyor?

Ulaş Utku Bozdoğan: Finansal Piyasalara Yıldız Yorumu: 19-25 Haziran Haftası Altın, Dolar ve Borsa'da Astrolojik Beklentiler 9

19-25 Haziran haftasında öne çıkan gelişmeler ortasındaki güçler, duygusal istikrar, aile alakaları ve mesken mevzularına odaklanmayı teşvik ediyor. Ons altın da bu periyotta inançlı liman olarak talep görerek yükseliş izlenebilir. 

Yatırımcıların inançlı liman arayışı güçlenirken, duygusal güzelleşme ve içsel inancın güçlenmesi arayışlarıyla ons altın fiyatlarında oynaklık ve belirsizlik gözlemlenebilir. Yatırımcılar, güvenlik ve korunma arayışıyla altına yönelebilir.

Ancak, unutulmaması gereken bir nokta, finansal piyasaların birçok faktöre bağlı olduğudur. Ons altın fiyatları üzerinde tesirli olan pek çok faktör bulunur.

Borsa İstanbul BİST 100 endeksi, 19-25 Haziran haftasında astrolojik olarak nasıl etkilenebilir?

Ulaş Utku Bozdoğan: Finansal Piyasalara Yıldız Yorumu: 19-25 Haziran Haftası Altın, Dolar ve Borsa'da Astrolojik Beklentiler 11

Bu hafta inşaat, emlak ve perakende dalları üzere konut ve aile odaklı kesimlerde hareketlenmeler görülebilir. BİST 100 endeksinde bu payların gelişmeleri yakından izlenmelidir. 

Yine tüketiciye yönelik şahsî bakım eserleri üzere kesim ve paylarda de talep ve fiyat artışları gözlemlenebilir. 

Hafta boyunca duygusal tartılarla yatırımcıların risk iştahı etkilenirken, piyasalarda dalgalanmalar artabilir. 

Diğer yandan ekonomik datalar, şirket performansı ve öteki temel faktörler, BİST 100 endeksi ve pay senetlerinin hareketleri üzerinde daha büyük bir tesire sahip olabilir.

Dolar/TL’de 19-25 Haziran haftasında finansal astrolojinin tesirleri neler olabilir?

Ulaş Utku Bozdoğan: Finansal Piyasalara Yıldız Yorumu: 19-25 Haziran Haftası Altın, Dolar ve Borsa'da Astrolojik Beklentiler 13

19-25 Haziran haftasında, yurt içi iktisat ve iç talep odaklı gelişmeler dolar/TL kurunda tesirli olurken, olumlu gelişmelerle TL’de bedel kaybında azalma görülebilir. 

Yine yıldızların pozisyonlarından doları bilhassa hafta ortasından sonra dolar/TL’de oynaklık artarken, yatırımcıların risk iştahındaki dalgalanmalar kur üzerinde tesirli olabilir. 

Küresel piyasalarda da inançlı liman arayışının artması tesirleri bulunurken, dolar/TL’de kurunda yükseliş görülebilir. 

Bu hafta TCMB’nin faiz kararı 22 Haziran Perşembe günü olacağından yatırımcıların temkinli olması da önerilir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir