Ulaş Utku Bozdoğan: Finansal Piyasalara Yıldız Yorumu: 15-21 Mayıs Haftası Altın, Dolar ve Borsa'da Astrolojik Beklentiler 1

Finansal Piyasalara Yıldız Yorumu: 15-21 Mayıs Haftası Altın, Dolar ve Borsa’da Astrolojik Beklentiler

Finansal astroloji, astrolojik pozisyonların ve gezegen hareketlerinin finansal piyasalara tesirlerini inceleyen bir disiplindir.

Seçimlere sonuçlandı lakin belirsizlik sürerken, 15-21 Mayıs tarihlerinde piyasalarda beklenen hareketleri ve Borsa, altın, dolarda istikameti yıldızlara sorduk. Bakalım ne demişler?

Finansal astroloji, astrolojik dataları kullanarak finansal piyasaların gelecekteki performansını varsayım etmek emeliyle yapılan bir uygulamadır.

Ulaş Utku Bozdoğan: Finansal Piyasalara Yıldız Yorumu: 15-21 Mayıs Haftası Altın, Dolar ve Borsa'da Astrolojik Beklentiler 3

Yıldızların ve gezegenlerin konumlarını, hareketlerini ve etkileşimlerini kullanarak gelecekteki finansal piyasaların tarafı, volatilitesi ve fiyat hareketleri varsayım edilmeye çalışılır. Bu kestirimler, pay senedi, tahvil, döviz ve emtia piyasalarında yatırım yapmak isteyen yatırımcılar, brokerlar ve finansal kuruluşlar tarafından kullanılabilir. Fakat, finansal kararlar almak için tek başına kullanılması önerilmez.

“Bu hafta taraf ne olabilir?” gelin birlikte bakalım. Lakin yatırım ve risk tercihlerinize uygun olmayabilir ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir, uyaralım!

Ulaş Utku Bozdoğan: Finansal Piyasalara Yıldız Yorumu: 15-21 Mayıs Haftası Altın, Dolar ve Borsa'da Astrolojik Beklentiler 5

15-21 Mayıs haftasında ons altında astrolojik olarak neler bekleniyor?

Ulaş Utku Bozdoğan: Finansal Piyasalara Yıldız Yorumu: 15-21 Mayıs Haftası Altın, Dolar ve Borsa'da Astrolojik Beklentiler 7

Mars’ın gerilemesiyle altın fiyatlarında istikrarlı bir seyir gözlemlenebilir yahut kimi fiyat düzeltmeleri görülebilir. Fakat Jüpiter’in Balık burcunda ilerlemesi de bolluk, genişleme ve büyümeyi temsil ederken, ons altının talebini etkileyebilir ve altın fiyatlarında yükselişe neden olabilir.

Satürn’ün Kova burcundaki ilerlemesi ise mali sorumlulukları ve disiplini vurgularken, ons altını etkileyebilecek düşük riskli ve uzun vadeli yatırımların tercih edilebileceği bir periyot olabilir. İnançlı liman varlıklarına olan talep artabilir ve altın fiyatlarını destekleyebilir.

Gümüş fiyatlarında 15-21 Mayıs haftasında astrolojik beklentiler neler?

Ulaş Utku Bozdoğan: Finansal Piyasalara Yıldız Yorumu: 15-21 Mayıs Haftası Altın, Dolar ve Borsa'da Astrolojik Beklentiler 9

Bu periyotta gümüş fiyatları üzerinde tesirli olabilecek haberler yahut ticaret alakaları gündeme gelebilir. 

Gümüş fiyatlarında bu periyotta istikrarlı bir seyir yahut fiyat düzeltmeleri görülebilir. Yatırımcılar, riskleri değerlendirirken daha temkinli olabilir.

Gümüş fiyatlarında da bir yükseliş potansiyeli yaratan hareketler görülürken, gümüş üzere inançlı liman varlıklarına olan talep artabilir ve fiyatları destekleyebilir.

Borsa İstanbul BİST 100 endeksi, 15-21 Mayıs haftasında astrolojik olarak nasıl etkilenebilir?

Ulaş Utku Bozdoğan: Finansal Piyasalara Yıldız Yorumu: 15-21 Mayıs Haftası Altın, Dolar ve Borsa'da Astrolojik Beklentiler 11

Bu devirde endekste şirket haberleri, ticaret münasebetleri yahut haber akışı nedeniyle dalgalanmalar yaşanabilir. 

Endekste daha dikkatli bir yaklaşım olabilir ve uzun vadeli yatırımlar tercih edilebilir. Tıpkı vakitte, ekonomik belirsizlikler yahut yapısal değişiklikler nedeniyle endeks üzerinde baskılar oluşabilir.

Dolar/TL’de finansal astrolojinin tesirleri neler olabilir?

Ulaş Utku Bozdoğan: Finansal Piyasalara Yıldız Yorumu: 15-21 Mayıs Haftası Altın, Dolar ve Borsa'da Astrolojik Beklentiler 13

Güneş’in İkizler burcuna geçişinde döviz piyasalarında hareketlilik artabilir ve haberlerin döviz kurları üzerinde tesiri olabilir. 

Jüpiter’in Balık burcunda ilerlemesi döviz piyasalarında ABD Doları lehine bir güçlenme görülebilir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir