Ulaş Utku Bozdoğan: Finansal Piyasalara Yıldız Yorumu: 14-20 Ağustos Haftası Altın, Dolar ve Borsa'da Astrolojik Beklentiler 1

Finansal Piyasalara Yıldız Yorumu: 14-20 Ağustos Haftası Altın, Dolar ve Borsa’da Astrolojik Beklentiler

Ekonomide hiç bildiğimiz üzere bir yaz mevsimi olmuyor. Gelişmeler sürat kesmezken, yatırımları ve gelirleri yönetmek giderek zorlaşıyor. Global datalar, fiyatlamalara taraf verirken, yurt içindeki dinamikler dümeni elden bırakmıyor. Piyasalarda bu hafta gelişmeler, neler getirecek? Altın, dolar ve Borsa, bilgileri nasıl karşılayacak? Yıldızlara soralım, bize söylesinler.

“Bu hafta istikamet ne olabilir?” diyenler, buyursun.

Ulaş Utku Bozdoğan: Finansal Piyasalara Yıldız Yorumu: 14-20 Ağustos Haftası Altın, Dolar ve Borsa'da Astrolojik Beklentiler 3

Yeni haftaya başlarken, Ay, Yengeç burcunda hareket ediyor. Haftanın birinci saatlerinde Aslan burcuna geçiş yapacak. Günün içinde kıymetli açılar mevcut bu da maddi ve manevi meşakkatlerin tahliline fırsat tanıyacak. 

Çarşamba günü öğlen saatlerinde Aslan burcunda bir yeniay olacak. Alacağı güçler çok olumlu olmazken, maddi hususlarda ıstıraplar, irtibat ve medyada tesirli olacak gelişmeler, yer bilimleri ve iktisatta tesirini gösterebilir.

Sonraki günlerde Ay’ın Başak burcuna geçişi meslek planlarını etkileyebilir. Teklifleri pahalandırmak için âlâ bir vakit, yeni mukaveleler imzalamak için de. Meslek odaklı olunacak vakitler olurken, getirileri artırmanın peşine düşmek gerekecek.

Her hafta olduğu üzere ikaz geliyor!

Ulaş Utku Bozdoğan: Finansal Piyasalara Yıldız Yorumu: 14-20 Ağustos Haftası Altın, Dolar ve Borsa'da Astrolojik Beklentiler 5

Burada yazılanlar sizin yatırım ve risk tercihlerinize uygun olmayabilir ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Finansal astroloji, astrolojik pozisyonların ve gezegen hareketlerinin finansal piyasalara tesirlerini inceleyen bir disiplindir.

Yıldızların ve gezegenlerin durumlarını, hareketlerini ve etkileşimlerini kullanarak gelecekteki finansal piyasaların istikameti, volatilitesi ve fiyat hareketleri kestirim edilmeye çalışılır. Bu kestirimler, pay senedi, tahvil, döviz ve emtia piyasalarında yatırım yapmak isteyen yatırımcılar, brokerlar ve finansal kuruluşlar tarafından kullanılabilir. Fakat, finansal kararlar almak için tek başına kullanılması önerilmez.

14-20 Ağustos haftasında ons altında astrolojik olarak neler bekleniyor?

Ulaş Utku Bozdoğan: Finansal Piyasalara Yıldız Yorumu: 14-20 Ağustos Haftası Altın, Dolar ve Borsa'da Astrolojik Beklentiler 7

14-20 Ağustos haftası, altın fiyatlarında dalgalanmaların görülebileceği bir periyot olabilir. Astrolojik olarak, haberleşmeyle piyasalarda algı değişebilir.. Altın fiyatlarında dalgalanmalar hem yeniay hem de FOMC tutanaklarının olduğu günlerde görülme mümkünlüğü yüksek. Yatırımcıların inançlı liman algısıyla altına yönelimi artabileceği üzere, jeopolitik ve ekonomik gelişmeler de öne çıkacak.

Dolar/TL’de 14-20 Ağustos haftasında finansal astrolojinin tesirleri neler olabilir?

Ulaş Utku Bozdoğan: Finansal Piyasalara Yıldız Yorumu: 14-20 Ağustos Haftası Altın, Dolar ve Borsa'da Astrolojik Beklentiler 9

14-20 Ağustos haftası, dolar/TL kuru için karmaşık ve değişken bir periyot olabilir. Astrolojik olarak, piyasalarda dalgalanmalar öne görülürken, finansal bahislerde istikrar ve uzlaşı arayışı artacağından, küresel gelişmelerin de tesiriyle temkinli olmak gerekiyor. Yurt dışında gelecek Merkez Bankası gelişmelerinin olduğu günlerde değerli açılar ve yeniay tesiri, yurt içinde de gelecek hafta TCMB’nin faiz kararı öncesi dalgalanma ve durum değişimleri mümkünlüğü güçleniyor.

Borsa İstanbul BİST 100 endeksi, 14-20 Ağustos haftasında astrolojik olarak nasıl etkilenebilir?

Ulaş Utku Bozdoğan: Finansal Piyasalara Yıldız Yorumu: 14-20 Ağustos Haftası Altın, Dolar ve Borsa'da Astrolojik Beklentiler 11

14-20 Ağustos haftası, Borsa İstanbul’da endeks ve pay senetlerinde dalgalanmaların yaşanabileceği bir periyot olarak görülüyor. Uzun müddettir görülen volatilitenin dalga uzunluğu artabilir. Gelecek aylarda açıklanacak ekonomik planlar, vergilendirmelerdeki risklerin de etkileyebileceği piyasada uzun müddettir süren yükselişte bilhassa küçük yatırımcının temkinli olması gerekiyor. Astrolojik olarak, piyasalarda irtibat öne çıkıyor. Endeks ve pay senetlerinde oynaklık artırabileceği üzere, bağlantı kesimlerine de dikkat etmek gerekiyor. Birtakım kesimlerde müspet hareketler artabilir, lakin global iktisat ve jeopolitik ayrıyeten iç siyasetteki gelişmeler de yakından takip edilmelidir.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir