Ulaş Utku Bozdoğan: Eylül 2023 Gezegen Geçişleri 1

Eylül 2023 Gezegen Geçişleri

EYLÜL 2023 Gezegen geçişleri köprüden evvelki son çıkış her birimiz için. Keşkeleri, amaları geç kalmışlıkları tekrar edip kendi hayatımızdan da oburlarının hayatlarından da çalmamak için gökyüzünün bildirilerini hakikat anlayalım.

Venüs direkt 14 derece Aslan’da: 3 Eylül

Ulaş Utku Bozdoğan: Eylül 2023 Gezegen Geçişleri 3

3 Eylül’de Venüs, 12 derece Aslan burcunda gerileyen döngüsünü sonlandırıyor ve burada yeraltı dünyasından çıkıyor, tekrar doğuyor, güçleniyor ve kendinden emin bir formda parlıyor. Bu gerileme sizi, gözden kaçırdığınız ve bir kenara attığınız parçalarınıza bağladı kaygılar telaşlar ve sizi bu noktadan suistimal eden insanlara prestij edip pek çoğunuz hoş ve bedelli olanı harcadınız lakin büyük ve ateşli bir intikamla geri döndü. Sizi, son altı hafta içinde keşfettiğiniz içgörüler ve farkındalıklar doğrultusunda harekete geçmeye davet ediyor. Bu göksel tesir kendini söz etme, inanç ve cömertlik ile ilgilidir. Bir sabah yıldızı olarak Venüs, bir akşam yıldızına nazaran çok daha bağımsız ve özerktir. İsteklerinizi ve seçimlerinizi nasıl söz ettiğiniz her zamankinden daha net. Kusur yanlış ve haksızlıkları telafi etme döngüsü ne istediğini biliyor ve ona nazaran hareket etmeye hazırız. Venüs’ün direkt pozisyonu ilham almak, onun gerileme döngüsünde kazandığınız bilgeliği başlatmak için bir davettir. Zevk, aşk, hoşluk ve ilgiler, ne istediğinizin yanı sıra nasıl ve kimi sevdiğinize dair daha derin bir bilgiyle tekrar akmaya başlar. Bir dişi aslanın güçlü kükremesiyle geri dönüyor! 

15 derecede Boğa Burcu’nda Jüpiter Gerilemesi: 5 Eylül 

Bu ay Jüpiter dört ay boyunca geri harekette olacak ve bize bir duraklama ve sıfırlama sağlayacak. Jüpiter artışın, ilerlemenin gezegenidir ve geleceğe yöneliktir; bu büyük fotoğraf ve manalı bir hayat dileğidir. Jüpiter heyecan vericidir lakin gerilemeler zımnî bir nimettir. Tüm değişiklikleri direkt hareketle bütünleştirirken sizi duraklamaya ve düşünmeye davet ediyor. Bu, tekrar düşünmek, araştırmak ve geliştirmekte olduğumuz hayallerin üzerine oturmak için bir fırsattır. Boğa burcunda, çok genişlemiş olabileceğiniz yerleri daraltırken, amaçlarınıza yönelik daha temelli ve pratik bir yaklaşıma ahenk sağlamanıza yardımcı olur. Bu, neyin ayarlanması gerektiğine odaklanmanızı sağlayan sabit bir yapıdır. Her gün bundan etkilenmeseniz de, bunu hayatınıza daha büyük bir mana katmak için uzun vadeli gayeniz olarak görün. Sabit kalın zira Ocak 2024’e gelindiğinde Jüpiter tam gaz geri dönüyor.

21 derecede Başak Burcu’nda yeni ay: 14 Eylül

Ulaş Utku Bozdoğan: Eylül 2023 Gezegen Geçişleri 5

Başak burcundaki Yeni Ay 14 Eylül’de gerçekleşecek. Baş karıştırıcı olmaya başlıyor, fakat birkaç gün sonra netlik ortaya çıkıyor. Ay, ilham verici, sezgisel ve ruhsal olan Balık burcundaki hayal üzere Neptün’e karşı çıkıyor. Hayal etmek, yaratmak, meditasyon yapmak ve içe dönmek için ülkü vakit. Bu tarafın ayrılması için birkaç gün verin ve akabinde Başak gücüne tam olarak erişebilirsiniz. Başak burcundaki Merkür Yeni Ay’ın yöneticisidir. Görevlendirildi, yani hareket etmiyor, tam da geri hareketten çıkmak üzereyken sonraki gün taraf vermeye başlayacak. Çok fazla baş karışıklığı hissetmenin yanı sıra, gün sakinleşiyor; 48 saat verin, sonra Başak verimliliğine geçin. Başak pratik analitiktir ve yaklaşık bir mil uzunluğunda bir yapılacaklar listesi vardır. Bu vakti hayatınızı ve önceliklerinizi organize etmeye ayırın. Yeni Aylar yeni başlangıçlardır, yeni başlangıçlardır. Bu bilhassa yavaş başlıyor. Her gün geçtikçe, içinizdeki Başak burcunu bulacaksınız. Geri giden Venüs ve Merkür’ün akabinde bu Yeni Ay topraklanıyor ve bizi günlük ritüellerimize ve rutinlerimize dönmeye davet ediyor. İşlerin akışına geri dönmenin ve yeni bir başlangıç için tazelenmiş hissetmenin şerefine! 

8 derecede Merkür Başak’ta yanlışsız dönüşe başlıyor!

Dönüyor: 15 EYLÜL Sevinin: Merkür, Başak burcundaki hükümdarlığında 14 Eylül’de geri hareketini sonlandırıyor. Suratın artması birkaç gün sürecektir; hareket etmeye başladığında tüm bu geriye dönük meseleler sona erecek. Merkür önümüzdeki üç hafta boyunca kesin ve net bir formda planlama, organize etme, müzakere etme ve irtibat kurma gücü sunuyor. Direkt hareketten evvel, bu iki haftayı, gerileme döngüsü sırasında geçmişte kalan yarım kalmış işleri tamamlamak için kullanın. Merkür’ün Başak burcunun sunduğu armağanları değerlendirmeye hazır olmak istiyorsunuz. Mercury direkt’e şerefe!

Terazi dönemi: Güneş Terazi’ye girişi: 23 Eylül

Ulaş Utku Bozdoğan: Eylül 2023 Gezegen Geçişleri 7

Güneş, Sonbahar ekinoksunu işaret ederek Terazi burcuna girdiğinde ekvatora geri döner. Nerede yaşarsanız yaşayın gece ve gündüzün eşitlenmesi eşit uzunluktadır. Aydınlık ve karanlığın bu dengelenmesi, istikrarın tekrar sağlanması sembolizmini çağrıştırıyor. Terazi terazidir, her vakit dengeyi yine kazanmaya çalışır. Güç verimli, organize ve analitik Başak burcundan uzaklaşırken. Terazi döneminin gelişiyle birlikte, işbirliği yapma dürtüsü toplumsallaşır ve kiminle etkileşime geçmek istersiniz. Terazi burcundaki Güneş iştirakleri, eşitliği ve adaleti arzuluyor. Herkesin mutlu olduğu uzlaşma ve müzakereler ülküdür. Venüs Terazi’yi yönetir; zevk, sanat, hoşluk ve ilgiler vurgulanır. Venüs artık Aslan burcunda ileri hareket ediyor; kıymetini ve münasebetlerde tam olarak ne istediğini biliyor. Bu Terazi mevsimi istikrar, adalet getirsin. 

6 derecede Koç Burcu’nda Dolunay:29 Eylül

29 Eylül’de Koç burcunda 6 derecelik dramatik dolunay geliyor. Koç’un dolunayları ekseriyetle bağımsızlığı ve yalnız arayışları gösterir, size bunu değil özerkliğinizi hatırlatır. Mars, diplomasi, uzlaşma ve işbirliği arayan Terazi burcundaki bu dolunayın yöneticisidir. Buradaki Mars tutarsızdır; Planlar değişebilir ve muahedeler yine müzakere edilmeye hazır olabilir. Kiminle ahenk sağlamak istediğinizi bulmanız gerekebilir. Mars, Terazi burcundaki Güney Düğümüne yakın, bu da sonları ve bir paklığı gösteriyor. Bu ay, kopup özgürleşmek için bir fırsattır; bu bir bağlantı ya da davranış biçimi, arkadaşlıklar ya da artık size hizmet etmeyen bir şeyden uzaklaşmak olabilir. Bu dolunayın bir mutlaklığı var. Mars artık bitti, çatışma ve dramadan uzaklaşıyor, artık çatışmaya girmek istemiyor. Kendinize savaşların buna değip değmediğini sorun. Bu dolunayda temelleri sağlam olmayan bağlantılar kopabilir. İstikrarsız ölçüye ek olarak Venüs, yıkıcı Uranüs’le çatışarak şoklar, değişkenlik ve öngörülemezlik yaratıyor. Aslan burcundaki Venüs direkt hareket halindedir; bedelini biliyor ve daha azıyla yetinmeden istiyor. Bu dolunay, neleri bırakmamız gerektiğine dair içgörü getiriyor. Ahenk için erdeme, kıymetsiz savaşlara girmemek.

Gökler rehberimiz yolumuz ışık olsun.

Facebook

Web

Instagram 

YouTube

Bu makalede öne sürülen fikir ve yaklaşımlar külliyen muharrirlerinin özgün niyetleridir ve Onedio’nun editöryal siyasetini yansıtmayabilir. ©Onedio


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir