Ulaş Utku Bozdoğan: En manipülatif burçlar! 1

En manipülatif burçlar!

Arzuladıklarını elde etmek için manipülasyon sanatını ustalıkla kullanabilen beşerler vardır. Bu yetenek, her birimizin içsel olarak taşıdığı bir potansiyele işaret eder.

Kimi beşerler bu yeteneği şuurlu bir halde kullanır, kimi beşerler ise kullanmaktan kaçınırlar yahut bu yeteneklerinin farkına varmazlar. Fakat birtakım burçlar vardır ki adeta manipülasyonun efendisidirler.

İşte, astrolojik haritada manipülasyon konusunda üstün yeteneklere sahip olan burçlar…

Kimse hayatında istediklerini elde etmeyi sevmez mi? Lakin, bu emelle manipülasyon kullanmak epeyce tehlikeli bir yoldur. Bilhassa narsistik şahıslar sıkça manipülasyon tekniklerine başvururlar ve istediklerini elde etmek için bu taktikleri kullanırlar.

Bu bireyler, ekseriyetle karşılarındakini son derece özverili ve muteber biri olarak lanse ederler, fakat aslında yalnızca kendi çıkarlarını gözetirler. Bu nedenle, manipülasyonun ne kadar tehlikeli bir yol olduğunu unutmamak gerekir.

Günümüz bağlantılarında manipülasyonun olmaması neredeyse imkansız üzere görünüyor. Aslında manipülasyon, insan tabiatının bir modülüdür ve her birimizin bir biçimde bu yeteneği kullanma potansiyeli vardır. Biz de astrolojik burçları inceledik ve hangi burçların manipülasyon konusunda üstün yeteneklere sahip olduğunu sizlerle paylaşmak istedik.

İşte o burçlar…

Yengeç Burcu

Ulaş Utku Bozdoğan: En manipülatif burçlar! 3

Manipülasyon listemize Yengeç burcu ile başlıyoruz. Yengeç burçları duygusal, naif ve alıngan bir yapıya sahiptirler. Bu nedenle en büyük manipülasyon yetenekleri, içinde bulundukları durumu hayli büyütmek ve abartmak halindedir.

Alınganlık konusundaki ustalıklarıyla, kolay bir olayı bile büyük bir trajediye dönüştürebilirler. Bu burç, insanları kendilerine inanılmaz derecede özverili ve emniyetli biri olarak görmelerini sağlar. Lakin aslında Yengeç burçları yalnızca kendi çıkarlarını düşünürler ve haksız olduklarını kabul etmek istemezler, bilhassa arbedelerde.

İkizler Burcu

Ulaş Utku Bozdoğan: En manipülatif burçlar! 5

İkinci sırayı kıvrak zekaları ve lisanlarıyla tanınan İkizler burcu alıyor. İkizler burcu, lisanını kullanarak karşılarındakini manipüle etmeyi sever ve bunu çoklukla palavralar söyleyerek yapar. Hatta yaptıkları palavraları o kadar içselleştirirler ki kendileri bile inanır.

Genellikle manipüle ettikleri bireye “mağdur” rolü yapmayı tercih ederler. Ayrıyeten, olayları harika bir halde anlatarak sizi inandırmaya çalışırlar. İkizler burcunu dinlerken dikkatli olmakta yarar var.

Akrep Burcu

Ulaş Utku Bozdoğan: En manipülatif burçlar! 7

Manipülasyon denildiğinde akla gelen birinci burçlardan biri Akrep burcudur. Akrep burçları ekseriyetle sessiz, gizemli ve ketum bir yapıya sahiptirler. Bu burç, karşılarındaki kişiyi kendilerine karşı çıkmış üzere göstererek manipüle etmeyi sever.

Akrep burçları kendilerini pek fazla açıklamazlar, bunun yerine karşısındakinin sırlarını sessizce öğrenirler ve daha sonra bunları kullanarak karşılarındakinde endişe yaratırlar. Gizemli halleriyle, manipüle olduğunuzu anlamanız neredeyse imkansızdır.

Oğlak Burcu

Ulaş Utku Bozdoğan: En manipülatif burçlar! 9

İşkolik ve soğuk Oğlak burcu da manipülasyon yeteneklerini kullanmayı tercih eden burçlardan biridir. Oğlak burcunun en büyük manipülasyon taktiklerinden biri, karşısındaki kişiyi kendini yetersiz hissetmiş üzere göstermektir.

Oğlak burçları, karşısındaki kişinin zayıf yahut eksik hissettiği noktaları tespit ederler ve manipüle etmek istediklerinde bu eksiklikleri öne çıkararak karşılarındakini güçsüz hissettirirler. Otorite sahibi olma konusuna takıntılı bir burç olan Oğlak, karşıdakini itibarsızlaştırmak için elinden geleni yapacaktır.

Balık Burcu

Ulaş Utku Bozdoğan: En manipülatif burçlar! 11

Zodyak’ın en hayalperest ve düşler aleminde dolaşan burçlarından biri olan Balık burcu, aslında epey tehlikeli bir halde manipülasyon yapabilen bir burçtur. Balık burçlarının en büyük manipülasyon aracı, kendilerini kurban durumuna sokmaktır.

Bu burçlar ekseriyetle pasif bir hal sergilerler ve birilerinin onları yönlendirmesini beklerler. Kendilerini daima olarak güç durumda hissettirerek, karşılarındakini hatalı ve makus biri üzere göstermeye çalışırlar. Manipüle olduklarınızın farkına varmanız vakit alabilir, zira Balık burçları bu hususta epeyce maharetlidirler.


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir