Ulaş Utku Bozdoğan: Dertlerinizi Kristal Terapi İle Aşabilirsiniz 1

Dertlerinizi Kristal Terapi İle Aşabilirsiniz

Kaygı hisleri, nedeni üzere değişir. Kıymetli bir toplantı, hekim randevusu yahut yaklaşan bir seyahat üzere kısa müddetli durumlar tarafından tetiklenebilirler. Ayrıyeten uzun vadeli olabilir ve gerilim, hayatınızın bir kısmından mutsuzluk yahut değişim endişesiyle tetiklenebilirler. Hisler, moral bozukluğu, ilgi kaybı, nefes darlığı, kas gerginliği, huzursuzluk, yaklaşan kıyamet duygusu ve çaresizlik hisleri ortasında değişebilir. Dert hisleriyle baş etmek korkutucu ve gerilimli olabilir. Şiddetli olaylarda profesyonel yardım kıymetli olsa da, kristallerin kullanımı telaş hisleriyle başa çıkmada çok yararlı olabilir.

Anksiyete için turkuaz kristaller ile terapi

Ulaş Utku Bozdoğan: Dertlerinizi Kristal Terapi İle Aşabilirsiniz 3

Anksiyetenin üstesinden gelmek için turkuazi bir kristal kullanın. Turkuaz taze bir renk, güzel bir renk ve bizi dinginliğe götüren bir renktir. Turkuaz renkli kristaller rahatlamanıza, kendi merkezimizde kalmamıza ve tolerans oluşturmanıza yardımcı olur. İstikrarınızı yine kurmak ve hislerinizi denetim altına almak istediğinizde turkuaz bir kristal kullanın.

Daha açık tonlarda turkuaz güç, ruhsal farkındalıkla içsel ahenk ve huzurun gücüne dönüşür. Daha koyu, daha güçlü tonlarda turkuaz bize hatırı sayılır bir güç gücünü getiriyor. 

Güçlü bir negatif güç dağıtıcısı olan Chrysocolla üzere Turkuaz kristalleri kullanmanızı öneririm. Olumsuz tasa hislerini uzaklaştırmaya ve ruhu sakinleştirmeye yardımcı olabilir. Her istikametiyle en tesirli şifacı olan Turkuaz’a benzeri halde iç ahenk ve huzuru sağlayan Larimar’ı da öneriyoruz. Amazonit ayrıyeten kalp ve boğaz çakralarınızı dengelemenize ve canlandırmanıza yardımcı olabilir. Burada listelenen kristallerden rastgele biri, korkularınızdan kurtulmanıza ve ömrünüzde daha sakin ve huzurlu hissetmenize yardımcı olabilir.

Turkuaz

Turkuaz Kristali, ruha teselli ve vücuda iyilik sağlayan en tesirli şifa verici taştır. Bir dinginlik ve huzur hissini dengeleyerek ve harekete geçirerek genel ruh haline ve duyguya yarar sağlar. Gerilimi azaltır ve odağı tekrar merkez kalbe getirir. Empatik ve dengeleyicidir, kişinin memnunluk ve mutsuzluğun nedenlerini tanımasına ve bunlarda ustalaşmasına yardımcı olur.

Bir arınma taşı olan Turkuaz, negatif enerjiyi uzaklaştırır ve etraftaki elektromanyetik enerjiyi temizler. Kendini gerçekleştirmeyi teşvik eder ve yaratıcı sorun çözmeye yardımcı olur, böylelikle topluluk önünde konuşurken hudutları yatıştırır. Ruh halindeki dalgalanmaları dengelemeye yardımcı olur ve kendini sabote etmeye yönelik bir tutumu ortadan kaldırır.

Krizokol

Ulaş Utku Bozdoğan: Dertlerinizi Kristal Terapi İle Aşabilirsiniz 5

Malakit ve Krizokol hem tabirin bedelini hem de susmanın faziletini öğretir. İnsan konuşup hiçbir şey söylemeyebilir ya da susup ciltler dolusu bir kitap üzere konuşabilir. Bu taşın yatıştırıcı gücü, kişinin gerçeğinin bilgelik ve gerçek irtibatla paylaşılmasına müsaade vermek için yüksek oranda yüklü duygusal durumları, kızgın kelamları yahut kaygı dolu alayları ortadan kaldırır.

Krizeokol zihni net bir halde düşünmekten alıkoyan, istikrar ve bütünlüğü harekete geçiren bastırılmış hisleri açar. Turkuaz-mavi renginin dinginliği, negatif güçleri uzaklaştırır, sakinleştirir ve gerçeğin ve iç bilgeliğin yüzeye çıkmasına ve duyulmasına müsaade verir. Barışçıl bir taş, sözlerimizin ve hareketlerimizin etrafımızdakiler üzerindeki gücünü vurgular ve şefkati ve karakter güçlendirmeyi teşvik eder.

Larimar

Larimar, bilhassa kendini kurban olmaya yönelik, kendine dayatılan sınırlamaları ve kendi kendini sabote eden davranışları belirlemeye yardımcı olur ve kişinin hayatının denetimini ele geçirmesini teşvik eder. Hatalı olduğunda cürmü kabul etmede ve doğrulukta bir barış duygusu yaratmada bilhassa faydalıdır.

Larimar, bilhassa fobiler, panik ataklar, gerilime bağlı dengesizlikler ve çok öfke yahut kaygı için güçlü bir duygusal temizleyici ve iyileştiricidir. Savunma için kalbin etrafına ördüğü duvarları yıkmaya yardımcı olur ve duygusal salıverilmeye ve derin duygusal kalıpların temizlenmesine müsaade verir. Kişinin evvelki, daha doğal ve sevinçli, çocuksu güce yine bağlanmasına yardımcı olur.

Amazonit

Amazonit, duygusal vücut için mükemmel bir şifacıdır. Travmayı yatıştırır ve zihni sakinleştirir, kaygı ve kaygıyı hafifletir, öfke ve sonluluğu daha olumlu bir aksiyona yönlendirir. Kişiliğin saldırgan taraflarını düzenler ve zihni duygusal istikrar aramaya teşvik eder.

Amazonit taşı, bilhassa bayanlarda benlik hürmetini artırır ve kendini ihmal etme eğilimlerini azaltır. Kişinin kelamlarının mevcut gerçekliği nasıl yarattığını ve daha yüksek, daha uyumlu bir gerçekliği yansıtmak için kişinin söz dağarcığını nasıl değiştireceğini belirleyerek daha tesirli bağlantı kurma yeteneğini geliştirir. Tıpkı vakitte kişinin içsel olarak öz disiplinde ve diğerleriyle sağlıklı bağlantılar kurmada uygun hudutlar koymasını sağlar.

Gökler rehberimiz yolumuz ışık olsun.

Facebook

Web

Instagram 

YouTube

Bu makalede öne sürülen fikir ve yaklaşımlar külliyen muharrirlerinin özgün niyetleridir ve Onedio’nun editöryal siyasetini yansıtmayabilir. ©Onedio


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir