Ulaş Utku Bozdoğan: Başak Burcunun Özellikleri (2023) 1

Başak Burcunun Özellikleri (2023)

Başak burcu pratik yaşamayı sever ve genel olarak mantıksal eğilimlere sahiptir. Toprak elementinin etkisinde kaldığından ayakları daima yere basar. En önemlisi ise Başak burcu aşırı düşüncelidir. Başak burcunun özellikleri onun düşünceli ve pratik anlayışını destekler.

Başak burcu insanı aşırı çalışkandır. Çok çalışmanın kendisine çeşitli kazanımlar sunacağını bilir. Şartlar ne olursa olsun önüne sunulan hedefi gerçekleştirmek için çaba gösterir. Bazen uykusuz kalmayı bile göze alır. Başak burcunun özelliklerinden en değerlisi azimdir.

Genel Olarak Başak Burcunun Özellikleri

Başak burcunun özellikleri onun yaratıcı dünyasını yansıtır. Herhangi bir noktada yaratıcı fikirlere ihtiyaç varsa ona güvenebilirsiniz. Başak burcu insanı sorumluluklarının bilincindedir. Her şeyi ciddiye aldığından bazen iletişim kopukluğu olsa bile iletişimi sürdürmede kararlıdır.

Başak burcu özellikleri doğrultusunda çok sabırlıdır. Her zaman insanların iyi yönünü görmeye çalışır. Çevresindeki insanlara en ihtiyaç duyulan anda gerekli desteği verir. Başak burcu aynı zamanda alçakgönüllüdür. Her zaman nezaket kuralları içerisinde hareket etmeye çalışır.

Başak Burcunun Elementi: Toprak

Başak burcu Toprak elementinin etkisi altındadır. Mevcut anı yaşama konusunda hiçbir zorluk çekmez. Düşüncelerini kolay bir şekilde somut planlara dönüştürebilir. Başak burcunun özellikleri Toprak elementinde var olan bir takım detayların katkısıyla şekillenebilir.

Toprak elementi Başak ile birlikte Boğa ve Oğlak burçlarını etkiler. Başak burcunun güvenilir yapısının ve pragmatik düşünce anlayışının gelişimi Toprak elementi sayesinde olur. Ayrıca şaşırtıcı olmayan bir biçimde Başak burcunun özelliklerine katkısı oldukça yüksektir.

Başak Burcunun Niteliği: Değişken

Değişken niteliğe sahip burçları tanımlamak oldukça basittir. Bu niteliğe sahip olan burçlar mevsimler arası geçişlerde konumlanırlar. İkizler, Başak, Yay ve Balık sırasıyla Değişken niteliğe sahiptirler. Başak fikirlerini dile getirmede sınır tanımaz ve değişimlere ayak uydurabilir.

Değişken niteliğinin etkisindeki Başak burcu hedefine ulaşmak için neyin gerekli olduğunu saptamadan yola çıkmaz. Sabrını etkili bir güce dönüştürebilir. Küçük ayrıntılara her zaman dikkat eder. Başak burcunun özelliklerinde yer alan mükemmeliyetçiliğin kaynağı budur.

Başak Burcunun Yönetici Gezegeni: Merkür

Merkür diğer gezegenlerden çok daha hızlı bir şekilde güneşin yörüngesinde döner. Bir gezegen olarak zekayı ve iletişim gücünü temsil eder. Başak burcunun özellikleri arasında yer alan hızlı öğrenme ve zihinsel çeviklik yönetici gezegen Merkür’ün önemli bir getirisidir.

Merkür’ün etkisi altında olan Başak burcu yeni fikirler ortaya atmada asla zorlanmaz. Başak burcunun pek çok duruma uyum sağlayabilme becerisinin arkasında Merkür vardır. Çünkü Merkür kalıplar içerisinde yer almayı sevmez ve her duruma uyum sağlayabilir.

Başak Burcunun Zodyak Sembolü: Hasat Tırpanı

Başak burcunun sembolü iki farklı tasvire sahiptir. İlk tasvir “M” harfini andırır ve “M” harfinin sağ uç kısmında hasar tırpanına özgü bir ifade söz konusudur. İkinci tasvir ise “genç kadın” veya “genç bakire” sembolüdür. Yaygın olarak kullanılan sembol ise “M” harfine benzeyen şekildir.

Başak burcunun sembolü ne olursa olsun detaylara dikkati gerektirir. Semboller Başak burcunun özellikleri arasında yer alan analitik doğayı yansıtırlar. Başak burcu insanı en küçük kusurları bile yakalamada ustadır. Bu yaklaşım Başak burcunun hayatına hakimdir.

Başak Burcunun Karakteristik Özellikleri

Başak Burcunun Karakteristik Özellikleri

Başak burcunun özellikleri onun karakteristik yönünü anlamaya yardımcı olur. Güçlü bir zekaya sahip olan Başak burcu her zaman yeni bilgilere açtır. Yönetici gezegeni Merkür’ün etkisinde kalır ve hayata karşı asla vazgeçmeyeceği yoğun bir sistematik yaklaşımı vardır.

Başak burcu her zaman sakin gözükse bile bazen inatçı olabilir. Her şey mükemmel olana kadar çabalar ve bu sebeple onu tıkanmış bir yoldan vazgeçirmek dahi zordur. Davranışlarını düzeltmesi gerekse bile bunu yapmaz. Ancak hiçbir zaman sakin yapısından taviz vermez.

Başak Burcunun Olumlu Özellikleri

Başak burcunun olumlu özellikleri onu her zaman analitik düşünmeye teşvik eder. Sorunlar çok zor olsa bile çözüm bulma arayışına girer. Karar vermeden önce tüm ayrıntılara dikkat eder. Herhangi bir noktada problem gördüğünde ise bunu dürüstçe dile getirmeyi seçer.

Başak burcu insanı verdiği taahhütlere her zaman bağlı kalır. Çevresindekileri asla yarı yolda bırakmaz. Başkalarının yardım taleplerine olumlu yanıt vermeye meyillidir. Onların sorunlarını çözerek ilerler ve pragmatik olduğundan en kestirme yolu keşfetmede oldukça başarılıdır.

Başak Burcunun Olumsuz Özellikleri

Başak burcunun olumsuz özellikleri sürekli eleştirel olmasıyla bağlantılıdır. Yaptığı her işte harika olsa bile çok inatçıdır ve her şeyi eleştirmeye çalışır. Genel olarak en iyisini kendisi bilir. Fikirlerini değiştirme konusunda isteksiz olduğunda anlaşılması zor birisidir.

Başak burcunun fikirlerini değiştirmek zor olsa bile onun rastgele karalar aldığını düşünmek doğru değildir. En ideal kararı bulana kadar vakit kaybetme pahasına düşünmeye devam eder. Başak burcunun özellikleri onun seçici ve gergin olduğunu net bir şekilde gösterir.

Başak Burcunun Cinsiyetlere Göre Özellikleri

Başak burcunun özellikleri doğrultusunda Başak burcu erkeği ve Başak burcu kadını arasında bazı farklılıklar vardır. Analitik düşünme ve pragmatik yaklaşım erkeklerin ve kadınların ortak yönleridirler. Ancak bazı özellikler cinsiyete ve yaşam tarzına göre farklılık gösterirler.

Başak burcu erkeği iletişim kurarken ayrıntılara takılı kalır ama Başak kadını empati kurmaya odaklanır. Diğer taraftan Başak kadını karakteristik özelliklerini yansıtmak istediğinde bunu estetik detaylarla gerçekleştirir. Başak erkeği ise özelliklerini yansıtırken basitliğe odaklanır.

Başak Burcu Erkeği Özellikleri

Başak burcu erkeği her zaman titizdir ve detay odaklıdır. Detaylara gösterdiği önem onu her zaman ön plana çıkarır. Analizler yaparak kendisi için en doğru yolu seçmeye çalışır. Özel hayatında her şeyi en ince ayrıntısına kadar hesaplar ve bunun için özel hassasiyet gösterir.

 • Evlilik: Taraflar arası güvenilirlik olduğu sürece Başak erkeği evlilikte sorumluluk almaktan kaçınmaz. Karşı tarafa verdiği tüm sözleri tutmak için uğraşır. Kararlılık Başak burcunun özellikleri arasında ön planda değildir ama evlilikte istikrar onun için çok değerlidir.
 • Sağlık: Başak erkeğinin detaylara olan eğilimi sağlık konusunda ona yön verir. Sağlığı için en doğru kararı alabilmek adına her zaman tetkiklere bağlı kalır. Belirlenen tedavi prosedürlerini takip eder ve sağlık durumunu yakından takip etmek için sorumluluk alır.
 • Karakter: Başak burcu erkeğinin en önemli yönü pratikliktir. Analitik düşüncelere sahip olma Başak burcu özelliklerinin temelinde vardır. Hayatın zorluklarına karşı koyabilmek ve karmaşık problemleri çözebilmek için bu koz her zaman Başak erkeğinin yanındadır.
 • Aile: Başak erkeğinin titiz davranışları aile hayatına tesir eder. Etrafında yer alan herkesin sorunlarını önemser ve çözüm bulmaya çalışır. Aile içerisinde ekonomiyi yönetmek genelde ona kalan bir görevdir. Ancak bazen aile üyelerini küçük detaylarla boğabilir.
 • Aşk: Aşk söz konusu olduğunda Başak burcu erkeğinin düşünceli yapısı hayat kurtarıcıdır. Sevgilisinin ihtiyaçlarını gözetir ve onları her zaman önemser. Bazen iletişimi aksatan bazı ufak problemler yaşanabilir. Başak erkeği bunları ortadan kaldırmada ustadır.
 • Kariyer: Analitik düşünme ve problem çözme becerileri Başak burcu erkeğinin kariyerine yön verir. Karmaşık sorunların her birine çeşitli çözümler üretebilir. Genelde büyük problemleri daha ufak parçalara ayırarak hareket eder ve onları çözmeyi başarır.
 • Para: Başak erkeği parayla alakalı konular söz konusu olduğunda planlamalara bağlı kalır. Ekonomik durumu yönetmek için onun detaycı yaklaşımdan yararlanmak gerekir. Riskleri değerlendirerek bilinçli kararlar alır ve aile ekonomisinde istikrarı sağlar.
 • Arkadaşlık: Başak burcu erkeği hemen hemen her konuda arkadaşlarını destekler. Gerek duyulursa onlara rehberlik eder. Zorluklara karşı dirençli yapısı sayesinde en mantıklı kararı veren taraf olabilir. Bu sebeple arkadaşları tarafından sevilen biridir.

Başak burcu erkeği güvenilir ve çalışkandır. İş ahlakı her zaman üst düzeyde olduğundan ekstra çabanın gerektiği zamanlarda akıllara gelen ilk kişidir. Çalışkanlık Başak burcunun özellikleri arasında en dikkat çekici olandır ve çoğu zaman Başak erkeğini hedefine ulaştırır.

Başak Burcu Kadını Özellikleri

Başak burcu kadını genel anlamda Başak burcunun özelliklerini kusursuz bir şekilde taşır. Güçlü bir görev arzusu vardır ve sorumluluklarını ciddiye alır. Başak kadını merhametli ve yardımseverdir. Bu sebeple genelde etrafında yer alan herkesi desteklemeye çalışır.

 • Kariyer: Başak burcu kadını kariyeri özelinde çok detaycıdır. Titizlik karakterinde olan doğal bir durumdur. Kesinlik söz konusu olmadığı sürece karar vermeyi reddeder. Bu sebeple ayrıntılı planlamalar gerekli olduğunda ilk başvurulan kişidir.
 • Aile: Destek duygusu Başak burcu kadınının olmazsa olmaz özelliğidir. Sevdiklerinin ihtiyaçlarını asla ihmal etmez. Rahatlatıcı bir tavır sergiler ama en önemlisi pratik yardımlar sunar. Başak kadını aile üyeleriyle uyumlu olma eğilimine sahiptir.
 • Aşk: Aşk açısından Başak burcu kadını büyük bir adanmışlık gösterir. Sevgilisine olan sadakati her zaman ön plandadır. İlişkisine yatırım yapmaktan çekinmez. Güvenilir bir sevgili olabilmek için çabalar ve sadakatini sarsılmaz bir bağa dönüştürmeyi başarır.
 • Sağlık: Başak kadını sağlığı açısından her zaman bilinçli hareket etmeye çalışır. Fiziksel sağlığı kadar zihinsel sağlığına önem verir. Düzenli egzersiz yapar ve dengeli beslenir. Aynı zamanda enerji için her gün yeteri kadar dinlenmeye özen gösterir.
 • Karakter: Başak burcunun Toprak elementinin etkisinde olduğu unutulmamalıdır. Bu sebeple Başak kadını güçlü bir gerçeklik duygusuna sahiptir. Hayatını verimli bir şekilde yaşayabilmek için genelde zorluklara kanaat gerer ve sonuç odaklı ilerler.
 • Evlilik: Başak kadını güçlü sorumluluk duyguları sayesinde evliliğin temel yapı taşıdır. Zorluklara karşı mücadele edebilir ve problemleri tek tek çözebilir. Dikkatli bir şekilde ilerleyerek evlilik serüveninde önüne çıkan her türlü engeli aşabilir.
 • Para: Para yönetimi gibi bir hedefiniz varsa tüm bilgileri Başak kadını ile paylaştıktan sonra geri kalanını ona bırakabilirsiniz. Ekonomik durumları idare etmede çok iyidir. Bu sebeple karşılaşılabilecek büyük mali problem riskini ortadan kaldırabilir.
 • Arkadaşlık: Başak kadınının arkadaşlık açısından en önemli özelliği güvenilirliktir. Arkadaşlarına çok bağlıdır ve arkadaşlık bağının kopmaması için sorumluluk alır. Her zaman koşulsuz desteğe ihtiyacınız varsa Başak kadınıyla arkadaşlık kurmalısınız.

Başak kadını son derece analitik düşünür ve değerlendirme yapmadan sorulara cevap vermez. Tanıdığı herkesin durumunu hassas bir terazide tartmayı başarır. Analitik becerilerin tümü sorumluluk gerektirir. Başak burcu özellikleri doğrultusunda gerekli sorumluluğa sahiptir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir