Ulaş Utku Bozdoğan: Astrolojide Siyasetçiler İçin Gezegen Kombinasyonları ve Siyasette Muvaffakiyet Göstergeleri 1

Astrolojide Siyasetçiler İçin Gezegen Kombinasyonları ve Siyasette Muvaffakiyet Göstergeleri

Politikacı ve Siyaset her gün manşetlere çıkan iki kavramdır ve bu da epey açıktır. Tüm sistem Politikacı’ya nazaran çalışır ve bizi direkt etkileyen kurallar koyma yetkisine sahiptir.

Bir siyasetçi, demokraside seçimler yoluyla halk tarafından seçilen kişidir.

Veya bilhassa seçilmiş bir makamın sahibi olarak siyasete profesyonel olarak dahil olan bir kişi.

Kralların bir ülkeyi yahut bölgeleri zaferlerine nazaran yönettikleri günler geride kaldı. Artık bir demokraside yaşıyoruz ve Siyasetçilerimizi seçiyoruz.

Politikacı rastgele bir toplumda en yüksek otoriteye sahip olduğundan, Burçlarında kimi özel gezegen hizalamaları/kombinasyonları olmalıdır.

Ama soru şu ki, birini Siyasetçi yapan bu astroloji kombinasyonu nedir?

Ulaş Utku Bozdoğan: Astrolojide Siyasetçiler İçin Gezegen Kombinasyonları ve Siyasette Muvaffakiyet Göstergeleri 3

BPHS yahut Phaladeepika üzere astroloji klasiklerini okursanız, bilgeler bir Burçta bulunduğunda şahsa güç ve otorite getiren birçok Rajyoga’dan bahsetmiştir.

Ama Rajyoga hayatın her kısmının haritasında var, yani Rajyoga  atlet, iş adamı ve hatta aktörlerin de burcunda Rajyoga var lakin onlara hiçbir biçimde siyasetçi diyemeyiz.

Bu bizi Meslek astrolojisinin 10. meskenle ilgili en temel noktasına getiriyor.

Burada, kişinin insanlara ve münasebetiyle bir ulusa hizmet etmesini sağlayan bu türlü bir 10. konutu olup olmadığını belirlemeniz gerekir zira bir Siyasetçinin yaptığı budur, genel olarak insanlara hizmet ederler ve onlara karşı sorumludurlar.

Abraham Lincoln’ün dediği üzere:

“Halkın, halk tarafından, halk için idaresi yeryüzünden silinmeyecek.”

Bir Siyasetçinin tüm hayatını toplumun uygunlaştırılması için adaması gerekir.

Yukarıdaki paragrafları incelerseniz, aşağıdaki gezegenlerin değerini fark edeceksiniz:

1.Satürn: Satürn, bir siyasetçinin asıl işi olan ve burçta güçlü olması gereken kitleleri ve idareyi yönetir, o vakit lakin bir kişi başarılı bir siyasetçi olabilir.

Satürn’ün yükselen, 3., 6., 10. ve 11. meskene yerleştirilmesi, siyasette meslek yapmak için epeyce elverişlidir.

2.Güneş: Güneş Gezegeni Kraliyet gezegenidir ve gezegen kabinesinde kral olarak kabul edilir. Güneş ayrıyeten Hükümet ile ilgili işleri de temsil eder, bu da düzgün bir siyasi meslek için Burçlarda güçlü olması gerektiği manasına gelir.

Güneş’in yükselen, 3., 4., 5., 9., 10. ve 11. konuta yerleştirilmesi, bir Siyasetçi olarak büyük bir kırılma elde etmek için destekleyicidir.

3.Ay: Güneş gezegeni üzere, Ay da bir Kraliyet gezegenidir ve güçlü bir Ay, bir siyasetçi için hakikaten faydalıdır zira Ay, zihnin karakasıdır ve milyonları etkileyen kararlar veren bir Siyasetçinin ülkü olarak uygun bir Ay’a sahip olması gerekir. Bu, güçlü ve istikrarlı bir Ay’ın güzel bir karar verme yeteneği getirdiği ve hisleri denetim altında tuttuğu manasına gelir.

Ay’ın 4., 5., 9. ve 11. sıralara yerleştirilmesi, siyasi meslekte büyüme için uygun olarak kabul edilebilir. Çok etkilenmiş bir Ay, kişiyi toplumun güzelliği için çalışmayan acımasız bir önder yapabilir.

4.Jüpiter: Güçlü Jüpiter bir siyasetçi için çok kıymetlidir, zira kişiyi bozulmaz kılar, bir siyasetçinin sahip olması gereken değerli bir niteliktir.

Yükselen lord yahut Ay’ın Jüpiter ile birlikteliği, toplum lehine işleyen yeterli kararlara yol açar.

5.Rahu:  3., 6. yahut 10. meskende olmadıkça Rahu gezegeninin rolü burada sonludur. Rahu, bir Siyasetçinin ortak özelliği olan kişiliğe aldatma getirir. Ayrıyeten, bir Başbakan yahut Cumhurbaşkanının yıldızında güçlü bir Rahu, onun yabancı ülkelerle tesirli bir formda başa çıkmasına müsaade verir ki bu, mevcut Siyasi senaryoda çok kıymetlidir.

Evleri takip eden üstte belirtilen gezegenlerin rolünün yanı sıra, Siyasetçilerin mesleğinde de hayati bir rol oynar:

Ulaş Utku Bozdoğan: Astrolojide Siyasetçiler İçin Gezegen Kombinasyonları ve Siyasette Muvaffakiyet Göstergeleri 5

1.Yükselen: Genel kişiliğe hükmeder ve güçlü bir yükseliş, bir siyasetçi için çok gerekli olan, kalabalığı cazip ve karizmatik yapar. Güçlü ve etkilenmemiş yükselen bir burcu çok güçlü kılar ve içlerinde bulunan Rajyoga daha elverişli ve verimli hale gelir, bu da yeterli bir konum, yani Başbakan, Lider yahut Kabine Bakanı elde etmek için çok değerlidir.

2. 3. konut: Astrolojide üçüncü konut inisiyatifi ve hamaseti temsil eder ve her ikisi de seçim kazanmanıza yardımcı olan düşmanlarınızı alt etmek için çok kıymetlidir. Güçlü ve faydalı bir üçüncü konut, bir Siyasetçi olarak bir dönüm noktası olabilecek cesaretli kararlara da yol açar.

3.4. konut: Bir burçta 4. konut taht olarak kabul edilir ve uğurlu bir 4. konut yüksek bir siyasi pozisyona giden yolu açar. Ülkü olarak, 4. mesken benefic tarafından görünüm almalı ve lordu bir Burç’ta güzel bir formda yerleştirilmelidir.

4.6. mesken: Bu tartışılması gereken en kıymetli meskendir zira astrolojiye nazaran bir Burçtaki 6. mesken düşmanlarımızla ilgilidir.

Bir Siyasetçinin savaşması ve bir seçimi kazanması gerektiğini hepiniz biliyorsunuz ki bu da onlara misyonlarıyla ilgili işleri halledebilmeleri ve yönetebilmeleri için hükümette bir pozisyon sağlıyor. Güçlü bir 6. mesken olmadan bir Siyasetçi olarak fazla ilerleme olmaz zira kişi rakiplerini geçemez.

5. 7. konut: Bu en hafife alınan konuttur ve burada siyasetçiler için 7. mesken çok değerlidir zira 7. konut genel olarak kitleleri gösterir ve bir Siyasetçi her vakit kitlelerin takviyesine gereksinim duyar. Güzel irtibatlı ve uğurlu bir 7. konut, beşerlerle daha yeterli bir irtibata yol açar, bu da onların lehine çalışır ve seçimleri kazanmaya çok yardımcı olur.

6.11. mesken: Çok gizemli bir meskendir ve birebir vakitte siyasette muvaffakiyet için çok kıymetlidir zira 11. konut hayattaki muvaffakiyetleri yönetir. Çok kıymetli ve büyük ölçekli bir siyasetçinin güçlü ve uğurlu bir 11. meskene sahip olması gerekir, aksi takdirde bir mirası olmaz ve ilgili Rajyoga’ya karşın muvaffakiyet orada olmaz.

Şimdiye kadar siyasette bir meslek için gerekli gezegenleri ve meskenleri gördük, fakat bir kişinin bir siyasetçi olarak ne kadar muvaffakiyet yahut otorite kazanacağı, burçta yer alan Rajyoga’ya bağlı olacaktır, onlar olmadan, bir belediye lideri üzere yüksek bir düzeye ilerleyemezsiniz. , kabine bakanı, başbakan yahut başbakan vb.

BPHS’yi takip ederseniz, birini kral yahut hükümdara muadil hale getirme yeteneğine sahip birçok Rajyoga bulacaksınız.

Birini son derece başarılı bir siyasetçi yapabilecek en yeterli Rajyoga’nın ne olduğunu görelim:

Ulaş Utku Bozdoğan: Astrolojide Siyasetçiler İçin Gezegen Kombinasyonları ve Siyasette Muvaffakiyet Göstergeleri 7

1. Gaja Kesari Yoga: Bu yoga çok kıymetlidir ve vakit zaman birçok yerde bahsedildiğini görürsünüz. Bir Siyasetçinin en kıymetli kaidesi olan insanı çok asil ve hayırsever yaptığı için pahası yüksektir.

Burada Ay ve Jüpiter birbirlerine Kendra olmalıdır ve Jüpiter, güçlü yararlı tabiatı ile Ay’ı (zihni) saf ve bozulmaz kılar. Tıpkı vakitte bu yoga şahsa dünya çapında tanınma yahut ün verir ve kişinin toplumda güzel bir statüye sahip olmasını sağlar.

2. Dharma Karma Adhipati Yoga: Bu birebir vakitte büyük ölçekte muvaffakiyet sağlayan ve bir Siyasetçi için çok değerli olan bir kombinasyondur. Burada en güçlü Üçgen yani 9. mesken ile en güçlü Kendra yani 10. mesken ortasındaki irtibat, burcu çok güçlü kılar.

3. Srinath Yoga: Bu yoga astrolojide çok uğurlu kabul edilir ve yalnızca Yükselen Yay için oluşabilir. İki devir üst üste Hindistan Başbakanı olan Dr. Manmohan Sign, Yıldız haritasında bu yogaya sahiptir.

4. Veepret Rajyoga : Bu yoga, bilhassa sonuçların birinin siyasi mesleğinin bahtını belirlediği seçimlerde, bir siyasetçi olarak muvaffakiyet için çok hayati olan, oburlarının zayıf noktalarından yararlanmaya müsaade verir.

5. Sasa Yoga: Satürn, idareye ve kitlelere hükmettiği için siyasetçi imalinde kıymetli kelam sahibidir. Güçlü, etkilenmemiş bir Sasa Yoga, bir siyasetçiyi çok dayanaklar. Tıpkı vakitte doğal bir uygulama yeteneği sağlar.

6. Vishnu Yoga: 9. ve 10. mesken lordlarının dahil olduğu ve kişinin siyaset dahil her alanda muvaffakiyete ulaşmasını sağlayan güçlü bir raja yogadır.

7. 5. ve 10. konut lordu ortasındaki gezegensel bağ: Bu tıpkı vakitte siyasi mesleği çok üstlere taşıyabilen bir yogadır. 5. konut, onur ve pozisyon meskenidir ve 10. konut ile temaslı olduğunda muvaffakiyete giden kapıyı açabilir.

8. Neecha Bhanga Rajyoga:  Şahsa başlangıçta acı çektirerek diğerlerine yardım etme ilhamı verir. Ayrıyeten siyasette muvaffakiyet için çok gerekli olan burcu güçlü kılar.

Şimdi, tüm bu kuralları inceledikten sonra, katiyen birini Siyasetçi yapan bu gezegensel kombinasyonların uygulamasını görebileceğimiz bir doğum haritasını tartışmamız gerekiyor.

Astrolojide güçlü yoga

Ulaş Utku Bozdoğan: Astrolojide Siyasetçiler İçin Gezegen Kombinasyonları ve Siyasette Muvaffakiyet Göstergeleri 9

Abraham Lincoln Doğum Haritası 

1.Abraham Lincoln: 

 ABD’nin 16. lideri, halka büyük bir kapasitede hizmet gösteren 10. mesken üzerinde Güneş ve Satürn’ün görünümünü birleştirdi. Birebir vakitte 10. konutun 11. konutun lordu Merkür görünümü bunu büyük bir seviyeye çıkardı. Bütün bunlar astrolojide “tahtı” temsil eden 4. konutta oluyor. Jüpiter kendi burcunda 5. konutta ve 7. meskenin lordu Venüs ile ona uzun periyodik bir miras veren büyük bir rajadır.

2.Barack Obama:

Ulaş Utku Bozdoğan: Astrolojide Siyasetçiler İçin Gezegen Kombinasyonları ve Siyasette Muvaffakiyet Göstergeleri 11

Barack Obama Doğum Haritası 

ABD’nin 44. Lideri, Siyasette yükseliş ve muvaffakiyet için harika bir kombinasyona sahip. Hükümet karakası olan Güneş Gezegeni, 9. konutun lordu Merkür ile birlikte 10. konutta yer almaktadır. Bu, 9. ve 11. meskenin lordunun birleşiminin 10. meskende gerçekleştiği manasına gelir. Kitlelerin ve idarenin karakası olan Satürn de 10. meskenine açı veriyor. Burada da Güneş ve Satürn, bir siyasetçinin muvaffakiyetinde Güneş ve Satürn’ün rolünü kanıtlayan Barack Obama’nın 10. konutunu etkiliyor.

3.Richard Nixon:

Ulaş Utku Bozdoğan: Astrolojide Siyasetçiler İçin Gezegen Kombinasyonları ve Siyasette Muvaffakiyet Göstergeleri 13

Richard Nixon Doğum Haritası 

ABD’nin 37. lideri, astrolojide Mahaparivartan Yoga olarak isimlendirilen 7.(kitle) ile 10. ev(meslek) ortasında bir Parivartan Yoga gösteriyor. Bu yoga, siyasetin en üst düzeyinde muvaffakiyetin tadını çıkarmasını sağladı. Burada yeniden Satürn, düzgün idare marifetlerini göstererek 10. meskenine yerleştirilmiştir. Ayrıyeten, 5. konutun yöneticisi Jüpiter’in Merkür (2. ve 11. konutun yöneticisi), Güneş (yükselen lordu) ve yogakaraka Mars ile birlik içinde olduğu 5. konutunda büyük bir rajyoga oluyor.

4.Narendra Modi:

Ulaş Utku Bozdoğan: Astrolojide Siyasetçiler İçin Gezegen Kombinasyonları ve Siyasette Muvaffakiyet Göstergeleri 15

Narendra Modi Doğum Haritası  

Hindistan’ın 14. ve şu anki Başbakanı, burcundaki güçlü gezegen hizalamaları nedeniyle ismini Hindistan tarihinde sağlamlaştırdı. Yükselende Neechbhanga Rajyoga’yı , 7. meskenin lordu Venüs ile 10. meskende Satürn’ü ve 10. meskenin lordu Güneş ve Merkür’ün kendi burcunda yer aldığı çok güçlü bir 11. konutu görebilirsiniz .

5.Margret Thatcher:

Ulaş Utku Bozdoğan: Astrolojide Siyasetçiler İçin Gezegen Kombinasyonları ve Siyasette Muvaffakiyet Göstergeleri 17

Margaret Thatcher Doğum Haritası

İngiltere’nin en uzun mühlet misyon yapan başbakanı tıpkı vakitte Demir Leydi olarak da biliniyordu ve o, dünyanın gördüğü en başarılı başbakan. Panchmahapurush Sasa Yoga nedeniyle burcunda yükselen çok güçlü, birebir vakitte 9. konutun lordu Merkür’ün yükselen üzerindeki varlığı tüm doğum haritasını daha da güçlendiriyor. 3. ve 6. meskeni de Jüpiter’in 3. konutta kendi burcunda olması ve altıncı meskenin üzerinde Güneş ve Mars’ın görünümü nedeniyle güçlüdür.

6.Mao Zedong:

Ulaş Utku Bozdoğan: Astrolojide Siyasetçiler İçin Gezegen Kombinasyonları ve Siyasette Muvaffakiyet Göstergeleri 19

Mao Zedong Doğum Haritası 

Çin komünist devrimcisi ve Çin Komünist Partisi’nin lideri olarak yönettiği Çin Halk Cumhuriyeti’nin kurucu babasıydı. Burcu, 5. meskenin lordu Venüs’ün yerleşimi nedeniyle güçlü bir yükseliş gösteriyor. Burada ayrıyeten 10. konut Satürn gezegeni tarafından işgal edilmiştir ve kendi burcunda Mars’ı ve 9. konutun lordu Merkür’ü içeren güçlü bir 11. mesken açıkça görülmektedir.

7.Joseph Stalin:

Ulaş Utku Bozdoğan: Astrolojide Siyasetçiler İçin Gezegen Kombinasyonları ve Siyasette Muvaffakiyet Göstergeleri 21

Stalin Yıldız Doğum Haritası 

1920’lerin ortasından 1953’teki vefatına kadar Sovyetler Birliği’nin önderiydi.  Burcu, onu bir diktatör yapan gezegen hizalamalarıyla dolu, Ruchaka Yoga, Ordu’da bir meslek gösteren 10. meskende. 11. konut ayrıyeten 7. konutun lordu Güneş, 5. konutun lordu Merkür ve 9. meskenin lordu Venüs’ün yerleşiminden ötürü çok güçlüdür. Ayrıyeten 8. meskeninde, bir yönetici olarak pozisyonunu daha da güçlendiren krizlerden yararlanmasına yardımcı olan Vipreet Rajyoga‘ya sahiptir .

Politikacıların tüm örnek burçlarından, burç no. 6 ve 7 Diktatörlere aittir, teknik olarak onlar da siyasetçi zira bir hükümeti yönetiyorlardı ancak ülkelerini yönetme biçimleri Demokratik olarak isimlendirilemez ve ideolojileri tomurcuklanan Siyasetçiler tarafından takip edilmemelidir.

Sonuç: Satürn’ün kıymeti, 11. mesken ve yükselen

Örnek burçlardan da görebileceğiniz üzere Satürn’ün birçoğunda 10. konuta bağlı olduğu ve en başında size bu noktadan bahsetmiştim. Satürn yasa koyucudur ve bir Siyasetçi olarak muvaffakiyet için çok gerekli olan azim verir. Güçlü yükselen ve 11. mesken ise kitlelerin takviyesine müsaade verir ve takipçilerin üstün takviyesini sağlar, bu da Siyasette güçlü bir pozisyon elde etmek için çok değerlidir.

Gökler rehberimiz yolumuz ışık olsun.

Facebook

Web

Instagram 

YouTube

Bu makalede öne sürülen fikir ve yaklaşımlar külliyen müelliflerinin özgün niyetleridir ve Onedio’nun editöryal siyasetini yansıtmayabilir. ©Onedio


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir