Ulaş Utku Bozdoğan: Aslan Burcunun Özellikleri (2023) 1

Aslan Burcunun Özellikleri (2023)

Aslan burcu elementlerin etkisinde kalan en dikkat çekici burçtur. Karakteristiğini tanımlayan özelliklerin tümü elementinden gelir. Aslan burcunun özelliklerine baktığınızda tutkulu ve dinamik olduğunu görürsünüz. Tüm bunlar aynı zamanda onu karizmatik yaparlar.

Aslan burcu insanı peşinden gittiği her şeyi elde etmek için çabalar. Bir hedef belirlediğinde o hedefe bağlı kalır. Kararlılıkla ilerlemekten asla çekinmez. Aslan burcu özellikleri bir şeye karar vermesi durumunda onu başarmak için tüm engelleri aşmaya hazır olduğunu gösterir.

Genel Olarak Aslan Burcunun Özellikleri

Aslan burcunun özelliklerini düşündüğünüzde buyurganlıkla dolu yapısını tahmin etmek zor olmayacaktır. Güçlü adımlar atmak en önemli özelliklerinden biridir. Bazen ise göz kamaştırıcı olabilir. Ateş elementinin etkisinde kaldığından kendini özel hissetmesi doğaldır.

Aslan burcunun özellikleri cömertlik, özgüven ve kararlılık etrafında şekillenir. Doğuştan gelen bir liderlik yeteneği vardır. Bunu ise büyük oranda kararlılığa ve kendine olan güvenine borçludur. İnsanların büyük bir kısmı Aslan burcunun bu özelliğine hayran kalır.

Aslan Burcunun Elementi: Ateş

Aslan burcu ateşle oynamayı sever çünkü onun yaşam kaynağı olan ateş elementine çok yakındır. Ateş elementi kontrolsüzlüğün simgesi gibi gözükür ama Aslan burcuna doğal bir güç kazandırır. Tıpkı Koç ve Yay burçları gibi iradenin en değerli simgesidir.

Ateş elementinin etkisinde kalan Aslan burcu etrafındaki insanlara ilham vermeyi başarır. Harekete geçme konusunda problemi yoktur. Boş bir duvara baktığında hayal kurmakla uğraşmaz. Hemen harekete geçerek duvara dilediği resmi çizmeye başlar.

Aslan Burcunun Niteliği: Sabit

Aslan burcunun özellikleri onun Sabit niteliğiyle özdeşleşir. Boğa, Akrep ve Kova ile Sabit niteliği paylaşır. Yapılacaklar listesi oluşturmak ve buna bağlı kalmak Aslan için vazgeçilmez bir çözümdür. Ancak genelde yapılacakları aklında tutar ve kaydetme gereksinimi duymaz.

Belirli bir plana bağlı kalma konusunda Aslan burcuna güvenebilirsiniz. Buna rağmen son dakika değişikliği yapmanız mümkün değildir. Eğer son dakika değişikliği yaparsanız Aslan burcunun öfkesiyle karşılaşabilirsiniz. Sabit niteliği sebebiyle anlık değişimlere kapalıdır.

Aslan Burcunun Yönetici Gezegeni: Güneş

Aslan burcunun yönetici gezegeni olan Güneş onun etrafa ışık saçmasını sağlar. Dünyasını sonsuza kadar genişletmeyi başarır. Güneş tek başına bile büyük bir enerji kaynağıdır. Sahip olduğu enerjiyi Aslan burcuna aktarır ve onun cesaretli doğasını destekler.

Güneş parlaklığıyla Aslan burcunun etrafını sarar. Onun gürlemesinde yer alan kudretin ana kaynağıdır. Hayat anlayışına etkisi oldukça yüksektir. Aslan bir hedefe doğru ilerlerken karşısına çıkan her şeyi yıkabilir ve bunu güneşten gelen enerjiyle yapar.

Aslan Burcunun Zodyak Sembolü: Aslan

Aslan burcunu sembolize eden karakter onun görkemli yönünü ve gücünü yansıtır. Cesaretin kaynağı bir canlı olarak aslanla özdeşleştirilebilir. Aslan kendine güvenir ve etrafındakileri buyurganlığı altına almayı başarır. Gururunu kontrol ederken en iyi yöntemleri tercih eder.

Aslan kendi doğasında dahi tanınmak isteyen bir varlıktır. İlgi odağı olmaktan epey bir hoşlanır. Ona ormanın kralı denilmesinin sebebi yetenekleriyle ilgilidir. Aslan burcu özellikleri sayesinde yeteneklerini en iyi şekilde destekler ve etrafındakilere ilham verir.

ulaş utku bozdoğan Aslan Burcunun Karakteristik Özellikleri

Aslan Burcunun Karakteristik Özellikleri

Aslan burcunun özellikleri karakteristiğini şekillendirir ama aynı zamanda ona karizma katar. Karşısına çıkan her insanı kendine doğru çekmeyi başarır. Çok zahmetsiz bir şekilde arkadaş edinebilir. Doğallığı sayesinde eline geçen her fırsatı değerlendirmeyi başarır.

Elbette Aslan burcunun özellikleri tamamen olumlu yönlerle sınırlı değildir. Aşırı cesareti bazen probleme dönüşebilir. En önemlisi ise hedefe doğru ilerlerken değişimleri göz ardı etmesidir. Bir yol belirlediyse hata üstüne hata yapsa bile ondan kolayca vazgeçmeyebilir.

Aslan Burcunun Olumlu Özellikleri

Aslan burcu aşırı sosyaldir ve arkadaş çevresi genelde geniştir. Arkadaşları onun çevresinde yer alarak cömertlikten ve liderliğinden yararlanmak isterler. Aslan burcunun özellikleri onu doğal lider konumuna yükseltir. Böylece sevgiyi ve minnettarlığı paylaşması kolaylaşır.

Aslan burcu çok sadıktır ve sonsuza dek arkadaşınız kalabilir. Onunla aynı yolda yürüdüğünüz müddetçe sizi destekler. Aslan burcu en sevdiklerinin yakınında olmaya bayılır. Aslan burcunun özellikleri düşünüldüğünde sadakat ön plana çıkan yönlerden biridir.

Aslan Burcunun Olumsuz Özellikleri

Aslan burcunun özellikleri tamamen olumlu yönlerle dolu değildir. Bazen tutumlarında aşırıya kaçtığında karakteristik olarak bir zayıflık ortaya çıkar. Cesaretli ve kararlı olmasına rağmen doğru adımlar atamazsa zaman içerisinde büyük problemlerle karşı karşıya kalabilir.

Aslan burcu insanı çoğu zaman eleştirilere kapalıdır. Hedefine ulaşmak istediğinde çok çabalar. Buna rağmen alternatif bir yol deneme taraftarı değildir. Dediğim dedik yapısı sebebiyle ikna edilmesi zordur ve kısa sürede ruhunu karamsarlık kaplayabilir.

Aslan Burcunun Cinsiyetlere Göre Özellikleri

Aslan burcunun özellikleri kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Buna rağmen ilk olarak cinsiyetler arası farklılıklara göz atılmalıdır. Aslan burcu erkeği ile Aslan burcu kadını arasında benzerlikler olsa bile liderlik stili gibi çeşitli farklılıklara dikkat etmek önemlidir.

Aslan burcu erkeği biraz ilgi odaklı olmaktan hoşlanır. Sosyalleşmeye çalışırken ağ oluşturmak için çabalar. Aslan kadını ise başkalarıyla etkileşim kurduğunda daha derin anlamlar kurmaya çalışır. Bağlantı kurmak onun için önemli olduğundan destekleyici davranmaya meyillidir.

Aslan Burcu Erkeği Özellikleri

Aslan burcu erkeği tartışmasız bir şekilde doğuştan gelen bir liderlik becerisine sahiptir. Bir yerde sahneye çıkılıp şov yapılacaksa teklifi asla geri çevirmez. Hırslı yapısını yaratıcı yetenekleriyle birleştirdiğinde Aslan burcu özelliklerinden en iyi şekilde yararlanabilir.

 • Sağlık: Aslan erkeği her zaman aktif bir yaşam tarzına sahiptir. Gücünü fiziksel aktiviteden alan yapısı ayakta kalmasına yardımcı olur. Sosyal destek sayesinde stres yönetimini başarılı bir şekilde gerçekleştirir. Aynı zamanda kendi kendini iyileştirebilir.
 • Aile: Aslan erkeği ailesini koruma içgüdüsüne sahiptir. Sevdiklerinin güvenliğini önemser ve onlara ihtiyaç duydukları desteği verir. Aslan burcunun özellikleri onun ne denli güçlü bir lider olduğunu gösterir. Bu sayede zorlu dönemlerden kolay bir şekilde çıkabilir.
 • Karakter: Aslan burcu erkeği nereye giderse gitsin dikkat çekmeyi başarır. Karizmatik kişiliği sayesinde kendinden emin adımlar atabilir. Liderlik doğasında vardır ve bunu kullanmaktan asla çekinmez. İleriye doğru adım atmak onun için asla problem değildir.
 • Aşk: Aşk söz konusuysa Aslan burcu erkeğinin romantikliğine güvenebilirsiniz. Kalpten gelen güçlü hisleri sadakatle birleşir. Karizmatik olduğundan her zaman dikkat çeker. Bu sebeple Aslan erkeği zaman zaman kıskançlık sorunlarıyla yüzleşmek zorunda kalabilir.
 • Arkadaşlık: Aslan erkeği sadakate önem verir ve çevresindekileri desteklemekten çekinmez. Yakınındaki biriyle bağını kurduğu andan itibaren ona tüm desteğini sonuna kadar sunar. Ayrıca Aslan burcu erkeği sadece iyi gün dostu değildir.
 • Evlilik: Aslan burcu erkeği romantizme sonuna kadar bağlıdır. Evliliğini ayakta tutabilmek için tutkuyla hareket eder. Sevgisini her zaman derinden gösterir. Bu sayede duygusal bağ yaratır ve hayatı boyunca yarattığı bağı korumak için canla başla çabalar.
 • Kariyer: Kariyer anlamında Aslan burcu erkeği liderlik becerilerine güvenir. Aslan burcunun özellikleri onun sorumluluk alacağını gösterir. Otoritesini kullanarak etrafındakileri etkileyebilir. Profesyonel ortamlarda her zaman ikna edicidir.
 • Para: Aslan burcu özellikleri gereği parayla standart bir ilişki kuramaz. Hırs yaptığından hızlıca para kaybedebilir. Risk almaktan korkmaz ve finansal başarıya doğru hareket edebilir. Aslan erkeği kendisine katkı yapacağını düşündüğü her şey için para harcar.

Aslan erkeğinin en büyük problemlerinden biri güçtür. Sahip olduğu güç özgüvenli olmasına yardımcı olabilir. Ancak özgüvenin kibirli davranışlara dönüşme ihtimali vardır. Aslan erkeği bunu sevdiği kişilere pek fazla yansıtmasa bile bazen kontrolünü kaybedebilir.

Aslan Burcu Kadını Özellikleri

Aslan burcu kadını kendine güvenen bir karaktere sahiptir. Attığı her adımda kendinden emindir. Özgüven duygusu çok gelişmiştir ve doğal karizması sayesinde varlığını ispat eder. Güçlü yanlarını öne çıkartmak Aslan kadınının en yaygın davranışlarından biridir.

 • Evlilik: Evlilik söz konusuysa Aslan burcu kadını bir güneş gibi parlar. Eşinin ihtiyaçlarını karşılamaktan asla çekinmez. Ev ortamının her zaman rahat olmasını sağlar. Eşine değer verdiğini her fırsatta gösterecek şekilde düşünceli hareket etmeye özen gösterir.
 • Aşk: Aşk açısından Aslan kadını romantik bir doğaya sahiptir. Sevgisini partneriyle paylaşmaktan asla çekinmez. Sevdiği kişiye karşı büyük bir hayranlık duyar. Heyecan duygusu her zaman diridir. Tutkulu aşk yaşantısında romantik jestler hep ön plandadır.
 • Karakter: Aslan burcunun özellikleri onun güvenli bir hayat yaklaşımına sahip olduğunu ispat eder niteliktedir. Cömert davranışlar sergiler ve sıcak kalpli biri olarak tanınır. Empati kurmada zorluk yaşamadığından bulunduğu ortamın lideridir.
 • Aile: Her ne kadar Aslan kadını iyi bir aile lideri gibi gözükse bile koruyucu bir enerjiye sahiptir. Sevdiklerinin güvende olmasını ister. Onları her koşulda savunmaya çalışır. Aile üyelerinin itici gücü olmaktan gurur duyar ve onların rahatlığı için çabalar.
 • Kariyer: Aslan kadını her zaman güvenle ve hırsla hareket etme eğilimine sahiptir. Kariyerine yön vermeye çalışırken en az yetenekleri kadar hırsına güvenir. Kendine güvendiği için risk almaktan çekinmez ve başarı için yoğun çaba gösterir.
 • Arkadaşlık: Aslan burcu kadını ışıltılı bir dünyaya sahiptir ve bunu arkadaşlarına yansıtır. Etrafındaki insanların moralini yükseltmekte çok başarıdır. Pozitif hareket eder ve bunu etrafındaki herkese aşılar. Liderlik ruhunu başkalarına ilham vermek için kullanır.
 • Sağlık: Aslan burcu kadını disiplinli hareket etme konusunda uzmandır. Bu sebeple sağlığını koruma söz konusu olduğunda sahip olduğu disipline güvenir ve kararlı hareket eder. Sağlığına dikkat ederek kendisi için en iyi yaşam tarzını oluşturmaya odaklanır.
 • Para: Aslan kadını cömert doğası sebebiyle parayla arasına mesafe koyuyormuş gibi görünür. Güzel şeylerin oluşmasında parasını kullanmaktan asla çekinmez. Neşesini yerine getiren her şeye yatırım yapar ve neşesini arkadaşlarıyla paylaşır.

Aslan kadını şefkatli davranışlarıyla çevresindekilere yardım eli uzatmaya çalışır. Hayatındakileri destekler ve yeni fırsatları ortaya çıkartmak için sorumluluk alır. Aslan burcunun özellikleri belirlenen hedefe ulaşabilmek için gerekenleri yapacağının göstergesidir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir