Ulaş Utku Bozdoğan: 7 - 13 Ağustos 2023 Haftası Burçlara Genel Bakış 1

7 – 13 Ağustos 2023 Haftası Burçlara Genel Bakış

Şu anda gerileme döngüsünde olan aşkın ve hoşlukların gezegeni Venüs, Çarşamba günü asi, huzursuz Uranüs ile bir elektrik hesaplaşmasında gayret ediyor. Artık, ani değişim gezegeniyle bu cins bir temasa girecek. Bu birinci ve son değil. Venüs ve Uranüs daha evvel de 2 Temmuz’da dans etmişti. 29 Eylül’de son kere yine dans edecekler. Böylelikle, bu yolun yarısıdır. Öykünün ortası ve biliyorsun, masalın içine girdiğinde, nasıl biteceğini görmek sıkıntı, değil mi? Bu hizalanmanın kozmik havası budur. 

Ne de olsa, Aslan burcundaki Venüs biraz tutarlılığı sever. Bağlılık. Güvenilirlik. Elbette, tıpkı vakitte büsbütün tutku ve lakin günün sonunda, uzun müddettir sevgilisi olan konuta dönmek istiyor. Mükemmel kalbinin içeriğine nazaran sevilebilmek sevmek sahip çıkabilmek için uyanışa geçiriyor kusurlarımız ile yüzleştiriyor bizleri. Ve katiyen son dakikada hayal kırıklığına uğramaktan hoşlanmıyor, ki bu tam olarak Uranüs’ün yapmaya meyilli olduğu şey. Bağlar ve hisler göz açıp kapayıncaya kadar değişiyor üzere görünüyor. Hakka girmeden haksızlık etmeden biz olmaya olsun çabamız. 

Neyse ki, pratik Başak burcundaki Merkür, topraklanmış bir Jüpiter’e hizalanırken güçlü döngüyü kurtarmak için gelir. Boğa burcunda yeniden Çarşamba günü. Yani, aşk hayatımız ve mali durumumuz aşağıdan üste gitse bile, en azından mantıklı bir biçimde düşünüp irtibat kurabileceğiz. Tam yanlışsız sözcüklerle kırılan çitleri onarabiliriz; hem olumlu hem de gerçekçi söyleyerek. 13 Ağustos Venüs, akşamdan sabah yıldızına dönüşerek, gölgelerden çıkma ve son vakitlerde sahip olduğumuzdan çok daha şuurlu hale gelmenin yavaş sürecine başlama vaktinin geldiğini gösterir. İşler lakin buradan sonra düzelmeye başlıyor harekete geçelim.

Koç

Ulaş Utku Bozdoğan: 7 - 13 Ağustos 2023 Haftası Burçlara Genel Bakış 3

Şu banka hesabına düzgün bak. Büyük harcama yapmak ne kadar heyecan verici olsa da gözlerinizi kapatmanın, kredi kartınızı teslim etmenin vakti değil. Biraz daha az dürtüsel olmalısın. Biraz daha ihtiyatlı. Yağmurlu bir gün için bir şeyi kaldırmakla ilgili ne derler hatırlıyor musun? İşte o gün. Çarşamba, sırasıyla sevinç ve kaynaklar kesiminizde bir Venüs Uranüs karesi getiriyor. Bununla birlikte, bağımlılık yaratan bir risk ögesi getirir ve direnmenin sizin için ne kadar sıkıntı olduğunu bilirsiniz. Fakat direnmek zorundasın. Pazar gününe kadar, tekrar sevinç dalınızdaki Güneş’in neden Venüs’le parlak bir kavuşum yaptığını anlayacaksınız.

Boğa

Ulaş Utku Bozdoğan: 7 - 13 Ağustos 2023 Haftası Burçlara Genel Bakış 5

Çarşamba günü, yöneticiniz Venüs (ev bölgenizde), heyecan verici, nefes kesen bir karede Uranüs’le temas kuruyor. Heyecan verici ve nefessiz olmak çoklukla size nazaran değildir, fakat burcunuzda ortaya çıkan bu güçle, tehlikeyle flört etmemenin imkânsız olduğunu göreceksiniz. Neyse ki, pratik ve doğal olarak temkinli tabiatınız bir formda esirgeyici bir düzenek olmalıdır. Biraz. Ne olursa olsun, hala statükoyu zorlamanız ve hatta tahminen de şahsî hayatınızda anlık bir karar vermeniz olasıdır. Âlâ olacak mı? Pekala, sevinç ve cümbüş bölgenizdeki Merkür ile Boğa burcundaki Jüpiter ortasındaki üçgen (yine Çarşamba günü) ile, evet, büyük ihtimalle o denli olacak. Sabrınızın sevginizin karşılığını almaya odaklanın.

İkizler

Ulaş Utku Bozdoğan: 7 - 13 Ağustos 2023 Haftası Burçlara Genel Bakış 7

Çarşamba, irtibat bölgenizdeki geri giden Venüs ile doğum haritanızın ruhsal tarafındaki Uranüs ortasında bir kare görüyor. Yöneticiniz Merkür tekrar Çarşamba günü, her yerde potansiyel olarak tehlikeli olabilecek bir durumu kurtarmak için devreye giriyor. Ona yaslan. Sağduyunuza itimadın. Göklerin şu anda size altın bir tepsi sunduğu pratiklik üzerine. Sonunda pişman olacağınız bir şey söyleyerek tüm sıkı çalışmanızı pencereden dışarı atma dürtüsünden kaçının. O kaçak lisanınızı evcilleştirin ve bunun yerine günlüğünüze niyetlerinizi söyleyin. Bunu çıkarmanız gerekiyor ve şimdilik kimsenin bunların ne olduğunu görmemesi daha âlâ. Pazar günü, Güneş’in kavuşumu ile Venüs’e (her ikisi de irtibat bölgenizde) büyüleyici, düzgün konuşan benliğinize geri döneceksiniz. Şükredin kriz önlendi.

Yengeç

Ulaş Utku Bozdoğan: 7 - 13 Ağustos 2023 Haftası Burçlara Genel Bakış 9

Çarşamba, kaynaklar dalınızdaki Venüs ile topluluk dalınızdaki Uranüs ortasında bir kare getiriyor. Bu hafta ne yaparsanız yapın, savurganlık dürtüsünden kaçının. Evet, hoş şeyleri hak ediyorsun. Evet, küçük tatlı kalbinin arzuladığı her şeyi hak ediyorsun. Lakin, gönül rahatlığınız ve gergin banka hesabınız değerine değil. Muhakkak yapmak zorundaysan, en azından bu fikri uygun bir arkadaştan yahut bedel verdiğin bir aile üyesinden aldığından emin ol. Tanıdığınız biri, tam manasıyla kalbinizde sizin en uygun çıkarlarınıza sahip çıkmanızı sağlayacak. Bu süreçte, duruma orijinal bir bakış açısı getiren ortak bir amacı paylaştığınızı keşfedebilirsiniz. Pazar günü, Venüs’ün Güneş ile kavuşumu ile, kaynaklar kesiminizde de her şey çok daha net hale geliyor.

Aslan

Ulaş Utku Bozdoğan: 7 - 13 Ağustos 2023 Haftası Burçlara Genel Bakış 11

Bu hafta her şey kendi burcunuzda oluyor! Meslek bölgenizdeki Venüs ve Uranüs ile Çarşamba günü kıymetli bir karede flört ederken akabinde Pazar günü üstte bahsedilen Venüs’ün Güneş ile birleşmesi ile tüm sistemler çalışır Tüm elma otomobilini yabanî bir hevesle alt üst etmeye dikkat edin. İşler ne kadar heyecan verici görünse de bilhassa profesyonel olarak, şu anda içinizde evcilleştirilmesi gerekebilecek asi bir çizgi var ruhunuzda kırıp döktünüz artık toparlama özür dileme kusurlarınızı kabul etme vakti isteğiniz her şeye anında ulaşamazsınız sabır ve artık fedakarlık vakti. Hafta sonu yaklaşırken, hiç olmadığı kadar parlıyorsun.

Başak

Ulaş Utku Bozdoğan: 7 - 13 Ağustos 2023 Haftası Burçlara Genel Bakış 13

İletişim bu hafta en düzgün arkadaşınız. Çarşamba gününden itibaren, yöneticiniz Merkür (Başak’ta ), olumlu düşünen Jüpiter’le (öğrenme ve macera bölgenizde) buluşuyor. Gökyüzü şu anda hudut, bu yüzden gelecek için pratik lakin kapsamlı yeni planlar düşünmek için bu başınızı kullanın. Doğal olarak âlâ olduğunuz rolü öğretmen, rehber ve akıl hocası rolünü büsbütün somutlaştırın. Bu hafta paylaşacak çok bilgeliğiniz var ve dürüst olmak gerekirse, ayrıyeten birtakım çıkış yolu teorileriniz de var. Endişelenme yeterli karşılanacaklar. Aslında, en uygun manada, natürel ki, kusursuz çatlak profesör olarak bir formda prestij kazanabilirsiniz.

Terazi

Ulaş Utku Bozdoğan: 7 - 13 Ağustos 2023 Haftası Burçlara Genel Bakış 15

Öngörülemez, bu haftanın eşsiz güçlerine hazır olun. Çarşamba günü, yöneticiniz Venüs, ani hareket eden Uranüs ile karşı karşıya geliyor ve bu, rutinleriniz ve arkadaşlıklarınız alanında biraz sallantılı bir seyahati yansıtıyor. Bu bölgeleri tespit etmek sıkıntı, bu yüzden sürat trenine binmeye hazır olun. Kelam konusu sürat trenindeyken, korkutucu ve düpedüz gerilimli olabilir. Ancak bittiğinde tekrar yapmak istiyoruz. Ve tekrar. Ve yine. Bu nedenle, kapsamlı vardiyaları kucaklayın. Bilmeyeni kucaklayın. Fırtınanın gözünü bu kaosun içinde buluyorsun. Pazar günü, Venüs ve Güneş sizin topluluk bölgenizde bir ortaya gelir ve her şey çok daha istikrarlı hale gelecek.

Akrep

Ulaş Utku Bozdoğan: 7 - 13 Ağustos 2023 Haftası Burçlara Genel Bakış 17

Çarşamba, ilgiler kesiminize birkaç irtibat getiriyor, meslek bölgenizde geri giden Venüs Uranüs’e meydan okuyor ve topluluk bölgenizdeki Merkür Jüpiter ile irtibat kuruyor. Oburlarının eşyaları senin eşyaların değildir. Bu mantrayı zihninize yerleşene kadar tekrar tekrar tekrarlayın. Şayet karşınızdaki kişi sevgiliniz yahut arkadaşınız güya fazladan bir gözü çıkmış üzere davranıyorsa, sakin olun. Dramalarına reaksiyon vermenize gerek yok. Ayrıyeten, bu muhtemelen bir basamaktır ve kademelerde ne olduğunu biliyoruz onlar geçer. Bir anlık reaksiyon için güç kazanılan huzuru teslim etmeyin. Bunun yerine, mesleğinizi nasıl hayallerinizden biri haline getirebileceğinize odaklanın. Tartışmalar yapın. Eşsiz marifetlerinizi, yeteneklerinizi ve yeteneklerinizi sergilemenin yollarını düşünün. Zira çok var. Buna inanın.

Yay

Ulaş Utku Bozdoğan: 7 - 13 Ağustos 2023 Haftası Burçlara Genel Bakış 19

Çarşamba günü, macera bölgenizde geri giden Venüs, rutin bölgenizden Uranüs’ü kareye alıyor. Yırtıcı bir seyahati seviyorsun, değil mi? Öngörülemezlik büsbütün senin işin. Yani, öbür birtakım işaretlerin bilakis, bu hafta elementinizdesiniz. Elbette, nefesinizi tutmanız ve bir sonraki adımı beklemeniz gereken anlar olabilir ki bu büsbütün havadaymış üzere görünüyor fakat bu onu daha da enteresan kılıyor, değil mi? Dikkat etmeniz gereken tek şey, meşhur bebeği banyo suyuyla birlikte dışarı atmaktır. Tüm yükümlülükleri iptal edip zirvelere yönelmek ne kadar cezbedici olsa da biraz beklemeniz gerekebilir. Pazar günkü Güneş ve Venüs hizalaması size çok daha düzgün uyacak.

Oğlak

Ulaş Utku Bozdoğan: 7 - 13 Ağustos 2023 Haftası Burçlara Genel Bakış 21

Değişiklik yaparken sakın egonuza yenilmeyin. Tahminen kelam konusu değişikliği denetim edemiyorsunuz fakat bu, sevgilisini birinci kere gören uzun müddettir kayıp bir sevgili üzere ona yanlışsız koşmamanız gerektiği manasına gelmiyor. Ne kadar eğilirseniz, işlerin o kadar heyecan verici hale geldiğini göreceksiniz. Pekala ya muhakkak bir yatırım maddi yahut öbür türlü istediğiniz üzere gitmiyorsa? Pekala ya beşerler süratle sizi terk ediyor ve sizinle ilgili fikirlerini değiştiriyorsa? Hala kendine sahipsin ve her vakit olacaksın. Pazar gününün güçleri, inanç alanınızdan, mümkün bir özür ve hatta olup bitenlere dair yürek açıcı, derin bir anlayış getirir.

Kova

Ulaş Utku Bozdoğan: 7 - 13 Ağustos 2023 Haftası Burçlara Genel Bakış 23

İlişki dalınızda ortaya çıkan gezegensel güçlerin birçok ile, burası muhtemelen tüm hareketin gerçekleşeceği yer. Burada yalnızca bir ihtar her şey güneş ışığı ve güller olmayacak. Aslında, kimileri düpedüz rahatsız edici olabilir. Bu hafta insanların denetim edilemeyeceğini öğreneceksiniz. Öbür birinin ne yapacağını yahut yapacağı seçimleri asla tam olarak iddia edemeyeceğinizi. Bu, denetimi bırakmak ve kendi işinize bakmak konusunda mükemmel bir derstir. Pazar günü Venüs ve Güneş birebir hizaya geldiğinde, bağlarınız olağana dönüyor. Kim bilir tahminen de tüm bunların maksadını anlarsınız.

Balık

Ulaş Utku Bozdoğan: 7 - 13 Ağustos 2023 Haftası Burçlara Genel Bakış 25

Çarşamba günü Merkür bağlar bölgenizde ve bağlantı bölgenizdeki Jüpiter ile ilişki kuruyor. Bu hafta kalbinizi konuşun. Daha spesifik olarak, gerini kolladığını ve seni önemsediğini bildiğin biriyle konuş. Nasıl tıkladığını anlayan biri. Sizi neşelendirecek ve amaçlarınızı destekleyecek biri. İşbirliği yapın. Bağlamak. Etrafınızı genişletin. Para ve iş üzere gerçek dünya sıkıntılarını tartışmaktan korkmayın. Olaya gerçek biçimde yaklaşacağınıza itimadın. Bunu yapmak, işle ilgili biriken gerilimi azaltmaya da yardımcı olacaktır. Zira şu anda hiçbir şeyi denetim edemediğin bir alan üzere görünüyor. Öyleyse, fişlerin olabilecekleri yere düşmesine müsaade verin.

Gökler rehberimiz yolumuz ışık olsun.

Facebook

Web

Instagram 

YouTube

Bu makalede öne sürülen fikir ve yaklaşımlar külliyen müelliflerinin özgün fikirleridir ve Onedio’nun editöryal siyasetini yansıtmayabilir. ©Onedio


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir