Ulaş Utku Bozdoğan: 5 Eylül - 1 Ekim 2023 Gökyüzü Güçleri Ve Haftalık Genel Bakış 1

5 Eylül – 1 Ekim 2023 Gökyüzü Güçleri Ve Haftalık Genel Bakış

Bu bir Dolunay haftası! Bu sefer, öncü, önder, başlatıcı ve her alanda başarılı olan Koç’un savaşçı burcundayız. Bu yılın Mart ayı civarını düşünün. O vakitler hangi tohumları ektin? Bu burçta sırf bir değil iki Yeni Ay vardı; bu da Cuma günkü Dolunay’ı bilhassa unutulmaz kılıyor, güçlü derecede tesirli, kozmik bir olay etkileyecek her birimizi. Koç, özünde ‘ben’dir. Kendine odaklı, kendine güvenen ve kişiseldir. Koç, hareketlerinin herkesi memnun edip etmeyeceğini fazla düşünmez. Hayır, bu işaret, ardını kollamaktan, istediklerini ileri sürmekten ve dilek ettiklerini gönül rahatlığıyla elde etmekten utanmadan korkmaz.

Şimdi bu güçten faydalanabilir misiniz? Kendi hayatınızda dolduğunu, çiçek açtığını, size ışık tuttuğunu görebileceğiniz bir şey var mı? Elbette bunun bir bedeli olabilir. Fakat bu Dolunay’ın yöneticisi Mars’ın Terazi’den ödün vermesi nedeniyle bu bedel çok yüksek olmamalıdır. Lakin kendi gücümüzü kendimizden esirgememek konusunda ekstra dikkatli olmamız gerekiyor; zorbalara boyun eğmek, zorba olmak, bu çok incelikli olsa bile. Gücü yine kazanmak için arayabileceğimiz pek çok yol var. Lakin doğrusu, gücümüz esasen içimizde bunu kullanma vakti. 

Koç Terazi ekseni bensen kutupluluğunu yönettiği için, bu Dolunay’da her türlü münasebet mercek altında olacak; hiçbir şey bu armatürlerin ışığından kaçamaz. Gölgenle yüzleşme vakti. Kimi irtibatların ansızın değişebileceğini, değişebileceğini ve geri dönülemeyecek formda değiştirilebileceğini unutmayın. Bu sonuçta bizi özgürleştiriyor. Üçlü serinin sonuncusu olan Venüs Uranüs karesine teşekkür etmemiz gerekiyor. Bu konfigürasyon Dolunay ile tıpkı günde mükemmelleşerek değişkenliği ve birebir vakitte heyecanı yansıtıyor. Ne kadar ince bir çizgi değil mi?

Ancak bu kaosun ortasında bile statükonun değişmesi gerektiğinin farkına varacağız. Sonucu denetim etme dürtüsüne direnin (evet, söylemesi yapmaktan daha kolay ancak deneyin) ve kozmosun bizi özgür kılmak için kollarını sonuna kadar açtığını göreceğiz ve her birimiz yaptığımız yanılgı ve yanılgılardan dönüşmek için bunların şuuru ile hareket etmeliyiz.

Koç

Ulaş Utku Bozdoğan: 5 Eylül - 1 Ekim 2023 Gökyüzü Güçleri Ve Haftalık Genel Bakış 3

Bu yıl Mart ayı sizin için değerli bir aydı. Burcunuzda biri tutulma olan iki güçlü Yeni Ay vardı. Elbette, asla küçük bir şey yapmazsın, değil mi? Cuma günkü Koç Dolunayı, o vakitler üzerinde çalıştığınız her şeyin meyvesidir. Senin için ne başladı? Hangi istikametlerden değiştiniz yahut güçlü bir ferdî dönüşüm sürecine başladınız? Ortaya çıkan yeni kimliğe yer açmak için artık neyi bırakmanız, bırakmanız, salıvermeniz gerekiyor? Hangi münasebetlerin yahut münasebet kalıplarının yine işlenmesi, teslim edilmesi yahut yenilenmesi gerekiyor?

Boğa

Ulaş Utku Bozdoğan: 5 Eylül - 1 Ekim 2023 Gökyüzü Güçleri Ve Haftalık Genel Bakış 5

Cuma günü son sefer yöneticiniz Venüs ve Uranüs kare açıda buluşuyor. Bu güç birkaç aydır devam ediyor ve ferdî ömrünüzü, konut içi durumunuzu ve aile dinamiklerinizi temelinizi çarpıcı biçimde değiştiriyor. Değişim senin için asla kolay değil ancak biliyor musun? Bunda çok ustalaştın. Hatta kendinizi konfor alanınızın dışına çıkma konusunda uzman olarak bile düşünebilirsiniz. Şu anda cihanın yolunuza çıkardığı her şeyin üstesinden büsbütün gelebilirsiniz. Sonlar ağır ve süratli gelebilir ancak içten içe bunun sizin en yüksek yeterliliğiniz için olduğunu bilirsiniz. Tekrar başlayabilmek daha güçlü ve kalıcı olanı hayatınıza taşıyabilmek için.

İkizler

Ulaş Utku Bozdoğan: 5 Eylül - 1 Ekim 2023 Gökyüzü Güçleri Ve Haftalık Genel Bakış 7

Hafta Pazartesi günü Merkür Jüpiter üçgeniyle başlayacak ve Cumartesi günü Merkür Uranüs üçgeniyle devam edecek. Merkür’ün yöneticiniz olması ve temellerinizde ve konut hayatı dalınızda oturması nedeniyle bu sizin için güzel bir haber. Bunlar incelikli taraflardır fakat son derece tesirlidir. Son vakitlerde biraz sıkışmış üzere hissetmiş olabileceğiniz bir duruma yahut birkaç duruma son vermenize yardımcı olacaklar. Sonlar nadiren kolaydır lakin cihan size bir çıkış yolu gösteriyor. Ve muhtemelen kusurlarınızın farkındalığı sonucu olacaktır. Elbette Dolunay’da tartışmalardan kaçmanız gerekecek. Cuma günü, bilhassa topluluğunuzda ve bağlantılarınızda. Lakin olumlu bir zihniyet ve yenilikçi bir yaklaşımla, bu gülümseme ve gelişmeden çıkış yolunu bulacaksınız.

Yengeç

Ulaş Utku Bozdoğan: 5 Eylül - 1 Ekim 2023 Gökyüzü Güçleri Ve Haftalık Genel Bakış 9

Cuma günkü bu Dolunay sizleri bir epey zorlayacak. Yapabildiğiniz her şeye tutunun; merkezinize, akıl sıhhatinize. Gökyüzü sizi karmaşa gücüne düşürecek ve nefes almayı öğrenmen gerekiyor. Büyük olasılıkla profesyonel dünyanızda, mesleğinizde, ‘yaptığınız’ şeyle ilgili büyük bir çıkış var. Bu kıymetli ve gerekli. Bırakın o yapışan kıskaçlar, istediğinizi sandığınız şeyi bıraksın. Gelecek olana, sizin için gerçekte ne manaya geldiğine dönün. Açılan kapılar yerine kapanan kapılara hasretle bakarak çok uzun vakit harcıyoruz kulağa ne kadar klişe olsa da.

Aslan

Ulaş Utku Bozdoğan: 5 Eylül - 1 Ekim 2023 Gökyüzü Güçleri Ve Haftalık Genel Bakış 11

Bu hafta gururunuzu inadınızı bir yana bırakmanız gerekli. Elbette bu kolay bir iş olmayacak. Fakat yeni bir bakış açısının şekillenmesine müsaade verebilmeniz için muhakkak bir ideolojiyi yahut görüşü benimsemek çok değerlidir. Bazen bir ideolojiye tutunuruz zira onu bırakmak tüm kimliğimizi sorgulamak manasına gelir ve bu hiç kimse için rahat değildir, değil mi? Lakin bu birebir vakitte büyümenin de özüdür. Cuma günü bilgi bölümünüzdeki bu Dolunay sizi biraz da olsa yine şekillendirsin. Gerçek sesinizi, özgün kükremenizi bulun. Konuşun lakin birebir vakitte dinleyin ki aşk ile tamamlanın.

Başak

Ulaş Utku Bozdoğan: 5 Eylül - 1 Ekim 2023 Gökyüzü Güçleri Ve Haftalık Genel Bakış 13

Tüm parlak fikirleriniz ve olumlu halinizle dikkat çekecek. Genelde dikkatli olmanı öneren sensin fakat bu hafta her türlü dehayı görüyoruz. Başak burcundaki Merkür’ün sırasıyla Pazartesi ve Cumartesi günleri Jüpiter ve Uranüs’e tatlı, tatlı üçgen açıyla kontaklı olduğunu görüyorsunuz. Bu, yolunuza lezzetli bir yenilik, büyüme ve genişleme akışı getirir. Memnun bir formda, rehber ve akıl hocası rolüne itilebilirsiniz. Sana yakışıyor ve sözlüğe nazaran bilgeliğe eşit olan hem bilgi hem de tecrübeden yararlanırsınız. Bırakın içinizdeki bilge dışarı çıksın.

Terazi

Ulaş Utku Bozdoğan: 5 Eylül - 1 Ekim 2023 Gökyüzü Güçleri Ve Haftalık Genel Bakış 15

Bu Dolunay’ın başka yarısı Güneş sizin burcunuzda. O halde Cuma günü neler olacağını izleyin. Sizin için her vakit sıcak bir husus olan alakalar ön planda ve merkezde görünüyor. Neyden vazgeçilmesi gerekiyor? Bir davranış mı? Eski sevgilin mi? Yoksa şu anda birlikte olduğunuz, sizin yeterliliğinizi düşünmediğini fark ettiğiniz biri mi? Bakın, her şey makus değil. Lakin bu güç kuşkusuz birkaç aydır artıyor ve şu anda doruk noktası. Artık seçim yapmalısınız. Kararlar senin gücün değil. Lakin bunu yapmak zorundasınız, aksi takdirde kendinizi bir daire içinde döndürecek ve giderek daha fazla başınız dönecektir.

Akrep

Ulaş Utku Bozdoğan: 5 Eylül - 1 Ekim 2023 Gökyüzü Güçleri Ve Haftalık Genel Bakış 17

Cuma günkü Venüs Uranüs karesi, son birkaç aydır hayli aşina olduğunuz gücün tekrar akışıdır. Kaotik, öngörülemeyen, heyecan verici bir güç. Senin üzere sabit burçlar için her vakit kolay değil. Fakat dürüst olmak gerekirse, gelişme ve dönüşme fırsatını seviyorsunuz. Olaylara bu perspektiften bakmak kalbinizi rahatlatacak ve geçişi kolaylaştıracaktır. Hangi geçiş, diye soruyor olabilirsiniz? Pekala, birkaç tane olabilir. Senin mesleğin. İlgileriniz. Kendin. Artık bırakmanın ve kozmosun sihrini gerçekleştirmesine müsaade vermenin vakti geldi. Akışa itimadın. Direksiyonu bırakın ve nereye varacağınızı görün.

Yay

Ulaş Utku Bozdoğan: 5 Eylül - 1 Ekim 2023 Gökyüzü Güçleri Ve Haftalık Genel Bakış 19

Yöneticiniz Jüpiter, Pazartesi günü Merkür’le enerjik, hareketli bir üçgen açıda dans ediyor. Bu, haftanıza olağanüstü bir başlangıç yapmanızı sağlar. Ağzınıza kadar kapsamlı fikirlerle dolusunuz; profesyonel manada konuşursak, sizi sahiden bir yerlere götürebilecek fikirler. Şu anda hiçbir şey çok güç değil. Ayrıyeten parlaklık parıltılarına da maruz kalacaksınız, bu nedenle not defterinizin yahut notlar uygulamanızın elinizin altında olduğundan emin olun.  Dahice atılımları not alın. En çılgın fikirlerinizi ortaya koymaktan korkmayın. İnsanların da sizin kadar şevkle yazdıklarınızı kavramaları mümkündür.

Oğlak

Ulaş Utku Bozdoğan: 5 Eylül - 1 Ekim 2023 Gökyüzü Güçleri Ve Haftalık Genel Bakış 21

Sembolünüz deniz keçisi iki kesiminizi temsil eder. Maddi dünyada parlak olan tarafınız tırmanıcı, güçlü, hırslı bu keçi tarafıdır. Oburu Balık içinizdeki mistik ve yaratıcıdır. Pazartesi gününden itibaren dikkat etmeniz gereken bu ikinci kısımdır. Felsefelerinizi tutkulu olduğunuz şeylerle uyumlu hale getirin; bu sizi direkt tepeye taşıyacaktır. Kendine inan. Kalbin kendine ilişkin bir bilgeliği ortaya koyma görünme riskini göze alarak tek yapmanız gerekenin dinlemek olduğuna inanın. Dinle, sonra harekete geç. Cuma günkü Dolunay ile birlikte, sizi orijinal bir şahsî ve/veya meslek yoluna sokabilecek değerli olaylar önünüzde açılıyor.

Kova

Ulaş Utku Bozdoğan: 5 Eylül - 1 Ekim 2023 Gökyüzü Güçleri Ve Haftalık Genel Bakış 23

Cuma gününün Venüs Uranüs kare açısı üçlü bir kıssanın üçüncüsüdür. Son hesaplaşma. Son kısım. Çok uzun vakittir bağlantılarınız ve şahsî hayatınız havadaydı, daima değişiyor, sizi temelsizleştiriyor. Her ne kadar harika bir ‘özgür ruh’ olarak bilinseniz de belirsizlik içinde yaşamaktan yorulmuş olabilirsiniz. Lakin tıpkı vakitte bunun size bahşettiği özgürlüğü de düşünün. Cihan bir eliyle verir, öbür eliyle alır. Kozmik yasa böyledir. Her şeyin şöyle ya da bu türlü olması gerektiğini düşünmeyi bırakın ve yalnızca olanla kalın.

Balık

Ulaş Utku Bozdoğan: 5 Eylül - 1 Ekim 2023 Gökyüzü Güçleri Ve Haftalık Genel Bakış 25

Dünyanızdaki başka beşerler bu hafta bir ilham kaynağıdır. Bilhassa Pazartesi, sizi ortak bir amaca hakikat iten heyecan verici bir iş birliğinin, kontratın yahut sohbetin doğmasına neden olabilir. Pazar, karışıma yenilik getiriyor; diğerlerinin katkıları sayesinde kalıpların çok dışında düşünüyorsunuz. Tüm bu heyecanın içindeki tek aksaklık, işlerin maddi istikametine gelince ‘ben’ ve ‘biz’ ortasında daha yeterli bir istikrar bulmanızı isteyen Cuma günkü Dolunay. Çok bağımsızlık yahut karşılıklı bağımlılık, üzerinde çalışmaya başlanması gereken sıhhatsiz kalıplardır. 

Gökler rehberimiz yolumuz ışık olsun. 

Facebook

Web

Instagram 

YouTube

Bu makalede öne sürülen fikir ve yaklaşımlar külliyen müelliflerinin özgün niyetleridir ve Onedio’nun editöryal siyasetini yansıtmayabilir. ©Onedio


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir