Ulaş Utku Bozdoğan: 4 Haziran 2023 Çilek Dolunayı Gökyüzünü Kaplayacak 1

4 Haziran 2023 Çilek Dolunayı Gökyüzünü Kaplayacak

Haziran 2023’teki çilek ayı, parlak yazları başlatan baharın sonunu işaret ediyor. Çilek üstün ayı olarak da bilinen dolunay, bolluğu ve refahı simgeler.

Aynı vakitte açan çiçekleri, meyveleri ve bereketli doğayı temsil eder. 

Çilek Dolunayı ismin ayın görünümü ile hiçbir ilgisi yoktur. Takma isminin bilimsel bir nedeni ve kültürel ehemmiyeti vardır. Farmer’s Almanac, ismin kökenlerinin izini ABD’nin kuzeydoğu bölgesi ve Ojibwe, Dakota ve Lakota bölgelerinde yaşayan Kızılderili Algonquian kabilelerine kadar ‘toplanmaya hazır Haziran ayı çileklerinin olgunlaşmasını işaretlemek için’ izler.

Haziran 2023’ün çilek dolunayı, macera gezegeni Jüpiter tarafından yönetilen zodyakın son ateş burcu olan Yay burcunun meskeninde aydınlatılacak. Bu fenomen astrolojik olarak pek çok vaatte bulunur. Bu değişken burç büsbütün seyahat ve keşifle ilgilidir.

4 Haziran 2023 Çilek Dolunayı yeni fetihler üstlenmek ve cesurca maksatlarının peşinden gitmek için optimist olacaktır.

Dolunay, dürtü ve motivasyon gezegeni Mars’ı tamamlayacak ve kurallar ve disiplin gezegeni Satürn ile çatışacak. Fakat bu, zodyakları olumsuz etkilemeyecektir zira bu aydınlanmayı yöneten bir gezegen olan Jüpiter, tüm zodyakları uzun vadeli amaçlara ulaşmaya teşvik edecek bir cins görünüm yaratmak için Satürn ile güzele işaret eder.

Koç burcu

Ulaş Utku Bozdoğan: 4 Haziran 2023 Çilek Dolunayı Gökyüzünü Kaplayacak 3

Bu ateş burcunu yöneten Mars gezegeni, üstte bahsedildiği üzere Haziran 2023’teki dolunayı tamamlıyor. Koç burcuyla gösterilen bu öncü burcun yurt dışına yerleşip devam etmek üzere yeni teşebbüslerde bulunmayı çok isteyeceği güçleri tetikleyebilir. Bu dolunay ile kendini yansıtan yahut ruhunu araştıran bir seyahat sizleri karşılıyor. 

Boğa burcu 

Göksel boğa ile gösterilen dünya burcu Boğa, romantik ilgilerinde rahata kavuşmaları ve hayatlarının finansal kısmına odaklanmaları ile genel olarak tatmin edici bir vakit geçirecekler. Dolunay sırasında dua edin meditasyona başlayın diyet için de uygun güçler ile karşı karşıyasınız. Ruhunuzu vücudunuzu şifalandırın. 

İkizler burcu 

İkizler, bir hava burcudur ve zodyak sistemindeki dualiteyi temsil eder. İrtibat gezegeni tarafından yönetilen bu burcun, bu dolunay sırasında romantik münasebetlerinde birtakım belirleyici anları olacak. Ya partnerlerine uzun vadeli bir taahhütte bulunmak ya da alakayı büsbütün bitirmek onlar için bir tamam ya da devam döngüsü olacaktır. 

Yengeç burcu

2023’ün çilek ayı, duygusal yengeç için meslek belirleyicidir. Ay tarafından yönetilen burç, bir değişiklik için işlerine daha fazla odaklanacak ve mesleksel gayeleri ile ferdî sıhhatleri ortasında çok muhtaçlık duyulan bir benzerlik yaratacaktır. Duygusal gelgitleriniz yükselebilir özel hayatınızda pişman olacağınız kararlar verebilirsiniz.

Aslan burcu

Ulaş Utku Bozdoğan: 4 Haziran 2023 Çilek Dolunayı Gökyüzünü Kaplayacak 5

Bu dolunay, aslanla gösterilen karizmatik ve asil Aslan için büsbütün aile ile ilgilidir. Güneş tarafından yönetilen sabit ateş burcu, romantik bir partner ve çocuklar da dahil olmak üzere sevdikleriyle unutulmaz bir vakit geçirecek. Bekar Aslanlar evlilik kararı alabilirler bu dolunay gücü altında. 

Başak burcu

Bakire tarafından gösterilen çoklukla pratik ve amaç odaklı Başak, dikkatlerini meskenlerine ve ocaklarına çevirecektir. Bir aile üyesine karşı özverili bir davranışta bulunmak için bu dolunaydan etkilenecekler bağlantılar şifalanıyor. Köklerden gelen pek çok zorlayıcı güç dönüşecek özgürleşeceksiniz. 

Terazi burcu 

Aşk ve para gezegeni Venüs’ün hakimiyetinde, hayattaki ve yaratıcı bölümdeki daha hoş şeylere kolaylıkla ilgi duyarlar. Bu kardinal hava işareti, profesyonel gayelerine ulaşmak için çalışmak için son derece motive olacak. Ve müelliflik yahut reklamcılık üzere yaratıcı alanlarda olanlar bu dolunayda çok başarılı olacak.

Akrep burcu

Akrepler bu dolunayda bir tıp dönüşüm görecek. Meraklı ve derin, bu sabit su işareti çoklukla intikamcı olarak yanlış anlaşılır ve biraz karanlık bir mizacı olduğu algılanır. Bu burç, Pluto gezegeni tarafından yönetilir ve dikkatlerini zenginlik yaratma, müdafaa ve yenilemeye odaklar. Bu enerjiyi gerçek kullanmaksa sizin iradenizde.

Yay burcu

Ulaş Utku Bozdoğan: 4 Haziran 2023 Çilek Dolunayı Gökyüzünü Kaplayacak 7

Bu dolunay, konutunda ışıklandırıldığı için bu değişken ateş burcu için değerlidir. Âlâ haber şu ki, işleriyle ilgili tüm gayretleri şahane sonuçlar verecek ve tıpkı vakitte şahsî ilgilerinin değerlendirmesini yapma fırsatı bulacaklar. Tıpkı vakitte özel ömrünüz ve iştiraklerde sert tartışmalar yaşanabilir ani kararlar vermemeye dikkat edin. 

Oğlak burcu

Satürn gezegeni tarafından yönetilen bu dünya burcu için bir ikaz zihinsel sıhhatinize her şeyden evvel öncelik verin. Bu dolunay Satürn ile çatıştığı için, hislerden biraz bunalmış hissedecekler. Bu nedenle, geri adım atmaları ve şifa seyahatlerine devam etmeleri gerekiyor. Diğerlerine gösterdiğiniz ihtimamı kendinize gösterme vakti. 

Kova burcu 

Genellikle sessiz ve ileri görüşlü Kova, bu çilek ayı tarafından beşerlerle daha fazla parti yapmak ve toplumsallaşmak için dürtülecek. Bir su taşıyıcısı sembolü ile temsil edilen Kovalar tartılardan duygusal yüklerden özgürleşecekleri güçler ile karşı karşıyalar bu dolunayda. 

Balık burcu

Haziran 2023’ün çilek ayı, bu meditatif ve yaratıcı su burcu için mükemmel meslek fırsatları getirecek. Bu zodyak için kartlarda yeni bir iş yahut terfi var. Teşebbüsçü olun baht rüzgarı sizden yana uygun kıymetlendirmekte geç kalmayın. 

Gökler rehberiniz yolunuz ışık olsun…

Facebook

Web

Instagram 

YouTube

Bu makalede öne sürülen fikir ve yaklaşımlar külliyen müelliflerinin özgün fikirleridir ve Onedio’nun editöryal siyasetini yansıtmayabilir. ©Onedio


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir