Ulaş Utku Bozdoğan: 31 Temmuz - 6 Ağustos 2023 Haftası Burçlara Genel Bakış 1

31 Temmuz – 6 Ağustos 2023 Haftası Burçlara Genel Bakış

1 Ağustos Salı günü Dolunay, havadar Kova burcunda parlak bir halde parlıyor ve dostluk, topluluk, bilgi ve gök yüksek idealizm temalarını aydınlatıyor. Bu Dolunay, bu yılın Ocak ayında ektiğimiz tohumların doruğuna ulaşıyor, bu yüzden geriye dönüp o vakitler ne yaptığınızı görmek yeterli bir fikir. 

Anılar şeridinde bir gezintiye çıkabilir misin? Kova’nın kadim ve klâsik yöneticisi Satürn, Merkür’e karşı güçlü bir muhalefetle birlikte bize yardımcı olur. Birebir gün bağlantı ve zeka arketipi ikisi bir ortaya geldiğinde, uzun periyodik hafızamıza erişmek ve zihne odaklanmak tam olarak yapmak istediğimiz şeydir. Tekrar de zıtlıklar da aldatıcı olabilir. Gördüğünüz üzere, bir itme-çekme gücü yansıtıyorlar. Balık burcundaki yansıtıcı Satürn’ün sessizliği ile Başak burcundaki sorun çözücü Merkür’ün konuşkanlığı ortasında gidip gelebiliriz. Ortadaki tatlı noktayı bulmak tam da olmamız gereken yer. Tüm sonuçları tartıp değerlendirdikten, durumun gerçekliğini anlayıp kabul ettikten sonra, lakin ve fakat o vakit ilerlemeye karar verebiliriz. Dolunaylar, her şeyden evvel, salıverilmenin istendiği bir vakittir. Doğuştan gelen bilgeliğimize adım atmak ve olan ve olacak olana şükran duyarak kalbimizi açmak, bu Dolunay’ın en yüksek titreşimidir. En düşük titreşimi, olumsuz yansıtma ve yıkıcı niyete takılıp kalmaktır. Her zamanki üzere seçim sizin.

Kozmik hareket, Mars ve Jüpiter ortasında enerjik bir üçgen açıyla Salı günü devam ediyor. Dünyada işaretler, bu coşkulu gücün maddi şeylere yönelmesi olasıdır. Para kazanmak, en âlâ toplantıları planlamak ve profesyonel dünyaya ne yaptığımızı gururla göstermek üzere şeyler. Meslek ferdî olarak sizin için bir şey olmasa bile, güvenlik peşinde koşmanın ve onu elde etmenin hem keyifli hem de heyecan verici olma ihtimali yüksektir. Heyecandan bahsetmişken, Mars birebir vakitte bir tutku gezegeni ve bağlantı odaklı her şeyi hakikaten çok seksi yapıyor. Bir sevgiliniz varsa, devam edin ve onu fizikî dokunuş ve sevginiz ile şımartın.

Koç

Ulaş Utku Bozdoğan: 31 Temmuz - 6 Ağustos 2023 Haftası Burçlara Genel Bakış 3

Yöneticiniz Mars, Salı günü enerjik bir dünya üçgeninde Jüpiter’e bağlanıyor ve git onları al halini yansıtıyor. Doğal olarak bu coşkulu güce sahip olmadığın üzere değil. Yalnızca bu hafta, güvenlikle ilgili her şeye yönelik, rutinler dalınızda Mars ve bedeller dalınızda Jüpiter ile. Paranız, işiniz, projeleriniz, görevleriniz – bunlar sizi heyecanlandıracak şeyler ve gitmeni sağla. Potansiyel mükafatların kusursuz olması mümkündür, bu nedenle muhakkak vaktinizi boşa harcamıyorsunuz. Bir kere olsun, planları planlamak ve yürütmek, en değerli stratejinizdir. Bu motive olmuş güçle devam edin.

Boğa

Ulaş Utku Bozdoğan: 31 Temmuz - 6 Ağustos 2023 Haftası Burçlara Genel Bakış 5

Salı gününden itibaren, Boğa burcundaki Jüpiter Mars ile üçgen açı yaptığı için hepiniz tutku ve coşkuyla ateşlendiniz. Cümbüş ve zevk kesiminizde. bulaşıcıdır.  İlham verici. Gökyüzü sınırmış üzere hissedeceksiniz. Etrafınızda fırsatlar patlıyor ve yapmanız gereken tek şey öne çıkmak ve bu güce sahip çıkmak. Yaratıcılığınız artıyor romantizm, ister taze, eğlenceli projeler olsun, her ikisi de tam istediğiniz üzere sonuçlanacak. Neye başlarsan başla, muhtemelen süreksiz bir şey olmayacağından bahsetmiyorum bile. Esasen enerjini anlamsız bir şeye harcayacağından değil.

İkizler

Ulaş Utku Bozdoğan: 31 Temmuz - 6 Ağustos 2023 Haftası Burçlara Genel Bakış 7

Salı günü Dolunay, yöneticiniz Merkür ile dolaylı bir kontağa sahip. Bakın, bu ayın yöneticisi Satürn, bu gezegene karşı çıkıyor ve biraz önemli, ağır bir niyet şeklini yansıtıyor. Her zamanki yolunuz olmasa bile bunda yanlış bir şey yok. Her şeyi hafif ve kabarık tutmayı tercih edersiniz, lakin tahminen de bu olgun, topraklanmış güçten öğrenebileceğiniz bir şeyler vardır. Aklınıza takılan bir karar var mı? Şayet öyleyse, artık tüm sonuçları gözden geçirme ve en gerçekçi olanı seçme vakti. Eğlenceli değil lakin yanlışsız şeyi yaptığın için gurur duyacaksın.

Yengeç

Ulaş Utku Bozdoğan: 31 Temmuz - 6 Ağustos 2023 Haftası Burçlara Genel Bakış 9

Dolunaylar ya sizi zorlamaya ya da size ilham verme eğilimindedir. Pekala bu defa hangisi olacak? Salı günkü Ay’ın bir hafifliği var, en azından geride durup rastgele bir ağır duruma yüksek derecede tarafsızlıkla bakabileceksiniz. Bağımsızlık her zamanki tercihiniz değil fakat bu hafta size hizmet ediyor. Bu tavır, sadece zehirli olmakla kalmayıp tıpkı vakitte muhtemelen biraz sıkıcı hale gelen bir durumu özgür bırakmanıza ve hatta dönüştürmenize yardımcı olacaktır. Bu, taze, heyecan verici yeni gücün gelip size ilham vermesine müsaade verir. Karar verme, bilhassa finansal nitelikte olanlar, asla kolay değildir. Fakat sen buna büsbütün sahipsin.

Aslan

Ulaş Utku Bozdoğan: 31 Temmuz - 6 Ağustos 2023 Haftası Burçlara Genel Bakış 11

Elbette, Salı günü Dolunay ilgiler dalınızda. Lakin, Güneş sizin burcunuzdadır, bu nedenle birtakım açılardan bu Dolunay da büsbütün sizinle ilgilidir. Ve spot ışıklarının üzerinize gelmesine bayılıyorsunuz, değil mi? Bu hafta ilgilerinizi planlamak için vakit ayırın. Sana hizmet ediyorlar mı? Daha âlâ olabilirler mi? adım atabilecekler mi? Yapabildin mi? Ayrıyeten Salı günü güç bir kararla karşı karşıya kalabilirsiniz, zira tutkular konutunuzdaki Satürn ile pahalar konutunuzdaki Merkür de bu periyotta karşı karşıya geliyor. Tekrar de verdiğiniz rastgele bir kararın yanlışsız olduğuna itimadın.

Başak

Ulaş Utku Bozdoğan: 31 Temmuz - 6 Ağustos 2023 Haftası Burçlara Genel Bakış 13

Sert sevgi dolu büyük babamız Satürn, ilgi bölümünüzden bu hafta Salı günü yöneticiniz Merkür ile Başak burcunda sıkı bir zıt görünümde olacak. Yani, beyninizin yavaş moda olduğunu hissediyorsanız, nedeni bu olabilir. Bunun gerisindeki sebep, bir karara vardığınızda gerçek olan karar olsun diye sizi kasıtlı olarak yavaşlatmaktır. Böylelikle dehşetten, yaralanmadan ya da ‘eksiklik’ zihniyetinden bir karar almıyorsunuz. Hayır, bunu bir olgunluk, istikrar ve sorumluluk noktasından yapıyorsun. Derinlerde, ilerlemenin en düzgün yolunun ne olacağını anlayana kadar lisanınızı tutun.

Terazi

Ulaş Utku Bozdoğan: 31 Temmuz - 6 Ağustos 2023 Haftası Burçlara Genel Bakış 15

İlişkiler sizin için değerlidir. Bunu herkes biliyor. Bu hafta Salı günü meydana gelen Dolunay, aşk hayatınızdaki her türlü değişik gelişmeyi yansıtarak sevinç ve romantizm bölümünüze düşüyor. Ve aşk hayatınızda değilse bile, en azından arkadaşlıklarınızda. Muahede şu ki verme ve alma ortasında daha düzgün bir istikrar bulman gerekiyor. Tahminen de bardağını tekrar doldurmadan döken sen oldun mu? Yoksa karşıtı mi oldu? İkisinde de utanılacak bir şey yok. Artık olması gereken tek şey istikrar.

Akrep

Ulaş Utku Bozdoğan: 31 Temmuz - 6 Ağustos 2023 Haftası Burçlara Genel Bakış 17

Salı günkü Dolunay, doğum haritanızın en tesirli alanlarından kimilerini vurgular. Temel kesiminize düşerek, ferdî ve profesyonel sektörlerinize değinerek karar verme vakti. Pekala, gücünüzü bu iki alan ortasında nasıl eşit olarak dağıtacağınıza karar verin. Kimse kolay olacağını söylemedi ve muhtemelen en azından şu anda sizin için neyin en değerli olduğunu görmek için bir artılar ve eksiler listesi yapmanız gerekecek. Motorunuzun dönmesini sağlayan şey ile izlenecek en sorumlu yol ortasındaki tatlı noktayı bulmak da bir şey olacaktır. Emin olun, bu üstesinden gelemeyeceğiniz bir şey değil.

Yay

Ulaş Utku Bozdoğan: 31 Temmuz - 6 Ağustos 2023 Haftası Burçlara Genel Bakış 19

Rutinler bölümünüzdeki yöneticiniz Jüpiter, Salı günü iş dalınızdaki Mars’a topraklanmış, verimli bir üçgen açı yapacak biçimde yapılandırıldı. Sıkıcı mı geliyor?  Hiçbir biçimde değil. Aslında, bu kozmik güç, en son projelerinizi hayata geçirmek için coşkuyla duvarlardan zıplamanıza neden olacak. Bilhassa çalışmak, her cinsten şahane fikir ve hareket planının hayata geçirilmek üzere öne çıkmasıyla altınızda bir ateş yakabilir. Bunları uygulayın sırf hassasiyet ve harikalık ile değil, tıpkı vakitte dramatik bir gösteriş ile. Üzerinde oturduğun fikirlerin sonunda bir sonuca varma talihi var.

Oğlak

Ulaş Utku Bozdoğan: 31 Temmuz - 6 Ağustos 2023 Haftası Burçlara Genel Bakış 21

Salı günü Jüpiter ve Mars’ın bilgi ve sevinç bölümünüzdeki kontağı büsbütün sizsiniz. Mars, arketip çalışma gezegenidir. Jüpiter’in tesiriyle, iş muhtemelen oyun üzere gelecek. Size en çok sevinç ve tatmin getiren şeyin ne olduğunu bulun ve bundan daha fazlasını yapın. Yaptığınız işle yahut üstte belirtilen oyun vakti aracılığıyla kendinizi söz etme konusunda utangaç olmayın. Kendi eşsiz ışığınızı parlatın. Bu ışığı genişletme fikrini benimseyin. Yeni olasılıklara açık olun. Eğitim almak. Bilginizi oluşturun. Şu anda sizin için sunulan çok şey var.

Kova

Ulaş Utku Bozdoğan: 31 Temmuz - 6 Ağustos 2023 Haftası Burçlara Genel Bakış 23

Salı günü Dolunay kendi burcunuzda parlak bir halde doğuyor. Neredeyse bir doğum günü üzere. Doğum günleri, niyet etmeye meyilli olduğumuz vakitlerdir. Bu Dolunay ile daha çok belli döngüleri kapatıyor üzereyiz. Kapıyı kapatıyorum. Salıverme. Yer açmak. İletileri net olarak anladınız, değil mi? Bu hafta kendinizi seçmek, karaktere muhalif gelse bile, kainatın sizi yapmaya teşvik ettiği şeydir. Bunu alakaların gereksinimleriyle dengelemek de kıymetlidir lakin gereksinimlerinizi öncelik haline getirmek kadar kıymetli değildir.

Balık

Ulaş Utku Bozdoğan: 31 Temmuz - 6 Ağustos 2023 Haftası Burçlara Genel Bakış 25

Salı günü Balık burcundaki Satürn ile Merkür ortasındaki aykırılık, doğum haritanızın bağ bölümünü kapsıyor ve sizi burada bir karar konusunda hakikaten ciddileşmeye davet ediyor. Evet, zirvelere koşmayı ve durum yokmuş üzere davranmayı tercih edersin. Yeniden de bir sefer adım atıp sorumluluk aldığınızda, aslında kendinizle epey gurur duyabilirsiniz. Satürn size olgun, yapılandırılmış aksiyonlar yoluyla kendi gücünüzü nasıl kucaklayacağınızı öğretiyor. Bu hafta, ayakları yere basan seçimler yapmanın tam pahasını öğreneceksiniz. Lakin, o derin sohbetleri de yapmayı unutmayın. Yapabiliyorken bu kozmik havadan yararlanın.

Gökler rehberimiz yolumuz ışık olsun.

Facebook

Web

Instagram 

YouTube

Bu makalede öne sürülen fikir ve yaklaşımlar külliyen müelliflerinin özgün fikirleridir ve Onedio’nun editöryal siyasetini yansıtmayabilir. ©Onedio


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir