Ulaş Utku Bozdoğan: 28 Ağustos - 3 Eylül 2023 Gökyüzü Güçleri ve Burçlara Tesirleri 1

28 Ağustos – 3 Eylül 2023 Gökyüzü Güçleri ve Burçlara Tesirleri

Önümüzdeki hafta, geri hareketin başlangıcı (Uranüs) ve geri hareketin (Venüs) tamamlanması ile rahat bir nefes alacağız. Yani, her ne kadar sallantılı bir başlangıç yapsak da sonu âlâ biten her şey düzgündür. Lakin gerilemenin başlangıç ve bitişinin her vakit altımızdaki halının çekildiğini hissedebileceğimiz bir devir olduğunu unutmayalım. Sonuçta bu büyük kozmik cisimler aslında taraf değiştiriyor. Büyük bir aracı geriye hakikat hareket yapmak için gereken çabayı düşünün. Artık bunun zilyon katı ile karşı karşıyayız. Seçimler sonuçlar… Gezegenler ne vakit retro geriye yahut ileriye gerçek hareket ettiklerinde, güçleri güçlü bir halde vurgulanır ve sembolize ettikleri her şey milyonlarca kere büyütülme eğilimindedir. Evet, bu kulağa dramatik gelebilir lakin o denli. Pekala ne beklenmeli?

Uranüs astrolojideki devlerden biridir. Öngörülemeyen değişimi, ani olayları, özgürlüğü, kitleleri ve kaosu temsil ediyor. Uranüs transitleri kişiyi ya kül eder yakar ya da büyük bir uyanışa taşır. Panik yapmaktan çok uzak olun fakat pazartesiden itibaren dünyanızın birtakım bölgelerinde işler bilakis gidiyor üzere görünüyorsa, nedeni bu olabilir. Tadını çıkardığımız tüm özgürlükler durma noktasına gelebilir. Ancak neden? Zira entegre olmamız gerekiyor. Baş döndürücü bir süratle ilerlemeye devam edemeyiz. Tabiatın kendi döngüleri vardır ve biz de doğayız. Bizim de döngülerimiz var. İki adım ileri, bir adım geri dans ediyoruz, sonra tekrar dans etmeden evvel dinleniyoruz.

Pazar günü Venüs’ün direkt hareketi çok daha heyecan verici. Sonunda münasebetlerimiz yine mana kazanmaya başlayabilir ve dramatik fırtınalardan ve huysuz öfke nöbetlerinden çıkış yolumuzu görmeye başlayabiliriz. Yanlışlarımızı düşünmek ve telafi etmek için kusursuz bir vakit. Kırık köprüleri onarmak için. Özür dilemek. Işığımızın bir sefer daha parlamasına müsaade verelim. Çarşamba günü Balık burcundaki dolunay birebir vakitte büyük hislerin hür bırakılması için affetmenin yolunu da açıyor. Bu bize büyük resme bakmayı ve ne kadar hudut bozucu olursa olsun dersler için minnettar olmayı öğreten bir işarettir. Affetmek yanlışları telafi etmek için şahane bir döngü. Köprüden evvelki son çıkıştayız. Barışın ve sevginin kanatlarında daima birlikte süzülüp teslim olalım.

Koç

Ulaş Utku Bozdoğan: 28 Ağustos - 3 Eylül 2023 Gökyüzü Güçleri ve Burçlara Tesirleri 3

Kendinizi rahat bir yüzeye bırakın ve son vakitlerde aşk hayatınızın ne kadar çılgın bir seyahat olduğunu düşünün. Sonuçta Venüs geri gidiyor, bu da elbet işlerin aykırı gittiği manasına geliyor. Eski sevgililer kaygı verici bir halde apansızın ortaya çıkmış olabilir. Bedeller değişti. İşler büsbütün baş karıştırıcı olabilir. Pazar günü Venüs’ün ileri hareket etmesiyle kozmik hava açılıyor. Özür dilemenin vakti geldi mi? Artık sıra sizde.

Boğa

Ulaş Utku Bozdoğan: 28 Ağustos - 3 Eylül 2023 Gökyüzü Güçleri ve Burçlara Tesirleri 5

Dağıldınız artık toparlanıp kutlama vakti. Zira gerçek şu ki hem siz hem de size karşı pek çok olayda muhtemelen biraz çizgiyi aştınız. Sonu yeterli biten her şey güzeldir, zira dersini aldın. Bakın, bu pek güllük gülistanlık olmayacak ve Venüs Pazar günü rotasını düzeltirken muhtemelen konutla ilgili kimi yalpalamalar yaşayacaksınız. Ancak en azından yanlışsız yola döndüğünüzü biliyorsunuz. İlgili bölümünüzdeki Dolunay birebir vakitte muhtemelen aksi olduğunu bile bilmediğiniz pek çok şeyi istikrara getiriyor. O halde hoşlukları kucaklayın.

İkizler

Ulaş Utku Bozdoğan: 28 Ağustos - 3 Eylül 2023 Gökyüzü Güçleri ve Burçlara Tesirleri 7

Yani Merkür geri gidiyor, bu da işleri biraz zorlaştırıyor lakin âlâ haberler var. Pazar günü Venüs nihayet bağlantı kesiminize direkt giriyor ve karışık olayları yumuşatıyor. Her ne kadar kulağa güzel gelse de gerçeğinizi konuşmanın vakti geldi. Fakat Venüs’ün bu dalda birtakım dramaları sevdiğini unutmayın. Öfke ile kararlar almamaya dikkat edin ve özel hayatınızı önemseyin.

Yengeç

Ulaş Utku Bozdoğan: 28 Ağustos - 3 Eylül 2023 Gökyüzü Güçleri ve Burçlara Tesirleri 9

Çarşamba günkü dolunay büsbütün gözyaşlarıyla ilgili; salıverme, yumuşama, tatlılık, hassasiyet. Hislerin bulanık alanlarında nasıl gezinileceğini herkesten çok sen biliyorsun. Sen neredeyse bir uzmansın. O halde her şey gelsin. Deneyimlediğiniz hisler, kulağa ne kadar hafif gelse de saf bir aydınlanma hissine bile yol açabilir. Sonuçta, bu ay keşif ve büyüme alanınızda gelişiyor. Daha da manalı hale getirmek ister misiniz? Kalbinizi dinleyin. Kozmosu çağırın ve rehberlerinizden, yüksek benliğinizden, meleklerinizden elinizi tutup sizi ruhunuza geri götürmelerini isteyin.

Aslan

Ulaş Utku Bozdoğan: 28 Ağustos - 3 Eylül 2023 Gökyüzü Güçleri ve Burçlara Tesirleri 11

Uranüs’ün geri hareketinden bahsedelim. Kendisi birkaç yıldır sizin mesleksel kesiminizde – evet, yıllardır – hasebiyle bu, onun tam olarak ne yapmakta olduğunu gözden geçirmek ve gözden geçirmek için düzgün bir an olabilir. Bakın Uranüs ani süratli değişimin, özgürlüğün gezegenidir. Mevzu mesleğinize gelince, son birkaç yılda kendinizi nasıl özgürleştirdiniz? Ve artık, Pazartesi günkü geri hareketiyle, son birkaç ayın ışık suratında değişimlerini nasıl özümsemeye başlayabilirsiniz? Çılgın bir seyahatti. Frene basıp yanlışlarınızın üzerinde düşünme özür dileme ve aşk hayatınızda kırılmaları sevgi ile uygunlaştırma vakti. Bu sevginin yol gösterici ışığınız olmasına müsaade verin.

Başak

Ulaş Utku Bozdoğan: 28 Ağustos - 3 Eylül 2023 Gökyüzü Güçleri ve Burçlara Tesirleri 13

Yani Çarşamba günü dolunay gerçekleşiyor. Yarısının (Güneş) burcunuzda olması, bunu sizin için değerli bir kozmik dönüm noktası haline getiriyor. İlgiler muhtemelen tüm hareketin gerçekleştiği yerde olacak. Ve bildiğiniz üzere dolunayların tamamı salıverilmeyle ilgilidir. Devam edin ve ikiyle ikiyi toplayın. En yakın kontaklarınız kelam konusu olduğunda neyin hür bırakılması gerekiyor? Senin için düzgün olmadığını bildiğin birinden uzaklaşmak zorunda mısın? Yoksa bu yalnızca ikiniz için de işe yaramayan eski kalıpları affetmeyi ve bırakmayı öğrenme problemi mi? Ya da tahminen de geçmişinizden biriyle bağlarınızı kesmenin vakti gelmiştir. Bırakın hisler gelsin; onlar süreci kolaylaştırmaya yardımcı olmak için oradalar.

Terazi

Ulaş Utku Bozdoğan: 28 Ağustos - 3 Eylül 2023 Gökyüzü Güçleri ve Burçlara Tesirleri 15

Sonunda. Venüs nihayet ileri harekete geçiyor. Elbette bunun gerçekleşmesi için Pazar gününe kadar beklemeniz gerekiyor lakin en azından hareket halinde. Arkadaşlarla olan bu ufak problemler mı? O dramatik erimeler mi? Yanlış bedellendirilen yorumlar mı? O rahatsız edici sessizlikler mi? Bunlar artık geçmişte kaldı. Fakat öğrendiklerinizi düşünmeniz gerekir. Sizin için hangi pahalar değişti? Artık bu ilişkileri nasıl görüyorsunuz? Neyin yıkılması, değişmesi, büyümesi, değişmesi gerekti? Kapatmayı nerede yaptırdınız? Münasebetler sizin için her şeydir ve bu kuvvetli bir devir olmasına karşın tıpkı vakitte aydınlatıcı, güçlendirici ve itimat artırıcı oldu.

Akrep

Ulaş Utku Bozdoğan: 28 Ağustos - 3 Eylül 2023 Gökyüzü Güçleri ve Burçlara Tesirleri 17

Ani değişim gezegeni Uranüs, birkaç yıldır münasebet bölümünüzden geçiyor. Hasebiyle bu gerileme çok fazla pürüz oluşturmamalı. Bununla birlikte, Pazartesi gününden itibaren özgürlükle ilgili meselelerin baş gösterdiğini görebilirsiniz. Gereğince veriyor musun? Yeteri kadar? Bunun romantik bağlantılarınız için geçerli olması gerekmiyor, biliyorsunuz. Her türlü ilişkiye uygulanabilir. Dinamikler süratle değişiyorsa onları beğenilen karşılayın. Bırakın dönüşsünler, büyüsünler ve dönüşsünler. Denetimi elinizde tutmak durumu daha da gerilimli hale getirecektir. Ayrıyeten, Venüs’ün en sonunda buraya ileri hareket etmesiyle, Pazar günü profesyonel viteslerinizde beğenilen bir değişim gerçekleşecek.

Yay

Ulaş Utku Bozdoğan: 28 Ağustos - 3 Eylül 2023 Gökyüzü Güçleri ve Burçlara Tesirleri 19

Venüs bir müddettir seyahat ve şahsî gelişim dalınızda süzülüyor -aslında geri gidiyor-. Artık sıcak bir dakikanızı ayırıp onun size nasıl yardım ettiğini (veya engellediğini) değerlendirmenin vakti geldi. İnançlarınız değerli bir halde test edildi mi? Gerçek özgürlüğün dışarıda değil, içeride olduğunu fark ettiniz mi? HAYIR? Sevgilim, bu dersi öğrenmek için hâlâ çok vakit var. Hakikaten hayatının geri kalanı. Venüs seyahate başlamanızı sağladı. Şayet bilhassa manevi bir ideolojiye tekrar aşık olduysanız, bunu kalıcı kıymetlerinizin bir modülü haline getirin.

Oğlak

Ulaş Utku Bozdoğan: 28 Ağustos - 3 Eylül 2023 Gökyüzü Güçleri ve Burçlara Tesirleri 21

Öğrenme yolunda resmi yahut gayri resmi olarak -ağır adımlarla ilerliyorsanız, Çarşamba günkü dolunay sizin doruk anınız olabilir. Muvaffakiyet gözyaşları gelirse bırakın gelsinler. Her vakit bu kadar güçlü olmana gerek yok, biliyorsun. Hislerin akıp gitmesine müsaade vermek sorun değil. Aslında buna muhtaçlık var. İçsel yahut dışsal yolculuğunuzdaki bir sonraki adımla ilgili kararların da artık verilmesi gerekebilir. Hislerin içeri girmesine müsaade vermek, bu kararların çok daha kolay alınmasına yardımcı olacaktır. Mantık çok âlâ ve muhakkak yeri var. Lakin bunu ruhla, kalple dengelemek en yeterli sonuçları ortaya çıkaracak şeydir.

Kova

Ulaş Utku Bozdoğan: 28 Ağustos - 3 Eylül 2023 Gökyüzü Güçleri ve Burçlara Tesirleri 23

Bu Venüs gerilemesi tam bir felaketti, değil mi? Sağ. Artık direkt gideceğine nazaran – daha doğrusu Pazar günü – irtibatlarınız yavaşlayacak ve olağana dönecek. Fakat bu, büyük bir değişimin gerçekleştiği manasına gelmiyor; son birkaç haftadır büyük ilerlemeler ve yanılgılar yapmadığınızı. Tahminen de yanlış bireye âşık oldun. Tahminen eski sevgiline geri döndün. Tahminen sen ve sevgilin birebir fikirde değildiniz. Tahminen de her adımda birtakım şeylerden kuşku ettiniz. Sorun yok. Kusur yapmamız gerekiyor. Zira bu türlü öğreniyoruz.

Balık

Ulaş Utku Bozdoğan: 28 Ağustos - 3 Eylül 2023 Gökyüzü Güçleri ve Burçlara Tesirleri 25

Çok şey yaşıyorsun. Balık burcundaki Satürn sizi sonlarınızı zorluyor ve büyümeye zorluyor. Artık Balık burcunda da Dolunay geldiğine nazaran (tam olarak Çarşamba günü), son birkaç ayda ne kadar ilerlediğinizi görme gayretlerinizi bırakmanın vakti geldi. Kendinizi yine bulma arayışında birtakım bağlardan vazgeçmeniz gerekebilir. Bu güç. Gerçeklik hiçbir vakit kolay değildir, bilhassa de sizin bu kadar büyülü, mistik bir burç olduğunuzu düşünürsek. Büyüyü ve gizemi tekrar bulun, zira hayat şu anda ne kadar gerçek olsa da yeniden de sıradan olanın içindeki olağanüstüyü bulmanız gerekiyor. Orada. Yalnızca bakman gerek.

Gökler rehberimiz yolumuz ışık olsun.

Facebook

Web

Instagram 

YouTube

Bu makalede öne sürülen fikir ve yaklaşımlar külliyen müelliflerinin özgün niyetleridir ve Onedio’nun editöryal siyasetini yansıtmayabilir. ©Onedio


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir