Ulaş Utku Bozdoğan: 22 - 28 Mayıs 2023 Haftasının Gökyüzü Güçleri ve Burç Yorumları 1

22 – 28 Mayıs 2023 Haftasının Gökyüzü Güçleri ve Burç Yorumları

İşlerin biraz engellenmiş ve meydan okunmuş üzere hissedildiği haftalardan biri. Kozmosta devam eden birden fazla kareyle, rahatlık alanımızın ötesine geçmek ve genişlemek için bir meydan okuma var. Ne de olsa, zorluklar karakter geliştirmeye yardımcı olan şeylerdir.

İlk keskin güç Salı günü Mars ve Jüpiter’in karesiyle gerçekleşecek. Jüpiter dokunduğu gezegenin niteliklerini genişletir, hasebiyle bu kare ile Mars gücü artacak. O kadar hevesle dolu olabiliriz ki, amaçlarımıza ulaşmak, başarmak, tesirli bir halde ‘kazanmak’ için kendi bağcıklarımıza takılırız. Sonuçları ne olursa olsun dikkatsiz kusurlar yapılabilir. Denetimli ve sakin olmakta yarar var. 

Peki ne yapmalı? Öncelikle, sadece hakikaten başarınızı körükleyen projeleri kabul edin .ve sahip olduğunuz vakit çerçevesinde gerçekçi bir biçimde ulaşılabilir hususlara odaklanarak hareket edin.  Egomuzu işin içine katmaya ve açıkça yapamayacağımız halde yapabileceğimiz konusunda ısrar etmeye gerek yok. İkinci olarak, çatışma kaçınılmaz olabilir, lakin etkileşimde bulunmak bir seçimdir. Sırasıyla Pazartesi ve Cuma günleri Güneş ile Mars ve Venüs ile Uranüs ortasındaki yumuşak altmışlık açılar , irade ve gücümüzün net bir formda yönlendirilmesinin yanı sıra heyecan verici değişim için fırsatlar sunuyor.  Güneş ve Satürn ile Pazar günü buluşurken, kendimizi hırpalamadan yahut çarpık bir öz imaj çizmeden sonlarımızı bilmek kıymetlidir. Hepimizin sınırlamaları var. Hepimizin kusurları var. Bunları örtbas etmenin yahut fazla telafi etmenin bir manası yok. Yanlışlarınızı bilin, onları insan olarak kucaklayın ve kendinizi dönüştürün.

Koç

Ulaş Utku Bozdoğan: 22 - 28 Mayıs 2023 Haftasının Gökyüzü Güçleri ve Burç Yorumları 3

Yöneticiniz Mars, bu hafta Salı günü Jüpiter ile enerjik bir karede birleşiyor. Bu nedenle, her türlü parlak yaratıcı plan ve fikre sahip olabilirsiniz lakin bunları fiilen gerçekleştirecek somut sermayeniz olmayabilir. Belli bir tutkuya çok yatırım yapabilir lakin cüzdan iplerinizin (maddi yahut öteki türlü) çok gergin olduğunu fark edebilirsiniz. Ne kadar güçlü olursa olsun küçültün. Birebir yanılgıyı tekrar tekrar yapmaktan kaçının. Cherry, yalnızca bir proje seç ve kendini buna ada. İtimat değerlidir, lakin çok itimat ziyan verebilir.

Boğa

Ulaş Utku Bozdoğan: 22 - 28 Mayıs 2023 Haftasının Gökyüzü Güçleri ve Burç Yorumları 5

İletişim bölgenizde oturan Venüs, bu hafta Yaralı Şifacı Chiron ile karşı karşıya geliyor. Artık, bu en bariz tarafı olmasa da bilhassa de sizin gezegen yöneticiniz olduğuna nazaran, not edilmesi gereken en kıymetli şey olabilir. Tam olarak farkında olmadığınız, fakat bir fikri ilettiğinizde yahut sevdiğiniz biriyle konuştuğunuzda ortaya çıkan saklı acılar olabilir. Buradan konuşmaya dikkat edin, zira bu gerçek siz değilsiniz, gerçek sizsiniz. Bunu yaparsanız, derinden güvendiğiniz ve sizi daha duygusal anlarda tutabilecek biriyle konuşun.

İkizler

Ulaş Utku Bozdoğan: 22 - 28 Mayıs 2023 Haftasının Gökyüzü Güçleri ve Burç Yorumları 7

Biraz inançsız mi hissediyorsun? Kendinden emin değil misin? Öz-eleştirel mi? Düşündüğün kadar makûs bir şey değil. Biraz kuşku, hepimizin kendimizin en yeterli versiyonu olmamıza yardımcı olur. Tekrar de kusurlarımızı objektif olarak kıymetlendirmek ile özünde kusurlu olduğumuza inanmak ortasında bir fark vardır. Öteki birçok alanda güçlü taraflarınız olduğunu bilerek, eksikliklerinizden uzak durun ve onları oldukları üzere kabul edin. Hiç kimse her vakit her şey olamaz. Bu bilhassa dünyada yaptığınız iş için geçerlidir, zira Pazar günü İkizler burcundaki Güneş Satürn’le kare açı yapar doğum haritanızın meslek bölgesine dokunur.

Yengeç

Ulaş Utku Bozdoğan: 22 - 28 Mayıs 2023 Haftasının Gökyüzü Güçleri ve Burç Yorumları 9

Bu hafta, herkesin görmesi için savunmasızlığınızı taşıyarak dünyaya açık, yiğit bir yürekle gidin. Gereğince güç görünüyor mu? Bu seni korkutuyorsa, daha küçük adımlar at. Yavaş yavaş açın. Ne kadar gerçek ve otantik olursanız, o kadar çok hürmet kazanırsınız ve diğerlerine da birebirini yapmaları için o kadar ilham verirsiniz. Gerçeğinizi yaşamak şifadır. Aşkta, işte ve arkadaşlıkta çokça heyecan verici fırsatlar var. Tek yapmanız gereken, sizi geçmemeleri için onlara uzanmanız ve onları tutmanız.

Aslan

Ulaş Utku Bozdoğan: 22 - 28 Mayıs 2023 Haftasının Gökyüzü Güçleri ve Burç Yorumları 11

Yöneticiniz olarak Güneş, bu hafta göz kulak olmanız gereken ana gezegeniniz. Pazar günü sert bir karede Satürn’le ilişki kurarken, her zamanki gösterişli ve renkli benliğinizi hissedemeyebilirsiniz. Aslında, kenarlarda biraz donuk hissedebilirsiniz. En berbatı, kendini harap ediyorsun. Bu süreksiz itimat eksikliği, amaçlarınızı onlara fizikî olarak yatırım yapmanız gerekenlerle tıpkı hizaya getirme kelam konusu olduğunda, basitçe bir yahut iki aksilikten kaynaklanıyor olabilir. Yeniden de ümitsizliğe kapılmak yerine yaratıcı olun. Sınırlamaları kabul edin, zira onların elbet (iyi) bir nedeni vardır. Bastırmayın.

Başak

Ulaş Utku Bozdoğan: 22 - 28 Mayıs 2023 Haftasının Gökyüzü Güçleri ve Burç Yorumları 13

Normalde epeyce barışçıl ve mantıklı bir işaret, anlamsız olduğunu düşündüğünüz saldırganlık şovlarına nadiren teslim olursunuz. Bununla birlikte, bu hafta size bile uç verebilir. Muhtemelen bastırdığınız yahut tuttuğunuz birikmiş güç var üzere görünüyor ve hepsi bir tartışmada alt üst olabilir. Tahminen de birebir inançlar üzerinde hemfikir olmama sorunudur. Ve tahminen de havayı temizlemek için bu büsbütün gerekli. Diğerleri kendi güvensizliklerini size yansıtıyor üzere görünüyorsa dikkat edin. Bunu üstlenme.

Terazi

Ulaş Utku Bozdoğan: 22 - 28 Mayıs 2023 Haftasının Gökyüzü Güçleri ve Burç Yorumları 15

Bir şey çok canımızı yaktığında ya da yüzleşmesi çok güç olduğunda, hepimiz onu bir kenara bırakma ya da sorunu yansıtma eğilimindeyiz. Bu hafta kesinlikle bunu yaptığınızı görmüyorsunuz, fakat partneriniz, arkadaşınız yahut öbür biri bundan hatalı olabilir. Artık bildiğinize nazaran, biraz şartsız sevgi geliştirebilir misiniz? Bağışlama? Bununla birlikte, sağlam bir biçimde tabanda durun ve onların eşyalarını almayın. Birini bir tecrübe aracılığıyla tutabilirsin ancak mutlaka onlar için taşıyamazsın. Ayrıyeten, bilhassa Cuma günü sevinç bölgenizde Uranüs’le 60’lık açı yapan bu bölgede Venüs’le olan mesleğiniz kelam konusu olduğunda, kendi heyecan verici olaylarınızı ortaya çıkarıyor üzere görünüyorsunuz. Sürprizlere açık olun.

Akrep

Ulaş Utku Bozdoğan: 22 - 28 Mayıs 2023 Haftasının Gökyüzü Güçleri ve Burç Yorumları 17

Salı günü, meslek dalınızdaki Mars, ilgi dalınızda oturan Jüpiter ile kare açı yapacak ve bu, birincil bağlantılarınızdan birinde potansiyel olarak gergin bir durumun gelişmekte olduğunu ortaya koyuyor. Rastgele bir noktada hücuma uğradığınızı hissederseniz, savunmanız elbet devreye girecektir. İstediğin vakit korkutucu oluyorsun ve bu hafta kendini korumak için o tarafının ortaya çıktığını görüyor. İster bir arkadaş ister aile yahut iş arkadaşı olun, öbür birinin dramını üstlenmeye ne vaktiniz ne de eğiliminiz var.

Yay

Ulaş Utku Bozdoğan: 22 - 28 Mayıs 2023 Haftasının Gökyüzü Güçleri ve Burç Yorumları 19

Tartışıcı olmak yahut oburlarının fikirlerine meydan okumak yerine, neden kendi içinizde yerleşmeye ve birinin neden o biçimde davrandığının nedenlerine bakmaya çalışmıyorsunuz? Savunmacılık yahut saldırganlık üzere görünen şey, aslında güvensizlik ve endişe için bir örtbas olabilir. Kaputun altına baktığınızda, kalbinizin genişlediğini ve anlayışın içinize aktığını görebilirsiniz. Ne de olsa hepimiz insanız. Bununla birlikte, birini irtibat kurmaya yahut sorumlu olmaya zorlama cazibesinden kaçının. Gerçeği çabucak görüyor olmanız, öbür herkesin de sizin kadar çabuk kavradığı manasına gelmez.

Oğlak

Ulaş Utku Bozdoğan: 22 - 28 Mayıs 2023 Haftasının Gökyüzü Güçleri ve Burç Yorumları 21

Doğum haritanızın irtibat bölgesindeki yöneticiniz Satürn, Pazar günü günlük rutinler bölgenizdeki Güneş’e büyümeyi teşvik eden bir kare açıyla bağlanır. Elbette, birkaç güvensizlik ortaya çıkaracak ve zihniniz sıkıntı bir yolda yarışıyor olabilir. Yeniden de tepeye çıkacaksın. Karşılaştığınız şahsî eksikliklerin güçlü ferdî kaynaklara dönüştürüleceğine itimadın. Yaptığınız rastgele bir kusur – işte yahut diğer bir yerde – şahane bir öğretilebilir an olacaktır. Son olarak, deneyimlediğiniz rastgele bir sınırlamanın bir nedeni vardır. Bunları ‘sevgi dolu çitler’ olarak düşünün. Ne de olsa Satürn, sert sevgi öğretmeninizdir ve sizin çıkarlarınızı yürekten düşünür.

Kova

Ulaş Utku Bozdoğan: 22 - 28 Mayıs 2023 Haftasının Gökyüzü Güçleri ve Burç Yorumları 23

Salı günü köklerinizde ve konut ömür bölgenizde Jüpiter ile kare açı yapan doğum haritanızın bağ bölgenizdeki Mars ile, bu hafta kendinize kimsenin duygusal kum torbası olmadığınızı hatırlatın. Ne kadar sinirlenirlerse sinirlensinler, siz yalnızca bu yerde durun. Topuklarınızı içeri sokun. Ne kadar çok iterlerse, o kadar derine inmeniz gerekir. Bu yalnızca kendine hürmet geliştirmekle kalmayacak, tıpkı vakitte diğerlerine itilip kakılacak biri olmadığınızı da gösterecek. Hafta ilerledikçe, bu tansiyon güldürü aşkına ve hatta tutkuya dönüşebilir. Ayrıyeten yakacak çok fazla gücünüz var, bu yüzden onu makul kullanın. Konut ortamınız başlamak için düzgün bir yerdir.

Balık

Ulaş Utku Bozdoğan: 22 - 28 Mayıs 2023 Haftasının Gökyüzü Güçleri ve Burç Yorumları 25

Son birkaç haftada zati çok büyüdün. Yeterli haber şu ki, gelecek çok ancak çok daha fazlası var. Salı günü, günlük rutin bölgenizdeki Mars, irtibat bölgenizdeki Jüpiter’le kare açı yapıyorsa, biraz gerileme görebilir, bu da sizi başa dönmüş üzere hissetmenize neden olabilir. Tekrar de asla ancak asla en başa dönmeyeceksin. İlerleme asla boşa gitmez. Sizi ne kadar âlâ tanırsa tanısın kimsenin sizi küçük hissettirmesine müsaade vermeyin. Tahminen bunu söylemek yapmaktan daha kolay, ancak nihayetinde, bu size verilen mevcut kozmik misyondur.

Instagram 

YouTube

Bu makalede öne sürülen fikir ve yaklaşımlar külliyen müelliflerinin özgün niyetleridir ve Onedio’nun editöryal siyasetini yansıtmayabilir. ©Onedio


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir