Ulaş Utku Bozdoğan: 21 - 27 Ağustos 2023 Haftalık Genel Bakış 1

21 – 27 Ağustos 2023 Haftalık Genel Bakış

Bu hafta ortalarından seçim yapabileceğiniz gerçek bir kozmik güç var. En değerlisi, yılın ikinci Merkür retrosunun başlangıcı. Arketipik habercimiz bir müddettir kaygan geriye gerçek dansını yapmadı, bu yüzden kendimizi bu hususta düğümlemeyelim. Bunun yerine, bu gerilemenin bizim için çalışmasını sağlayalım. Lakin nasıl?

Yeni başlayanlar için, pratik Başak’ın gücünü kendi avantajımıza kullanabiliriz. Ne de olsa Merkür, hükümdarlığının bu burcunda tam meskeninde. Bu zati kıymetli bir zafer. Bu yüzden, yavaşladığı gün olan Çarşamba gününe kadar meşhur ördeklerimizi üst üste koyduğumuzdan emin olalım. Elimizden geldiğince, örgütlenelim. Güneş’in birebir gün birebir burca geçmesi, bize çok muhtaçlık duyulan üretken güç artışını sağlar. Elbette işler zıt gidecek. Metinler yanlış anlaşılacak. Rutinlerimiz pencereden dışarı çıkabilir. Tekrar de bu bize dinlenmek ve düşünmek için çok muhtaçlık duyulan bir fırsat veriyor.

Tüm bu zamanlama ve planlamanın bizim için sahiden işe yarayıp yaramadığını yahut birebir şeyi rahat bir alışkanlıktan tekrar tekrar yapıp yapmadığımızı düşünmek. Anlıyorsun? Bu gerileme aslında tam da muhtaçlığımız olan şey olabilir. Fakat fazla heyecanlanmadan evvel, bu gerilemenin oluşumunun biraz kaygan olabileceği konusunda ihtarda bulunalım. Salı günü Mars ve Neptün’ün muhalefetiyle, durumlar, şartlar, beşerler, baş karıştırıcı görünüyor. Ve birlikte Venüs ve Jüpiter ikinci (çok aşırı ve büyük) karelerinde buluşuyor, tepeye çıkmak çok kolay. Bu sıkıntı bir kombinasyon, fakat yakında her şey bitecek, bu yüzden gözü pek ol tatlım. Perşembe gününe kadar, Mars ve Plüton güçlendirici bir üçgende birleştiğinde, durum üzerinde çok daha fazla denetim sahibi olacağız. Bu, Mars’ın Pazar günü burç değiştirip diplomatik Terazi’ye geçmesi için tam vakti. Burada, o büsbütün sevmek ilgili, savaşmakla değil (bir değişiklik için); flört etmek, şad etmek, yaratmak, şımartmak, tapmak, flört etmek. Devam et ve o kirpikleri kırp. Gülümsemek. Cazibe. Yaradan’ın sana verdiği sevgi ve kalbi kullan.

Koç

Ulaş Utku Bozdoğan: 21 - 27 Ağustos 2023 Haftalık Genel Bakış 3

Bak, burada gerçekçi olalım. Planlama senin işin değil. Pantolonunun yanında uçmaktan gurur duyuyorsun; anı yaşamak, içine atlamak ve akışın sizi nereye götürdüğünü görmek. Kaptın bu işi. Lakin bu hafta, kainatın sizi potansiyel olarak durdurduğunu ve sizi bir plana sahip olmanın potansiyel yararlarını görmeye zorladığını görüyor. Bakın tertipli olmanın aslında kimi yararları var. Nihayetinde, size tam olarak istediğiniz üzere yapma özgürlüğü verir. Pazar gününe kadar, Mars (yöneticiniz) rutin bölgenizden çıkıp burçları bağlar bölgenize çevirdiğinde, planlarınızı diğerleriyle paylaşmaya ziyadesiyle hazırsınız demektir. Kendine bak. Çok süratli büyüyorsun.

Boğa

Ulaş Utku Bozdoğan: 21 - 27 Ağustos 2023 Haftalık Genel Bakış 5

Salı, mahallî bölgenizdeki yöneticiniz Venüs ile Boğa burcundaki Jüpiter ortasındaki ikinci kareyi görüyor. Artık, bu iki gezegen doğal olarak epeyce yararlı olduğundan, bu çok fazla drama olmamalı. Tekrar de birebir vakitte, doğal olarak hoşgörülü, muhtemelen hazcı çizginiz (bunu inkâr etmeyin!), mutlak hududuna kadar zorlanabilir. O banka kartında sakin ol. Şu anda ne kadar âlâ hissettirirse hissetsin, her şeye evet deme. Her şeyden evvel, bilhassa sevgili aileniz kelam konusu olduğunda, kaldırabileceğinizden daha fazla sorumluluk almaktan kaçının. Kelamından dönmek istemezsin, değil mi?

İkizler

Ulaş Utku Bozdoğan: 21 - 27 Ağustos 2023 Haftalık Genel Bakış 7

Yılın o vakti. Hükümdarınız Merkür’ün güçlü aykırı dansını yaptığı vakit. Artık, tam bir çaresizlik içinde inlemeden evvel, bu vakti aleyhinize değil de kendi lehinize nasıl çalıştırabileceğinizi düşünün. Elbette, pek çok baş karışıklığı yaşanacak – bilhassa meskenle ilgili rastgele bir şey kelam konusu olduğunda. Elbette, tahminen de tıpkı anda milyonlarca farklı (kafa karıştırıcı) topla hokkabazlık yapıyormuş üzere hissedeceksin. Tıpkı vakitte, geçmiş tecrübeleriniz ileriye giden yolu aydınlatmak için oradadır. Onlara çizin. Birinci başta bulanık görünen şey, Çarşamba gününden itibaren mükemmel bir halde aydınlatılıyor.

Yengeç

Ulaş Utku Bozdoğan: 21 - 27 Ağustos 2023 Haftalık Genel Bakış 9

Ev, her vakit kalbinin olduğu yerdir. Mesken, senin için inançlı bir sığınak olmalı. Hayatın savaş alanlarından bir sığınak. Yorgun başınızı dinlendirebileceğiniz bir yer. Resmi aldın. Tekrar de Mars Pazar günü bu kesime girerken harekete geçmeye hazırlanın. Bundan evvel, çetrefilli irtibat alanında yolunuzu müzakere ederken zihniniz karışmış olabilir. Tekrar de Mars’ın yardımıyla diplomasi gücü yanınızda olacak. Yalnızca geriye yanlışsız çok fazla eğilmediğine dikkat et. Sen bir akrobat değilsin, biliyorsun. Gereksinimleriniz ve hisleriniz değerlidir. Bu kadar esnek olmak zorunda değilsin.

Aslan

Ulaş Utku Bozdoğan: 21 - 27 Ağustos 2023 Haftalık Genel Bakış 11

Doğum günü dönemine veda et. Yeterli bir parti oldu lakin parti sonsuza kadar devam edemez. Bir etapta, yalnızca kemerlerimizi bağlayıp işe koyulmalıyız. Yöneticiniz Güneş Çarşamba günü doğum haritanızın en verimli ve mahir bölümüne giriyor. Elbette Merkür burada da geri gidiyor lakin kıymetli değil. İyiyi kötüyle karşılamalısın. Rutininizi, sıhhatinizi ve zindeliğinizi sıralayarak işinize başlayın. Bu e-postaları yanıtlayın (dikkatlice ve yavaşça). Yönetici ile ilgilenin, daha büyük şeyler yerine oturacaktır. Üretkenlik hiç bu kadar güzel hissettirmemişti.

Başak

Ulaş Utku Bozdoğan: 21 - 27 Ağustos 2023 Haftalık Genel Bakış 13

Tanrı aşkına. Bu hafta ne çok hareketin var. En baştan başlayalım. Salı günü Başak’taki Mars, münasebetler bölümünüzde Neptün’e karşı çıkıyor. Öbür birinin sizin üzerinizde çok fazla tesiri var üzere görünüyor ve siz yalnızca sonlarınızı savunmanız gerekiyor. Kurtarma yok, aktifleştirme yok, tasarruf yok. Anladım? Âlâ. Haydi devam edelim. Yöneticiniz ve Başak burcundaki Merkür, Güneş ile birebir gün olan Çarşamba günü geri hareketine başlıyor. Burcunuza yanlışsız kayar. Hudut bozucu olmaktan uzak, bu geçişlerin her ikisi de size büyük bir ışık tutuyor. Yalnızca sizin için bir şeyler yapmanız konusunda sizi desteklemek ve yönlendirmek. Bu hoş bir değişiklik. Mars, hafta sonuna kadar burcunuzdan çıkıp kaynaklar dalınıza geçecek. Pazar gününe kadar moraliniz bozulursa silahlarınıza sarılın. Yansıtıcı olun. Hiçbir hissin sonsuza kadar sürmediğini unutmayın.

Terazi

Ulaş Utku Bozdoğan: 21 - 27 Ağustos 2023 Haftalık Genel Bakış 15

Pazar, tüm aksiyonun sizin için olduğu yerdir. Aksiyon gezegeni Mars, yaklaşık iki yıldır birinci kere burcunuza giriyor. Bu büyük bir sorun. Önümüzdeki birkaç ay, kendinizi, amaçlarınızı, dileklerinizi büsbütün yine yönlendirmenize neden olabilir. Evet, taviz vermeye hazırsınız – her vakit öylesiniz. Lakin birebir vakitte, biraz bencillik de var. Bu serpmeyi cömert bir yardıma dönüştürün. Bencil değil. Ferdî bakım. Bir değişiklik için seni birinci sıraya koymayı öğreniyor. Şimdi tam olarak nereye gittiğinizi bilmiyor olabilirsiniz, lakin yolun netleşeceğine itimadın. Zira olacak.

Akrep

Ulaş Utku Bozdoğan: 21 - 27 Ağustos 2023 Haftalık Genel Bakış 17

Hiç kimse bağların kolay olduğunu söylemedi. Ne de olsa onlar en derin şeylerimizin aynalarıdır. Talih yapıtı, üstte bahsedilen şeylerle nasıl yüzleşileceğini biliyorsunuz. Aslında, şeyleri seviyorsun. İçinde yuvarlanıyorsun. Ondan gelişirsin. İster platonik ister romantik bir ilgi olsun, bu haftanın geçişleri size istikrarın nerede olması gerektiğini gösteriyor. Sonlarınızı aşağı indirdiniz mi? Salı günlerinin Mars – Neptün muhalefeti , sevinç bölgenizde ve topluluk bölgenizde meydana gelen uzlaşma talep ediyor. Diğerlerinin sizi inançsız hissettirmesine müsaade veriyor musunuz? Pazar Güneşi – Satürn muhalefet, Salı günkü geçişle tıpkı dallarda gerçekleşen, size çok gereksinim duyulan bir gerçeklik denetimi sağlıyor. Diğerlerinin küstahlığının geçit töreninize yağmasına müsaade vermeyin. Verecek çok şeyin var.

Yay

Ulaş Utku Bozdoğan: 21 - 27 Ağustos 2023 Haftalık Genel Bakış 19

Salı, Venüs ve Jüpiter’in – yöneticiniz – ikinci karesinin göklerde ortaya çıktığını, macera ve rutin bölümlerinizde meydana geldiğini görüyor . Birkaç hafta içinde bir tane daha olacak, lakin şimdilik, yalnızca anımızda kalalım. Sizin için bu ahenk, büsbütün aşırılıklarınızı dizginlemeyi öğrenmekle ilgilidir. Nefes nefese, şok, dehşet, değil mi? Yanlış. Bilirsin, derinlerde, çok ileri gittiğinde. Dizginleri kendine çek tatlım. Hepsine sahip olamazsın. Büyük özgürlükle birlikte büyük sorumluluk gelir. Bu, bir sonraki müddet için sizin için yinelenen temadır. Hudutları zorlamadan büyümenin yollarını bulun. Bu mümkün, biliyorsun. Ayrıyeten Çarşamba günü kozmik güç o denli ki, yolunuz, mesleğiniz, mesleğiniz -ne demek isterseniz- bu hafta Güneş olarak sizi çağırıyor. Bu bölüme taşınıyor. Dinlemek.

Oğlak

Ulaş Utku Bozdoğan: 21 - 27 Ağustos 2023 Haftalık Genel Bakış 21

Perşembe bu hafta senin büyük günün. Macera ve keşif bölgenizdeki Mars ile Oğlak burcundaki Plüton’un birleşmesi ile parmaklarınızın ucunda o kadar çok güç var ki, onunla ne yapacağınızı bilemiyorsunuz. Aklınıza koyduğunuz her şey – sözün tam manasıyla – elde edilebilir. Bu kozmik enerjiyi artık kullanın, zira Pazar günü, Mars meslek bölümünüze geldiğinde her şey biter. Bu, makul bir amaca ulaşmak için tek başına gitmekle diğerleriyle çalışmak ortasında ince bir ipte yürüme vaktinin habercisidir. ‘Yalnız daha süratli gideriz fakat birlikte daha ileri gideriz’ atasözünü hatırlayın. Seçimlerinizi buna nazaran yapın.

Kova

Ulaş Utku Bozdoğan: 21 - 27 Ağustos 2023 Haftalık Genel Bakış 23

Kendinizi kibirli biri olarak görmüyorsunuz. Aslında ondan çok uzak. Aslında, kibir senin bir numaralı huysuzluğun olabilir. Salı, bağlantılar bölgenizdeki Venüs mesken bölgenizdeki Jüpiter’le kare oluştururken, birisinin – tahminen bir sevgili yahut uygun bir arkadaş – tüm düğmelerinize basacak biçimde davrandığını görüyor . Derin bir nefes al tatlım. Artık bir tane daha al. Bunu üstlenmek zorunda değilsin. Her vakit herkese öğretmek zorunda değilsin. Bırakın beşerler kendi mezarlarını kendileri kazsın. Kendi şeridinde kal. Bu dramın gelişmesini izlemek için o ünlü müfrezenizi kullanın, bir yandan da ‘benim sirkim değil, maymunlarım değil’ diye tekrar edin. Ayrıyeten, aslında yapacak kendi içsel işin var.

Balık

Ulaş Utku Bozdoğan: 21 - 27 Ağustos 2023 Haftalık Genel Bakış 25

Bu hafta motivasyonlarınızı denetim edin. Yaptığın şeyi tam olarak neden yapıyorsun? Niyetleriniz konusunda potansiyel olarak biraz daha net, biraz daha direkt olabilir misiniz? Bu, kendinize çok daha kolay güvenmenize yardımcı olacak ve birebir vakitte diğerlerinin da size birebir itimadı vermesine müsaade verecektir. Çarşamba günü Güneş ilgi bölümünüze giriyor ve Merkür de burada geriliyor. Bu, öğrenilmesi gereken her türlü olağanüstü dersi gündeme getirir, en azından yerde nasıl duracağınız ve kendinizi bir diğerinde kaybetmemek değil. Güvensizlikleri öteki birine yansıtarak kendimizden kaçmak kolaydır. Lakin sen bundan daha düzgününü biliyorsun, değil mi?

Facebook

Web

Instagram 

YouTube

Bu makalede öne sürülen fikir ve yaklaşımlar külliyen muharrirlerinin özgün niyetleridir ve Onedio’nun editöryal siyasetini yansıtmayabilir. ©Onedio


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir