Ulaş Utku Bozdoğan: 18 - 24 Eylül 2023 Gökyüzü Güçleri ve Haftalık Genel Bakış 1

18 – 24 Eylül 2023 Gökyüzü Güçleri ve Haftalık Genel Bakış

21 Eylül ekinoksu dönüşüm yenilenme ve güçlü başlangıçları getiriyor. Cumartesi gününden itibaren gündüzler ve geceler eşit uzunlukta olacak ve yaşadığınız yere bağlı olarak çok daha kısa yahut daha uzun olacak.

Sembolik açıdan bakıldığında bu değerli bir dönüm noktasıdır. Bu, kozmosun kulağımıza fısıldadığı, elimizi tuttuğu ve bizi yavaşça bilinmeyene yanlışsız ittiği vakitteki bir dikiştir. Önümüzdeki birkaç ayda, Aralık Gündönümünün sonuna kadar neler büyüyecek? Ne yayınlanacak? Bu hepimiz için durup düşünmek ve kıymetlendirmek için altın bir fırsat. Güneş uzlaşmacı, adil fikirli Terazi’ye yanlışsız ilerlerken davet istikrar davetidir; istikrar ve iş, oyun, aşk, para, sıhhatle ilgili olsun, tam ortadaki o özel noktayı bulmak… İsmini siz koyun.

Bununla birlikte, Terazi Güneşi tüm seçenekleri tarttığında ve kendini bir halde çaresiz durumda bulduğunda, seçimleri diğer birine partnerine, sevgilisine, ebeveynine, arkadaşına yükleyip ertelemeyi tercih ettiğinden, karar vermek daha sıkıntı olabilir.  Artık karar verme vakti. 

Ama denemeliyiz. Bir tarafta hareket etmeye çalışın. Rastgele bir taraf. Terazinin gücü, karar verdikten sonra en güzel seçeneği seçtiğimize güvenmemiz gerektiği gerçeğinde yatmaktadır. Zira sahiden fakat hakikaten buna sahibiz. Buna inan. Ve bunu yalnızca kendimizi değil herkesi mutlu edecek biçimde yaptık. Madalyayı sonuna kadar hak ettik. Artık alma vakti. 

Zamanda bir adım geriye gidebilirsek işimize yarayacak şey, Güneş’in Perşembe günü, Başak’tan ayrılıp Cumartesi günü Terazi’ye girmeden çabucak evvel Plüton’a bağlanmasıdır. Bu üçgen açı çok güçlü. Bize güç veriyor. Kendimizi güçlü, denetimli, hırslı ve azimli hissetmemizi sağlar. Haftanın ortasından itibaren, bu konfigürasyonun inanılmaz gücünden yararlanabilir ve onun bizi Eylül ekinoksunun umut verici geleceğine taşımasına müsaade verebiliriz.

21 Eylül ekinoks çalışması

Ulaş Utku Bozdoğan: 18 - 24 Eylül 2023 Gökyüzü Güçleri ve Haftalık Genel Bakış 3

İhtiyacınız olacak malzemeler

Fesleğen, tuz, limon, bakır kase, bir sarı bir beyaz mum, dört defne yaprağı, kırmızı ip.

Yapılışı

Limonu ikiye kesin tuz ve fesleğeni döktükten sonra beyaz ve sarı mumunuzu defne yaprakları ile kırmızı iple bağlayın.

Bu çalışmayı Konutunuzun güneydoğu tarafında rastgele bir bölgede yapabilirsiniz. (Yatak odanız dışında.)

Sabah 10:00 ile 23:40’ a kadar yapabilirsiniz.

Mumunuzu yakın niyetiniz kendi içinizden geçen cümleleri tekrar edin. Tıpkı tekrarlardan kısır döngülerin tamamından arınmaya özgürleşmeye ateş elementinin gücü ile şifalanmaya niyet edin. “Aldım kabul ettim evet evet evet” tekrar edin.

Üç defa burnunuzdan nefes alın üç defada nefesinizi verin.

Beş kere tekrar edin.

Tamamen yanınca çöpe atabilirsiniz bir parçayı çiçek toprağına bırakın istediğiniz saatte duş alın.

Şifa olsun.

Koç

Ulaş Utku Bozdoğan: 18 - 24 Eylül 2023 Gökyüzü Güçleri ve Haftalık Genel Bakış 5

Çarşamba ile Cuma ortasında bütün bir kente yetecek kadar güç üretiyorsunuz. Hırsınız hudut tanımıyor ve ilerlemek için ne yapmanız gerektiğini tam olarak biliyorsunuz. Vazife ne kadar küçük olursa olsun, proje ne kadar detaylı olursa olsun, her şeyinizi buna koyacaksınız. Zira bu küçük, görünüşte anlamsız gayretlerin hepsinin büyük resmi oluşturduğunun farkındasınız. Ve bu büyük fotoğraf son derece ilgi caziptir. Devam etmek. Cumartesi günü Eylül ekinoksu ile birlikte güç değişiyor ve bir mola yakalayacaksınız. Bitiş çizgisine ulaşmanıza yardımcı olmak için diğerlerinden alacağınız dayanağı kabul edin.

Boğa

Ulaş Utku Bozdoğan: 18 - 24 Eylül 2023 Gökyüzü Güçleri ve Haftalık Genel Bakış 7

Her şey giderek daha güzele gidiyor, değil mi? Yaratıcılık ve duygusallık dalınızda Güneş’le çok keyifli vakit geçirdiniz lakin daha da güzeli bu gezegenin rutinler bölümünüzde büsbütün ahenk, huzur ve güzellikle ilgili bir burca yanlışsız ilerlemesi. Ayrıyeten bu momentumu yakalamayı ve yeni yarattığınız tüm yaratıcı enerjiyi rutininize, hatta işinize kanalize etmeyi de başarıyorsunuz. Artık kararlar alma vakti. Üstelik bunu zarafetle, çekicilikle ve zevkle yapıyorsunuz. Emin olun, düşünceliliğiniz, grup olarak çalışma isteğiniz ve ortada buluşma isteğiniz gözden kaçmayacak.

İkizler

Ulaş Utku Bozdoğan: 18 - 24 Eylül 2023 Gökyüzü Güçleri ve Haftalık Genel Bakış 9

Salı sizler için güç bir gün olabilir. Yukarıyı aşağıyı bilemeyebilirsiniz ya da kendinizle öbürleri ortasındaki sonları tanımlayamayabilirsiniz. Bu bilhassa aileler için geçerlidir; hasebiyle bu hudutların çelik kadar sağlam olduğundan emin olun. Baht yapıtı, bu güç süratli bir formda azalıyor ve Perşembe gününe kadar denetimin yine sizde olduğunu, hissedeceksiniz. Aslında, kendinizi o kadar güçlü hissedeceksiniz ki maddi bir hususta etkileyici adımlar atabileceksiniz. Güç kaynağınızı keşfedin. Cumartesi günü, Eylül ekinoksu tüm bu ağır enerjiyi yumuşatır ve hırsla yaptığınız yanlışları telafi edebilme fırsatı verir sizlere.

Yengeç

Ulaş Utku Bozdoğan: 18 - 24 Eylül 2023 Gökyüzü Güçleri ve Haftalık Genel Bakış 11

Dünyanızda üzerinizde epeyce fazla nüfuz sahibi olan biri var.  Onunla bağlantıya geçin ve bildiklerinizi problemleri anlatın. Bu, haftanın başında daha barizdir; teknik açıdan ele almak istersek Pazartesi ile Çarşamba ortasında. Bu, bu dinamiğin bu saatin dışında var olmayacağı ya da Çarşamba gününden sonra kesinlikle ortadan kalkacağı manasına gelmiyor. Lakin bu periyotta daha da güçlü. Hudutlarınız muhtemelen daha geçirgen olacak ve olağandan çok daha kolay etkileneceksiniz. Endişelenmeyin; geçecek. Bundan daha güçlü ve daha emin bir formda ortaya çıkacaksınız.

Aslan

Ulaş Utku Bozdoğan: 18 - 24 Eylül 2023 Gökyüzü Güçleri ve Haftalık Genel Bakış 13

Son vakitlerde çok yeterli davrandın, değil mi? Mali durumunuzla ilgilenerek, maddi yükümlülüklerinizi yerine getirerek ve genel olarak sıkı bir gemi yürüttüğünüzden emin olarak sorumlu olanı yaptınız. Artık yine yaratıcı olabilirsiniz. Artık bu hafta doğum haritanızın bu kesiminde Güneş ile kendinizi tabir edebilecek ve fikirlerinizi paylaşabileceksiniz. Beşerler bıraktığınız şeyi almaya başlıyor ve bu çok âlâ hissettiriyor. Dahası, her şeyi kendi istediğiniz üzere yapmak yerine müzakere etme ve uzlaşma havasındasınız. Atacağınız her adım karşılık görecek irtibata kıymet verin kaçma vakti bitti.

Başak

Ulaş Utku Bozdoğan: 18 - 24 Eylül 2023 Gökyüzü Güçleri ve Haftalık Genel Bakış 15

Doğum günü ayınızın sonu. Nispeten konuşursak, düzgün bitiyor. Elbette kendinizi biraz kaybolmuş, başınız karışmış, hatta muhtemelen dışarıdan birinden olumsuz etkilenmiş hissedebileceğiniz bir durum vardır. Bunu kimi sonları belirlemek için süratli bir fırsat olarak değerlendirin ve sonra yolunuza devam edin. Gücüne sahip çık, zira o tam orada, seni bekliyor. Cumartesi günü Güneş’in burç değiştirmesiyle birlikte güç değişimleri ve değişim rüzgarları sizi çok daha istikrarlı bir alana taşıyor. Odaklanmanız gereken en değerli şeyin siz, inancınız, kıymetleriniz ve gelişen öz bedeliniz olduğu bir alan.

Terazi

Ulaş Utku Bozdoğan: 18 - 24 Eylül 2023 Gökyüzü Güçleri ve Haftalık Genel Bakış 17

Merhaba, doğum günü döneminiz kutlu olsun! Giyinip kentte bir gece geçirmek için dışarı çıkmanın vakti geldi mi? Kendinizi dünyaya salıvermeden evvel cumartesiye kadar bekleyin. Bu senin altın anın, sevgilim. Elbette bu sembolik bir özgür bırakma olabilir. Daha önemli bir tabirle, bu, yeni ve parlak bir geleceğe yelken açmak için ülkü bir vakittir. Artık önünüzde koca bir dünya var ve boğayı boynuzlarından yakalamaya ziyadesiyle hazırsınız. Harekete geçin.

Akrep

Ulaş Utku Bozdoğan: 18 - 24 Eylül 2023 Gökyüzü Güçleri ve Haftalık Genel Bakış 19

Bir arkadaşınız bu hafta sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Yahut ulaşmayı arzuladığınız bir amacın bir kenara düşmesi sizi büyük ölçüde hayal kırıklığına uğratır. Endişelenmeyin; sonu güzel biten her şey düzgündür. Kozmik güç, Perşembe günü Güneş’in Plüton’la üçgen açı yapmasıyla daha güzele hakikat bir dönüş yapacak ve siz her zamankinden çok daha güçlü ve güçlü bir formda geri sıçrayacaksınız. Cumartesi gününden itibaren Güneş ruhsal kesiminize girerken, gevşemenin ve yalnızca kendinize biraz vakit ayırmanın vakti geldi. Düşünmek, dinlenmek, yenilenmek, yenilenmek değerli. Önümüzdeki birkaç hafta boyunca iç istikrarınızı müdafaanız gerekli.

Yay

Ulaş Utku Bozdoğan: 18 - 24 Eylül 2023 Gökyüzü Güçleri ve Haftalık Genel Bakış 21

Son birkaç haftadır çok çalıştın. Çok güç. Biraz molayı katiyen hak ediyorsun. Fakat orta vermeden evvel son, son ve güçlü bir atak yapmanız gerekecek. Göreceksiniz, bu itme her şeye yetecek. (Hatırı sayılır) kaynaklarınızı hayatınızın daha büyük fotoğrafına kanalize etmenin vereceği his yani kıyaslanamaz. Bundan sonra, Cumartesi günü Güneş’in doğum haritanızın bu dalına hareketi ile eğlenme vakti. İçinizdeki toplumsal kelebeğiniz ortaya çıkıp parlamak için can atıyor. Öyleyse devam et tatlım. Kanatlarını aç ve uç. Artık önünüzde milyonlarca seçenek var. Tadını çıkarın.

Oğlak

Ulaş Utku Bozdoğan: 18 - 24 Eylül 2023 Gökyüzü Güçleri ve Haftalık Genel Bakış 23

Cumartesi gününden itibaren Güneş’in iş dalınıza girmesiyle profesyonel dünyanız büyük olasılıkla büyük bir ilerleme kaydedecek. Kesinlikle meslek odaklı olmasanız bile (ki bu sizin savlı tipler için neredeyse imkansızdır), size uygun, istikrarlı, ödüllendirici ve hepsinden değerlisi, size uygun olduğunu düşündüğünüz bir şeyi yapmak için altın bir fırsata sahip olacaksınız. İşbirlikçi. Evet, kendi kendine yetmeyi seviyorsun. Lakin tıpkı vakitte her şeyi kendiniz yapamazsınız. Yakında fikirlerinizi sizi ‘anlayan’ beşerlerle paylaşmanın memnunluğunu keşfedeceksiniz. Kendinizi eğitmek için harcadığınız kanı, teri ve gözyaşlarını ve bu noktaya ulaşmak için gösterdiğiniz disiplini takdir eden beşerler.

Kova

Ulaş Utku Bozdoğan: 18 - 24 Eylül 2023 Gökyüzü Güçleri ve Haftalık Genel Bakış 25

İştahınızı kabartmak ve harekete geçirmek için yeni bir şeyler öğrenme ihtimalinden daha uygun bir şey yoktur. Sen sordun ve gökler seni duydu. Cumartesi gününden itibaren Güneş’in macera ve eğitim kesiminize girmesiyle birlikte, kimi yeni bilgileri keşfetmenin tadını çıkarabileceğiniz sayısız fırsat var. Size çok daha istikrarlı bir bakış açısı ve bakış açısı getiren bilgiler. Ayrıyeten, seyahat ve her türlü genişleme için de şahane bir vakit olması olasıdır. Kanatlarını aç. Onları test edin. Bu özgürlüğü hissedin. Bağımlılık yapıyor, değil mi? İşte küçük bir hayat tüyosu: Özgürlük, taptığınız, paha verdiğiniz yahut örnek aldığınız biriyle paylaşıldığında da bir o kadar zevkli olabilir.

Balık

Ulaş Utku Bozdoğan: 18 - 24 Eylül 2023 Gökyüzü Güçleri ve Haftalık Genel Bakış 27

Bakın, haftanın başlangıcı herkesin oyunudur. Kimse hakikaten neler olduğunu bilmiyor. Plan neydi tekrar? Kim neyden sorumlu? Sonlar nerede? Burada yetişkin kim olacak? Sorumluluklarınızı yansıtıyor yahut kaçınıyor olabileceğinizi unutmayın sevgilim. Oburlarının da yapabileceği üzere. Onlara sahip olduğunuzda, şartların çaresiz bir kurbanı olmak yerine, güçlenmeye yer açarsınız. Ayrıyeten oburlarının da birebir şeyi yapmasına müsaade vermiş olursunuz. 

Gökler rehberimiz yolumuz ışık olsun.

Facebook

Web

Instagram 

YouTube

Bu makalede öne sürülen fikir ve yaklaşımlar külliyen müelliflerinin özgün niyetleridir ve Onedio’nun editöryal siyasetini yansıtmayabilir. ©Onedio


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir