Ulaş Utku Bozdoğan: 17 Temmuz 2023 Yeni Ay ve Burçlara Tesirleri 1

17 Temmuz 2023 Yeni Ay ve Burçlara Tesirleri

Kendi duygusal süreciniz üzerine düşünürken, etrafınızda kendinizi inançta hissediyor musunuz? Sana konutun ne hatırlatıyor? Bilhassa Temmuz 2023’te Yengeç burcundaki yeni ayın her bir burcu nasıl etkileyeceğini düşünürken, her birimizin kişisel güvenlik hissimiz üzerinde düşünmesi çok değerlidir. Yengeç ve Oğlak burcunun astrolojik ekseni, bu lunasyon altında yüklü olarak aktive olacak ve bu da çocuk ile ebeveyn, birebir vakitte besleyen ve sağlayan ortasındaki kutupluluğa vurgu yapacaktır. Diğerlerini önemseme ve onlara bakma formumuz, yetiştirilme stilimizin bir yansımasıdır ve bu ay bize, hislerimizi otantik bir formda tabir etmemize, birebir vakitte kendimizi inançta hissetmemize müsaade verecek pak bir sayfa açalım!

Ay, 17 Temmuz’da sezgisel Yengeç burcunda kendini yenileyecek lakin kolektif olarak deneyimleyeceğimiz tek yeni başlangıç bu değil.

Ulaş Utku Bozdoğan: 17 Temmuz 2023 Yeni Ay ve Burçlara Tesirleri 3

Yeni aydan yalnızca birkaç saat sonra, Kuzey Mukadderat Düğümü ve Güney Mukadderat Düğümü olarak da bilinen ay düğümleri Ocak 2025’e kadar Koç Terazi eksenini resmen aktive ederek Boğa ve Akrep eksenindeki seyahatlerini tamamlayacaklar. Referans olarak, Kuzey ve Güney Düğümü’nün bu kardinalden en son geçişi olduğu için Aralık 2004’ten Haziran 2006’ya kadar düşünün. Zodyak’ın başlatıcıları olarak da bilinen bu, kolektif taraf hissimizi değiştirecek ve bireyler olarak özerkliğimize adım atma fırsatını ortaya çıkaracaktır. Bu yalnızca başlangıç zira hala yapılacak çok iş var!

Yeni ay niyetinizi belirlemeden evvel, doğum haritanızda 24 derece Yengeç burcunun doğum haritasında nerede olduğunu denetim edin ya da uzman bir astrologdan takviye alın. Bu ana su burcu, ana üssümüzün, duygusal temelimizin ve aile dinamiğimizin bir temsilidir. Tıpkı vakitte konfor ve güvenlik algınızı sembolize eder. Bununla birlikte, Ay Oğlak burcunda geri giden Plüton ile tam zıt pozisyonda olacak ve bu da muhtemelen geçmişimizin temalarını yine gözden geçirmemize neden olacak. Unutmayın, güneş eninde sonunda yeraltı dünyasının efendisine karşı çıkacaktır. 20 Temmuz ile 21 Temmuz ortasında son kere ve bu 2009’dan beri devam eden bir boyut. Artık ruhumuzun tekamülüyle uyumlu olmayan modası geçmiş kalıplar, yapılar ve temeller var ve bu hem kişisel hem de kolektif seviyede oluyor. 

Kişisel yahut profesyonel olarak, etrafınızı şuurlu olarak duygusal sonlarınıza hürmet duyan bireylerle çevreliyor musunuz? En yüksek potansiyelinize adım atmak için geçmişinizin hangi kısmını geride bırakmaya hazırsınız? Güneş’in Oğlak burcundaki Plüton’la son muhalefetinin yanı sıra, yeraltı dünyasının efendisi önümüzdeki haftalarda değerli bir oyuncu olacak. 23 Temmuz’da, Baht Düğümleri (yakın vakitte Koç ve Terazi’ye girişlerinden sonra) ile karşı karşıya gelecek ve bu, bu ayın Yeni Ay’ı hakkında düşünürken katiyen dikkate alınması gereken bir şey. Ne de olsa, bu yeni başlangıç, büyük olasılıkla muhakkak bir ölçü cüret ve azim gerektirecektir, lakin unutmayın; konfor alanınızdan çıkmak, büyümeyi ve dayanıklılığı teşvik eder. Bu ortada, ilerlerken kendiniz için nasıl bir dünya yaratmak istediğinizi düşünün. 

Ay tıpkı vakitte değişim yaratan Uranüs ile ahenk sağlayacak ve alışılmadık bir yol izleme dileğine ilham verebilecek bir bozulma ve özgürleşme katmanı ekleyecek. Alışılmadık yahut sıra dışı olmak zorunda değil, bunun yerine olaylara farklı bir bakış açısıyla yaklaşmak kadar kolay bir şey. Ve Venüs’ün de Uranüs’le kare açı yapmasıyla, sağlıklı deneyleri keşfetme ve bunlara katılma bahtı var. Öbür bir kayda nazaran, Başak burcundaki Mars da geri giden Satürn’e aksi pozisyonda olacak. Sonraki adımlarda anlayışlı ve pragmatik olmamızı teşvik eder. Uranüs tesirini göz önünde bulundurduğumuzda kulağa çelişkili geliyor lakin kilit nokta istikrarımızı kaybetmeden kendimize meydan okumaktır. Aksi takdirde, Balık burcundaki Satürn’ün karşısında Başak’taki Mars, çalışkan, analitik ve sıkıcı işler için olağanüstü bir tesir olabilir. Bu nedenle, disiplinden mahrumsanız yahut makul bir uğraşa odaklanıyorsanız, bundan yararlanmaktan çekinmeyin.

İşte Güneş burcunuza, Ay burcunuza yahut yükselen burcunuza nazaran Yengeç burcundaki yaklaşan yeni aydan neler bekleyebilirsiniz. (Yorumları ebediyen Güneş yükselen ve Ay burcunuz için bu burçlarınızı okumazsanız çok şey kaçırmış olursunuz.)

Ulaş Utku Bozdoğan: 17 Temmuz 2023 Yeni Ay ve Burçlara Tesirleri 5

Koç Burcu

Ana üssünüzü çevreleyen temalar ve en içteki hisler bu ay altında vurgulanıyor, bu nedenle bu vakitte kendinizi inançta ve esaslı hissettiren şeyleri düşünmeniz çok değerli. Prestij, makûs şöhret ve ebeveyn figürleriyle ilgili 10. konutunuzda geri giden Plüton’a ters pozisyondayken, mahremiyet ve duygusal temellerle ilgili dördüncü konutunuzun üzerinde gezinmek, güvenlik hissinizi tekrar tanımlamak için geçmişle barışmanız için bir fırsattır. Göksel yöneticiniz Mars da misyon yöneticisi Satürn’le karşı karşıya gelecek ve sizi, bilhassa düzgünleşme sürecindekiler olmak üzere günlük lojistik işlerinizde daha anlayışlı ve bağışlayıcı olmaya teşvik edecek. Kuzey Düğümü 2006’dan beri birinci kere burcunuza giriyor ve hayatın yeni bir kısmı yaklaşıyor. 

Boğa Burcu

Ay Yengeç burcunda kendini yeniliyor, irtibat stilinizden yakın etrafınızın dinamiğine kadar her şeye yeni başlangıçlar getiriyor. Kuzey Düğümü de burcunuzdaki seyahatini sonlandıracak (2021’den beri burcunuzdan geçtikten sonra) bu lunasyonu daha da baskın hale getirecek. O vakitten beri güvenlik hissiniz nasıl gelişti? Kendiniz ve şahsî paha sistemleriniz hakkında ne keşfettiniz? Ay, ferdî ideolojinizin ve dünya görüşünüzün gölge tarafına farkındalık getirerek geri giden Plüton’a direkt zıtlık yapacak. Aradığınız konut ortamını kurmak için hangi inançlardan vazgeçmeye hazırsınız? Göksel yöneticinizin (Venüs) Uranüs’le kare açı yapması düşünüldüğünde, cihan sizi gerekirse öteki seçenekleri denemeye ve keşfetmeye teşvik eder. 

İkizler Burcu

Gücünü geri almaya hazır mısın? İster mali açıdan ister duyusal zevkleriniz açısından olsun, bu ay size fizikî etrafınızda daha fazla konutunuzda hissetme fırsatı sunuyor. Örneğin, bu ayın yeni ayı, istikrar arayan ikinci para, pahalar ve yaratık konfor konutunuza dokunacak ve tüm bunlar, yakın birlikler ve güç alışverişi ile ilgili sekizinci meskeniniz aracılığıyla geri giden Plüton’a direkt aykırı pozisyonda oturacak. 2007’de Plüton’un Oğlak burcuna birinci girişinden bu yana yakın birliktelikleriniz ve münasebet dinamikleriniz nasıl gelişti? Hudutlarınız ve duygusal gereksinimleriniz bu ayda ön plana çıkıyor ve irtibat kesiminizde cızırdayan göksel yöneticiniz Merkür ile bunları ele almak için gereken itimat ve yüreğe sahip olacaksınız.

Yengeç Burcu 

Yeni Ay’ınız ve Güneş mevsiminiz kutlu olsun Yengeç! Ay tarafından yönetilmek size üstünlük sağlar zira yalnızca ayın evrelerine alışmakla kalmaz, birebir vakitte duygusallığınızla da dikkate paha bir ahenk içinde olursunuz. Bu, bilhassa burcunuzda kendini yenileyen ay için geçerlidir, bu nedenle kendinizin/hayatınızın bağlanmaya ve/veya salıvermeye hazır olduğunuz kısımlarını yansıtmanız değerlidir. Geri giden Plüton’un karşısındayken, alaka dinamiklerinize, bilhassa de gücün berbata kullanılmasına yol açabilecek dinamiklere daha fazla vurgu yapılır. Her halükarda, bu ay size gücünüzü geri çağırma ve şahsî yahut profesyonel olarak kendinizi gösterme fırsatı sunuyor. Ve Mars, geri giden Satürn’ün karşısında otururken, kozmos, kendinizi keşfetmenize giden bu yeni yolda sizi destekliyor. Hayallerinizin geleceğini tezahür ettirin! 

Aslan Burcu 

Bırakın ve kainatın direksiyona geçmesine müsaade verin. Ay, Yengeç burcunda kendini yeniliyor, şifa, kapanma ve bilinçsiz kalıplarla ilgili 12. meskeninize yeni başlangıçlar getiriyor, ancak dahası da var. Durum tespiti, sıhhat alışkanlıkları ve hizmet hareketleriyle ilgili sorumlu altıncı meskeniniz aracılığıyla, geri giden Plüton’un tam karşısına oturacak ve günlük ömür üslubunuzun gölgeli özelliklerini vurgulayacak. Lojistik yahut refahınız açısından, artık en yüksek hayrınıza hizmet etmeyen sistem ve yapılardan vazgeçmeniz için teşvik ediliyorsunuz. Unutmayın, burcunuzdan geçerken Venüs, 10. konutunuzda Uranüs ile karşı karşıya gelecek, bu nedenle beklenmedik bir plan değişikliği yaşarsanız şaşırmayın. Bu, işyerinde ve/veya para kazanma yetenekleriniz açısından olabilir. Her iki durumda da denemekten korkmayın. 

Başak Burcu 

Kendinizi, sırf amaçlarınızı ve hayallerinizi desteklemekle kalmayan, birebir vakitte yol boyunca size ilham veren misal düşünen bireylerle çevrelemek kıymetlidir. Daha da değerlisi, duygusal dünyanız ve güvenlik hissiniz kelam konusu olduğunda, Temmuz ayının yeni ayı sizi toplumsal etrafınızın dinamiği ve bu irtibatların ferdi gerçeğiniz için yer tutup tutmadığı konusunda düşünmeye teşvik ediyor. Örneğin, Ay Yengeç’te toplum problemleriyle ilgili 11. meskeniniz aracılığıyla kendini yenileyecek ve dünyaya ilişkin olma hissinize yeni başlangıçlar getirecek. Lakin ay tıpkı vakitte geri giden Plüton’a direkt terslik yaparak, kendinizi sözünüzün gölgeli özelliklerini ve/veya özgünlüğünüz ile ilgili çekingenlikleri vurgulayacaktır. Arkadaşlık gruplarınızın muteber olduğunu düşünüyor musunuz? Bu hayat alanını nasıl tekrar tanımlayabilirsiniz?

Terazi Burcu 

Yeni ay, haritanızın en halka açık dalına dokunuyor, otorite hissinizden dünyadaki itibarınıza kadar her şeye yeni başlangıçlar getiriyor. Bununla birlikte, bu ayın Yengeç burcunda gerçekleşeceği göz önüne alındığında, bu, kendi ebeveyniniz ve çocuk dinamikleriniz değilse, bir ebeveyn figürü etrafında dönebilir. Yöneticiniz Venüs, şimdiden gerileme öncesi gölge etabında ve topluluk ayarları ve ferdi özgürlükle ilgili 11. meskeniniz aracılığıyla. Yani, bu güçlerin birleşimi sizi ferdî ve profesyonel amaçlarınızın pahasını tekrar değerlendirmeye teşvik ediyor. Bu teşebbüs inançlı hissettiriyor mu? Venüs ayrıyeten Uranüs ile karşı karşıya gelecek ve samimi bağlarınıza heyecan ve yenilik getirecek. Yepisyeni bir öz farkındalık duygusu geliştiriyorsunuz, lakin ay geri giden Plüton’un karşısına otururken, aile biriminizdeki eski metotlara ve güç dinamiklerine son vermenin vakti geldi. Bu, Güney Düğümü’nün 2006’dan beri birinci kere burcunuzda birinci defa ortaya çıkmasıyla bilhassa doğrudur.

Akrep Burcu 

Başını kaldır, Akrep. Ay, kardeş burcunuz Yengeç’te kendini yeniliyor, dokuzuncu genişleme, inanç, uzun vadeli gayeler ve kendini keşfetme meskeninize vurgu ve rahmet getiriyor. Ana üssünüz ve/veya tanıdık inanç sistemleriniz açısından, bu lunasyon size yörüngeleri değiştirme ve kendi ferdi yolunuzu takip etme fırsatı sunuyor. Çağdaş yöneticiniz geri giden Plüton’un karşısında otururken, erken çocukluğunuzun ve yakın etrafınızın daha karanlık özellikleri ansızın tekrar su yüzüne çıkabilir, lakin artık abone olmadığınız bir kısmı ve/veya kıssayı kapatmanız için teşvik edildiğiniz yer burasıdır. Plüton’un 2007’de Oğlak burcuna birinci girmesinden bu yana konut ve aile algınız nasıl gelişti? Güney Düğümü de burcunuzdaki seyahatini tamamlıyor. 

Yay Burcu

Samimi alışverişinizin temeli, güvenlik hissinizin ve erken çocukluk periyodunuzun bir yansımasıdır. Ay, hassas Yengeç burcunda kendini yenilerken birleşmeler, miras ve başka gelir kaynaklarıyla ilgili sekizinci konutunuz size ‘alma ve verme’ fikrinizi tekrar tanımlama fırsatı sunuluyor. Artık ne inançta hissetmiyor? Şüphelerinizin ve endişelerinizin kaynağı nedir? Ay, istikrar arayan ikinci kıymetler konutunuzda, yaratık konforlarında ve para kazanma yeteneklerinizde geri giden Plüton’un tam karşısına oturacak ve geçmiş endişelerinizden birinci ‘güvenlik’ izleniminize kadar her şeyi vurgulayacak. Bu modası geçmiş sistem ve yapıları teslim etmeye hazır mısınız? Mars, Satürn’ün karşısında otururken, ilerlemeniz için neyin en yeterli olduğunu fark etmeniz ve tahlil etmeniz için teşvik ediliyorsunuz.

Oğlak Burcu 

Oğlak, kalbini aç ve SEVGİ ile bakılmasına müsaade ver. Bu, bilhassa taahhüt ettiğiniz yedinci muahedeler, uzlaşma ve değerli başkaları aracılığıyla Yengeç’te kendini yenileyen ay için geçerlidir. Bununla birlikte, burcunuzda geri giden Plüton’a ters pozisyondayken, iştiraklerinizi çevreleyen bilinçsiz dehşetler ve/veya temaslarınız içinde kendinizi inançta hissetme hüneriniz birebir anda gözden geçirilebilir. Lakin bu, yepisyeni bir temel üzerine inşa etmeniz ve denetim gereksinimi, hatta tahminen de terk edilme korkusu üzere gölgeli niteliklerinizden vazgeçmeniz için bir fırsattır. Mars ayrıyeten, sonraki adımlarla ilgili olarak gerekli araştırmayı ayırt etmeye, tahlil etmeye ve gerekli araştırmayı yapmaya teşvik edildiğiniz vazife yöneticisi yöneticiniz Satürn’ün karşısında yer alacaktır. 

Kova Burcu 

Farkındalık, aradığınız zihinsel, fizikî ve duygusal istikrarın anahtarıdır Kova. Neyse ki, sıhhatle ilgili altıncı meskeniniz, günlük ritüelleriniz, durum tespiti ve hizmet hareketleri aracılığıyla Yengeç burcunda kendini yenileyen ay ile birlikte, hem arzuladığınız hem de hak ettiğiniz ömür üslubunu geliştirmeniz için bir fırsat var. Daha da kıymetlisi, geri giden Plüton’a karşıtken 12. meskeniniz, düşleriniz, engellemeleriniz ve bilinçsiz kalıplarınız aracılığıyla başa çıkma sistemlerinizin karanlık tarafını ve perde ardındaki hayatı ele almanız isteniyor. Kusursuz diye bir şey yoktur, bu yüzden bunu gerekli sonları belirlemek için bir fırsat olarak değerlendirin. Geri giden Satürn birebir vakitte sekizinci yakınlık meskeniniz aracılığıyla Mars’ın karşısına oturacak ve şahsî ve/veya ortak kaynaklarınız kelam konusu olduğunda nelerin düzeltilmesi, saflaştırılması ve/veya tekrar ele alınması gerektiğini vurgulayacaktır.

Balık Burcu

Ay’ın Yengeç burcunuzda kendini yenilemesi ve beşinci tutku projeleri ve otantik söz meskeniniz ile, size içinizdeki çocuğu besleme ve sizi duygusal olarak tatmin eden güçlerle yine ilişki kurma fırsatı sunuluyor. Yaratıcı, romantik ve/veya eşsiz yetenekleriniz açısından, kendinizin bu kısımlarını özgürce söz etmenizi bilinçsizce neyin engelleyebileceğini düşünün. Bu, bilhassa sevgi lisanınızı ve söz özgürlüğünüzü etkilemiş olabilecek geçmiş tecrübelerle karşı karşıya kaldığınız için, geri giden Plüton’un karşısında oturan Ay için geçerlidir. Mars tıpkı vakitte alaka kesiminizde de cızırdıyor ve tüm bunlar burcunuzda geri giden Satürn’ün tam karşısında oturuyor. Sözün tam manasıyla ve/veya duygusal olarak, artık bağlantılarınızda olumlu bir tesir olarak hizmet etmeyen şeyleri ele almanız için teşvik ediliyorsunuz. Bu, aile ile ilgili olabilir, hatta tahminen de sevgilinizle ilgili olabilir.

Gökler rehberimiz yolumuz ışık olsun.

Facebook

Web

Instagram 

YouTube

Bu makalede öne sürülen fikir ve yaklaşımlar büsbütün müelliflerinin özgün niyetleridir ve Onedio’nun editöryal siyasetini yansıtmayabilir. ©Onedio


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir