Ulaş Utku Bozdoğan: 17 Haziran 2023 Satürn Retrosuna Dikkat! Satürn Retrosu Burcunuzu, Mesleğinizi ve Aşkınızı Nasıl Etkileyecek? 1

17 Haziran 2023 Satürn Retrosuna Dikkat! Satürn Retrosu Burcunuzu, Mesleğinizi ve Aşkınızı Nasıl Etkileyecek?

Satürn retrosu 2023 size ferdî gelişimin finansal büyümeden daha az değerli olmadığını öğretmeye geliyor. 

Satürn retrosu 17 Haziran 2023’te başlıyor ve ferdî gelişimin, insan ömrü tecrübemizde finansal büyüme kadar hayati olduğunu öğrenmenize yardımcı olmak için burada. Astrolojide, Satürn ekseriyetle karma gezegeni olarak anılır. Pekala durağan seyrinde oluşu bu bizim için ne manaya geliyor?

Hepimiz Merkür retrosu 2023’ü duyduk ve tahminen yakın vakitte Plüton retrosu 2023’ü okudunuz lakin Satürn retrosu 2023, kendi eşsiz gezegensel gücüyle her şeyi sarsmak üzere.

Satürn, hırs, üretkenlik ve ölçülebilir ölçekte muvaffakiyetler üzere yetişkin olmanın tüm süslerini bünyesinde barındırır. Tıpkı vakitte koşullar ve şartların, kurallar ve düzenlemelerin, disiplinin, denetimin ve otoritenin gezegenidir.

Satürn, hayatımızın sorumluluk ve inkâr üzere olgun ve önemli kısımlarını yönetir. Geceleri kapıyı kilitlememize ve pahalı eşyalarımızı inançlı yerlere saklamamıza neden olan gezegendir. Satürn, otuz yaşında bize ziyan veren alışkanlıkları bırakıp elli yaşında spor salonuna gitmemizin sebebidir. Bizi mantıklı olmaya ve ‘yaşımıza nazaran hareket etmeye’ çağıran niyet ve davranışların kökleri Satürn’ün gücüne dayanır.

Bu gezegenin gücünün en net göstergelerinden biri, yeniden anlatacağım Satürn dönüşü olan hayat değiştiren astrolojik tecrübedir.

Satürn ne vakit geri geliyor?

Ulaş Utku Bozdoğan: 17 Haziran 2023 Satürn Retrosuna Dikkat! Satürn Retrosu Burcunuzu, Mesleğinizi ve Aşkınızı Nasıl Etkileyecek? 3

17 Haziran 2023’te Satürn retrosu başlıyor. Satürn’ün rotasını bilakis çevirmeye başladığı gün 17 Haziran 2023 İkizler döneminin sonu. Satürn romantik, hayal üzere Balık burcunda, bu nedenle değişim illüzyonlar ve ferdî fantezilerle ilişkili olacak. Gerileme, 18 Haziran 2023’te İkizler burcundaki Yeni Ay’dan yalnızca birkaç saat evvel başlıyor.

17 Haziran – 4 Kasım 2023’te Satürn, 17 Haziran’dan 4 Kasım 2023’e kadar geri hareket edecek. O devrin dersleri, romantik süreçlerin yavaşlamasını getirecek ve olgun aşka ve hatta tezahür etmenize müdahale edecek. Her şeyi hakikat yapıyorsanız ve gerileme sırasında hiçbir sonuç görmüyorsanız, değişiklikleri görmek için 4 Kasım sonrasına kadar bekleyin.

4 Kasım 2023’te Satürn ileri gidiyor. O vakitler, cömertliğin gezegeni Jüpiter, isyanın gezegeni Uranüs ve düşlerin gezegeni Neptün kendi başlarına geri hareket halindedir, bu nedenle tekrar de huzursuz anlar olacaktır, lakin en azından Satürn’ün durağan seyri sona ermiş olacak. 

7 Şubat 2024’te Satürn gerilemesi sonrası gölge periyodu sona eriyor. Retro sonrası gölge, 7 Şubat 2024’ü takip edecek olan kesin muvaffakiyetten evvel, ayaklarımızı bulmamızı ve istediğimiz gayelere ulaşmaya çalışmamızı sağlayan 7 Şubat 2024’e kadar sürecek.

Satürn retrosu hayatımı ve mesleğimi nasıl etkiliyor?

Satürn’ün tesiri ekseriyetle heyecan verici değildir. Gelecek için vazifelerinizi belirlemekle, gelecekte olacak her şeyin temellerini atmakla misyonlu bir gezegendir. Yeni bir meslek için eğitim ve bir mesken depozitosu için para biriktirmek Satürn’ün işleridir.

Gezegen, otorite ve sorumlulukla alakalıdır. Azim ve üretkenlik. Retro, işleri en çok formda değiştirebilir ve yetişkinlerin gayretlerini art plana atabilir.

Hayatın pratik temelleri terk edildiğinde, kendinizi içeride olup bitenlere odaklanırken bulabilirsiniz. Örneğin, duygusal ve ruhsal reaksiyonlar. 

Satürn’ün olgunluk iletisini reddetmek riskli olabilir, lakin sürdüğü sürece eğlenceli olacağına kuşku yok.

Önceden hazırlıklı olun ve kaydettiğiniz tüm ilerlemeleri sabitleyin. Yetkinliğinizi belirten yazılı bir evraka sahip olmak için yöneticinizden bir kıymetlendirme isteyin. Birtakım fonları altı ay yahut daha uzun müddet dokunulmayacak tasarruflara yönelin. 

Gerçek ile yanılsama ortasındaki çizgileri bulanıklaştıran romantik bir su burcu olan Balık, retronun gerçekleştiği yerdir. Balık, ilerlemeye ve ileriye hakikat hareket etmeye hiç bağlı değildir sembolü, birebir anda iki tarafta yüzen balıktır ve kendinizi büsbütün istikametinizi kaybederken bulabilirsiniz. Fakat balık romantiktir, bu nedenle aşka odaklanacak ve bu alanda kaybettiğiniz vakti telafi edeceksiniz.

Satürn dönüşü nedir?

Satürn nispeten yavaş hareket eden bir gezegendir. Örneğin, Zodyak’taki seyahatini tamamlaması bir ay süren Ay’ın yahut bir yıl süren Güneş’in tersine, Satürn yaklaşık 29,4 yıl sürer.

Bu, doğumumuzdan yaklaşık 29 yıl sonra, Satürn’ün doğumumuz sırasında ziyaret ettiği Zodyak’taki birebir pozisyona ulaştığı manasına gelir. Ve tekrar, 29 yıl sonra ve şayet çok şanslıysak, 29 yıl sonra da.

Satürn olgunluk ve somut bahislerle kontaklı olduğu için Satürn’ün dönüş periyodu büyüme vaktidir. Satürn dönüşümüz sırasında ortaya çıkabilecek dersler, genç kişiliğimizi atmakla ilgili olacaktır. Tahminen meslek değiştirmek ya da arkadaş etrafımızı değiştirmek.

Satürn dönüşümüzü yaşadığımızda, beşerler çoklukla eski bağlantılarını, bazen de uzun yılların partnerlerini geride bırakırlar. Yeni istikametler peşinde koşmak için eksiksiz işi bırakmak yahut dünyanın öbür ucuna gitmek, Satürn için bir günlük iştir.

Modern psikoloji bize, yetişkin olarak 29-30 yaşına kadar gelişmeye devam ettiğimizi, bu nedenle olgunlaşmamış olarak görülen risk alma davranışlarının yasal yetişkinlik yaşı olan 18’den sonra da devam edebileceğini öğretiyor. Beyinler otuzlu yaşlarımıza kadar yetişkinliğe ulaşmaz. Astrolojide bunu başından beri biliyoruz.

Satürn retrosu 2023 burç yorumu

Ulaş Utku Bozdoğan: 17 Haziran 2023 Satürn Retrosuna Dikkat! Satürn Retrosu Burcunuzu, Mesleğinizi ve Aşkınızı Nasıl Etkileyecek? 5

Satürn retrosu 2023’ün burcunuza bağlı olarak aşkınızı ve talihinizi nasıl etkileyeceğini keşfetmek için okumaya devam edin. En gerçek okuma için, astroloji doğum haritanıza nazaran güneş burcunuza yahut yükselen burcunuza bakın.

Koç

Koç burcu, bu gerilemeyle ilgili her şey size biraz yabancı. Bir gezegen olarak Satürn, kabul etmediğiniz katılık ve ileriye dönük planlama kavramlarıyla ilgilidir. O daha büyük resme bakar, halbuki siz yakınlaştırmayı tercih edersiniz. Ve sonra geriye masraf ve daha hayal üzere olur ancak bu yardımcı olmaz. “Şimdi ve burada” bir beşersin ve fanteziler senin için hiçbir şey söz etmiyor. Bu gerileme devri muhtemelen hayatınızda hiçbir fark yaratmayacak!

Boğa

Satürn gezegenini epey ilişkilendirilebilir buluyorsun, Boğa. Gelecek için plan yapmayı seviyorsunuz ve Satürn gelecek için plan yapmayı seviyor. Disiplini ve itimadı seviyorsunuz ve Satürn de seviyor. Münasebetiyle, onun geriye gitmesine ve tüm planlamacıları ve günlükleri sudan atmasına gerek yok. Yeniden de o denli ve bu, titiz benliğinizin biraz yalnız hissettiği manasına geliyor. Uzun vadeli planlar biraz karışık olabilir, bu nedenle planlamanızı sade tutun.

İkizler

Şimdi senin mevsimin İkizler, bu yüzden kaosa sahip çık! Satürn retrosu 2023’ün tamamlanması uzun vakit alacak, fakat siz doğum gününüzü kutlarken başlayacak, bu nedenle size daha şahsî bir biçimde dokunacak. Satürn tarafından tüm amaçlarınızı hayal etmeye çağrılırken, kabul edersiniz ancak bu bir haber değildir, şuurlu yahut bilinçsiz olarak çocukluğunuzdan beri hayaller kuruyor, tezahür ettiriyor ve yaratıyorsunuz.

Yengeç

Bu gerileme, su burcunuz olan Balık burcunda gerçekleşir, bu nedenle onun lisanı olan Yengeç’i konuşuyormuş üzere hissedersiniz. Etrafınızdaki değişiklikler çabucak karşınızda insanların hayallerine bağlanmaktan daha keyifli olduklarını fark ediyorsunuz. İnsanların, öteki insanların hayallerini kabul etmekten daha memnun olduklarını fark ettiniz! Herkesin biraz daha size benzemesine neden olan bu şuurlu değişimi katiyen kabul ediyorsunuz.

Aslan

Ne Satürn ne de Balık sana pek benziyor Aslan. Pekala bu senin için neden eğlenceli bir vakit? Zira Balık çok yaratıcı bir burç ve Satürn çok katı olmayı bıraktı. Geri giden Satürn katılık zıddıdır ve siz yaratıcılığı nitekim seviyorsunuz. Sinema yapımı, ses mühendisliği ve büsbütün kendiniz olmanızı sağlayabilecek yaratıcı bir sanayi hakkında fikirleriniz vardı ve artık büyük hayaller kurmanın vakti geldi.

Başak

Satürn büyük resmi düzenlemeyi sever ve siz de en küçük detayları organize etmeyi seversiniz Başak. Bu nedenle, Satürn gerileme istasyonlarında, güya herkesi çekmecelerini nizamlı tutmaya ve gelirlerinin %10’unu bir tasarruf hesabına yatırmaya ikna edecek kimse kalmamış üzere, kendinizi biraz kaybolmuş hissedersiniz. Satürn gerileme devri boyunca, yalnızca kendi işinizi yapmaya devam etmeniz ve etrafınızdaki, önlemi elden bırakmamak isteyen bireylerin eğilimlerini görmezden gelmeniz gerekecek.

Terazi

2023 Satürn retrosunun tesiri sizin için biraz baş karıştırıcı olacak Terazi. Tüm ikili işaretler üzere, hangi yolun sizin yolunuz olduğuna karar vermekte zorlanıyorsunuz. Yırtıcı ya da evcil, sevinçli ya da önemli, etçil ya da otçul. Retrogradlar gelip işleri değiştirdiğinde, bu sizi en derinden sarsar. Satürn, odaklanmanızı ve azimli olmanızı ister, geriye yanlışsız salındığı vakitler hariç, o vakit sizden bunları görmezden gelmenizi ister. Her iki yaklaşımdan da rahat ve memnunsunuz, fakat ani değişiklikler sizi şaşırtıyor.

Akrep

Gerileme periyodunda Satürn, sizin üzere bir su burcu olan Balık burcunda olur, Akrep. Hisler, global olayların yanı sıra özel olayların da merkezinde yer alır ve dürüst olmak gerekirse bundan hoşlanırsınız. Bir su burcu olarak, hisleriniz üzerinde durmak ne garip ne de utanç vericidir, bu doğaldır. Dünyanın geri kalanı biraz daha sulu hale geldikçe, Balık burcundaki bu Satürn retrosu 2023’te kendinizi çok görülüyor ve çok uygun hissediyorsunuz.

Yay

Satürn ileri gittiğinde sizin lisanınızı konuşmaz Yay burcu. Satürn, şahsî hisler ve tercihlerle değil, amaçlar ve başarılarla ilgilenen sert bir gezegendir. Lakin, Satürn geri gittiğinde, buna katlanabilirsiniz. En kıymetli kıymetleriniz özgürlük ve macera olduğundan, Satürn gerilemedeyken özgürlüğü sever ve maceranın kıymetini anlar.

Oğlak

Satürn yöneticiniz, bu nedenle bu hayal üzere gerileme ferdî hissettiriyor, Oğlak. Satürn’ün klasik sorumluluk kıymetlerine ahenk sağlıyorsunuz ve önemli, kasıtlı aksiyonlara alışkınsınız, bu nedenle Satürn geriye gittiğinde ve bu pahaları göz arkası etmeye karar verdiğinde, bu bir gayrettir. Bununla birlikte, akışa devam edin ve kendinizi retro da düş gibisi bir duruma dönüştürmenize müsaade verin. Bu sizin ferdî gezegeniniz olduğundan, gerilemeden sağ çıkacak ve ondan büyüyeceksiniz.

Kova

Kova burcu, büsbütün hayal eseri bir hayat, yaşamak isteyeceğiniz bir hayattır. Satürn, disiplininizi ve plana bağlı kalma yeteneğinizi aldığınız yönetici gezegenlerinizden biridir fakat kalbiniz ile yaşamayı seviyorsunuz. Fikirler, hayal gücü ve yarı pişmiş planlar sizin ilgi alanınızdır ve bazen başarılı olabilirler! Burası, Satürn geri hareketinin devreye girerek daha büyük bir güç ve doğrulukla hayal kurmanıza müsaade verdiği yerdir.

Balık

2023 Satürn retrosunun tüm bu periyodu burcunuzda gerçekleşir. Tüm gözler üzerinizde ve hayata sıcak bakışınız hayal kurabildiğiniz sürece hiçbir şeyin değeri yok. Artık olgun, sorumlu Satürn’ü o denli düşünmeyi başardınız, bu nedenle hayata yaklaşımınız birçok kişi tarafından paylaşılıyor. Günün kahramanı olun ve arkadaşlarınıza büsbütün hayal kurmaktan ibaret bir hayatla nasıl başa çıkacaklarını bildirin.

Gökler rehberimiz yolumuz ışık olsun.

Facebook

Web

Instagram 

YouTube

Bu makalede öne sürülen fikir ve yaklaşımlar külliyen müelliflerinin özgün niyetleridir ve Onedio’nun editöryal siyasetini yansıtmayabilir. ©Onedio


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir