Ulaş Utku Bozdoğan: 11 -17 Eylül 2023 Gökyüzü Güçleri ve Haftalık Genel Bakış 1

11 -17 Eylül 2023 Gökyüzü Güçleri ve Haftalık Genel Bakış

Bu hafta günlüklerimizde iki süper kozmik olay var. Bunlardan birincisi Perşembe günü Başak burcunda organize, üretken, işleri halleden bir Yeni Ay. İkincisi bekleyin Merkür’ün Cuma günü üç haftalık geri hareketinin akabinde nihayet ileri hareket etmesi. Mesleğimizde, mali durumumuzda, rutinlerimizde ya da yalnızca kendimizi söz etme formumuzda olsun, bu biraz çılgına dönmek için olağanüstü bir vakit. Elbette inançlı bir halde. Sonuçta burada Dünya gücünden bahsediyoruz ve Dünya her vakit pratik ve her vakit dikkatlidir. 

Haftanın tek ‘dezavantajı’  Pazar günü Venüs ile Jüpiter ortasındaki kare açı. Bir üçlünün üçüncü ve son kısmı. Buna aşırılık üçlüsü diyelim. Doruğa çıkma üçlüsü. Venüs ve Jüpiter sonuçta faydalı gezegenlerdir. Antik astrolojide bu yalnızca yeterli, keyifli, yararlı, şanslı manasına gelir.

Yani ortalarındaki sert bir istikamet bile üzerinde ter atılacak bir şey değil. Bahsettiğimiz üzere, bu yalnızca hudutlarımızı zorlamaya yönelebileceğimiz bir vakti gösterir. Aşkta, parada ya da hoşgörülü ve/veya zevkli rastgele bir şeyde. Ancak umarım dersimizi almışızdır ve hafta sonuna kadar, yaklaşmakta olan bir ayartmanın işaretlerini öğreneceğiz. Üstelik belimizin, banka hesabımızın ve kalplerimizin tıpkı oyunlara düşmemesi için bunu nasıl hafifleteceğimizi de biliyoruz. Evet, artık çok daha akıllıyız.

Koç

Ulaş Utku Bozdoğan: 11 -17 Eylül 2023 Gökyüzü Güçleri ve Haftalık Genel Bakış 3

Çok mu verimli? Devam edin ve bu hafta Merkür rutinler dalınızda ileri hareket ederken işinizle gurur duyun. Nihayet o asi ördekleri art geriye diziyorsun ve bu çok yeterli hissettiriyor, değil mi? Şuna bak, sorumluluk sahibi ve organize oluyorsun. Çoklukla bu özelliklere asla sahip olmazsınız fakat bir nedenden ötürü şu anda bunların hepsine sahipsiniz. Madem bu ruh halindesin, neden büsbütün yeni bir rutin, büsbütün yeni bir program yaratmıyorsun? Neden daha evvel hiç yapmadığınız bir şeyi bu sırada denemiyorsunuz? Eşsiz marifetlerinizi âlâ bir halde kullanın. Gelecekteki sıhhatiniz ve zindeliğiniz bunun için size teşekkür edecek. Rica ederim.

Boğa

Bütün bu dünyevi güç çok beğenilen, değil mi? Duygusallık bölümünüzde bir ortaya gelmenin muhtemelen aşk hayatınızla çok ilgisi olacak. Perşembe günkü Yeni Ay, dünyanıza özel bir şeyin gelebileceği altı aylık bir periyodu başlatıyor. Yahut mevcut bir bağda büsbütün yeni bir paradigma var. Cuma günü Merkür tıpkı dalda ileri hareket ederken, hudut bozucu eski sevgiliniz nihayet fotoğraftan çıkıyor üzere görünüyor ve yeni ömrün çiçek açması için çokça alan getiriyor size hoşlukları kucaklayın. Sahiden. Ayrıyeten yaratıcılığınız da bir şeydir! Önümüzdeki aylarda gücünüzü kalbinize yakın bir şeye yönlendirin.

İkizler

Yöneticiniz Merkür nihayet Cuma günü mesken ve mesken kesiminizde ileri hareket ediyor. Evvelki gün gerçekleşen keyifli Yeni Ay’ın yanı sıra, birebir kesimde örümcek ağlarını bir kenara bırakıp yesyeni bir sayfa açmaya ziyadesiyle hazırsınız. Tahminen bu bir konut değişikliğine ya da yalnızca içsel temellerinizin değişmesine benziyor. Her iki durumda da, bu bir çeşit hazırlık yahut gönderim haftası. Artık karışıklığa psişik ya da öteki türlü tahammül etmeyeceksin. Öyleyse devam edin, o meşhur süpürgeyi alın ve başlayın. Yeni bir başlangıç sizin için. 

Yengeç

İletişim, bağlantı, bağlantı. Perşembe günü doğum haritanızın bu bölümünde Yeni Ay çiçek açarken, bu hafta tüm aksiyon burada. Kiminle konuşmaya gereksinimin var? Hangi konuşmaların yapılması gerekiyor? Daha da kıymetlisi, kökleşmiş bakış açılarınızdan hangisinin biraz değişmesi gerekiyor? Önümüzdeki birkaç ay içinde yeni bilgiler yolunuza çıkacak; uzun müddettir inandığınız inançlarınızı değiştirmenize neden olabilecek bilgiler. Bu düzgün bir şey. Daha da uygunu, Merkür’ün en sonunda birebir bölümde ileri gitmesi gerçeğidir. Sonunda nefes alma bahtın oluyor.

Aslan

Ulaş Utku Bozdoğan: 11 -17 Eylül 2023 Gökyüzü Güçleri ve Haftalık Genel Bakış 5

Cuma günü, Büyük bir heyecan aşk hayatınızda gerçekleşecek barışmalar sevgi kazanacak.  Bu hafta tüm bu parlak fikirler, maksatlar ve planlar var ve bunlar yalnızca tezahür etme talihini bekliyorlar. Neden beklemek? Kozmik güç öyledir ki her durumda arkanızı kollar. Dahası, harekete geçirdiğiniz her şey muhtemelen gerçekte ne kadar yenilikçi, yepyeni ve bilgili olduğunuzu yansıtacaktır. Bu hafta (ve bundan sonraki her hafta!) dünyaya sunacağınız çok eşsiz ikramlar var. Tam potansiyelinize adım atmanın vakti geldi. Yeterlisin lakin tıpkı vakitte beşersin, unuttun mu?

Başak 

Peki şuna bakar mısın? Kendi burcunuzda bir Yeni Ay Aslında mutlaka güzel diyebiliriz. Perşembe günü, yeni bir başlangıç için tohum ekeceğiniz şahane bir hafta sonu geçirmenin tam vakti. Yabanî kanatlarınızı açıp dünyaya gerçekte kim olduğunuzu göstermenin tam vakti. Artık gölgelerde saklanmaya ya da utanmaya gerek yok. Pekala ya biraz tuhaf taraftaysanız? Hepimiz o denli değil miyiz? Yeni bir istikamete gerçek gözü pek bir adım atmanız takdire şayan olduğu kadar ilham verici de.

Terazi

Kabul edelim ki Venüs tarafından yönetilmek sizi biraz hoşgörülü yapıyor. Zevk aşığı mı diyelim? Eksiksiz zevke sahip biri, değil mi? Bunların hepsi çok güzel ve hoş lakin zevklerin bel çevreni genişletmeye ve banka hesabını daraltmaya başladığında işte o vakit bir hudut çizmek gerekir. Bu dersi öğrenmek için birkaç ayınız vardı ve Pazar gününe kadar bu dersi sahiplenmenin vakti geldi. Bu (geçici) anda canınızı acıtsa bile çok gurur duyacaksınız.

Akrep 

Bu hafta bir yerlerde birisinin sizinle paylaşacak yeni ve kıymetli bir şeyi var. Düşünme formunuzu büyük ölçüde değiştirebilecek, hatta amaçlarınızı bile değiştirebilecek bir şey. Sonuçta beşerler kendi ruhlarımızın aynasıdır. Evet çok derin lakin yanlışsız olduğunu biliyorsun. Bırakın o ayna sizi aydınlatsın ve size yolu göstersin. Merkür’ün Cuma günü en sonunda ileri gitmesiyle nereye gittiğinize dair çok fakat çok daha düzgün bir fikre sahip olacaksınız. Bu hudut bozucu yanlış anlamalar mı? Bunlar artık geçmişte kaldı. Sabırsızlıkla bekleyeceğiniz çok enteresan bir gelecek var.

Yay

Ulaş Utku Bozdoğan: 11 -17 Eylül 2023 Gökyüzü Güçleri ve Haftalık Genel Bakış 7

Bir defa daha, bu haftanın odak noktası şu anda günlük kesiminizde oturan yöneticiniz Jüpiter’dir. Pazar günü, macera bölgenizde Venüs tarafından kare açıyla, bir serinin üçüncüsü ve sonuncusu olarak karşılanıyor. Bu sana ne öğretti? Her şeyden evvel, muhtemelen kendinizi özgür hissetmenizi sağlayacak lakin hoşgörülü yahut dikkatsiz olmayan bir rutinin nasıl oluşturulacağı konusunda bir ders olmuştur. Muhtemelen çoğunuz işi, yükümlülükleri ve vazifeleri unutarak zirvelere hakikat koşmak istemişsinizdir. Başka yanınız bunun gerçekçi olmadığını biliyor. Memnun bir ortama ulaştınız mı? Çoğunlukla evet.

Oğlak 

Bu sizin için elektrik haftası. Pek çok heyecan verici şey var; nereden başlamalı? Aşk hayatınız muhtemelen harika (ve çok gereksinim duyulan) heyecan verici güç artışını almak üzere olan birinci alandır. Tahminen heyecan verici biriyle tanışırsın. Tahminen siz ve sevgiliniz birlikte spontane bir seyahat planlıyorsunuzdur. Yahut tahminen de kendinize yine aşık olmanızı sağlayacak bir şey bulursunuz. Perşembe günkü Yeni Ay sizin için büsbütün genişlemeyle ilgilidir. Pekala ne bekliyorsun? Şu anda yeni ufuklar adeta dikkatinizi çekiyor. Artık geri çekilmek yok. 

Kova

Geçen hafta maddi açıdan attığınız temeller, önümüzdeki birkaç gün içinde meyvelerini vermek üzere. Sorumluluğu üstlendiğimizde şu anda ne kadar zahmetli olsa da yükümlülüklerimizi yerine getirmenin getirdiği tüm özgürlüğü ve hazzı deneyimleyebiliriz. Özgürlük katiyetle sıkı çalışmanızın karşılığıdır, o yüzden devam edin ve kendinizi tebrik edin. Meşhur konutunuzu sisteme soktuğunuz için kendinize teşekkür edin. Önünüze gelen potansiyel bir beklenmedik olay var. Yani Cuma gününe kadar Merkür’ün ileri hareket etmesiyle uçuyor olmalısınız. Üstelik yeni başlangıçlar pek çok açıdan gündemde. Sabırsızlıkla bekleyeceğiniz çok şey var, biliyorsunuz.

Balık 

Perşembe günkü Yeni Ay, paydaşlık bölümünüzü aydınlatarak her türlü ilgiyi önümüzdeki birkaç ayın odak noktası haline getiriyor. Dahası, Merkür bu kesimde de ileri gidiyor ve tüm iletişimsizliklerin ve yanlış anlamaların nihayet mana kazanmaya başlamasına yardımcı oluyor. Şu hudut bozucu eski sevgililer mi? Güle güle bebeğim. Ne yapman gerektiğini öğrendin, artık bırak tatlım. Hakikaten bırak. Heyecan verici bir sevgiliyle ya da yeni biriyle gelecek olana yer açın. Heyecan verici olmasına hazır olun. Heyecan verici. Uyanış. İlham verici. Artık muhtemelen daha evvel hiç eğlenemeyeceğiniz konuşmalar ortaya çıkacak. Zihniniz tüm sonsuz olasılıklara gerçek genişliyor. 

Gökler rehberimiz yolumuz ışık olsun.

Facebook

Web

Instagram 

YouTube

Bu makalede öne sürülen fikir ve yaklaşımlar külliyen muharrirlerinin özgün fikirleridir ve Onedio’nun editöryal siyasetini yansıtmayabilir. ©Onedio


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir