Ulaş Utku Bozdoğan: 10 - 16 Temmuz 2023 Gökyüzü Güçleri ve Burç Yorumları 1

10 – 16 Temmuz 2023 Gökyüzü Güçleri ve Burç Yorumları

Önümüzdeki haftanın birinci kısmı, tüm kozmik hareketi görüyor ve haftanın ikinci yarısı çok daha sakin bir notla bitiyor. 10 Temmuz Pazartesi günü hareket odaklı Mars’ın titiz Başak burcuna geçmesiyle başlayarak dağınıklığı temizlemek ve organize olmak için toplu bir dürtü hissedebiliriz. Başak, ateşli, tutkulu Aslan’dan doğal ve gerekli bir ilerlemedir. Mars Aslan’dayken, her şey drama, yaratıcılık ve gözü pek bir coşkuydu. Başak bir dünya burcu olduğuna nazaran, paramızı disiplinli bir biçimde direktörün fikirleri pratik uygulamaya yönlendirmenin vakti geldi. Başak, büyük fotoğrafla oyalanmaz. Hayır bu, ayrıntıyı arzulayan ve harikadan daha azını yapmayacak bir burçtur. 

Bu gücün hayatınızın neresinde göründüğüne dikkat edin. Büyütece muhtaçlık duyan mali durumunuz mu? Yahut tahminen de konutunuzun daha organize olması gereken yer olduğunun farkında mısınız? Sorun çözme için yalvaran en az bir alan olacak, bu yüzden devam edin sorunu düzeltin! Ayrıyeten ayın 10’u olan Pazartesi günü, hassas anaretik derece olan 29’da Merkür’den Plüton’a aykırı açı yapıyor. Bu derecedeyseniz, yarım kalan işleri tamamlamanız gerekiyor. Evet, yeni bir hafta ve hepsi bu, lakin ilerlemeden evvel çeki tertip vermeniz temizlemek için yapabileceğiniz birkaç şey olabilir mi? Süreç hakkında biraz takıntılı hale gelme ihtimalimiz yüksek. Bu olursa, durun, derin, derin bir nefes alın ve akışa ayak uydurun. 

11 Temmuz Salı günü hava değişiyor ve akabinde Merkür manalı Aslan burcuna geçiyor. Burada hakikaten sesimizi bulabilir, fikrimizi haykırabilir ve başkalarını cazibe, çekicilik ve şevkle meşgul edebiliriz. Elbette, niyetimizde biraz sıkışıp kalabilir yahut çok âlâ dinlemeden sohbeti devralabiliriz. Ancak çok ilgi cazibeli davranarak bunu telafi ediyoruz. Ne de olsa, dramatik için biraz yetenek olmadan hayat nedir? Merkür’ün parlak fikirleri, Başak’taki Mars’ı ayakları yere basan bir aksiyona teşvik eder. Bu ikisi bu hafta fevkalade bir ekip oluşturabilir, o yüzden bekleyin.

Koç

Ulaş Utku Bozdoğan: 10 - 16 Temmuz 2023 Gökyüzü Güçleri ve Burç Yorumları 3

Mars yöneticiniz olduğu için, bu haftanın kozmik gücü katiyen size nazaran. Aksiyon gezegeni Pazartesi günü iş ve ömür şekli bölümünüze yöneliyor ve bu, günlük rutininiz, görevleriniz ve genel sağlığınız söz konusu olduğunda organize olmak için altın anınız oluyor. Planlamadan pek hoşlanmazsınız lakin küçük lakin manalı misyonları yerine getirmenin sevincine siz bile güzel bir halde kapılıp gidebilirsiniz. Bir rutini yapılandırmanın ve organize etmenin pahasını görüyorsunuz. Buna sadık kalacak mısın? Elbette! Yalnızca biraz karmaşık yap. Kendinize birtakım zorlayıcı maksatlar belirleyin. Her birinde kazandığınızı izleyin.

Boğa

Bu hafta biraz yanlış bir temelde başlasa da uygun bitecek. O yüzden canını sıkma. Size baskı yapmak kolay değildir, bu yüzden bir şey çıksa bile, anlatıyı denetim etmeye çalışan kişi, yakında buna katlanamayacağınızı anlayacaktır. Kesinlikle patlamayacak olsanız da muhtemelen daha hassas ve öfkeli olacaksınız denetimi elden bırakmayın pire için yorgan yakma vakti değil. Salı gününe kadar, Merkür’ün Plüton ile irtibat bölgenizdeki muhalefetinden sonra, bağlantı açısından işler daha kolay hale gelir. Mars şehvetli bölümünüze girerken tutkuda bir yükselişin tadını çıkaracağınızdan bahsetmiyorum bile. Kendini âlâ mi hissediyorsun? Kendinizi şımartın ve sevdiğiniz beşere daha fazla vakit ayırın.

İkizler

Bu haftanın iki istikameti direkt sizin için geçerli. Elbette, muhtemelen artık kozmik yöneticiniz Merkür’den bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Pazartesi günü Plüton ile ağır bir terslikte buluşuyor. Bu, finansın karanlık alemlerindeki muhtemel bir güç gayretini yansıtan bir tıp yüzleşme. Kendinize, istemediğiniz bir şeye itilmek için burada olmadığınızı hatırlatın. Güçlü tutun. Salı günü hava değişiyor, Merkür irtibat bölümünüze giriyor. Sesini tekrar bulacaksın. Dahası, bunu zorlayıcı olmayan lakin muhakkak zorlayıcı bir halde yapacaksınız. İnanç geri gelecek ve zorlukları aşacaksınız.

Yengeç

Pazartesi, hayli gergin hissedebilirsiniz. Yengeç burcundaki Merkür, alaka dalınızda Plüton’a karşı çıkıyor. Gökler, siz ve bireyler ortasında bir arkadaş ya da sevgili başa çıkılması imkânsız gelebilecek muhtemel bir çekişmeyi yansıtır. Lakin bu çok kısa bir evredir, iradenizin bir imtihanıdır. Her şey siz farkına varmadan sona erecek, bu yüzden sözlerinizi sıkı tutun. Baskıya boyun eğmeyin. Katılmamayı kabul et. Salı günü, ortada buluşmak için bir istek var. Bu senin uysal ve ölçülü olduğun manasına mı geliyor? Katiyetle değil lakin sakin kalmalı yakıp yıkmamalısınız.

Aslan

Ulaş Utku Bozdoğan: 10 - 16 Temmuz 2023 Gökyüzü Güçleri ve Burç Yorumları 5

İletişim gezegeni Merkür Salı günü kendi burcunuza giriyor. Bu epey zihinsel bir rahatlama olarak geliyor. Hakkında hiçbir şey bilmediğin bir savaşta savaşan beşerler hakkında ne diyorsun? Pazartesi günü sakin kalın. Kimsenin sizi öfkelendirmesine müsaade vermeyin. Bu nedenle, kendinize karşı nazik olun. Rutinler kesiminizde Merkür ruhsal bölgenizde Plüton’a zıt pozisyonda oturduğu için içsel süreçlerinizde sabırsız olmayın. Daha moral verici bir haber olarak, Mars dörtnala burcunuzdan çıkıp bolluk bölümünüze yöneliyor. Kendiniz için daha da fazla istikrar ve güvenlik yaratmak için son vakitlerde kazandığınız itimadı kullanın. Bu armağanlardan yararlanın. Yeteneklerinizi paylaşın. Eş ya da sevgiliniz ile daha fazla vakit geçirin.

Başak

Pazartesi günü, Mars kendi burcunuza ilerliyor. Doğum haritanızın bu kısmını yaklaşık iki yıldır ziyaret etmedi, bu yüzden mutlaka kutlamak için bir sebep. Önümüzdeki yıl için sizi hazırlayacak birkaç yeni gaye planlayarak bu geçişi kutlayın. Bu mevzuda bencil ol. Bir defa olsun, evvel kendini koy. Ehemmiyet taşıyanlar umursamaz ve dedikleri üzere, önemseyenlerin değeri yoktur. Mars’ın getirdiği bol enerjiyi, vücudunuz, duyularınız ve etrafınızla temasa geçmenizi sağlayan ağır bir fizikî aktiviteye yönlendirin.

Terazi

Gökyüzü bu hafta tutkunuzun sizi ele geçirmesine müsaade vermemeniz için uyarıyor sizleri.  Pazartesi günü Mars karşılıksız aşk bölümünüze girerken, frene basmanız gerekiyor. Sahiden hepsi bu mu? Hem romantik hem de platonik bağınıza muhakeme gücünüzü uygulayın. Hazır gelmişken bu ayrımı iş kontaklarınıza da uygulayın. Diğerlerini hak etmedikleri bir kural üzerine koymak, sonunda sizi sırf hayal kırıklığına uğratır. Kendi süper halinize koyabileceğiniz tüm güçten bahsetmiyorum bile. Salı günü Merkür bu dala girerken bunun yerine topluluğunuza odaklanın. Onlarla konuşun, sizi yükseltmelerine, yönlendirmelerine ve tavsiye vermelerine müsaade verin.

Akrep

Kadim yardımcı yöneticiniz Mars Pazartesi günü hareket ediyor. Amaçlar dalınıza atak etmek, her şey adım adım gelecek için manalı bir değişiklik yaratmakla ilgilidir. İçgüdüsel olarak silahın üzerine atlayamayacağınızı bileceksiniz. İstediğiniz, hayal ettiğiniz her şey, fakat ayrıntılara azami dikkat gösterdiğiniz vakit hayata geçirilebilir. O yüzden dikkatli ve kararlı olun. İstekleriniz hakkında çok net olun ve bunların uygulanmasını en küçük bileşenlere kadar planlayın. Salı günü Merkür meslek alanınıza geçiş yaparken, sadece kelam konusu planları gerçekleştirmek için güce değil, tıpkı vakitte ilhama da sahipsiniz bırakın ilham perileriniz size eşlik etsin.

Yay

Ulaş Utku Bozdoğan: 10 - 16 Temmuz 2023 Gökyüzü Güçleri ve Burç Yorumları 7

Çok mu enerjik hissediyorsunuz? Salı günü meslek bölgenize giren güdümlü Mars’ın tesiri bu olacaktır. Bu hafta her ne yapıyorsan tüm gücünle yap. İstediğiniz de iş hayatınızda neler yapabildiğinizi dünyaya gösterin. Onlara yalnızca büyük bir hayalperest olmadığınızı, tıpkı vakitte kelam konusu hayallerin uygulayıcısı olduğunuzu gösterin. Artık tek başına çalış. Şu anda oburlarının istekleri ve tavsiyeleriyle ilgilenemeyecek kadar mükemmeliyetçisiniz. Bu sefer yalnız gidersen çok daha ileri gideceksin. Kadro çalışması vakti gelecek ancak şu anda değil.

Oğlak

Pazartesi gününün kozmik güçleri, en yeterli ihtimalle, bağlantı dalınızdaki Merkür Oğlak burcundaki Plüton’a zıt olduğu için bir baş ağrısıdır. Muhtemelen istediğiniz bir şey var lakin başkaları fikirlerinize o kadar açık olmayabilir. Baskıyı çabucak üzerinizden atın, zira yapacağınız tek şey bir güç gayreti yaratmak olacaktır. Daha güzel bildiğinizi bilseniz bile, insanların kendi kararlarını vermelerine müsaade verin. Yüksek yola çıkın ve bunun yerine önümüzdeki birkaç ay için büyüme yolunuzun nasıl göründüğüne odaklanın. Seni ne dolduruyor? İlginizi çeken nedir? Tekrar Pazartesi günü genişleme dalınıza giren Mars, öğrenmeniz için her türlü fırsatı beraberinde getiriyor. Onları kucaklayın.

Kova

Salı günü Merkür’ün müzakere bölümünüze girmesiyle çok diplomatik olmak üzeresiniz. Bu senin çocuk oyuncağı olacağın manasına mı geliyor? Katiyen hayır. Aslında, dahil olan herkes için bir kazan kazan durumu bulma ve kendiniz için argümanlı bir biçimde ayağa kalkma konusunda eksiksiz bir istikrar kuracaksınız. Bu az bir kombinasyondur, bu yüzden değerini bilin. Diğerlerinin yaratıcı fikirlerine ve ilhamlarına açık olun. En sevdiğiniz şey bilgidir fakat sizin kadar güzel bir öğretmen olan birini bulmak sizin için nadiren kolaydır. Yeniden de bu hafta bu mevzuda her türlü vaat ve güçlü güçler sizleri karşılıyor.

Balık

Arzu gezegeni bu hafta Pazartesi günü ilgiler kesiminize giriyor. Arketipsel tutku gezegenimiz Mars’tan bahsediyoruz. Problem şu ki tutku ve çatışma ortasında çok ince bir çizgi var. Bu, bilhassa sevgilinizle (eğer varsa) dikkatlice müzakere etmeniz gereken bir şey. Özel biri olmasa bile, sizinle diğerleri ortasında çıkabilecek ateşe dikkat edin. Cehenneme dönüşmesine müsaade verme. Kendinizi nazikçe lakin kesin bir biçimde zorbalığa uğramış bulursanız, kimsenin paspası olmadığınızı bilmelerini sağlayın.

Facebook

Web

Instagram 

YouTube

Bu makalede öne sürülen fikir ve yaklaşımlar büsbütün müelliflerinin özgün fikirleridir ve Onedio’nun editöryal siyasetini yansıtmayabilir. ©Onedio


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir