Ulaş Utku Bozdoğan: 1 Ağustos 2023 Muhteşem Dolunay Maceracı Ruhları Harekete Geçirecek! 1

1 Ağustos 2023 Muhteşem Dolunay Maceracı Ruhları Harekete Geçirecek!

Alışkanlıklarımızı dönüştüreceğiz bu dolunay sırasında! 

Ağustos ayının dolunayı, bu ayki 2  (evet, 2 ) dolunaydan biri olması manasında eşsiz olmayabilir. Lakin 1 Ağustos’taki dolunay, geldiği kadar enderdir. Yeni başlayanlar için, bu mavi ay eksantrik Kova’da oluyor. Özgürlüğünüze adım atmaya ve yol boyunca birkaç kuralı çiğnemeye büsbütün hazırlanın. Bu asi enerjiyi kucaklamak istiyorsanız, ayı başlatan ayın burcunuzu nasıl etkilediğini bilmek isteyeceksiniz.

Bu ay bir değil iki muhteşem ay olacağından, yıldız gözlemcileri ve astroloji meraklılarının hepsi Ağustos 2023’ü takipte kıymetli bir kozmik değişimi başlatan birinci Ağustos dolunayı ve onun 12 zodyak üzerindeki tesirleri hakkında her şeyi öğrenin.

Tüm dolunaylar üzere, bu ay fenomeni de şayet onlara açıksanız, hayatınızda farklı beklentiler ve değişiklikler getirebilir.

Ulaş Utku Bozdoğan: 1 Ağustos 2023 Muhteşem Dolunay Maceracı Ruhları Harekete Geçirecek! 3

Bize tabiatın cömertliğini hatırlatan bu periyotta şükran, gelişmenin anahtarıdır. Mersin Balığı dolunayının pozisyonunu ve kıymetini anlamak, onun ardındaki manevi manası çözmenize yardımcı olabilir.

Adı Büyük Göller’de yaşayan Yerli Amerikalılar tarafından verilen Farmer’s Almanac, bu ay olayının lakabının, tatlı su balığı çeşidi olan Mersin Balığını avlamak için en yeterli vaktin Ağustos olması gerçeğinden kaynaklandığını açıklıyor. 

Hasat mevsimiyle tıpkı vakte denk gelen harika ay, çeşitli kültürlerde tabiatın bolluğunun bir göstergesidir. Bu nedenle, Mersin Balığı Ayı, Pagan şenliği Lammas ile tıpkı tarihte yükselir. Kanada Cree kültüründe, Uçan Ay olarak bilinir, zira kuşların yavruları kanatlarını açmayı ve birinci kere bu sıralarda uçmak için bebek adımlarını atmayı öğrenirler.

Ağustos dolunayı için kullanılan öteki isimler Anglo-Sakson kültüründe Mısır Ayı, Kara Kiraz Ayı, Yükselen Ay ve ayrıyeten Tahıl Ayı’dır. 

Astronomik olarak, 1 Ağustos ayı, Dünya’nın güneş etrafındaki yörüngesini hesaplamak için kullanılır; Haziran gündönümü ile Eylül ekinoksu ortasındaki orta noktayı işaret eder.

Koç burcu

Ulaş Utku Bozdoğan: 1 Ağustos 2023 Muhteşem Dolunay Maceracı Ruhları Harekete Geçirecek! 5

Bekar Koçlar, sevin, zira bu periyotta bir arkadaşınız aracılığıyla ruh eşinizle tanışmanız olasıdır. Toplumsal olarak konuşursak, bu, koç tarafından gösterilen bu ateşli işaret için bir gala vaktidir. Birçok yeni ilişki kurdukça ve eski arkadaşlarla barıştıkça kalbiniz açılacak. Genel olarak, bu devir çok fazla olumluluk ve sevinç getiriyor sizlere. 

Boğa burcu 

Göksel boğa tarafından sembolize edilen bu dünya burcu, profesyonel ömürlerinde kıskanılacak kimi adımlar atmaya hazırlanıyor. Bu devir, yazgısı lüks olan bu işaret için büsbütün muvaffakiyet ve ihtişamla ilgilidir. Mesleklerinde büyümek için bu vakti en yeterli formda kıymetlendirmeli ve yıldızların hepsi kendi lehlerine olduğu için önlerine çıkan yeni promosyonları yahut bu cins fırsatları kabul etmelidirler.

İkizler burcu 

İkizler tarafından gösterilen bu hava burcu, seyahatle ilgili ya da meslekleriyle ilgili ya da her ikisiyle ilgili unutulmaz bir maceraya atılmaya hazırlanıyor. Merakları artacak ve yeni şeyler denemek ve ufuklarını genişletmek için yüksek motivasyona sahip olacaklar.

Yengeç burcu 

Yengeç tarafından sembolize edilen bu duygusal su burcunun, Mersin Dolunayı sırasında iki faktörle ilgilenmesi gerekir: en yakın ferdî ilgileri ve mali durumları. Hayatlarının bu iki kıymetli istikametinde de gelen bir değişim var. Bağlantılarının geleceğiyle ilgili önemli sorularla karşı karşıya kalırken, tıpkı vakitte yatırımlarına da odaklanmaları gerekecek. Bu periyot, bu kardinal burç için katiyetle şiddetli bir periyottur.

Aslan burcu

Ulaş Utku Bozdoğan: 1 Ağustos 2023 Muhteşem Dolunay Maceracı Ruhları Harekete Geçirecek! 7

Bekar ve kendini sevgiye adamış Aslanlar, münasebetleri üzerinde durulacağı için memnun bir vakit geçirecekler evlilik kararı almanız mümkün.  Aslan tarafından gösterilen bu ateş burcu, ruh eşiyle buluşmaya hazırlanıyor. Randevuya gidenler, keyifli ve uzun vadeli bir alaka kurma potansiyeline sahipken, esasen bir bağ içinde olanlar partnerleriyle sevgi dolu zevkli vakitler görecekler.

Başak burcu

Bakire tarafından gösterilen bu dünya burcuna sıhhatlerini daha ciddiye almaları tavsiye edilir: hem zihinsel hem de fizikî. Bu dolunay sırasında, ferdî ve profesyonel seviyede uğraşacakları çok şey olacak ve sakin kalmaları ve bu enerjiyi sabırla aşmaları gerekiyor.

Terazi burcu 

Tartı ile gösterilen bu zeki ve girişken hava burcu, bu periyotta nitekim ögesine girecek. Toplumsal ve cazibeli benlikleri olacaklar ve bekarlar kendilerini ortaya koymak ve yeni ve enteresan kontaklar kurmak isteyeceklerdir. Bu periyot doğurganlık için de elverişli olduğu için ailesini genişletmeye çalışanlara bir müjde verilecek.

Akrep burcu

Akrep tarafından sembolize edilen bu ağır su burcu, dikkatlerini meskene çevirecek. Konutlarını tekrar dekore etmek ve ailelerine odaklanmak birincil maksatları olacaktır. Mesken içi seviyede çoklukla yanlış anlaşılan bu işaret için çok fazla sevgi, barış ve aidiyet duygusu olacaktır. Genel olarak, bu dolunay, bu sabit burç için epey tatmin edici olacak.

Yay burcu

Ulaş Utku Bozdoğan: 1 Ağustos 2023 Muhteşem Dolunay Maceracı Ruhları Harekete Geçirecek! 9

Okçu tarafından gösterilen ateş burçlarının sonuncusu, bu Ağustos ayında yılın en verimli devrine girecek! İş cephesinde yaratıcı, enerjik ve ilham verici olacaklar. Şahsî seviyede, boş vakitlerini en güzel halde pahalandırmak için fikirlerle dolu olacaklar ve en çok sevdikleri şeyi yapacaklar seyahat! Ağustos dolunayı, bu değişken burç için çok gerçekleşen ve enteresan bir vakti işaret ediyor.

Oğlak burcu 

Parasal olarak, bu, zodyak çarkının bu son dünya işareti için en uygun vakittir. Mistik deniz keçisi tarafından sembolize edilen bu işaret, çok çalışacak ve uğraşlarının meyvelerini de alacak! Artırım yahut terfi almaları yahut nakit ödül almaları ve hatta bir piyango kazanmaları muhtemeldir!

Kova burcu 

1 Ağustos dolunayı Kova burcunun konutunda ve bu nedenle, bu son hava burcunun tezahür etme vakti. Su taşıyıcısı tarafından belirtilen bu işaret, bu periyotta şahsî ve meslekle ilgili tüm hayallerini gerçekleştirmek için inanç ve yeterli talihler alacak.

Balık burcu 

Zıt istikametlerde yüzen iki balığın işaret ettiği bu hayal üzere su burcunun bir mola vermesi gerekiyor. Bu çılgınlığın tesirlerinden biri, kendilerini biraz tükenmiş hissedebilecekleri akıl sıhhatleri üzerinde olacaktır. Bu, tekrar başlatma düğmesine bastıklarını ve güçlerini ve toplumsal bant genişliğini geri kazanana kadar biraz rahatladıklarını gösterir.

Gökler rehberimiz yolumuz ışık olsun.

Instagram 

YouTube

Bu makalede öne sürülen fikir ve yaklaşımlar büsbütün muharrirlerinin özgün fikirleridir ve Onedio’nun editöryal siyasetini yansıtmayabilir. ©Onedio


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir