Ulaş Utku Bozdoğan: 03 Temmuz 2023 Dolunayı ve Burçlara Tesirleri 1

03 Temmuz 2023 Dolunayı ve Burçlara Tesirleri

03 Temmuz 2023 Dolunay, Oğlak burcunda Yengeç burcundaki Güneş’e karşı gerçekleşecek. Bu, hem başımızın hem de kalbimizin farkına vardığımız ve ikisini bütünleştirmemiz için kozmik ipuçları ve araçlar verildiği manasına gelir. 

Ay Oğlak burcunda olduğunda, kendimizi daha çalışkan ve hedefli hissedebilir ve birebir vakitte ‘yeterli olmadığımıza’ dair rahatsız edici bir kuşkuyla uğraşabiliriz. Bir halde sevgimizi, dinlenmemizi, rahatımızı, zevklerimizi kazanmamız gerektiğini. Bununla birlikte, Güneş Yengeç’teyken, yıldızlar bize sıcaklığın, cömertliğin ve yetiştirmenin hepimiz için doğuştan gelen ilahi haklar olduğunu hatırlatıyor. Yengeç 2023 döneminde her birimiz için çok hoş bir hatırlatma!

Bu Dolunay sırasında hatırlamamız gereken şey, her birimizin bu hayatta bir armağanla ve bu dünyada bir hedef hissiyle kutsanmış olduğudur onu tanımak ve sonra onu kullanmak yalnızca bizim işimiz. Bu dinamik dolunay sırasında yıldızların ileriye hakikat yolunuzu gösterirken size ne gösterdiğine dikkat edin. Ayrıyeten Dolunayların, daha evvel bizim için bilinmeyen yahut bizim için erişilemez olanın anında netleştiği vakitler olduğunu unutmayın. Hisler yüksek alarmda olabilir, fakat bununla birlikte vizyon ve hedef netliği de bizleri karşılıyor.

İşte Haziran 2023 Oğlak Dolunayı burcunuza nazaran sizi nasıl etkileyecek. En yanlışsız okuma için, astroloji doğum haritanıza nazaran güneşinize yükselen ve ay burcunuza birlikte bakın.

Ulaş Utku Bozdoğan: 03 Temmuz 2023 Dolunayı ve Burçlara Tesirleri 3

NOT: Güneş burcunuz doğum haritanızın kalbi karakteriniz yükselen burcunuz fizikî özellikleriniz dış dünyaya yansıyan tutumlarınız ve ay burcunuz hisler şuur altı aşk hayatınızı temsil eder. 

KOÇ

Bu dolunayda kendinize sorun?  Bu hayatta yapmaya çağrıldığınızı hissettiğiniz şey nedir? Diğerlerinin ne yapman gerektiğini söylediği ya da diğerlerinin sana güzel olduğunu söylediği şeylerle ilgili değil. Ferdî değerlerinizle ve kalbinizin ve yeteneklerinizin nerede yattığını bildiğinizle ilgilidir. Temmuz 2023’teki Dolunay meslekle ilgili onuncu evinizdeyken, mesleğinizde kritik bir dönemece ulaşmış olabilirsiniz. Bu, tırmanılacak yeni dağlar ve tepeler olup olmadığına, hala yapmak istediğiniz şeylere ve hala ulaşmak istediğiniz gayelere karar verebileceğiniz bir andır. Ya da sıkı çalışmanızın ve emeğinizin karşılığını alabileceğiniz bir dönemse. Ya da tahminen, neden ikisi birden olmasın? Kazanmaya odaklanın ve ilerleyin. 

BOĞA

Boğa, dünyaya armağanınız ferdî inançlarınızdır. Güçlü bir zihne ve şiddetle sahip olunan inançlara sahipsiniz. İlham aldığınızı hissettiğinizde, etrafınızdakileri harekete geçirebilirsiniz. Temmuz 2023’teki Dolunay, maneviyatla ilgili dokuzuncu meskeninizde, bu yeteneğinizle üretken bir şeyler yapmanızı istiyor. Tahminen diğerlerine öğretecek bir şeyiniz vardır ve bir sınıf sunarak bu süreci resmileştirmeyi düşünebilirsiniz. Tahminen öteki insanları bilgiyle kanatlarınızın altına alıp onlara akıl hocalığı yaparsınız. Tahminen bir haber bülteni başlatırsınız yahut toplumsal medyada daha fazla gönderi paylaşmaya başlarsınız. Her ne ise, yeteneğinizin ve azminizin boşa gitmesine müsaade vermeyin.

İKİZLER

Bu dolunayda dikkat etmeniz gereken nokta, savunmasızlığınızdır, İkizler. Bunun zekanız yahut çekiciliğiniz olduğunu düşünebilirsiniz, lakin sekizinci samimiyet ve sırlar konutunuzdaki bu Dolunay, insanları size çeken şeyin kendinizi ortaya koyma konusundaki harikulâde yeteneğiniz olduğunu görmenizi istiyor. Birebir vakitte, başınızı kalbinizden daha çok nereye tercih ettiğinize farkındalık getirmek için bir fırsattır. Oburlarının onayı yahut sevgisi için nerede performans göstermeniz, eğlendirmeniz yahut öteki bir formda ‘çalışmanız’ gerektiğini düşündüğünüzü size gösterebilir. Gerçek şu ki: yapmıyorsunuz. Yalnızca olduğunuz kişi olmanız ve nasıl hissettiğinizi hissetmeniz gerekiyor. Bu Dolunay sırasında ortaya çıkan hislerden korkmayın. İyileşmenize giden yola revan olma vakti. 

YENGEÇ

Dünyaya armağanınız, kocaman kalbinizdir Yengeçler. Rastgele biriyle alaka kurma, kendinizi onların yerine koyma ve olayları onların bakış açısıyla görme konusunda fevkalâde bir yeteneğiniz var. Temmuz 2023’teki Dolunay, yedinci iştirak konutunuzda, size muazzam empati kapasitenizi hatırlatıyor. Ve bu empatiyi kendinle diğerleri ortasındaki boşlukları kapatmak için kullanmak ve tıpkı vakitte kendin için de kullanmak. Bu, yanılgı bulma yahut tenkit için bir Dolunay değildir. Merhamet ve anlayış vakti. Başkaları yetersiz kalıyor ya da siz de olabilirsiniz. Fakat bu sürecin bir modülü. Bunu kabul ettiğinizde, ilerleyebilirsiniz.

ASLAN

Samandan altın dokuma yeteneğin varsa dünyaya armağanısınız Aslanlar. Hoş ve saf olanı dünyevi şeylerde bulabilirsiniz. Seven bir kalp ve itimat duyduğunuz bir insan. Çabucak çabucak her şeye olumlu bir dönüş yapabilirsiniz. Ve günlük rutinlerinizin altıncı konutunuzdaki bu Dolunay ile, hayatınıza yepisyeni bir ışıkla bakmaya davet ediliyorsunuz. Tam olarak bir efsane olmasa bile her gününüze nasıl daha fazla sevinç getirebilirsiniz? Tıpkı eski şeylere bakmanın yeni bir yolunu bulabilir misin? Bir ağacın yalnızca sıkıcı bir ağaç olabileceğini düşünün. Fakat hayatınız boyunca göreceğiniz hudutlu sayıda var. Sevinci takdir edin. Daha fazla sevginizi verin. Yaptığınıza sevinecek dönüşeceksiniz. 

BAŞAK

Dünyaya armağanın, yaratıcılığındır Başaklar. Beşinci zevk konutunuzdaki bu Dolunay ile, bu hediyeyi dünyayla paylaşmaya çağrılıyorsunuz. Başlangıçta bunu ne kadar rahatsız edici bulsanız da, kaygılarınızı ve kendinizle ilgili kuşkularınızı bir kenara bırakmanın vakti geldi. İlgi odağı olmak için şehvetle bilinen bir burç değilsin fakat bu ay sana neden olmasın diye soruyor. Ferdî armağanlarınızı bir kutudaki armağan üzere düşünün. Sarılı bırakır mısın? Paketini açar ancak asla kullanmaz mıydınız? Onunla bir şey yapmak mı? Işığının parlamasına müsaade vermediğinde bu türlü olur. Vakti geldi kendine itimat ve ışığının yolunda ilerle. 

TERAZİ

Dünyaya ikramınız hassasiyetinizdir Teraziler. Oburlarının niyetlerine ve hislerine o kadar uyumlusunuz ki, çoklukla onların muhtaçlıklarını kendinizinkilerden üstün tutuyorsunuz. Lakin dördüncü konutunuzdaki ve ailenizdeki bu Dolunay, haritanızın en özel alanını aydınlatıyor ve sizden yatıştırılmış, beslenmiş ve sakin hissetmeniz için neye gereksiniminiz olduğunu düşünmenizi istiyor. Size yapacak daha çok şey verebilir, fakat diğerlerine yardım etmek kendi problemlerinizden yahut fikirlerinizden kaçmanın bir yolu mu? Doğuştan hak ettiğiniz sevgiyi almak için bir şeyler yapmanız, bir formda performans göstermeniz gerektiğini düşünüyor musunuz? Dolunay Temmuz 2023, kendinize karşı da daha nazik ve nazik olabilmeniz için tüm yolları aydınlatıyor.

AKREP

Dünyaya armağanınız, algı gücünüzdür, Akrepler. Kurnaz bir zekan ve epey güçlü bir zihnin var. Üçüncü irtibat meskeninizde Temmuz 2023 Dolunay ile, kendinizden yahut başka insanlardan kuşku duymadan ona güvenmeye çağrılıyorsunuz. Kendinize hangisinin sizin için daha zorlayıcı olduğunu sorun. Kendinize mi güveniyorsunuz yoksa diğerlerine mı güveniyorsunuz? Her vakit birinin sizi hayal kırıklığına uğratmasını bekliyorsanız, büyük olasılıkla, katiyetle yapacaklardır. Fakat ya yapmazlarsa? Ya yaparlarsa? Kendinize ve bunun üstesinden gelebilecek kadar güçlü olduğunuza itimadın, böylelikle şaşırma mümkünlüğünü engellemeyin.

YAY

Dünyaya armağanınız, inancınızdır Yaylar. Kendine güvenen ve gözü pek olmak için doğmuş beşerler var ve sen de onlardan birisin. Temmuz 2023’teki Dolunay ikinci bedel evinizdeyken, kendinize bunu hatırlatmanın vakti geldi. Ruhun seni büyük olmaya çağırırken sen nerede küçük oynuyorsun? Alanınızı sahiplenmekten kaçınmak için yeteneklerinizden ve yeteneklerinizden nerede kaçınıyorsunuz? Bu utangaçlık vakti değil, tez vakti. Ayrıyeten, eksiklik ya da kıtlık kaygısının sizi her vakit yaşamak istediğiniz hayatı tezahür ettirmekten alıkoymasına müsaade verme vakti değil. Bereketli bir hayat sizindir. Buna ve kendinize inanmalısınız.

OĞLAK

Dünyaya ikramınız kendinizsiniz Oğlaklar. Şahsî benliğinizin birinci konutunuzdaki bu Dolunay size bunu hatırlatıyor. Bu, utangaç olma vakti değil, cesurca ve gururla kim olduğunuzu ve sizi neyin özel kıldığını ilan etme vakti. Bu mühlet zarfında, gurur duyduğunuz bir şey için kendinizi alkışlayın. Kendinize gerçek bir iltifat edin rastgele bir şey hakkında. Ve sonra bunu kendi kendini cesaretlendirme yoluyla pekiştirin kendinize bir kesim olumlu pekiştirme verin. Bu kendini geliştirmekle ilgili değil. Sen zati bu mevzuda profesyonelsin. Bu kendini sevmekle ilgili. Bu vazifeler kulağa kolay geliyor lakin nerede sıkıntı hissettirdiğine dikkat edin. Ve gelecekteki muvaffakiyet tam da burada yatıyor.

KOVA

Dünyaya armağanınız düşüncelerinizdir Kovalar. Ancak kendine karşı bu kadar katıysan onları nasıl paylaşabilirsin? Temmuz 2023’teki Dolunay ile bilinçaltınızın on ikinci meskeninizde, kendinizi saydığınız yahut yok ettiğiniz tüm yollara farkındalık getirmeniz isteniyor. Olumsuz kanıları mi yönlendiriyorsunuz yahut olumlu niteliklerinizi küçümseyerek diğerlerini yumruk atıyor musunuz? Hayal kırıklığı yahut potansiyel reddedilmeyle uğraşmak zorunda kalmamak için kendinizi evvelce cezalandırıyor musunuz? Bu taktikler geçmişte sizi ıstıraptan müdafaaya yardımcı olmuş olabilir fakat kendinize yeni bir yol deneyip deneyemeyeceğinizi sorun. Kendinizi keyifli edebilmek ruhunuzu güzelleştirebilmek için gayret harcayın. 

BALIK

Balık burcu, dünyaya armağanınız, olumlu niyetinizin gücüdür. Umutlu ve ilhamlı hissettiğinizde, parlak bir güzel güç ışını üzere olursunuz. Bu Dolunay sırasında on birinci umut ve hayaller konutunuzdaki vazifeniz, inandığınız sürece bir ışık feneri olduğunuzu kendinize hatırlatmaktır. Kâfi ki kıymetleriniz doğrultusunda hareket edin. Kâfi ki diğerlerine ve kendinize uygun bir arkadaş olun. Aklınıza koyduğunuz her şeyi tezahür ettirebilirsiniz bu nedenle fikirlerinizi keyifli tutmanız ve hayal gücünüzü sınırlamamanız her zamankinden daha kıymetli.

Gökler rehberimiz yolumuz ışık olsun.

Facebook

Web

Instagram 

YouTube

Bu makalede öne sürülen fikir ve yaklaşımlar külliyen muharrirlerinin özgün niyetleridir ve Onedio’nun editöryal siyasetini yansıtmayabilir. ©Onedio


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir