Site icon 2023 Burçlar ve Günlük Burç Yorumları | Ulaş Utku Bozdoğan

Yeraltı Dünyasının Tanrısı Plüto Kova Burcunda Geri Hareketi Başladı: Burçlara Etkileri Neler Olacak?

Ulaş Utku Bozdoğan: Yeraltı Dünyasının Tanrısı Plüto Kova Burcunda Geri Hareketi Başladı: Burçlara Etkileri Neler Olacak? 65

Akrep burcunun yönetici gezegeni Plüto 1 Mayıs itibariyle Kova burcunda geri hareketine başladı. Gökyüzünde pek nadir rastlanan Plüto retrosundan burçlar nasıl etkilenecek, retro kaç gün sürecek ve nelere dikkat etmeliyiz, açıklıyoruz…

Plüto 1 Mayıs itibariyle Kova burcunda geri hareketine başladı.

Yeraltı dünyasının karanlık tanrısı Plüto gökyüzünde retro harekette olacak. İşin içinde Plüto olunca kulağa biraz korkutucu geliyor ancak etkileri beklenilmeyecek kadar olumlu yönde olabilir.

Retro 0 derece 21′ Kova burcundan başlayacak – 27 derece Oğlak burcunda bitecek.

Dönüşüm gezegeni Plüto Kova burcu temalarında bazı değişiklikler ve yeni gündemler meydana getirebilir.

“İnsan hakları, demokrasi, eşitlik ve adalet konularını tekrar gözden geçirme ve bazı şeyleri düzeltme zamanlarına giriyoruz.”

Astrolog Öner Döşer haftalık yazısında Plüto retrosu için ‘Kova burcu konuları olan insan hakları, demokrasi, eşitlik ve adalet konularını tekrar gözden geçirme ve bazı şeyleri düzeltme zamanlarına giriyoruz. Doğum haritalarımızda Kova burcunun denk düştüğü evin konularında geri dönüp düzeltmemiz, iyileştirmemiz gereken konular vurgu kazanmaya başlayacak’ diye belirtti.

11 Ekim 2023 tarihinde Plüto retrosu Oğlak burcunda bitecek.

Bu dönemde irademizde güçsüzlük ve mücadele yeteneğimizde başarısızlık sezebiliriz. Çünkü Plütno irademizi kullanmamızı ister. Retro döneminde eksiklikler yaşasak da bu aralığın 2024 fragmanı olduğunu unutmayalım. Çünkü Plüto 2024 yılından 2044 senesine kadar Kova burcunda olacak.

Plüto Kova burcu retrosu burçları nasıl etkileyecek, gelin birlikte bakalım…

Koç Burcu

 • Sevgili Koç burçları Plüto 11’inci evinizdeyken yaşayacağınız bu retro hareketi sırasında arkadaşlık kurarken daha çekimser ya da güvensiz olduğunuzu hissedebilirsiniz. Çevrenizden şüphe duyabilirsiniz. Ya da gereksiz kıskançlıklar yaşayabilirsiniz.

Boğa Burcu

 • Boğa burçları Plüto’yu kariyer evinizde ağırlıyorsunuz. Bu dönem iş değişiklikleri ve terfi gibi durumlar söz konusu olsa da retro döneminde işlerin biraz sıkıştığını hissedebilirsiniz. Önemli olan mücadele göstermek!

İkizler Burcu

 • İkizler burçları Plüto 9’uncu evinizdeyken yaşayacağınız bu retro size hayatın anlamsız ya da boş gelmesine neden olabilir. Sabahları yataktan kalkmak ve hayata karışmak her zamankinden daha zor…

Yengeç Burcu

 • Yengeç burçları 8’inci evinizdeki Plüto gerilemesi alacaklarınızın bir türlü gelmemesi, alacağınız bir miras ya da manevi beklentilerinizin karşılanmaması anlamına gelebilir. İradenizi kuvvetlendirin.

Aslan Burcu

 • 7’inci evinizdeki Plüto retrosu ilişkilerde iradesizlik göstermenize neden olabilir. Aniden ve sorgulamadan aşka düşebilirsiniz. Bunun getirisi ve sonuçları ağır olabilir.

Başak Burcu

 • Sevgili Başaklar 6’ıncı evinizdeki Plüto retrosu sağlık ve günlük rutinler alanınızda gerçekleşecek. Sorumluluklarınızı yerine getirirken her zamankinden daha iradesiz olabilirsiniz. Sağlığınız ile ilgili kontrolleri aksatmayın.

Terazi Burcu

 • Sevgili Terazi burçları 5’inci evinizdeki Plüto retrosu hayattan aldığınız keyif için bedeller ödemeniz gerektiğini gösterecek gibi görünüyor. Mutluluk ve aşk için daha çok çabalamalısınız.

Akrep Burcu

 • Sevgili Akrepler 4’üncü evinizdeki Plüto geri hareketi boyunca ailevi ilişkilerinizde ve evle alakalı konularda engellemelerle karşılaşabilirsiniz. Bütün bunlar sizi daha güçlü yapmak için gerçekleşecek.

Yay Burcu

 • Yay burçları 3’üncü evinizdeki Plüto retrosu yakın çevre ve kardeşlerle ilişkilerde anlaşmazlıklar ve engellere neden olabilir. İletişim biçiminizde daha sabırsız olabilirsiniz.

Oğlak Burcu

 • Oğlak burçları Plüto retrosu boyunca parasal konularda tutumlu olmalısınız. Ekstra harcamalar ve atlanan ödemeler mevzu bahis olabilir.

Kova Burcu

 • Sevgili Kovalar burcunuzdaki Plüto retrosu sizi Satürn’ün ardından bir yaş daha büyütebilir. Karşılaşacağınız sorunlar sizi geliştirecek ve yetiştirecektir. Hazırlıklı olun!

Balık Burcu

 • Balık burçları 12’inci evinizdeki Plüto retrosu bilinçaltı konularında ve duygusal anlamda yorucu olabilir. Daha iyi bir psikoloji ve maneviyat için kendinizi yönetecek aktiviteler arayışına girebilirsiniz.
Exit mobile version