Site icon 2023 Burçlar ve Günlük Burç Yorumları | Ulaş Utku Bozdoğan

Yengeç Burcunun Özellikleri (2023)

Ulaş Utku Bozdoğan: Yengeç Burcunun Özellikleri (2023) 7

Yengeç burcu duygusal ve sezgisel yönleriyle tanınır. Aynı zamanda çok hassastır ve bu sebeple etrafındakilere güven duymakta zorlanır. Yengeç burcunun özellikleri onun elementiyle doğrudan ilişkilidir. Her zaman duygusal açıdan çok derin düşünme eğilimi vardır.

Yengeç burcu insanı duygularını her zaman yanında hazır tutar. Ne zaman hangi duygunun tam olarak öne çıkacağını bilmek zordur. Yengeç burcunun özellikleri aşırı duygusal gözükmesine neden olur. Bu sebeple zaman zaman huysuz davrandıkları düşünülür.

Genel Olarak Yengeç Burcunun Özellikleri

Yengeç burcunun özellikleri onun ne tür bir yaşam tarzına sahip olduğunu net bir şekilde gösterir. Herhangi bir tehdit algıladığında hemen içine kapanık bir hal alır. Evinde vakit geçirmeyi sever ve sevdikleri etrafında olduğunda kendini çok rahat hisseder.

Yengeç burcu özellikleri gereği çok fazla sosyalleşme taraftarı değildir. Onun büyük grupların içerisinde yer aldığını çok sık göremezsiniz. Daha çok derinden bağlı olabileceği, iletişim kurmaktan hoşlandığı ve samimi gördüğü kişilere yakın olmaya çalışır.

Yengeç Burcunun Elementi: Su

Su elementi Yengeç, Akrep ve Balık burçlarının ortak özelliğidir. Yengeç burcunun özellikleri arasında yer alan sezgisel yaklaşımın ana kaynağıdır. Ayrıca su elementi Yengeç burcunun çevresinde olup biten her şeyi ilk fark edenlerden biri olmasını sağlayan faktördür.

Su elementinin etkisinde kalan Yengeç burcu derin duygulara dalıp gider. Hassas yapısı sebebiyle her şeyi ciddiye alır. Evcil olmasını sağlayan durum ilişkilerine olan bağlılığıdır. Su elementi fazla riskli almadan ve arzulara yenik düşmeden hareket etmesini sağlar.

Yengeç Burcunun Niteliği: Öncü

Yengeç burcunun özellikleri Öncü niteliğinin etrafında şekillenir. Bir noktadan başlayarak yoluna devam eder. Harekete geçme konusunda ısrarcıdır ve başkalarının yönlendirmelerine ihtiyacı yoktur. Yengeç burcu sezgileriyle hayallerini aynı noktada buluşturmayı başarır.

Öncü bir burç olan Yengeç burcu karar verme konusunda ustadır. Diğer niteliklerin aksine çok fazla çabaya ihtiyaç duymadan doğru kararı verebilir. Yengeç burcuna ek olarak Koç, Terazi ve Oğlak burçlarında benzer eğilim vardır. Doğru kararlar için Öncü burçlara güvenebilirsiniz.

Yengeç Burcunun Yönetici Gezegeni: Ay

Yengeç burcunun yönetici gezegeni Ay’dır. Ay onun iç dünyasındaki duyguların tamamını yansıtır. Yengeç burcunun özellikleri onu dışa dönük olmaktan alıkoyar. Sezgilerini ve anılarını bir noktada birleştirip kararlar alır. Ayrıca çeşitli durumlardaki değişkenliği Ay ile ilgilidir.

Ay’ın etkisi Yengeç burcunun hayatında temel bir etki alanı gibidir. Hemen hemen her saat duygusal yoğunluk biraz daha artış gösterebilir. Duyguların etkisi Yengeç burcunun zayıf yönü gibi gözükse bile Yengeç burcu hayatını ilerletmede daima duygularına güvenmeye çalışır.

Yengeç Burcunun Zodyak Sembolü: Yengeç

Yengeç burcunun sembolü onun kabuğuna saklanmayı seven doğasını simgeleyen yengeçtir. Bir başka ifadeyle yengeç incelendiğinde burçla ilgili benzerlikleri hemen fark edilebilir. Yengeç burcunun özellikleri güvenli bir ortam yaratması konusunda kişiyi teşvik eder.

Bir canlı olarak yengeç sert bir dış kabuğa sahiptir. Yengeç burcu insanının kendini potansiyel zararlardan koruyabilmek için gösterdiği çabanın kaynağını simgeler. Yengeç yana doğru hareket eden bir canlıdır ve bu durum Yengeç burcu insanının temkinli yaklaşımıyla benzerdir.

Yengeç Burcunun Karakteristik Özellikleri

Yengeç burcunun özellikleri duyarlı, şefkatli ve koruyucu nitelikler üzerinden şekillenir. Mevcut gerçekleri her zaman duyguları ve anılarıyla birleştirme eğilimi vardır. Yengeç her zaman dert dinler ve etrafındakileri önemser. Duygusal desteğe ihtiyaç olduğunda ona güvenilebilir.

Buna rağmen duygusal tarafı her zaman başına dert açabilir. Heyecanına yenik düştüğünde karşılaştığı en ufak olumsuzluk hata yapmasına neden olur. Yengeç burcu özellikleri onu sürekli karamsar tutar. Saatlerce derdini anlatabilir ve çözüm sunulsa bile onu reddedebilir.

Yengeç Burcunun Olumlu Özellikleri

Yengeç burcunun özelliklerine bakıldığında olumlu yönleri hemen dikkat çeker. İlk olarak yakın arkadaşlarına ve ailesine bağlıdır. İçe dönük bir insan olmasına rağmen tüm özellikleri bununla sınırlı değildir. Öncelikle Yengeç burcunun sadık ve koruyucu bir doğası vardır.

Yengeç burcunun özellikleri arasında en dikkat çekici olan sadakattir. Başkalarıyla iletişim ve ilişki kurmada zorlanabilir. Ancak iletişim fırsatını yakaladığında bundan hemen faydalanır. Bu sebeple sevdiklerini koruma konusunda tüm fırsatları değerlendirmeye çalışır.

Yengeç Burcunun Olumsuz Özellikleri

Yengeç burcunun özellikleri olumsuz yönlerini pek açığa çıkartmaz. Buna rağmen doğası gereği bazı istenmeyen nitelikleri vardır. Bunlardan ilki her şeye aşırı hassas davranmaya çalışmalısıdır. İkincisi ise dünyasına her zaman bir karamsarlığın hakim olmasıdır.

Yengeç ile başa çıkması zordur çünkü tahmin edildiğinden daha duygusaldır. Ona kötü bir şey söylediğinde asla unutmaz ve sürekli o sözü düşünmeye başlar. Karamsarlığı sebebiyle her şeyi olduğundan daha kötü görebilir. Bu sebeple genelde güvenli bölgede kalmaya çalışır.

Yengeç Burcunun Cinsiyetlere Göre Özellikleri

Yengeç burcunun özellikleri incelendiğinde cinsiyetler arasında bazı farklılıklar olduğu görülebilir. Yengeç burcu duygusal bir yapıya sahip olsa bile söz konusu duygusallık kadın ve erkek arasında farklı yoğunluktadır. Bu sebeple aradaki farklılıkları bilmek önemlidir.

Yengeç burcu kadını ve Yengeç burcu erkeği arasındaki en önemli fark iletişim biçimleridir. Yengeç erkeği sözlü iletişimden uzak durmaya çalışır. Daha çok ipuçlarından yola çıkarak iletişim kurar. Yengeç kadını ise duygularını sözlere dökmeyi daha doğru bulur.

Yengeç Burcu Erkeği Özellikleri

Yengeç burcu erkeğinin sezgileri çok güçlüdür. Sezgiler doğru zamanda devreye girerler ve Yengeç erkeğine en ideal kararı verme konusunda yardımcı olurlar. Doğası gereği koruyucu olan Yengeç burcu erkeği karşındaki kişinin duygularını yakalamada tam anlamıyla ustadır.

Yengeç burcu erkeği aşırı sadıktır ve karşısındaki kişiyle ilişki kurduğunda onun kopmaması için çabalar. Her zaman güvenebileceğiniz yapısı sarsılmaz bağlılıkların oluşmasını sağlar. Onunla iyi bir arkadaş olabilmek zordur ama bu eşik aşıldığında hayatınız kolaylaşır.

Yengeç Burcu Kadını Özellikleri

Yengeç burcu kadını sevgi doludur. Etrafındaki herkesle ilgilenmeye çalışır. Her zaman kabuğunda olduğundan dışarıdan bakıldığında sert bir görüntüsü vardır. Ancak Yengeç kadınının iç dünyasına ulaşmayı başaranlar yumuşak ve uyumlu birisiyle karşılaşırlar.

Yengeç burcu kadınının ilişkilerine sadık olduğu bilinmelidir. Güven oluşturmak için epey yoğun zamana ihtiyacı vardır. Güven ilişkisi kurulduğunda ise sonsuza kadar sürebilir. Yengeç kadını harika bir lider olma eğilimine sahiptir. Bazen onu dinlemek en iyi fikirdir.

Exit mobile version