Site icon 2023 Burçlar ve Günlük Burç Yorumları | Ulaş Utku Bozdoğan

Jüpiter’in Boğa Burcuna Geçişi ile Birlikte Yılın En Şanslı Periyoduna Giriyoruz: Bizleri Neler Bekliyor?

Ulaş Utku Bozdoğan: Jüpiter'in Boğa Burcuna Geçişi ile Birlikte Yılın En Şanslı Periyoduna Giriyoruz: Bizleri Neler Bekliyor? 21

Merkür retrosunu geride bırakırken baht dağıtan Jüpiter, Koç burcunun ateşlerinden çıkıp Boğa burcunun güçlü topraklarına giriyor. Jüpiter 16 Mayıs Salı günü saat 13:20’de Boğa burcuna geçiş yapacak ve 25 Mayıs 2024’e kadar burada kalacak. Dokunduğu her şeyi genişleten ve bereketlendiren Jüpiter ışığını paranın, tüketimin, varlıkların ve zevk ve bolluğun burcundan alacak.

Jüpiter Koç burcundan ayrılıp Boğa burcuna geçtiğinde somut bir değişim yaşanacak.

Bireysel manada yatırıma ve finansa daha odaklı ya da yarar getiren işlere girişmeye karşı yiğit olacağımız bir devir olacak.

İsimlendirme açısından Jüpiter, ilah baba Zeus’un Roma’daki karşılığıdır ve gezegeni ilahın kendisi olarak düşünebiliriz.

Jüpiter’in güneşin etrafında dönmesi yaklaşık on iki yıl sürer ve bu mühletin bir yılını her burçta geçirerek her birinin niteliklerini ve güçlerini gösterir.

Boğa burcu zevk, hoşluk, varlık ve bedel gezegeni Venüs tarafından yönetilir. Hem Jüpiter hem de Venüs hayat oyunu için gerçek bir nimet olabilir ve bu iki gezegen birlikte para yağdırabilir.

Ancak, her ikisi de tıpkı aşırılık dürtüsü barındırdığı için tehlikeli olabilir.

Astrolog Dinçer Güner, Jüpiter Boğa burcu geçişi ile birlikte 16 Mayıs prestiji ile genel manada ekonomik olarak ufak ufak rahatlatacak gelişmelerin olmasını bekleyebiliriz, diye belirtti.

Diğer yandan teknolojik gelişmeler ve sıhhat bölümü de bu genişlemeden etkilenecek alanlar ortasında belirtiliyor.

Exit mobile version