Site icon 2023 Burçlar ve Günlük Burç Yorumları | Ulaş Utku Bozdoğan

İş Hayatında Başarısı ve Toplumsal Hayatta Popülerliği Topluma İstikamet Verecek Önder Burçları Bilmelisiniz!

Ulaş Utku Bozdoğan: İş Hayatında Başarısı ve Toplumsal Hayatta Popülerliği Topluma İstikamet Verecek Önder Burçları Bilmelisiniz! 25

Astrolojide 12 burcun birbirinden farklı özellikleri bulunuyor. Kimi ön planda olmayı severken, kimisi daha utangaç olabiliyor. Astrolojide temel (kardinal) burçlar ise liderlik vasfını taşıyan ve ipi göğüslemeyi başaran burçlar ortasında görülüyor. Bu bireyler çoklukla topluma istikamet veren isimler oluyorlar. 

Eğer sizin de Güneş, Yükselen yahut Ay burcunuz bu burçlardan biriyse, ana burç gücüne sahipsiniz yahut kendinizi ‘kardinal kişi’ olarak tanımlayabilirsiniz. Bakalım, onlar hangileriymiş…

Astrolojide, 12 burcu güçlerine ve niteliklerine nazaran modaliteler ve elementler ismi verilen kategorilere ayrılır. Birçok insan dört elemente aşinadır: ateş, toprak, hava ve su.

Ancak burçlar bir de kardinal, sabit ve değişken olmak üzere üç ayrıma sahiptir. Bunlar ortasında kardinal burçlar ipi göğüsleyen kişi olurlar.

Kardinal burçlar adeta “seçilmiş” bireylerdir.

Değişken burçlar İkizler, Başak, Yay ve Balık’tan oluşur. Sabit burçlar Boğa , Aslan, Akrep ve Kova’dan oluşur. Her yeni mevsimin başlangıcını (ilkbahar ve güz ekinoksları ve yaz ve kış gündönümleri) temsil eden kardinal burçlar ise 4 tanedir.

Gelin, onları tanıyalım…

1. Koç (20 Mart-21 Nisan)

  • Zodyaktaki birinci burç olan Koç, astrolojik takvimde dört mevsimin de başlangıcını işaretler ve Kuzey Yarımküre’de ilkbaharı başlatır. Ana burçların tahminen de en kardinali olan Koç burcunun gücü çok güçlüdür. Yönetici gezegeni Mars’ın hareket ve güdüyü göstermesi nedeniyle rekabetçi bir burçtur. Koç burcunda kardinal güç yükselir.

  • Bahar, astrolojide benliğin mevsimidir. Koç başı ve fizikî vücudu yönetir. Ayrıyeten benliğin birinci meskeninin doğal yöneticisidir. Bu ay boyunca bir şahsî gelişim teşebbüsü yahut fizikî uygunluk rutini başlatmak ülkü kozmik zamanlamadır.

2. Yengeç (21 Haziran-22 Temmuz)

  • Yengeç, Kuzey Yarımküre’de yazı başlatan ana su burcudur. Öteki ana burçlar üzere, Yengeç de başlangıç ​​ruhuna sahiptir, lakin bir su burcu olarak, daha duygusaldır. Genel olarak, Balık ve Akrep üzere su burçları hassas ve duygusal olarak derin olma eğilimindedir.

  • Yengeç burcunun yönetici gezegeni teknik olarak bir gezegen değil, astroloji açısından bir ‘aydınlıktır’: Ay. Yengeç karamsarlık konusundaki prestijini buradan alabilir. 

  • Yengeç dördüncü konutu yönetir, bu nedenle Yengeç mevsiminde bir mesken arama başlatmak, yeni bir yere taşınmak yahut konut odaklı bir proje başlatmak her vakit makul bir harekettir.

  • Zodyakın ‘annesi’ olan Yengeçler, kendileri ve diğerleri için besleyici, kollayıcı, sempatik, sevecen ve rahatlatıcıdır.

3. Terazi (23 Eylül-22 Ekim)

Ana hava burcumuz Terazi sonbaharı temsil eder.

Bir hava burcu olarak Terazi toplumsallaşmayı sever ve bir kardinal burç olarak ise partiyi başlatmak ister. Genel olarak hava işaretleri epeyce toplumsaldır, lakin Terazi bilhassa toplumsal ilişki ve iştirak ister. Bu yönetici gezegeni Venüs’ten kaynaklanmaktadır.

Koç burcu zodyak çarkının karşısında benliği temsil ederken, Terazi oburunun hakkını savunur. Teğe bir iştiraklerin yedinci meskenini yönetir. Bu birebir vakitte Terazi periyodunu yeni bir münasebet başlatmak yahut bir evliliğe başlamak için harika bir vakit haline getirir.

4. Oğlak (20 Aralık-19 Ocak)

  • Son mevsim döngüsü, son ana burcumuz olan Oğlak mevsiminde kışın gelişiyle gerçekleşir. Toprak burçlarından biri olarak pratik, metodik ve gerçekçidir.

  • Zodyak çarkında (ev ve ferdî ömrü yöneten) Yengeç’in karşısında olan Oğlak, 10. konutun doğal yöneticisi olarak mesleğe ve kamusal kişiliğe odaklanır. Bu nedenle Oğlak mevsimi, kendi işinizi kurmak yahut büyük bir meslek atağı başlatmak için kusursuz bir vakittir.

  • Oğlak’ın yönetici gezegeni Satürn’dür, lakin biraz daha vizyon sahibi olan Satürn tarafından yönetilen Kova burcunun (sabit hava) tersine, Oğlaklar daha klasik yapılara bağlı kalma eğilimindedir; kurallara uyan bir işarettir.

Exit mobile version