Site icon 2023 Burçlar ve Günlük Burç Yorumları | Ulaş Utku Bozdoğan

Haftanın Yantrası Sidha Bisa Yantra Haftanın Kristali Labradorit ile Güçlenin!

Ulaş Utku Bozdoğan: Haftanın Yantrası Sidha Bisa Yantra Haftanın Kristali Labradorit ile Güçlenin! 17

Tam Bir Zırhtır. Nazara, negatif güçlere, ruhsal ve fizikî hastalıklarda, maddi- manevi zorlukları şifalandırmakta yardımcıdır.

Doğum haritalarımızda Jüpiter’i güçlendirir.

Bu yantra esirgeyici ve sakinleştirici tesiri olan Oniks doğal taşı üzerine hazırlanmış 20×20 cm ebatlarında şahsa özel gezegen saatlerine nazaran hazırlanmaktadır. Aldım, kabul ettim, EVET EVET EVET yazalım yorumlara.

Not: Güç akışının yanlışsız yansımasını istiyorsanız “Doğum Haritanıza” nazaran kullanmanız gereken uygun yantra belirlendikten sonra Oniks, Gümüş Altın ya da Bakır üzerine hazırlanarak kullanılması gereklidir.

Haftanın kristali labradorit ile hayallerinizin peşinden gidin!

Labradorit, magmatik kayaçlarda, kayaç yapan primer minerallerin fenokristalleşerek orta tip plajioklasları oluşturması yani bazik pegmatitlerin cevherleşmesi ile meydana gelir. Kalsiyum, Sodyum ve Aluminyum Silikatlerindendir. Mohs sertlik dizisine nazaran sertlik derecesi 6 – 6.5′ tıp. Triklinik sistemde kristallenmiştir. Siyah, kırmızı, sarı, turuncu, yeşil tonlarına sahiptir ve kendine has Labradoresans denilen parlaklığı vardır.

İlk olarak 1770 yılında Kanada’ daki Labrador kıyılarında bulunması sebebiyle ismine Labradorit denilmiştir. Kanada, Hindistan, Orta Amerika, Madagaskar, Norveç, Finlandiya ve Rusya’daki maden yataklarında işletilmektedir. 1900’lü yıllarda Finlandiya’dan çıkarılan Labradorit’lerin renk skalasının siyahla bir arada daha güçlü olduğu jeologlar tarafından fark edilerek Spektrolit ismi verilmiştir. Spektrolit, ikinci dünya savaşından sonra Finlandiya’ da ekonomik olarak işletilmeye başlanılmıştır ve Finlandiya’nın ulusal taşı olarak kabul edilmiştir. Labradorit’ in hem jeolojik olarak hem de ticari açıdan çeşitli isimleri vardır. Bunlar şöyledir; Siyah Aytaşı, Karnatit, Plajioklas Feldspat, Opalin Feldspat, Labrador Feldspat, Labrador Aytaşı, Mauilit, Radauite ve Spektrolit. Labradorit kristalini, avucunuzda çevirdiğinizde size yansıyan renkleri görmeye kıymettir. Yüksek sıcaklıklar altında oluşarak seyahatine devam eden bu kristal, kozmik ömür gücünü taşımakta da bir oldukça tesirlidir.

Yaşanan olaylar ve içinde bulunduğunuz, daima artarak yahut azalarak değişen durumlarınız fizikî vücudunuzu etkilediği üzere duygusal ve zihinsel vücutlarınızı de tesirler. Bu tesirler tıpkı vakitte ruhsal vücudu de travmatik olarak tesirler. Her şey çok karmaşık üzere görünse de aslında kolay bir düzlemdedir. Her tecrübe, kişinin ruhsallığını olumlu yahut olumsuz bir formda tesirler. Olumsuz tesirlerin kişi üzerindeki deformasyonlarını düzgünleştirmek, kişinin yıllarını alıyor. Ruhsal gelişime istekli olanlar olumsuz tesirlerden arınma tekniklerini özellikle değerlendirmelidirler.

Bununla birlikte, Labradorit’ in kristal terapilerde ve şahsî ruhsal gelişimdeki şifa verici tesirleri çok kıymetlidir. Göz hastalıklarında tedavi edici özelliği vardır. Yüksek kan basıncını dengeleyebilme özelliğinden ötürü Hipertansiyon hastalarında kullanılır. Tıpkı vakitte anksiyete, tansiyon tipi baş ağrıları, uyku dengesizliği, depresyon üzere hastalıkların tedavisinde de olumlu tesirleri gözlenir. Hudut sisteminin devam eden tahribatıyla kişi üzerinde meydana gelebilen her türlü duygusal/ ruhsal dengesizlikler için kullanılır.

Labradorit kristali, ruhsal vücut üzerinden çalışır. Kişinin spirituel yanlarını besleyen ve yüksek farkındalığın kapılarını açan kozmik enerjiyi ruhsal vücuda taşır. Bu nedenle güç yollarıyla çalışan şifacılar tarafından sıkça tercih edilir. Fizikî ve duygusal alandaki güç blokajlarının tedavisi, Labradorit ile ruhsal vücut üzerinden gerçekleştirilir.

Labradorit kristalinin bir başka kullanım alanı da geçmiş ömür travmalarının şifalandırılmasıdır. Tüm dünya da kristallerle bir arada çalışan geçmiş hayat terapistleri, seanslarında Labradorit’ in gücünü tercih edebiliyor. Bu kristal, Akaşik kayıtlar üzerinden kişiyi geçmiş hayatlarına taşıyabilme özelliğine sahiptir. Bunun için bir geçmiş hayat terapisti ile çalışmanızı tavsiye ediyorum. 

Kendi kendinize çalışmak isterseniz de Labradorit ile uzun süren ve geçmişe, geçmişin çözümlenmesine odaklı meditasyonlar yapmalısınız. Geçmişte kat ettiğiniz olumlu sonuçlar şimdiki vaktinize da tesir ederek ruhsal gelişimizde yol almanızı sağlar. Labradorit kristali ile geçmişe ilişkin bilgiler ya vizyon olarak ya da biliş biçiminde size akacaktır. Bu bilgileri, meditasyonun ardından bir not defterine aktarmanızı tavsiye ederim. Bir süre aldığınız notları düşünmeyin ve gündelik yaşantınıza devam edin. Geçen mühlet içerisinde zihniniz berraklaştıkça, gelen bilgiler şekillenir ve davranışlarınızın, eğilimlerinizin, tekrarlarınızın neden- sonuçlarını böylelikle değerlendirebilirsiniz.

Bu dünya gezegeninde yer alıyorsanız bunun göz ile görünmeyen sebepleri hiçbir vakit unutulmamalıdır.

Kişi ruhunu beslemeden yaşarsa kendini unutmuş demektir. Çağlar boyunca beşerler, kendi özlerinin tabiatına dönerek unuttukları ruhlarını aramışlar ve ruhlarının peşinden gitmişlerdir. Ruhu unutarak yaşamak kişiyi duygusal ve fizikî açıdan deforme eden hallerin içine sokar. Labradorit kristali, ruhun yüksek katmanlarını kişinin öbür vücutlarına taşıyacak titreşimleri iletir. Şuurlu zihin ile ruhsallık ortasında ise temelli bir istikrar kurulur ve ikisi de gündelik yaşama eklenir. Yani siz nereye giderseniz ruhunuzda tam olarak orada olmalıdır. Yaptığınız her işe ruhunuzu da katabilmelisiniz. Her türlü başarınız için bunun bir epey değeri vardır. Labradorit ile ruhunuzun keşfine çıkabilirsiniz.

Labradorit ile yapılan meditasyonlardaki en besbelli tesir ise kişiyi an’ın farkındalığına taşımasıdır. Geçmiş olaylara bakarken geçmiş kavramının temel manası idrak ediliyor. Geleceğe dair niyetlerde ise bireyin ruhundan akan sevinç barizleşir. Açıkçası kişi, umutsuz hallerinden ve kendini suçlamalarının tekrarından kurtularak yeni bir farkındalık boyutunun içerisine girer. Bu farkındalığın yerleşmesi ve kişinin ruhsal vücuttan daha çok beslenebilmesi için Labradorit ile sık sık meditasyonlar yapması gerekiyor.

Meditasyon esnasında Labradorit kristalini, 3. gözün üzerine yani iki kaşın ortasında biraz üst kısmına denk gelecek halde yerleştirebilirsiniz. Tıpkı vakitte zirve çakrasına yani başın ön üst kısmına yerleştirebilirsiniz. Birden fazla sayıda Labradorit kristaliniz varsa hem zirve çakrasına hem de 3. gözünüzün üzerine birebir anda yerleştirebilirsiniz. Bu hayli ülküdür ve kristalin birden fazla oluşu da etkiyi arttırır. Laradorit’ in gücü, zirve çakradan başlayarak solar plexusa ( göbek deliğinize ) kadar inecektir. Sakin ve derin nefesler eşliğinde kristalin gücünü ayak parmaklarınızın ucuna kadar tüm bedeninizi saracak formda yönlendirebilirsiniz. 

Labradorit’ in sıcak ve hoş bir gücü vardır. Bu enerjiyi kristali kullanırken deneyimlersiniz. Lakin meditasyonlarınızın sık aralıklarla gerçekleştirilmesi ve 1 – 1.5 saati aşmaması gereklidir. Aksi halde odaklanarak kristalden çekilen güç, bedenlerinize fazla gelebilir. Kaldıramayacağınız fazla güçte süreksiz dengesizlik halleri yaratabilir. İstikrar, her vakit çok değerlidir. Güç alanlarınıza binen fazladan güç ağırlaşmanıza yahut olası baş ağrısına, zonklamalara ya da kulak çınlamasına dönüşebilir. Bu sebeple şuurlu ve dikkatli lakin kendinizden emin ve rahat kullanmalısınız. Kristal terapistler, güç alanlarını dengelemek suretiyle çalışırlar ve yeni enerjiyi aktarırken alanlar dengelenerek seansı bitirirler. Bu sebeple tek başınıza kullanımlarınızda kesinlikle şuurlu olmalısınız. Labradorit kristalinin hoş gücü size memnunluk verecek ve olumlu istikamette etkileyecektir. Demek istediğim meditasyon esnasında sakın uyumayın. Uyku durumunuzu meditasyon öncesinde denetim edebilirsiniz. Bu bilgi ile kullanım her vakit elverişlidir.

Labradorit ile yapılan meditatif çalışmalar ile 3. gözünüzü etkinleştirebilir ve/veya güçlendirebilirsiniz.

Sezgi gücünüzü azamiye çıkarabilirsiniz. Duru görü ve duru işiti üzere psişik yetenekleri açığa çıkaran tesiri epey güçlüdür. Birtakım ülkelerde Labradorit için “Yıldızların Tapınağı“ denilmektedir. Bunun sebebi ise kişinin duru görüsünü açarak geniş vizyonlar almasına, astral seyahatler yapabilmesine yani varoluşun farklı boyutlarına geçişini mümkün kılmasıdır.

Gökten yeryüzüne akan ömür gücünü olağan olarak insan gözü görememektedir. Göremeyiş ise var olmadığı manasına gelmiyor. Kişi, ruhsal açıdan ne kadar kendini geliştirebilmişse cihanda akışta olan ömür gücünü de bir o kadar hisseder ve bünyesine alır. Kristallerde etkin hale getirilerek bu ömür gücünü çekme ve iletme potansiyeline sahiptir.

Ruhsal gelişimde içtenlikle istekli olanlar, farkındalık düzeyini artırarak varoluşun gizemlerine ulaşmak isteyenler, kristallerin gücünden olumlu bir formda yararlanabilirler. Kainatta, her yaratım birbiri içindir ve başka değildir. En büyük kusur, kişinin ego kaynaklı gururu, abarttığı şüpheciliği ve düzmece özgüvenidir. Bunlar ruhsal gelişimin önündeki bireye mani tuzaklardır. İnsanoğlu, varoluşun her kısmından kendi hissesini hoş niyetlerle ve öze olan hürmetini tabir ederek faydalanmalıdır. Sonradan sahip olunan hiçbir şey yoktur. Her şey özün içerisinde saklıdır ve özden açığa çıkar. Bu sebeple farkındalığı yüksek biri kendini daha çok deneyimlemiş olandır.

Ruhsal gelişimde kişi, farkındalık düzeyini yükselttikçe duygusal sorunları ile yüzleşmeye başlar. Yani aslında buzdağının görünmeyen kısmını kucaklamış olur. Bu çözümlemeler ve çözülmeler, kişinin bütünsel olarak ilerleyişidir. Kendi sahip olduğunuz pürüzler tekrar fakat sizin tarafınızdan kaldırılır. Labradorit ile zirve çakrasından akan güç kalp üzerinden geçer. Kalbe ilham verir. Alıngan tavırlar geride bırakılır. Kalp yumuşayarak hafifler. Müsamaha gücü tüm kalbe etraflıca yayılır. Labradorit kristalini kullanan kişi, affedici tavırlar sergilemeye ve kin, nefret, öfke üzere ruhsal ve şahsî gelişimi geciktiren olumsuz hislere sürüklenmemeye başlar. Bu sürüklenmeme hali yani kendini doğal olarak, resen aksiye bırakmayış formu ise kişi tarafından anında kıymetlendirilir ve kendi ruhsal gelişiminin hangi boyutlara ulaştığı ruh tarafından çabucak kaydedilir. Yani kişi rahatça kendisi için öncesi ve sonrası değerlendirmeleri yapabilir. Labradorit kristalinin gücü ile kalp açılmaya başladıkça gerçekleşmesi beklenen yeni tecrübelerin heyecanı da yavaş yavaş kalbe dolmaya başlar. Yani hayat gücünü daha çok çekerek olumlu ruh hallerine bürünülür.

Aynı vakitte, Labradorit kristalinin ruhsal taraftan hami özelliği de vardır. Kişi, kendisine olumsuz tesir edebilecek güçlerden korunma ve bir kristal üzere geçirgen olabilme özelliğini vakit içerisinde kazanıyor. Bu nedenle kimilerinin hayat gücü, olumsuz ve düşük güçlü öteki şahıslar tarafından bilinerek yahut bilinmeyerek emiliyor ve negatif durumların tesiriyle düşebiliyor. Labradorit, bu noktada devreye girer. Kişinin ruhsal vücudunu beslediği için ruhsal müdafaa da sağlıyor. Güç vampirlerinden üzerinizde taşıyabileceğiniz bir Labradorit kristali ile korunabilirsiniz. Sizi amaç alan, dışardan gelmesi mümkün her türlü olumsuz tesirler, Labradorit’ in ruhunuzu saran ve muhafaza kalkanı misyonu gören gücünden geri döner ve siz etkilenmezsiniz. Korunma maksatlı kullanacaksanız şayet kristal programlanırken bu niyet kristale kesinlikle eklenmelidir. Kendi kendinizi koruyabilme ve düşük güçlü titreşimlerden etkilenmeme şuurunu ise Labradorit ile vakte yayılan bir süreçte kazanabilirsiniz. Bunun içinde derinize değdirerek taşımalı ve bol bol meditasyon yapmalısınız.

Gökler rehberimiz yolumuz ışık olsun.

Facebook

Web

Instagram 

YouTube

Bu makalede öne sürülen fikir ve yaklaşımlar külliyen müelliflerinin özgün niyetleridir ve Onedio’nun editöryal siyasetini yansıtmayabilir. ©Onedio

Exit mobile version