Site icon 2023 Burçlar ve Günlük Burç Yorumları | Ulaş Utku Bozdoğan

Burcunuzun Esirgeyici Meleğini Öğrenin

Ulaş Utku Bozdoğan: Burcunuzun Esirgeyici Meleğini Öğrenin 9

Melekler ve baş melekler, tıpkı astrolojinin yaptığı üzere, ruhun ilahi düzeyinde bize rehberlik etmek için varlar.

Baş melekler inanılmaz derecede yüksek bir frekans ve ışıkta titreşen harika ruhsal varlıklardır.

Gökyüzüne baktığınızda, yıldızları gördüğünüzde, melekleri ve baş melekleri hissettiğinizde, onların hepsinin bir ortada ve birbirleriyle yakın ilgi içinde olduğunu bilmelisiniz.

Bunlar, her burcu koordine eden ve yönlendiren kollayıcı meleklerdir.

Burcunuzu bilmek, hami meleğiniz olan baş meleği de keşfetmenizi sağlar.

Koç Gözetici Meleği

(Koç burcu bireyleri olarak kabul edilen) beşerler için Hami melek, Baş melek Ariel’dir. Bu baş meleğin rolü, ister fizikî ister metafizik olsun, tabiatın tüm biçimleriyle daha yeterli irtibat kurmanıza yardımcı olmaktır.

Bazı dileklerin yahut planların gerçekleşmesini hızlandırabilir ve Koç’a her vakit sevdiklerini düşünmesini hatırlatır.

Boğa Kollayıcı Meleği

Baş melek Chamuel, Boğa burcunda doğan insanların esirgeyici meleğidir. Boğa, hayatın büyük ve değerli istikametlerine epeyce bağlıdır lakin hayattaki küçük şeyler kelam konusu olduğunda, Boğa insanı uzayda biraz kaybolmuş hissedebilir.

Baş melek Chamuel, ilahi gücü görmemize ve Allah’ın iradesinin bizimle olduğuna inanmamıza yardım eder. En barışçıl burçlardan biri olan Boğa burcu için Chamuel, onları barışa ve sevgiye ulaşmaları için hakikat yola yönlendiren baş melektir.

İkizler Esirgeyici Meleği

Zadkiel, İkizler burcuyla temaslı kollayıcı melektir. Baş melek Zadkiel affetmenize nitekim yardımcı olabilir. Bağışlama, bir şefkat biçimi haline gelir zira şefkat, rahatsızlık hislerini azaltmanıza yardımcı olmak için size ve diğerlerine ulaşan harekettir.

İkizler bir hava burcu olduğu için bazen başları karışabilir fakat Zadkiel onları istikrarlar. İkizler kalplerinden çok akıllarının peşinden gittiğinde, Zadkiel gelir ve bu istikameti istikrarlar.

Eğer sen de geçmişten gelen bir şeyi unutmak istiyorsan yahut rastgele bir biçimde bağışlanmaya muhtaçlığın varsa Zadkiel’in ismini tekrarlamakta yarar olabilir. 

Yengeç Hami Meleği

Yengeç, Zodyak’ın dördüncü burcudur ve bu güneş burcunda doğan beşerler hami melek Cebrail tarafından korunur.

Bu baş melek anneler ve bilhassa ebeveynler içindir. Yengeç, doğurganlık ve ebeveynliğin gerektirdiği her şeye sahip bir ebeveyn olmak açısından en uygun burçtur.

Yengeçlerin iç güçlerine güvenmelerine yardımcı olur.

Aslan Hami Meleği

Koruyucu melek Raziel, Aslan burcunda olanları muvaffakiyetle koruyor.

Raziel ilahi aşkın gücünden bahsediyor. Aslanlara pek çok manevi armağan sunar, cömert olmalarına yardım eder.

Raziel tıpkı vakitte güçlerini ve egolarını yumuşatır, böylelikle onlara iradelerini nasıl yumuşatacaklarını ve kurallara nasıl uyacaklarını öğretir.

Başak Gözetici Meleği

Başak burcunda doğan insanların kollayıcı meleği Metatron’dur. Metatron, rastgele bir Başak’ın hayatına istikrar getiren büyük bir baş melektir. O kritik günlerden birini yaşadığınızda, sıkıntı durumlarda yahut özgüveninizin artmasında onun rehberliğini isteyebilirsiniz. Hepimiz onlara sahibiz. Başak en çok endişelenen burçtur.

Terazi Gözetici Meleği

Baş melek Jophiel, Terazi’nin esirgeyici meleğidir. Terazi düzensizliğe dayanamaz ve hem dış ortamda hem de kendi içinde ahenk bulmak Terazi’nin başarısı için hayati ehemmiyet taşır.

Bu nedenle Terazi, başka şeylerin yanı sıra duygusal ve fizikî beş element ile ilgilenen baş melek Jophiel’in yardımına sahiptir.

Akrep Kollayıcı Meleği

Baş melek Jeremiel, Akrep burcunu gözetici meleğidir.

Akreplerin yanında, mevzu hayatın gizemleri olduğunda birebir madalyonun iki yüzünü de görmelerine yardımcı olabilecek Baş melek Jeremiel vardır.

Onun yardımıyla Akrepler, insanları yargılamamayı, her şeyin ve vaktin olağan akışını beklemeyi ve onlara verilen hayattan nasıl zevk almayı öğrenebilirler.

Yay Gözetici Meleği

Yay burcunun gözetici meleği baş melek Raguel’dir. Yay, Zodyak’ın kelebeğidir. Yani, toplumsal hayatınızın bir canlanmaya yahut canlanmaya muhtaçlığı varsa, baş melek Raguel’i çağırabilirsiniz.

Raguel ayrıyeten geçmişten biriyle yine bir ortaya gelmenize yahut acı veren anıları geride bırakmanıza yardımcı olur, böylelikle daha sağlıklı yeni münasebetler kurabilirsiniz.

Oğlak Kollayıcı Meleği

Baş melek Azrail, Oğlak burcunu korur. Azrail adaletin, sistemin ve inancın koruyucusudur ve muhafazası altındaki Oğlakların dünya ne kadar çarpık olursa olsun gerçek yaşamalarına yardımcı olur.

Bir kaybın üstesinden gelmeniz gerekiyorsa yahut bir yas periyodundan geçiyorsanız, yardım için aramanız gereken baş melek budur.

Kova Esirgeyici Meleği

Kova burcunun gözetici meleği baş melek Uriel’dir. Bu, fanilerin yazgısını takip eden ve onlara hayattaki gerçek misyonlarına uzaktan rehberlik eden baş melek öğretmenlerden biridir.

Onun rehberliğinde Kova, her hayat tecrübesini, geçen vakti ve ruhsal evrim yoluyla elde edilen bilgeliği nasıl takdir edeceğini öğrenir.

Balık Hami Meleği

Baş melek Sandalfon, Zodyak burçlarının en yaratıcısı ve sanatkârı olan Balık burcunun hami meleğidir. O şefkat, karşılıklı yardımlaşma ve müdafaa meleğidir.

Balıklar, muhtaçlık duyduklarında hemcinslerine nasıl yardım edeceklerini ve bilhassa gerçek inancın sınandığı zorluklar sırasında onları nasıl destekleyeceğini ondan öğrenebilir.

Gökler rehberimiz yolumuz ışık olsun.

Instagram 

YouTube

Bu makalede öne sürülen fikir ve yaklaşımlar külliyen müelliflerinin özgün fikirleridir ve Onedio’nun editöryal siyasetini yansıtmayabilir. ©Onedio

Exit mobile version