Site icon 2023 Burçlar ve Günlük Burç Yorumları | Ulaş Utku Bozdoğan

Astrologlar Oğlak Burcunda Gerçekleşen Harika Dolunayı Yorumladı: “5 ve Üzeri Şiddetinde Zelzele Görülebilir”

Ulaş Utku Bozdoğan: Astrologlar Oğlak Burcunda Gerçekleşen Harika Dolunayı Yorumladı: "5 ve Üzeri Şiddetinde Zelzele Görülebilir" 85

Kurban bayramı tatilinin akabinde haftaya bomba üzere bir Harika Dolunay ile başlıyoruz. 3 Temmuz Pazartesi günü 11 derece Oğlak burcunda gerçekleşecek bu dolunay para, meslek ve ortak teşebbüsler ile ilgili kıymetli dönüm noktalarına sebep olacak. Dolunayın kapalı bildirilerini okuyabilmek için biraz daha derin bakmak gerekiyor. Pekala, 3 Temmuz Oğlak burcu dolunayı Türkiye’yi ve burçları nasıl etkileyecek, gelin bir bakalım…

Kaynak: https://www.today.com/life/astrology/…

3 Temmuzda Oğlak burcunda gerçekleşecek olan dolunay, aslında bir süperay olacak.

Astrolog Öner Döşer haftaya bakış yazısında ‘SÜPERAY, Ay’ın yörüngesinde Dünya’ya en yakın durumunda olduğu vaktin yeniay yahut dolunay fazıyla çakışmasıdır’ diyor.

Yılda sadece birkaç sefer görülen bu nadir gökyüzü olayında hisler çizgi safhada olacak. Yönlendirmelere ve var olan sıkıntılara karşı reaksiyonlarımızda dürtüsel olacağızdır.

İstanbul’a nazaran 14:38’de Oğlak burcunun 11°sinde Jüpiter ile 120’lik uyumlu açıda gerçekleşecek olan dolunay yine başlamak ve yüreğimizi toplamak için bize güzel gelecek.

Begüm Minkis yorumlamalarında ‘Depresif hislerden uzaklaşmak ve kaybolan itimadımızı geri kazanmak için de âlâ fırsatlar yakalayabiliriz. Başarıyı içgüdülerimizin bizi götürdüğü, inandığımız yerlerde bulmaya başlayabiliriz. Kaygılara esir düşmeyen, klasik davranmayan, yerinde risk almaktan korkan garantici bireyler hüsranla karşılaşabilir’ diye belirtiyor.

Bu dolunay Yengeç/Oğlak ekseninde gerçekleşiyor. Arketipler açısından, Yengeç büyük kozmiktir, ay ile senkronize edilmiş annedir ve Oğlak serttir. Bu nedenle yeterli düşünmek ve hislerle hareket etmemek kıymetli, denebilir.

Harekete geçiren bir güç olsa da birebir vakitte kendine ihanet etme ile ilgilidir. Bilhassa nerede olduğunuzun ve kim olduğumuzun asla kâfi olmadığına dair kendinizi ruhsal olarak zorlamamalısınız.

Oğlak burcunda gerçekleşecek Dolunay Nunki yıldızıyla kavuşuyor.

Astrolog Dinçer Güner, ‘Bu dolunaya yengeç burcundaki Merkür’ün sert bir kontağı olurken, boğa burcunda seyahat eden Jüpiter’in ise olumlu bir kontağı olacak’ diye belirtiyor.

Astrolog Öner Döşer “Önümüzdeki haftanın birinci yarısında tesirli olacak Merkür-Kiron karesi, sözlerimize dikkat etmemiz gerektiğini gösteriyor” diye ekliyor.

‘Gereksiz ve kırıcı kelamlardan uzak durur, aklımıza geleni çabucak söylemek yerine biraz daha düşünerek ve empatik konuşmayı tercih edersek, bundan kaçınabiliriz. Merkür ve Kiron ortasındaki güçlü açılar, mental sıhhat sıkıntıları, ayrıyeten teneffüs problemleri açısından da dikkatli olmamız gerektiğini gösterebilir.’

Aynı vakitte Astrolog Riacard Nolle’ye nazaran yorumlamaları paylaşan Döşer, Ay’ın Dünya’ya en yakın pozisyonuna denk gelen yeniay yahut dolunaydan 30 saat öncesi ile 30 saat sonrası üzere bir vakit aralığında doğal afetlerde artış olabileceğini söylüyor.

‘Bu vakit zarfında 5 ve üzeri zelzelelerin, volkan patlamalarının ve kasırgaların daha sık görülebilir.’

“Dolunay esnasında Ay’ın Dünya’ya nispeten daha yakından geçiyor olması, azamî güney deklinasyonda olması, dönemsel gezegen açılarını da işin içerisine katarsak, 3 Temmuz civarındaki günlerde sismik aktivitede artış bekleyebiliriz.”

Döşer son olarak kelamlarında, ‘Güneşmerkezli haritalar da gibisi riski işaret ediyor. Lakin asıl artış, 17 Temmuz’daki yeniay ve sonrasındaki günlerden başlayacak muhtemelen. Takip eden yazılarımda bilgi vereceğim’ diye belirtti.

Oğlak dolunayı burcunuzu nasıl etkileyecek? Yükseleninizi de okumayı unutmayın…

Koç Burcu

İş yerindeki güçlü bir proje sona eriyor ve sırada ne olacağını merak etmenize neden oluyor. Yeterli haber şu ki, bu çabayı bir kenara bırakmak, mesleğinizi bir sonraki düzeye taşıyacak heyecan verici olasılıklara yol açabilir. Şu anda bir kapı kapanıyor, başkası açılıyor.

Boğa Burcu

Kendinizi ve diğerlerini daha derinlemesine anlamak için gayret ediyorsanız, bu dolunay duygusal ve entelektüel arayışlarınıza netlik getiriyor. Ferdî ömrünüzde netlik için kendinizi hazırlayın. Açık fikirli olduğunuz sürece daha âlâ bir insan olmanıza yardımcı olacaktır.

İkizler Burcu

Genellikle, bedel verdiğiniz bireylerle ilişki kurarken dertsiz bir yaklaşım sergilersiniz. Tüm kişilerarası ilişkilerinizdeki yakınlık ve yoğunluk gereksinimi, diğerleriyle yakın bağlar kurmanıza yol açacaktır. Yalnızca travma bağı oluşturmadığınızdan ve arkadaşlıkta gerçek bir temele sahip olduğunuzdan emin olun.

Yengeç Burcu

Duygularınız daima değişse de, kalp sorunlarında istikrar ve güvenlik için can atıyorsunuz. Ruhunuzla konuşan ve size bu rahatlıkları sunan tek kişiyi bulmak sıkıntı olabilir – lakin onları hayatınızda bulundurabilirseniz, onlara altın üzere davranmalısınız.

Aslan Burcu

Çılgınca bir tabiatınız olmasına karşın, sert kişiliğiniz nedeniyle , bir yapıya hasret duyuyorsunuz. Bu nedenle, şu anda sizinle konuşan bir günlük rutin yahut rejim bulmalı ve ona bağlı kalmalısınız. Dürtüsel davranışınızın, yerleştirdiğiniz havayı değiştirmesine müsaade vermeyin.

Başak Burcu

Hesaplanmış riskler almak, dolunay gücünde gezinmenin en âlâ yoludur. Münasebetlere ve durumlara bakmadan atlamak yerine, neye bulaştığınızı bildiğinizden emin olun. Asgarî kayıp ve azamî yarar sağlamak için her mukaveleyi araştırın, denetim edin ve tekrar okuyun.

Terazi Burcu

Dolunayı ailenizle, yakın arkadaşlarınızla yahut çarşaflarınıza sarınarak Netflix’te bir sinemayla geçirin. Yakın olduğunuz bireylerle temas kurmak ve meskende vakit geçirmek, üstün ayı takip eden günlerde size dünyayı ele geçirme gücü ve motivasyonu verecektir.

Akrep Burcu

Her zamankinden daha meşgulsünüz ve daha fazlasını üstlenecek vaktiniz yok. İkaz, düşündüğünüzden daha uzun bir misyon ve iş listesiyle uğraşmanız gerekeceğidir. Bu nedenle, ne kadar değerli olsa da, sakinleşecek bir an bulmak sıkıntı olacaktır.

Yay Burcu

Dürtüsel harcama alışkanlıklarınızı yenilemenin vakti geldi. Bir hevesle eser satın almak yerine, indirimli eserlere yahut karşılayabileceğiniz daha düşük fiyatlı eserlere bakmayı düşünmelisiniz. Banka hesabınızı en son trend için tüketmeyin — fikrinizi değiştirirseniz diye makbuzları saklayın.

Oğlak Burcu

Bir his denizinde kaybolmuş hissediyorsanız, bu lunasyon zihninizi ve kalbinizi merkeze almanıza yardımcı olacaktır. Ağır hislerinizi daha derinden anlamak ve işlemek için kendinize odaklanın. Kolay bir meditasyon yahut nefes idmanı sizi gerçek benliğinize geri getirebilir.

Kova Burcu

Genelde partilerin can damarısın fakat son vakitlerde toplumsal etraftan geri çekiliyorsun. Dinlenmek ve rahatlamak için kendinize vakit ayırmanızda yanlış bir şey yoktur. Şu anda hayattan ne istediğinizi anlamak ve son zamanlardaki kimi rahatsızlıklarınızı düzgünleştirmek için sessizliği kullanın.

Balık Burcu

Bir müddettir konuşmadığınız arkadaşlarınız, uzun bir ortadan sonra yine irtibat kurma umuduyla size ulaşabilir. Davetlerini kabul edip etmemek büsbütün size kalmış. Top senin kortunda. Nasıl devam edeceksin?

Exit mobile version