Site icon 2023 Burçlar ve Günlük Burç Yorumları | Ulaş Utku Bozdoğan

16 Ağustos 2023 Yeni Ay ve Burçlara Tesirleri

Ulaş Utku Bozdoğan: 16 Ağustos 2023 Yeni Ay ve Burçlara Tesirleri 17

Özgünlük, yürekten liderlik etme cüretine sahip olmak demektir. Coşku artıyor Aslan mevsimi tam manasıyla etkiliyken, tutkularınızı keşfetmek ve tutkularınızla yine ilişki kurmak için bundan daha düzgün bir vakit olamaz. Bununla birlikte, ağustos 2023’te Aslan burcundaki yeni ayın her bir burcu nasıl etkileyeceğini tartışmadan evvel, içinizdeki çocuğa ve kalbinizin dileklerine yer ayırmanız kıymetlidir. Sana sevinç getiren nedir? Doğal meraklarınızı keşfederken kendinize güveniyor musunuz? Ünlü İsviçreli psikiyatr ve psikoterapist Carl Jung bir Aslan burcuydu ve bunu hakikaten daha uygun söz edemezdi: ‘Bir hayatın ayrıcalığı, gerçekte olduğunuz kişi haline gelmektir.’ diyerek net bir halde ortaya koydu 

Görkemli ve yüksek ruhlu Aslan burcunun, yaratılışın, doğurganlığın, kişiselliğin, liderliğin ve yaratıcı sözün bir temsilidir. Cihanın merkezi ve en büyük güç kaynağımız olan güneş tarafından yönetilen Aslan yerlilerinin ilgi odağı olma konusunda rahatlık bulmasına şaşmamalı. Pırıl pırıl karizmaları ve güneşli mizacı, birden fazla vakit şöhret ve kraliyet ailesiyle ilişkilendirilir, lakin bu ateş burcunda göründüğünden çok daha fazlası vardır. Yüzeyde, özgüvenlerinin bencil bir yerden kaynaklandığını varsaymak kolaydır, lakin içten dışa parlama yetenekleri, göksel vazifelerinin bir kesimidir. Tüm yaradılışın kaynağı olan güneş, astrolojide tanrısallığımızın ve ruh gayemizin simgesidir ve yüksek titreşimdeyken, Aslan etraflarındaki insanlara güneş ışığı, güç ve canlılık getirir. Bu da, kendi mevcudiyetlerinde kabul edildikleri ve kutlandıkları için, başkalarına en özgün benlikleri olmaları için ilham verir ve onları teşvik eder.

Aslan, doğum haritanızda besbelli bir formda yer almıyor mu?

Hepimizin doğum haritamızda her burcun bir modülü olduğu için hâlâ paçayı kurtarmış sayılmazsınız. Örneğin, doğum haritanızdaki 12 astrolojik meskenden hangisinin Aslan’a ilişkin olduğunu denetim edin. İster inanın ister inanmayın, bu sizin güneş kadar parlak olabildiğiniz hayat alanıdır. Sıhhat ve zindelik ile ilgili altıncı meskeniniz yahut tahminen de kararlı alaka dalınız olsun, burası büyük olasılıkla liderliği ele geçireceğiniz ve pişmanlık duymadan kendiniz olacağınız yerdir. Tüm bunların söylenmesiyle, ağustos’un yeni ayı 16 Ağustos’ta tam olarak 05:38 de Aslan burcunun 23 derecesi ile kendini yenileyecek. 

Yeni ay evresi inanılmaz derecede verimli bir vakittir, bu nedenle ayın görünür olmaması yüreğinizi kırmasın. Tersine, ay döngüsünün başlangıcını işaretlemenin yanı sıra, yeni ay, güneş ay ile birleştiğinde ve tam olarak birebir burç derecesi aracılığıyla gerçekleşir. Bu durumda, Ay Aslan’da kendini yenileyecek, bu nedenle önümüzdeki altı ay içinde bilhassa yaratıcılık, liderlik, tutku projeleri ve kendini söz etme temaları kelam konusu olduğunda neyi tezahür ettirmek istediğinizi düşündüğünüzden emin olun. Ayrıyeten, Aslan burcunda geri giden Venüs’ün tesirlerini de göz önünde bulundurmak değerlidir., zira bu yeni ayın yalnızca birkaç derece gerisinde seyahat edecek. Bununla birlikte, gölgelerde kalan alakalar, finans ve bedel sistemleri gezegeni ile bu, zımnî kalma ve perde ardında bir şeyler üzerinde çalışma dileğini tetikleyebilir.

Geri giden Venüs ve yeniay, değişim yaratan Uranüs ile zıt düşecek, epey şok edici ve değişken bir kare oluşturuyor, bu da işlerin biraz garipleşmeye mahkûm olduğu yer. Şöyle bakın: Venüs 22 Temmuz’dan beri geri gidiyor ve bizden finansal istikrarımızdan alaka dinamiklerimize kadar her şeyi tekrar gözden geçirmemizi ve tekrar değerlendirmemizi istiyor. Kendini sevmek, Aslan’da geri giden Venüs için de kıymetlidir, bu yüzden bunu aklınızda bulundurun. Bu ortada yeniay, sahneye çıkabileceğimiz, gönlümüzün dileklerini ortaya koyabileceğimiz yeni bir başlangıcı bizlere sunuyor. Öte yandan Uranüs, bilhassa güvenlik hissimiz kelam konusu olduğunda, bu yeni başlangıca bir bozulma ve beklenmedik değişiklikler katmanı ekliyor. Bununla birlikte, bu lunasyon altında katlanmamız beklenen kaosa karşın, asi gezegen her şeyi bizim lehimize sallıyor ve bu süreçte bizi özgürleştiriyor. 

Yıkıcı Uranüs eş vakitli olarak Başak’taki Merkür ve Mars ile uyumlaşacağından, çok muhtaçlık duyulan topraklama ve takviyesi getireceğinden, tekrar de bir umut ışığı var. Örneğin, Uranüs beklenmedik değişiklikler getirme eğilimindeyken, Merkür ve Mars bize ileriye dönük işleri kolaylaştırmak için gereken zihinsel odaklanma ve sorun çözme maharetleri sağlıyor.

İşte güneş burcunuza, ay burcunuza yahut yükselen burcunuza nazaran Aslan burcundaki yaklaşan yeni aydan neler bekleyebilirsiniz (ve gerçekten, yükselen ve ay burcunuz için bu burçları okumazsanız çok şey kaçırmış olursunuz.)

Koç

Mutluluk algınız, ağustos ayının yeni ayı altında, özgünlük, kutlama ve hobilerle ilgili beşinci konutunuzu ateşleyeceği için dikkatinize sunuluyor. İster yaratıcı ister aşk ve romantizm açısından olsun, bu tekrar başlamanız ve size sahiden keyif veren şeyle tekrar temas kurmanız için bir fırsat. Asi Uranüs ile aykırı düşse de, bu yeni başlangıç, konfor alanınızdan çıkmanızı gerektirebilir. Neyse ki, göksel yöneticiniz Mars’ın yardımına sahipsiniz, zira o yalnızca Merkür’ün yanında titiz Başak burcundan geçmekle kalmıyor, birebir vakitte durum tespiti ile ilgili altıncı konutunuzu de harekete geçiriyor. Bu, kaosa ve beklenmedik değişikliklere karşın, bu yeni başlangıcı gerçekleştirecek zihniyete ve becerikliliğe sahip olduğunuz manasına gelir. 

Boğa

Ev, herkes için büsbütün farklı bir şey tabir eder, lakin ayın dördüncü aile meskeniniz, duygusal temelleriniz ve en içteki hisleriniz aracılığıyla kendini yenilemesiyle, hayatınızın bu alanında size pak bir sayfa açılıyor. Size seçenek verilseydi, konut hayatınızla ilgili belli bir şeyi değiştirir miydiniz? Bu, aile dinamikleriniz yahut tahminen de ferdî hayatınızda bir şeyi yine yapılandırma isteğiniz etrafında dönebilir. Her iki durumda da, Yeni Ay birebir anda burcunuzdaki yıkıcı Uranüs’le kare açı yapacak, bu noktada ansızın eski bir var olma biçiminden kurtulma dürtüsünü hissedebilirsiniz. Unutmayın, göksel yöneticiniz Venüs de dördüncü konutunuzda geri gidiyor ve yeni başlangıcınıza bir iç müşahede katmanı ekliyor. 

İkizler

İletişim her vakit uzmanlık alanınız olmuştur, lakin yaklaşımınıza ve özgünlüğünüz konusunda rahat hissedip hissetmediğinize daha yakından bakmanız isteniyor. İster toplumsal olarak ister zihniyetiniz açısından olsun, bu ay size kendinizi inançla ve özür dilemeden söz etme fırsatı sunuyor. Yeni aylar, yeni potansiyel tohumları için yer fiyat, bu nedenle, anlık değişimlerinizin ve irtibat üslubunuzun dinamiği üzerinde düşünmek isteyeceksiniz. Ay ayrıyeten, haritanızın en kapalı kısmında gezinen, kesintileri ve/veya beklenmedik plan değişikliklerini tetikleyen değişim yaratan Uranüs ile karşı karşıya gelecek. Bu sizin açınızdan muhakkak bir ölçüde kırılganlık gerektirse bile, takviye için yakın etrafınıza yaslanmaktan çekinmeyin. 

Yengeç

Nimetlerinizi sayın ve öz kıymetinizi baltalamayın. Bu, bilhassa ayın Aslan’da (finansal, pahalar ve istikrarla ilgili ikinci eviniz) kendini yenilemesiyle değerlidir. Hayatın bu alanında yeni bir şeye başlamanın yanı sıra, bu güçlere olmanız gereken başkan üzere yaklaşmanız isteniyor. Artık evvelki bir yatırımınızla rezonansa girmiyorsanız, bu beklediğiniz yeşil ışık olabilir. Tıpkı şey, yeteneklerinizden ve yeteneklerinizden yararlanma kanısını eğlendirenleriniz için de geçerli, ancak işte burada ilginçleşiyor. Yeni ay, yenilikçi Uranüs ile baş başa gidecek ve bu da arkadaşlık gruplarınıza ve toplumsal ağlarınıza beklenmedik sarsıntılar getirebilir. Topluluğunuzda oynadığınız rol ön plana çıkıyor.

Aslan

Güneş dönüşünüze ve yeni başlangıcınıza şükürler olsun. Yanlış ve yanılgılarınızdan uyanıyorsunuz! Güneş ve ay burcunuzda her gün bir ortaya gelmiyor, bu yüzden bu enerjiyi çok düzgün değerlendirin. Ay, ferdî ömrünüzde düzey atlamanıza yardımcı olabilecek yeni güçler ve fırsatlarla sizi çevreleyerek sabit bölgenizde kendini yeniliyor. Zihinsel, duygusal yahut fizikî olarak, ŞİFANIZ artık başlıyor. Sevip sevilirken aşka aşkınıza sahip çıkın ve kendi hayatında tabanı görmüş karanlık ruhlara haddini bildirin. Unutmayın, Venüs burcunuzda hala geri gidiyor, bu nedenle kozmetik prosedürlerden ve hoşluk rutininizde önemli değişikliklerden kaçınmak en güzelidir, ancak ben husustan sapıyorum. Yeni ay, değişim yaratan Uranüs ile karşı karşıya gelecek ve kimileri otorite hissiniz etrafında dönen bir dizi beklenmedik sarsıntı ve değişiklik yaratacak. İşler beklenmedik bir hal alırsa cüretiniz kırılmasın. Para kesiminizde gerekli araçları ve yardımı getiren Başak’ta Mars-Merkür’ün takviyesine sahipsiniz. 

Başak

Kendinizi seçiyorsunuz ve günlük koşuşturmacadan bir adım geri atıyorsunuz. Ne de olsa, ay kendini kalp merkezli Aslan burcunda yenilerken kapanma, engellemeler, sırlar ve bilinçsiz kalıplarla ilgili 12. konutunuz – dinlenme ve tekrar şarj olma muhtaçlığı bu vakitte sizin için çok daha alakalı hale geliyor. Aksi takdirde, daha fazla yalnız vakit geçirmek için can atıyorsanız yahut tahminen de mistik arayışlara katılma fikrini eğlendiriyorsanız, bunu yapmak için şahane bir vakit. En düzgün kısım? Hem Mars hem de göksel yöneticiniz Merkür, her vakit sıhhat ve farkındalık temalarına uygun olan burcunuzdan geçiyor. Tek yakalama, yeni ayın yıkıcı Uranüs ile çelişecek olması ve inanç sistemleriniz etrafında beklenmedik sorular ortaya çıkarmasıdır. Çabucak sonuca varmayın ve bunun yerine açık fikirli olduğunuzdan emin olun. 

Terazi

Yeteneklerinizi daha büyük uygunluk için geliştirmeye nasıl devam edebilirsiniz? Bu, ayın kendini gösteriyi durduran Aslan’da yenilemesi, toplumsal şuurlu 11. çağrışımlar, topluluk işleri ve ferdî özgürlük konutunuza yeni başlangıçlar getirmesiyle dikkate alınması bilhassa kıymetlidir. Göksel yöneticiniz Venüs’ün Temmuz ayından bu yana haritanızın bu bölgesinde geri hareket ettiğini ve yeni ay anınıza bir yansıma ve yine kıymetlendirme katmanı eklediğini unutmayın. Hala arkadaşlık gruplarınızla ahenk içinde misiniz? Topluluğunuz içinde desteklendiğinizi hissediyor musunuz? Uzun vadeli amaçlarınız ve hayalleriniz de gözden geçiriliyor olabilir, lakin yeni ayın Uranüs karesi, artık size hizmet etmeyen şeylerden kurtulmanıza yardımcı oluyor. 

Akrep

Herkes yaşamak için sevdiği şeyi yapma fırsatını hak eder ve siz de bir istisna değilsiniz. Ay, Aslan’da kendini yenileyerek meslek, prestij ve şöhretle ilgili 10. meskeninize yeni güçler ve potansiyeller getirecek. Bununla birlikte, Venüs Temmuz ayından beri haritanızın bu alanından geçiyor, bu nedenle muhtemelen profesyonel ortaklıklarınızdan eşsiz paha sistemlerinize kadar her şeyi yine pahalandırıyor ve tekrar değerlendiriyorsunuz. Hayatınızın bu alanında nitekim tatmin oldunuz mu? Aksi takdirde, yeteneklerinizden ve yeteneklerinizden yararlanıyor ve halkın gözünde potansiyelinizi en üst seviyeye çıkarıyor musunuz? Yeni bir kısım sizi bekliyor, lakin alaka bölümünüzde Uranüs ile uyuşmazlığa düşerken, kimileriniz değerli bir başkasıyla beklenmedik bir kaosa girebilir. Başak’taki Mars-Merkür isyancı gezegeni ehlileştirmeye yardımcı olacağından, topluluğunuzdan dayanak alacağınızdan emin olun.

Yay

Büyük hayal kurmasını bilen biri varsa, o da sensin. Pekala, seni liderliği almaktan alıkoyan ne? Kız kardeş burcunuz Aslan’da yeni bir ay olacak, seyahat, eğitim, yüksek tahsil ve kendini keşfetmeyle ilgili geniş dokuzuncu konutunuza dokunacak. Lakin bu hayal riske paha mi? Jüpiter tarafından yönetilmek sizi özünde bir öğretmen yapar, fakat bu ay tıpkı vakitte size bu bilgelik bildirilerini dünyanın geri kalanına iletmek için gereken fırsatları ve güçleri sunuyor. Seyahat ya da tahminen girişimcilik yoluyla, olasılıklar sonsuzdur Yay. Bununla birlikte, Uranüs ile zıt düşse de, bu yeni başlangıç, günlük rutininize büyük olasılıkla sarsıntılar getirecektir, lakin Başak’taki Mars-Merkür’ün dayanağıyla – 10. prestij ve otorite meskeniniz aracılığıyla – sahip olacaksınız. Zihinsel dayanıklılık ve işi bitirmek için odaklanma.

Oğlak

Yatırımlarınızda başı çekmeyi tercih ediyorsunuz ve bu aslında en beğenilen özelliklerinden biri. İster şahsî ister iş açısından, bu ayın Aslan burcundaki yeniayı, yakınlık, birleşmeler, ortak teşebbüsler ve paylaşılan kaynaklarla ilgili sekizinci konutunuza yeni güçler ve potansiyeller getirecek. Artık, Venüs’ün haritanızın bu bölgesinde neredeyse bir aydır geri hareket ettiğine nazaran, bu vakitte dikkatinizi çeken finansal ve/veya bağlantı temalarına yabancı değilsiniz. Taahhüt etmek ya da taahhüt etmemek, soru bu. Bu ortada, Ay, değişim yaratan Uranüs ile karşı karşıya gelecek ve bu, şok edici ve beklenmedik bir fikir değişikliğini tetikleyecek, bu yüzden büsbütün girmeden evvel yavaşça yürümeye çalışın. Neyse ki, Başak’taki Mars-Merkür’ün yardımıyla, aklınız sizde ve gerekirse kendi yolunuza gitmek için maharet seti. 

Kova

Bağlı iştirakleriniz bu ayın yeni ayı altında daha fazla vurgulanıyor… lakin karışımda Venüs gerilemesi ile, muhtemelen bu sizin birinci rodeonuz değil. Ay, kutlayıcı Aslan’da kendini yenileyerek ahenk arayışındaki yedinci uzlaşma, muahedeler ve kıymetli başka konutunuza yeni başlangıçlar ve potansiyeller getirecek. Temmuz ayından bu yana bağlantı dinamiklerinize dair neler keşfettiniz? Şahsî yahut profesyonel olarak, hayatın bu alanında orijinal bir başlangıç ve pak bir sayfa ile ödüllendiriliyorsunuz. Bununla birlikte, daha sistemsiz bir kayda nazaran, yeni ay, çağdaş yöneticiniz Uranüs ile karşı karşıya gelecek. Mesken cephesindeki (ve/veya şahsî yaşamınızdaki) beklenmedik sarsıntıların karar verme sürecinizi bir biçimde etkileyebileceği yer burasıdır. Baht yapıtı, Başak’taki Mars-Merkür ile ahenk içindeyken, işleri kolaylaştırmak için gereken detaylara ve gerçeklere sahipsiniz.

Balık

Günlük rutininiz duygusal olarak tatmin edici mi? Sıhhat ve/veya profesyonel mesleğiniz açısından, bu ayın Aslan burcundaki yeniayı günlük ömrünüze çok gereksinim duyduğunuz güneş ışığını getiriyor. İster işyerindeki yaratıcı bir eforla, ister içinizdeki gözü pek önderi çağrıştıran yeni bir alışkanlıkla olsun, bu periyotta günlük işlerinizi çevreleyen doğurganlık ve canlılık var. Venüs, Temmuz ortasından beri haritanızın bu alanında geri hareket ediyor, bu nedenle, bilhassa kıymetleriniz, ilgileriniz ve mali durumunuz kelam konusu olduğunda, bir şeyleri yine değerlendirmeye başlamış olabilirsiniz. Bir sonraki adımlardan hala emin değilseniz, bu lunasyon, irtibat ve zihinsel süreçlerle ilgili üçüncü konutunuzda Uranüs’le kare açı yapacağından, muhtemelen dikkatinizi çekecektir. 

Gökler Rehberimiz Yolumuz Işık Olsun.

Facebook

Web

Instagram 

YouTube

Bu makalede öne sürülen fikir ve yaklaşımlar külliyen müelliflerinin özgün fikirleridir ve Onedio’nun editöryal siyasetini yansıtmayabilir. ©Onedio

Exit mobile version